Skocz do zawartości

Nowa Maszyna - Składanie - Pomoc


danieldino

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.03.2017 o 06:42, smox napisał:

Świetnie to wygląda. Trzeba jednak pamiętać, że w tym kompie jest zainstalowane tylko to co jest potrzebne do odpalenia gier. Jeżeli zainstalujesz w nim dodatkowo wszystko to czego używa przeciętny użytkownik, to już tak pięknie nie będzie. 

 

Rozumiem, ale komputer służy mi tylko do gier. Filmy ogladam na komputerze, a wszelkie prace wykonuję na tableto-laptopie. 

 

Dnia 23.03.2017 o 11:13, kondotier napisał:

@danieldino - poszukaj wyszukiwarką punktów sprzedaży komputerów polisingowych. Tam naprawdę dobry komputer na gwarancji, można kupić jak to się mówi "za psi pieniądz".

Sam mam taki i dlatego podpowiadam. W Warszawie takich punktów jest mnóstwo. To link do pierwszego lepszego jaki znalazłem: http://www.computer-alliance.pl/warszawa/hp-8200-tanie-i-niezawodne-komputery-poleasingowe-2/

Cena porównywalna z filmikiem, a zawartość chyba lepsza. No i legalny system, i ta gwarancja, czego przy samodziałce mieć nie będziesz

 

Napisałem maila w sprawie tego komputera. Na razie nie odpisali. Podobno jest to cena hurtowa przy zakupie 50 szt ... Inne firmy nie maja dobrego wyboru. 

 

Dnia 23.03.2017 o 21:23, Anton Gorodecki napisał:

@danieldino to użyłeś bracie:unsure: 

Daniel czy masz jakiś konkretny budżet na PieCa? Podzespoły z poprzedniego kompa? 

Niestety nic konkretnego. Moj stary pc nadal chodzi i w niektore gry smialo idzie grac pomimo tylu lat, chociaz kupilem go za 2200 i sam skladalem. Z tego co pamietam mam 4gb ram ddr2, procka amd phenom x4 945 3ghz, a karte graficzna 1 gb gigabyte radeon 4850 hd. Dopiero od przyszlego roku bede juz mieszkal w IL i tam dostep i ceny w stosunku do PL sa calkiem inne (lzejsze). 

P.S pisalem to wiadomosc z 10 razy .. piszac polski znaczek a z kreska, zaznacza mi wszystko a kolejne klikniecie wymazuje wszystko. Jak to naprawic bo pisanie bez polskich znakow to brak szacunku dla jezyka...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, powiem ci tak: jeśli nie jest ci potrzebny "na zaraz" komputer, to męcz się dalej na tym co masz a na boku zbieraj kaskę. Ceny kart graficznych spadły i zapewne spadać będą dalej. Mając gorszy procesor i lepszą kartę pograsz praktycznie we wszystko na wysokich ustawieniach.

Jeśli jednak z takich czy innych powodów potrzebujesz teraz kompa, podaj budżet i razem z chłopakami coś ci złożymy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danieldino- owszem, takie firmy za głównego kontrahenta mają inne firmy biorące hurtem. Ale przy zakupie jednego, znowu aż tak wysoko cena nie skacze.

Jeśli możesz, pofatyguj się do nich osobiście i tam dogadaj się. Możesz np. dokonać zmian w konfiguracji. Zmienić rodzaj lub wielkość dysku, dołożyć pamięci. To nie sklep, gdzie musisz brać to co dają. W innych firmach będzie podobnie, możliwość własnego zestawu.

Co innego rozmowa w cztery oczy, a co innego taka korespondencja mailowa. Lepiej już było zatelefonować i się umówić na rozmowę.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danieldino - Jednak radzę już teraz się przejść i porozmawiać. Będziesz wiedział na czym stoisz i ile tego zebrać.

Już pojawiły się te po lizingu z WIN10, ale chyba za niego trzeba dopłacić. Na PW przesyłam Ci linka do innej firmy ( aby nie robić kryptoreklamy ). Jest spoza Warszawy, ale za grosze wysyłają kurierem. Rozpiętość cen jest spora ( od 700 do 3000 ). Telefony odbierają bez problemu. Może dla siebie wypatrzysz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier jeszcze raz powtarzam nie ma w PL czegoś takiego jak wtórny rynek systemów Windows.  Jakikolwiek system byłby zainstalowany na komputerze polisingowym i tak jego używanie przez nabywcę jest nielegalne. I nie ma sensu dopłacać za win10.

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik- widocznie jednak te firmy mają jakieś uprawnienia, bo gdyby to było nielegalne, to przy rejestracji systemu ( a takie coś trzeba zrobić po rozpoczęciu użytkowania takiego komputera ) nie zostałaby ona przyjęta. Należy do 2 tygodni, wpisać nr ze sztikera. A musi być legalna, bo działając na takim win7, dostawałem monity przejścia na win10, z możliwością jego pobrania i instalacji.

Szkoda, że taka promocja skończyła się zanim nabyłem komputer z systemem o innym nr rejestracyjny.

Możliwe, że dalej jest to traktowane jako lizing, ale mnie to nie obchodzi. Przy zakupie pierwszego komputera, dostałem nawet płyty instalacyjne. Robiłem z nich reinstalkę, wpisanie nr ze sztikera i nie było problemu. Przychodziły wszystkie aktualizacje i informację o windowsie.

Przecież działając nielegalnie, te firmy nie kręciłyby bata na własna dupę, ogłaszając w internecie taką formę dostarczania systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kondotier napisał:

@kazik- widocznie jednak te firmy mają jakieś uprawnienia, bo gdyby to było nielegalne, to przy rejestracji systemu ( a takie coś trzeba zrobić po rozpoczęciu użytkowania takiego komputera ) nie zostałaby ona przyjęta. Należy do 2 tygodni, wpisać nr ze sztikera. A musi być legalna, bo działając na takim win7, dostawałem monity przejścia na win10, z możliwością jego pobrania i instalacji...

Takie firmy działają legalnie ale nie mają żadnych uprawnień do odsprzedaży systemów Windows |(bo w Polsce czegoś takiego
nie ma) a moim skromnym zdaniem te dwa tygodnie na wpisanie numeru to ściema ale za to podnosi wrażenie legalności :) 

Był już ten wątek na forum i go wyjaśniałem.
Nie chodzi o to, że tak kupionego systemu nie da się aktywować czy aktualizować.
Chodzi o to, że kupując w ten sposób kompa polisingowego z system nie nabywamy jednocześnie
praw do licencji na ten system. Licencje ma tylko pierwszy kupujący komputer (lub sam system) u autoryzowanego przez M$ sprzedawcy.
np. w salonach Komputronik Vobis czy w internetowych sklepach Morele itd..  jest to prawo niezbywalne.
A jeśli nie mamy praw do licencji to używanie takiego systemu jest nielegalne. 

p.s. M$ ta sytuacja nie interesuje oni skupiają się na sprzedaży oprogramowania instytucjom i na tym mają prawdziwą kasę.
Zresztą pomyśl czy słyszałeś kiedykolwiek, żeby np w urzędzie czy w szkole były używane komputery polisingowe ?
Przecież byłyby tańsze...
Tak, że nie żałuj tej "promocji" ;) 

   

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie oni informowali o konieczności wpisania numeru, ale o niego upominał się windows, dając komunikaty z ilością dni jak pozostała do legalizacji.

System więc jest przypisany do komputera, bo inaczej właściciel systemu by to wyłapał i zablokował, a nie proponował jego nowszą wersję. 

I znam bardzo poważną instytucję w 100% państwową, wyposażoną w takie właśnie komputery, z firmy z której i ja mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik, namieszałeś mi w głowie. Więc jak  to jest? Załóżmy, że kupiłem sobie oryginalny system w Komputroniku. Zainstalowałem go w kompie, a po jakimś czasie sprzedałem tego kompa np. @kondotierowi. To co, @kondotier już nie ma oryginalnego systemu?

@kondotier, na moim "oryginalnym" Windows 7 też pojawiały się komunikaty o aktualizacji do W 10. Co więcej, pobrałem i zainstalowałem ten system. Aktualizacje pobierały się bez problemu. Więc co, mam oryginalny system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na fakturze mam informację, że komputer został sprzedany z zainstalowanym systemem. Podobnie jak było chyba z OEMami.

Gdyby to była jakaś lewizna, to system rejestracyjny Microsiftu by natychmiast zareagował.

Przecież komputery dawane w lizing, co jakiś czas zmieniają użytkownika, więc każdy następny użytkownik, byłby "koniokradem". A za korzystanie z systemu, przecież się płaci, więc Microsoft na tym zyskuje wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofuje się Panowie bo ugrzęźniemy w szczegółach..
Najlepiej będzie jak zadzwonicie na infolinię M$ tak jak zrobiłem ja chcąc pomóc 
komuś na forum (te informacje które wam przedstawiałem pochodzą z infolinii).

Tu jest fajny artykuł:

http://nf.pl/manager/legalnosc-oprogramowania-w-poleasingowych-komputerach,,14973,278  

Możemy przerzucać się argumentami ja mam bardzo jasne stanowisko i jeszcze raz powtórzę.
W Polsce nie ma czegoś takiego jak odsprzedaż systemów windows i nie ma to nic wspólnego
z aktywacją czy aktualizacją systemu. Chodzi o prawdo do licencji na dany system.
Więc jeszcze raz polecam przeczytanie artykułu powyżej a w razie dalszych wątpliwości
kontakt z infolinią M$.   


 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tematy w których to było poruszane 

Cyt wybrany z podanych wyżej tematów:

Co ciekawe przed chwilą zadzwoniłem z ciekawości na infolinię MS i uciąłem sobie pogawędkę z miłą Panią ;)

Oficjalnie według mojej rozmówczyni powyższa oferta też jest nielegalna i wszystkie wystawiane do sprzedaży wersje OEM mogą być zgodnie z licencją oferowane tylko przez producentów komputerów (np: Dell, HP) lub przez licencjonowane punkty sprzedaży. Czyli idziesz np. do Komputronika i kupujesz u nich wersję OEM. Reszta sprzedaży jest nielegalna = niezgodna z zasadami licencji.

W Komputroniku Windows 7 Home Premium 64bit SP1 OEM PL kosztuje 479 zł :( 
Jeśli nie masz takiej kasy to biorąc pod uwagę to czego się dowiedziałem na infolinii MS nie ma znaczenia czy kupisz ten system z oferty na Allegro czy ten z linka podanego przeze mnie. Obie sprzedaże naruszają warunki licencji czyli są nielegalne

-----------------------------------------------------------------------

Uważam temat za wyczerpany.

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też będzie mój ostatni wpis w tej dyskusji.

Z całym szacunkiem, ale w przytoczonym artykule, w rozdziale o RRP jest podana informacja, że do komputerów zregenerowanych, można legalnie instalować nawet polską wersję windowsa. Ale ten co ją instaluje na komputerze, musi posiadać do tego uprawnienia.

No i w moim przypadku, wymienieni markowi producenci komputera, są spełnieni.

Dla mnie jest jasnym, że takie firmy jak Komputronik na tym tracąc, będą robiły wszystko aby zniechęcić do komputerów polizingowych. To sprawa krociowej kasy.

@kazik bardzo Ci dziękuję za skumulowanie tych wszystkich informacji o nabywaniu systemu. Zawsze lepiej wiedzieć więcej, niż trwać w błogiej nieświadomości.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.