Skocz do zawartości

Problem z pamięcią RAM


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając odpowiedzi do mojego problemu z aktualizacją, poczytałem kupę zbędnych ale ciekawych wypowiedzi.

I było tam też coś takiego, że któryś win7 obsługuje tylko pamięć do 4GB. O ile dobrze zapamiętałem, to Home. Wyżej dopiero Profesional.

 

 

 

 

@smox - masz odpowiednią dla 8RAM windę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, anatol napisał:

Ja mam Win10 64 bit pokazuje mi info że mam zainstalowane 4GB a system widzi tylko 3GB czy to tak powinno być.

 

Możesz też mieć grafikę zintegrowaną. 64 bity pozwalają zaadresować 16 EiBs pamięci. 64 bitowy Windows 7, 8 obsługują do 8 TB pamięci. 8.1 i 10 do 128 TB.

Myślę że szybko nie będziemy mieli nawet 8 TB ramu więc będzie spokój :).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku. @portals już Ci wyjaśnił dlaczego:006:

-----

Po odliczeniu pamięci karty graficznej i innych podzespołów sprzętowych pozostaje przeważnie 3,1 do 3,5 GB na potrzeby systemu i użytkownika.

Sprawdź dla pewności pamięć MemTestem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Anton Gorodecki napisał:

Po odliczeniu pamięci karty graficznej i innych podzespołów sprzętowych pozostaje przeważnie 3,1 do 3,5 GB na potrzeby systemu i użytkownika.

Nie te lata, nie te karty. Przydzielenie pamięci RAM jest możliwe tylko karcie zintegrowanej, lub karcie na złączu AGP. W kartach na złączu PCI Express już się czegoś takiego nie stosuje.

Anatol pisze przecież :

3 godziny temu, anatol napisał:

grafikę mam niezintegrowaną

Może niech @anatol wrzuci screen apletu "System" z Panelu sterowania - u mnie wygląda to tak :

001.png

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwowanie 100-200 MB jest dość normalne w komputerach stacjonarnych ale 1 GB to gruba przesada. W laptopach gdzie jest więcej "zintegrowanych" urządzeń zapotrzebowanie na pamięć może być trochę większe ale ciągle 1 GB to przesada. Być może karta nie ma swojej pamięci i wykorzystuje RAM. U mnie wygląda to tak:

Przechwytywanie.PNG

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oknie KONFIGURACJI SYSTEMU wejdź w OPCJE ZAAWANSOWANE a następnie zaznacz MAKSYMALNĄ PAMIĘĆ na 4096, następnie OK => ZASTOSUJ i OK - i później zrestartuj komputer.

wdk3KlS.png

Sprawdź też czy w którejś z opcji Twojego BIOS-u nie ma zaznaczonej opcji aby system korzystał tylko z 3 GB pamięci RAM.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.