Skocz do zawartości

Nowa Maszyna - Składanie - Pomoc


danieldino

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka Panowie. Chcę złożyć maszynkę. A więc może od początku. Mam maszynkę już dobre 5-6 lat. 4gb ram ddr2, procek amd x4 3 ghz, gigabate radeon hd 4850 1 gb. Niestety nadszedł czas (nie uciągnie Fallout'a 4, specjalnie pobrałem pirata ). Teraz chcę przyatakować coś nowego. ( Swoją drogą wtedy złożyłem go chyba jakoś do 2 tys.) Teraz ceny poszły w górę, a chciałbym się zabezpieczyć na kolejne latka. I szczerze dlatego pytam Was o radę, bo nie wiem co atakować. Mniej więcej ? Chciałem coś do 5 tys. Intel i7, 32 gb ram ddr(3? 4? - nie znaju - chyba że to przegięcie i 16 gbram styknie), i kartę graf 6-8 gb ram chyba radeon. Macie Panowie coś na myśli, jakiś pomysł ? Słyszałem że Intel Core i7-6700 jeden z wydajniejszych procesorów. I w sumie to tyle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszkę może być skąpo.

i7-6700K to ok. 1500 zł

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-6700k-4-0ghz-8mb-box-bx80662i76700k-707265/

zwykły 6700 to 1370 zł

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-6700-3-4ghz-8mb-box-bx80662i76700-757625/

więc IMHO warto wziąć K (z odblokowanym mnożnikiem). Tyle, że musi być wtedy porządna płyta główna z chipsetem Z170

Grafikę wolałbym nVidii, ale do tego procka to albo 1070, albo 1080.

1070 to jakieś 2000 - 2400 zł

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,,,,8143O1103093/1/#product_list

1080 od 3000 - 3900 zł

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,sd,1,,8143O1100886/1/#product_list

niby można budżetową 1060, ale to dalej jakieś półtora tysiąca.

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,p,1,,8143O1111434/1/#product_list

W AMD mimo wszystko jednak bym się nie pchał. Nawet 1060 jest bardziej wydajna i co ważne tańsza, niż ten ostatni wynalazek Radeona ;) Ale jak koniecznie chcesz kartę czerwonych, to musisz poczekać na kogoś w nich oblatanego.

RAM-u na ten moment spokojnie wystarcza 16 GB (2x8GB), zawsze można dokupić. SSD 128 GB też starczy + HDD 1 lub 2 TB na magazyn (też w razie potrzeby można dokupić następny). Płyta główna polecam coś z serii ROG ASUS-a, ale to od 800 zł w górę.

Jeszcze obudowa, zasilacz (jakieś markowe 600/700W), ew. napęd optyczny, i komp złożony :)

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje mądrości ;)
Co do RAM jak to napisałeś styknie 16GB. Zasada jest prosta jak najwyższe taktowanie pamięci (na ile pozwala płyta)  i jak najniższe CL. Co do procesora poczytaj:
http://www.purepc.pl/pamieci_ram/test_ddr3_vs_ddr4_jakie_pamieci_ram_wybrac_do_intel_skylake?page=0,19

Dostępność najlepszego procka w teście: 

http://www.ceneo.pl/38937072?se=9jCyx9WaaYnI8iu9RBJJLB7H0C1TBDZh&gclid=CLiX-a623c4CFar4cgod-roP8Q
W teście piszą że i7-5775C Broadwell bije na głowę i7-6700... 
Piszą też całkiem mądrze cyt. z testu:

Intel Skylake do pokazania pełni swoich możliwości nie potrzebuje DDR4, ale kupując platformę LGA 1151 jesteśmy już praktycznie skazani na nowy standard. Wszystko przez mały wybór płyt głównych wspierających DDR3 oraz systematycznie spadające ceny DDR4. Poza tym, kupując sprzęt komputerowy za grube tysiące nie warto bawić się w półśrodki.

I koniecznie bo nie wiem czy masz dysk SSD na system najlepiej 240-250GB. 
MS$ wymusza platformą Skylake zmianę systemu na 8.1 lub 10. Jeśli natomiast masz
Windows 7 to trzeba ułożyć odpowiednio płytę instalacyjną lub też ściągnąć z netu wersję AIO która przyjmuje oryginalne klucze. Oczywiście system 64 bit. Dobry zasilacz też się przyda nowa obudowa i chłodzenie procesora.

W moim kompie podzespoły główne to:
Płyta główna - Asus Maximus Ranger VIII
Procesor - Intel Core i5 6600K 
Pamięci  RAM - Kingston DDR4 2x4GB 2400MHz CL 12
Dysk systemowy - Samsung 840 Evo Basic 120GB

Cały mój sprzęt opiszę w oddzielnym wątku.
Ze swojego  Kompusia jestem BARDZO zadowolony :)

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma;) link do koszyka morele

Ok. 5250 zł, ale niestety bez hdd (zawsze można kupić go później). Platforma typowo do gier. Procek nawet na tej płycie pogonisz do 4,5-4,6. Mocne chłodzenie CPU, Ram-y bardzo budżetowe (obudowa też zresztą), dysk ssd przyzwoity - typowy średniak. Zasilacz markowy (80+ Silver).

BnlT7nU.png

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie trochę zmodyfikować zestawienie @Anton Gorodecki kolejność zachowam taką 
jak na liście powyżej:

1. Dysk SSD SanDisk Ultra II Plus 240GB SATA3 (SDSSDHII-240G-G25) - 345,00zł
2. Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600K) - 1059,00zł
3. Asus MAXIMUS VIII RANGER, Z170, QuadDDR4-2133, SATA3, HDMI, DP, USB 3.1 - 819,00 zł
4. Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099) - 179,00zł
5. Zasilacz be quiet! Pure Power 9 600W (BN264) - 313,31zł
6. HyperX Savage Black XMP 8GB [2x4GB 2400MHz DDR4 CL12 DIMM] - 259,00zł
7. Obudowa SilentiumPC Gladius M35, Czarny (SPC128) - 219,00 zł
Grafika Gigabyte GTX 1070 8GB GDDR5 (256 bit) (GV-N1070G1 GAMING-8GD) - 2089,00 zł

Zmiany jakie proponuję podkreśliłem zieloną czcionką:
Płyta główna - Ranger jest po prostu lepszy od Z170 PRO. Rangera mam od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony a na płycie Z170 w poprzednim tygodniu składałem zamówionego kompa więc mogłem porównać. 
Chłodzenie - Polecam serię SilentiumPC jest taniej i równie solidnie. Grandis XE1236 ostatnio instalowałem na wyżej wspomnianym kompie (bajecznie prosta instalacja) a sam posiadam od około 6 miesięcy chłodzenie SilentiumPC Fortis 2 i jestem bardzo zadowolony.  
RAM - Mam takie same pamięci i oceniam je na 5+. Dodatkowo są szybsze niż te proponowane przez @Anton Gorodecki  i obsługują profile XMP (automatyczne podkręcanie po wczytaniu profilu XMP w BIOS). Po prostu rewelacja. Niestety są tylko w Komputroniku i mają na magazynie w Poznaniu tylko 4 komplety.
Obudowa -  Zdecydowanie polecam. Miałem przyjemność składać w niej wyżej wymienionego kompa. Rozplanowanie obudowy na 5+ Możliwość aranżacji kabli na 5+ Zastosowanie dwukomorowej konstrukcji obudowy (lepszy przepływ powietrza) na 5+. Jedyny mankament to niezbyt stabilne mocowanie suwaków regulujących prędkość obrotową wiatraków w obudowie. To tylko kosmetyka ale zwróciłem na to uwagę. Może dotyczyło to konkretnie tego egzemplarza a może trzeba było coś poprawić. Ze względu na ograniczony czas na montaż musiałem to tak zostawić. Właścicielka kompa nie może się nacieszyć a ja sam posiadam trochę starszy model SilentiumPC Gladius M40 i jestem bardzo zadowolony. Polecam tą firmę !
Grafika - Jak dla mnie jest tylko jedna firma produkująca karty graficzne Gigabyte
Mam Gigabyte GTX 560ti od kilku lat i nie zmienię tej marki na żadną inną. Może w przypadku potrzeby większej ilości mocy zmienię ją na wyższy model ale na pewno będzie to Gigabyte. Znam trochę karty Zotac i wybierając kartę polecaną przeze mnie będziesz miał na pewno ciszej w obudowie :) 

Różnica w cenie między moją propozycją a propozycją @Anton Gorodecki
5282,31zł - 5250zł = 32,31zł

Na prawdę polecam zestaw przygotowany przez @Anton Gorodecki z moją modyfikacją :) 
I na koniec proponowane zmiany to MOJE opinie :)

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kazik napisał:

Płyta główna - Ranger jest po prostu lepszy od Z170 PRO. Rangera mam od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony a na płycie Z170 w poprzednim tygodniu składałem zamówionego kompa więc mogłem porównać. 

A jeszcze lepsze są Maximusy : Hero, Formula i Extreme :P Ale też są dwukrotnie droższe od tego Rangera.

Z170 Pro Gaming mam od roku (oczywiście, aktualizuję BIOS na bieżąco, bo co jakiś czas są nowe wydawane) i jest to bardzo dobra płyta za rozsądne pieniądze. A zaoszczędzoną w porównaniu do Rangera kasę lepiej dołożyć do 16 GB (2x8) pamięci RAM.

Fakt, jeśli komuś do szczęścia potrzebne są  przyciski na laminacie i wyświetlacz kodów POST, a na dokładkę chce kręcić procesor do niebotycznych wartości, żeby uzyskać 1 miejsce w rankingach OC, to musi już mieć lepszą płytę główną niż Z170 Pro Gaming (no i dodatkowo chłodzenie ciekłym azotem). Ale dla kogoś, kto nie jest zawodowym graczem to ta płyta jest aż nadto wystarczająca - stabilne OC 6600K do 4,5 GHz, i to bez podnoszenia napięcia, starczy na każdą grę (czy inne zastosowanie komputera).

Więcej niż 4,5 GHz nawet nie próbowałem kręcić, bo i po co ?

 

41 minut temu, kazik napisał:

Grafika - Jak dla mnie jest tylko jedna firma produkująca karty graficzne Gigabyte

Bez urazy, ale wolę ASUS-a lub EVGA. Zupełnie inna klasa sprzętu :P

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty graficznej każdy z Nas wyraża swoją opinie więc spoko ja akurat jestem przekonany do Gigabyte  :) 

27 minut temu, apg2312 napisał:

...Fakt, jeśli komuś do szczęścia potrzebne są  przyciski na laminacie i wyświetlacz kodów POST, a na dokładkę chce kręcić procesor do niebotycznych wartości, żeby uzyskać 1 miejsce w rankingach OC, to musi już mieć lepszą płytę główną niż Z170 Pro Gaming (no i dodatkowo chłodzenie ciekłym azotem). Ale dla kogoś, kto nie jest zawodowym graczem to ta płyta jest aż nadto wystarczająca.

Co do płyty głównej nie robię nic z tych rzeczy które wymieniłeś :) 
Po prostu miałem możliwość porównania tych płyt i stąd moja opinia.
Natomiast co do samej propozycji zamiany Rangera na Z170 PRO to jest to ciekawy pomysł.
Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na 16 GB RAM czyli:

1. Dysk SSD SanDisk Ultra II Plus 240GB SATA3 (SDSSDHII-240G-G25) - 345,00zł
2. Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80662I56600K) - 1059,00zł
3. Płyta główna Asus Z170 PRO GAMING, Z170, QuadDDR4-2133, SATA3, HDMI, DVI, DP, USB 3.1, ATX - 669,00 zł
4. Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis XE1236 (SPC099) - 179,00zł
5. Zasilacz be quiet! Pure Power 9 600W (BN264) - 313,31zł
6. Pamięć Kingston DDR4 2x8GB 2400MHz CL12 HyperX Savage XMP 1.35V czarny - 389,99 zł
7. Obudowa SilentiumPC Gladius M35, Czarny (SPC128) - 219,00 zł
Grafika Gigabyte GTX 1070 8GB GDDR5 (256 bit) (GV-N1070G1 GAMING-8GD) - 2089,00 zł

Cena za całość: 4873,31 zł

UWAGA: 

Pamięci które wymieniłem są dostępne tylko w Komputroniku lub Agito gdzie są znacznie tańsze.
Jednak jeśli ważny jest zakup w jednym sklepie to w Morele można kupić taki zestaw:
Pamięć Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/16) - 339,00 zł 
Są to pamięci bez XMP ale jeśli nie zależałoby Ci na tym parametrze to śmiało można kupić ten zestaw. 
Różnica w szybkości nie jest znacząca natomiast różnica w cenie (50 zł) jest już znaczna ;) 
Cena za całość z tańszymi pamięciami: 4823,31 zł
   

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo...ten zestaw już mi się podoba :D

Tyle, że pokombinowałbym ewentualnie z pamięciami.

Albo te : 2400. CL 12, 369 zł

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-ddr4-2x8gb-2400mhz-cl12-hx424c12sb2k2-16-842721/

albo te : 2400, CL 15, 329 zł

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-black-ddr4-16gb-2x8gb-2400mhz-cl15-hx424c15fbk2-16-766881/

A że do 5k zł jeszcze ciut zostało, to można nawet nad jakimś dyskiem twardym na magazyn pomyśleć :)

No i nad flaszką na oblanie nowego sprzętu :D

No chyba, że komputer ma być z systemem, wtedy trzeba niestety jeszcze dołożyć.

Tak przy okazji - wszystkie systemy od 7 w górę instalują się bez żadnego problemu, ori, z witaminką i jakie bądź. Za to starszych już nie idzie zainstalować...to znaczy idzie, chciałem wrzucić Vistę, system się zainstalował, ale nie ma do niego sterowników.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wasza pomoc jest niesamowita. ( Oczywiście flaszka będzie, na jakimś spotkaniu albo kiedyś indziej). Na pewno jestem zaskoczony pozytywnie płytą główną. (4 miejsca - 64gb ram). Ja mam starą i miejsca tylko 2... Swoją drogą wybitnym znawcą komputerów nie jestem, więc zapytam. Można zamontować 64 gb. Powiedzmy jakimś cudem że zamontuję je. Co mi do ta jeśli pozostałe komponenty pozostaną takie jak na liście. Na co wpływa ram ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem mija się z celem zakup 64GB chyba, że profesjonalnie zajmujesz się grafiką dźwiękiem obróbką video lub pracujesz na Autocad. 16GB spokojnie starczy to masz porównanie 4GB 8GB 16GB.

Dodatkowo nie sugeruj się 4 gniazdami pamięci na płycie. Większość nowych chłodzeń na procesor (przynajmniej te które ja miałem w łapkach ;))  zasłania po zamontowaniu pierwsze od procka gniazdo pamięci i już od jakiego czasu montuję Klientom RAM w drugim i czwartym złączu. Radiatory nowych (markowych) kości pamięci są po prostu za wysokie.
Natomiast obecnie standardem jest osadzanie RAMU właśnie w ten sposób. Myślę, że można kupić jakiś RAM low-profile np: https://www.amazon.it/Corsair-CML16GX3M2A1600C10-Vengeance-Prestazioni-Supporto/dp/B007TG8QRW/ref=sr_1_1/256-5279856-3343410?ie=UTF8&qid=1472215373&sr=8-1&keywords=ram+16gb+ddr3+low+profile ale czy warto ? 
Moim zdaniem  warto wziąć te pamięci z Agito ;) 

******************************************     

@apg2312 uczono mnie kiedyś, że im CL niższy tym lepiej a dodatkowo te pamięci które proponuję posiadają profile zapisane w XMP sam ma takie i na prawdę polecam :) 
http://www.agito.pl/pamiec-kingston-ddr4-2x8gb-2400mhz-cl12-hyperx-savage-xmp-1-35v-czarny-hx424c12sbk2-16/pd/D7VYDYBBM/
Natomiast co do dysku na magazyn danych OSTRZEGAM przed dyskami Seagate !!!
W poprzednim tygodniu składałem kompa gdzie na magazyn danych miał być przeznaczony
Seagate 2TB po jednym dniu padł. Również w poprzednim tygodniu kupiłem dla siebie  Seagate 2TB tylko inny model. To było w sobotę a w poniedziałek odniosłem go do Komputronika pojawiły się na nim błędy.  

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zasilacza wymienić na Chiefteca albo Tacensa?

Używałem chiefteca to 8lat uciągnął.

W tej chwili siedzę na Tacensie i też dobrze działa.

 

 

Co do obudowy to dla mnie Gladius X60 od Silentium. Duży i  w podobnej cenie.

A jak chcesz jeszcze przyoszczędzić to płytę od Asusa zamień na MSI z170-a pro.

 

Reszta jest git. 

A co do seagate. Mam dysk ale też nie jestem zadowolony. Gorsze wyniki od 8-letniego WD blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kazik napisał:

Dodatkowo nie sugeruj się 4 gniazdami pamięci na płycie. Większość nowych chłodzeń na procesor (przynajmniej te które ja miałem w łapkach ;))  zasłania po zamontowaniu pierwsze od procka gniazdo pamięci i już od jakiego czasu montuję Klientom RAM w drugim i czwartym złączu. Radiatory nowych (markowych) kości pamięci są po prostu za wysokie.

Przesadzasz :)

Tak wygląda to u mnie :

2016-08-26-303.jpg2016-08-26-304.jpg

 

Płyta Z170 Pro Gaming

Cooler SilentiumPC Fera 2

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-2-he1224-spc094-616308/

Pamięci 4 sztuki HyperX Fury Black 2400

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-black-ddr4-8gb-2x4gb-2400mhz-cl15-hx424c15fbk2-8-766879/

Bez problemu weszło wszystko :) Jest 4x4, bo kupując sprzęt wziąłem 8 GB (2x4), a dzień później zamówiłem drugi zestaw.

W każdym razie nic niczego nie zasłania i nie przeszkadza.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danieldino Danielu mój najmilszy - po tym co przeczytałeś powyżej powinieneś już wiedzieć jak twój nowy "build" (zestaw) powinien wyglądać. Najważniejszymi podzespołami, które pozwolą Ci osiągnąć najlepsze wyniki w grach są procesor, karta graficzna, dysk ssd i pamięć RAM. Reszta to rzecz niejako drugorzędna dla efektywności całej platformy.

Warto jednak zainwestować i dołożyć odrobinę więcej pieniążków (tym bardziej że komputer ma wystarczyć na lata ostrych harców) w średniej (lub wysokiej klasy) chłodzenie na CPU (podany tutaj jako propozycja Grandis XE1236 broni się co prawda średnimi wynikami, ale niestety ma słabej jakości, głośne wentylatory) oraz markowy (i nie znaczy to wcale kosmicznie drogi) zasilacz. Obudowa to dla mnie kwestia i gustu i oczywiście pieniędzy, ponieważ praktycznie każda ma co najmniej jeden wentylator z przodu i jeden z tyłu, co zapewni dostateczną jakość wentylacji (kierujemy się tutaj w większości przypadków dopasowaniem pod wysokość schładzacza CPU).

Płyta główna, tak jak już słusznie wspomniał Adam, ma być jak najbardziej efektywna za (w miarę rozsądne) pieniądze. I tutaj nasz Asus Z170 PRO GAMING wpasowuje się świetnie w cały zestaw. Dla ścisłości - są jeszcze tańsze płyty na których można osiągnąć podobne/niższe wyniki OC, jednak jakościowo są też niestety gorsze.

Karty graficzne i ich producenci to temat rzeka, więc ograniczę się tylko do wypunktowania: Gigabyte 1070 proponowany wyżej jest dobrą propozycją (może się pochwalić niskimi temperaturami pracy).

Co do RAM-ów - różnica między tymi taktowanymi od 1600 do 2400 jest w okolicach 4-8/10 klatek w rzeczywistej liczbie klatek wyświetlanych w grze, więc myślę że przy tej 1070-tce którą będziesz miał nie jest ona aż tak istotna. Nieco więcej można zyskać na pamięciach DDR4 3000 (CL15) i wzwyż Mhz, ale tutaj też trzeba oczywiście liczyć się z adekwatną ceną takiej przyjemności.

W odpowiedzi na Twoje pytanie odnośnie RAM-u - do gier wystarczy z zapasem 16 GB (mało która gra wykorzystuje 6-8 i więcej GB pamięci RAM, jednak to będzie się oczywiście z czasem zmieniać więc myślę że 16 to taki spokojny próg na teraz), do zabawy z programami Adobe, Corel, CAD - od 32 GB wzwyż. 

Padł tu również temat dysków twardych - ze swojej strony mogę polecić firmę WD i (niestety drogie) dyski firmy HGST, które chwalą się najniższą awaryjnością.

---      

Niestety zamiast flachy będziesz musiał kupić Adasiowi sprężone powietrze:P 

Pozdrawiam :D

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kazik napisał:

Ale z tego co widzę przydałoby się Twojemu PC czyszczenie ;) 

 

33 minuty temu, Anton Gorodecki napisał:

Niestety zamiast flachy będziesz musiał kupić Adasiowi sprężone powietrze:P 

Aleście żeście się przypieprzyliście do odrobinki kurzu :P

Nie chce mi się po prostu odłączać wszystkich kabelków, bo tak bym zabrał komputer na zaprzyjaźniony warsztat samochodowy, gdzie porządny kompresor wydmucha wszystko, i to dużo lepiej i dokładniej, niż jakiś sprężony luft w sprayu :D Może za jakiś czas dostanę natchnienia, i zrobię sobie taką wycieczkę.

Na razie temperatury mimo upałów są w normie :

001.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję serdecznie z niskim ukłonem (głową w ziemię). Wiedziałem od początku gdzie pytać :) Na prawdę wielkie dzięki i flacha i powietrze :D Się znajdzie oczywiście. Rozwiązaliście mój ból koegzystencjalny :D W takim razie przyszły miesiąc będzie zarezerwowany na Fallouta 4. Dzięki jeszcze raz, w razie kolejnego pytania odezwę się w tym temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Trochę odświeżam ale niestety nie zakupiłem komputera. Why ? Przeprowadziłem się do Wawy. Ale to początek tragedii :D Umarło mi auto na śmierć wieczną, umarł mi telefon, zalało mi mieszkanie, a teraz wymieniłem dopiero pralkę. Umarła i zalała łazienkę...  I niestety muszę się zwrócić do Was z prośbą i pytaniem, co sądzicie o tym ?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danieldino - poszukaj wyszukiwarką punktów sprzedaży komputerów polisingowych. Tam naprawdę dobry komputer na gwarancji, można kupić jak to się mówi "za psi pieniądz".

Sam mam taki i dlatego podpowiadam. W Warszawie takich punktów jest mnóstwo. To link do pierwszego lepszego jaki znalazłem: http://www.computer-alliance.pl/warszawa/hp-8200-tanie-i-niezawodne-komputery-poleasingowe-2/

Cena porównywalna z filmikiem, a zawartość chyba lepsza. No i legalny system, i ta gwarancja, czego przy samodziałce mieć nie będziesz

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik i absolutnie odradzam !!! Podpisuję się za to pod propozycją @kondotier jak za te pieniądze fajna konfiguracja. 
Tylko jedna uwaga. Nie wiem skąd informacja o systemie i jego legalności chociaż na stronie nic nie ma o tym, że jest w zestawie.  Dodatkowo nawet gdyby był to w Polsce nie ma możliwości wtórnego handlu systemami Windows. W każdym razie jeśli chodzi o ten polisingowy warto :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik - na pierwszym zdjęciu komputera, z jego lewej strony masz znaczek Win7. Taki sam znaczek jest na pudle komputera. Czyli na tym kompie taki jest instalowany, na pudle naklejony jest sztriker ( czy jakoś tak ) z numerem, a w papierach sprzedaży informacja o kupnie komputera z zainstalowanym systemem.

Wskazałem firmę warszawską, bo tam mu najbliżej.

Piszę na podstawie mojej firmy, ale nie sądzę, aby w Warszawie było inaczej. A i tak będzie musiał się do którejś pofatygować, aby na własne oczy się przekonać czym dysponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.