Jump to content
Anton Gorodecki

PORADNIK - Topiele czyli pomagamy turystom w oczekiwaniu na Bagiennego Doktora

Recommended Posts

Na lokacji Topiele będą niestety nękały was przeróżne problemy i/lub wyloty do pulpitu. Postaram się wyjaśnić poniżej, jak w miarę bezproblemowo poradzić sobie na tej lokacji:

Na Topiele wybieramy się oczywiście dopiero po rozmowie z Bagiennym Doktorem na Bagnach. Z Przedzonia przechodzimy na Topiele (najlepiej ok. 7.00 - 8.00 czasy gry, dlaczego wyjaśnię poniżej). Po wejściu na lokację zostajemy od razu pozbawieni całego ekwipunku (odzyskujemy go sposobem, który opisał @cichy w swoim poradniku LUB idziemy do osady za mostem, na płn.-wsch. lokacji):

Spoiler

SNJCiDq.jpg

UWAGA: W czasie eksploracji Topieli NIE podejmujemy walki z żołnierzami NRF-u, niszczymy tylko BTR-y (po zabiciu żołnierzy, spawnują się oni bez końca w takiej samej ilości co poprzednio), za wyjątkiem żołnierzy na wieżach z grafiki poniżej - ich musimy zabić aby spokojnie przeprowadzić turystów/innych NPC-ów (LUB czekamy aż żołnierze na wieżach pójdą spać i wtedy przeprowadzamy turystów):

Spoiler

mMNHXAf.jpg

Po odzyskaniu swojego sprzętu, idziemy do domu Bagiennego Doktora (najlepiej abyśmy w samym domu byli ok. 9.00). Rzucamy śruby na linę naciągową aby wybuchła mina (o pułapce dowiadujemy się ze "Smartfona powracającego do Zony", który znajdziemy przy trupie żołnierza w domku na palach, niedaleko od miejsca gdzie rozpoczynamy eksplorację Topieli: 

Spoiler

lRPcrb1.jpg

Przechodzimy do pomieszczenia na wprost wejścia. Jeśli jesteśmy w nim ok. godz. 9.00 (każdy dzień na Topielach rozpoczyna się o 9.00 i kończy o 21.00) dostaniemy info o rozpoczęciu się pierwszego dnia i nowy priorytet. JEŚLI info nie przyjdzie, wchodzimy do pomieszczenia na wprost wejścia, zapisujemy grę i wczytujemy ponownie aż do skutku.

Spoiler

Nt5rd1L.jpg

Teraz zajmiemy się grupami turystów z zadania „Czekając na Bagiennego Doktora, pomóż nowicjuszom przedostać się do Zony”:

Pierwszego dnia między godz. 9 a 10 rano w miejscu z grafiki poniżej pojawi się pierwsza grupa turystów (dobrze jest zapisać grę przed spotkaniem z nimi):

Spoiler

JJATlIC.jpg

Podchodzimy do nich i pozwalamy aby „zwiedzili” część Topieli (rozejdą się w promieniu 200 metrów od szlabanu). Stoimy i cierpliwie czekamy aż każdy z nich ustanie w miejscu i zacznie do nas machać – wtedy podchodzimy do każdego i rozmawiamy. Odprowadzamy ich do domku na palach (w międzyczasie załatwiamy spałnujące się przed domkiem zombiaki i psy).

Spoiler

GjODYIw.jpg

Może zdarzyć się tak że turyści będą zajęci obszukiwaniem zwłok czy po prostu nie będą chcieli iść na miejsce zbiórki (nie ma się tym co przejmować, wczytujemy grę i próbujemy ponownie lub zostawiamy ich w spokoju). Po północy podchodzimy do turystów (nie rozmawiamy z nimi, bo będą wyloty) i idziemy wraz z nimi do wyjścia z lokacji (może zdarzyć się że żaden nie będzie chciał iść, lub tylko kilku – wczytujemy grę zatem aż do momentu kiedy wszyscy będą chcieli przejść albo idziemy z tymi którzy są chętni do współpracy). Kiedy wejdą w teleport, dostajemy info i tak kończy się nasza współpraca z nimi. Tak samo postępujemy z drugą grupą turystów, która pojawia się drugiego dnia, również między godz. 9 a 10 rano.

Również pierwszego dnia pojawia się na Topielach grupa Dzika – po rozmowie z Dzikiem ich również przeprowadzamy do przejścia na Przedzonie.

Spoiler

oTH2eEg.jpg

YCKx2Ri.jpg

Między drugim a trzecim dniem o godz. 22.00 niedaleko przejścia do Przedzonia pojawi się naukowiec Werner – możemy dla niego wykonać dwa zadania.

Trzeciego dnia pojawi się kolejna grupa turystów z Wano i Pietruchą, którą również odprowadzamy do przejścia do Przedzonia.

Spoiler

qrObQhP.jpg

Między godz. 21 a północą pojawi się na Topielach (przy teleporcie do Przedzonia) również Dżil wraz z dwoma wojownikami Zarki – idziemy razem z całą grupą do domu Bagiennego Doktora, następnie rozmawiamy z nią, po czym dziewczyna znika w teleporcie.

Kolejna grupa turystów (Tremor i reszta) pojawi się po odeskortowaniu Elżbiety do osady na płn.-zach. krańcu mapy.

Spoiler

Nwj60mw.jpg

Uwb2hzB.jpg

Elżbieta pojawia się trzeciego dnia na dachu domu Bagiennego Doktora (lub pojawi się na dachu wcześniej, mianowicie wtedy kiedy wejdziemy w teleport z grafiki poniżej, o którym dowiadujemy się z fleszki Ogolonego – pendrive znajdziemy w garnku w osadzie na płn.-zach. krańcu mapy).

Spoiler

1fhykxT.jpg

A313H9z.jpg

Rozmawiamy z nią, czekamy do północy i idziemy wraz z nią najpierw do osady na płn.-zach. krańcu mapy a później do przejścia (teleportu) na Podzonie. Może się zdarzyć że po północy Elżbieta nie będzie chciała z nami rozmawiać lub w czasie podjęcia próby rozmowy z nią po północy dostaniemy wylot – wtedy zapisujemy, czekamy do północy, wskakujemy na dach i nie rozmawiamy z nią tylko znów zapisujemy i wczytujemy – powinna ona wtedy zeskoczyć z dachu do łóżka a następnie zacząć biec w kierunku osady.

Po odprowadzeniu wszystkich grup turystów oraz innych NPC-ów czekamy do godziny 6.00 (po trzech dniach pobytu na Topielach) i dostajemy info o odnalezieniu Bagiennego Doktora.

Spoiler

3CdEUWw.jpg

Idziemy w miejsce zaznaczone na mapie, towarzyszymy Doktorowi w przejściu do jego domu a następnie rozmawiamy z nim, finalizując tym samym całą naszą „misję” na Topielach.

Spoiler

IFDke7K.jpg

H7i3VTB.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poradnik @Anton Gorodeckiego jest bardzo pomocy i przede wszystkim nakreśla trudności jakie pojawiają się na Topieli. Trudności, moim zdaniem, zawinione przez Era. To nieskończone zapisywanie i wczytywanie jest ewidentnym niedopracowaniem.  Choć z drugiej strony autor wykazał się dużą elastycznością o której zaraz. Jest to chyba zadośćuczynienie za błędy i niedoróbki.

W moim przypadku pierwsza grupa turystów spokojnie ze mną porozmawiała i karnie zgromadziła się w chatce. Ale to tyle uprzejmości. Po północy po kilkunastu wczytaniach ruszyła. Niestety wszyscy w różne strony. I za cholerę nie można ich było skierować we właściwą stronę. Dni zaczynały się, jak pisał @Anton Gorodecki o 9:00, ale nie trzeba było być w chatce doktora, aby rozpocząć i zakończyć dzień - ułatwienie Era. 

Pierwsza grupa turystów ciągle zwiedza, ale wstaje nowy dzień i pojawia się następna. Robi się tłoczno. Przeprowadzam tylko część turystów. Następnie pojawiają się wszystkie, wymienione przez Antona, delegacje. Powstaje dylemat. Kogo w pierwszej kolejności przeprowadzać ? Kim zająć się na początku ? Niezły młyn. W międzyczasie, jeszcze dwie dziewczyny. Najbardziej uparta była Ela. Sporo wczytywania savów mnie kosztowała. I na koniec. Doktor Bagienny. A jakże. Nie bardzo chciał wejść do swojej chatki, skubany. Ale wszedł.

Spoiler

ss_user_09-11-19_14-13-44_(swamp_old).thumb.jpg.b560d3df13265ef593fe323f891560a7.jpg

Nieprawda. Kilku turystów nadal zwiedza, w tym ich przywódcy. Ale. Niech tam. Idę dalej. Przejścia stoją otworem. 

Jak ocenić lokację ? Mimo, że w końcu można zakończyć zadania (przynajmniej teoretycznie) to uważam, że lokacja zdecydowanie do poprawki.

Po tej całej szarpaninie, zadania dla Wernera odpuściłem.       

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DaarMoo  To że Topiele są schrzanione na amen, to jedna sprawa, a to że nie trzeba na nie w ogóle wchodzić, to druga. Wystarczy że dojdziemy do teleportu na poprzedzającej lokacji i usłyszymy grzmot. Zadanie dla Fejka jest zaliczone. Bo my mamy znaleźć tylko teleporty, a nie ma mowy o skorzystaniu z nich. O ile pamiętam, wystarczy że z grupy turystów przyprowadzimy do teleportu jednego i to wystarczy. Dałem gdzieś wyliczankę, które teleporty muszą nam "grzmotnąć", aby Fejk był zadowolony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.