Skocz do zawartości

Na Bagnach


Rekomendowane odpowiedzi

3961226.jpg

Nazwa: На Болотах
Autor: 61dimon161
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02
Data premiery: 30.08.2016r.
Autor spolszczenia: 

 

Opis:

Spoiler

"Stalker- Na Bagnach" z takim tytułem została przedstawiona krótka historia w modzie do Zewu Prypeci. Akcja fabuły rozgrywa się na lokacji Bagna, główny bohater ma odnaleźć odpowiedzi na serię bardzo dziwnych zdarzeń zachodzących wokół nowej stalkerskiej bazy i jej mieszkańców. Główny nacisk w modyfikacji położono na zmiany fabuły, dlatego graficzna i gamingowa część pozostała praktycznie bez zmian.

 

Fabuła:

Naszym GG jest stalker o imieniu Koszczieja, który po długiej nieobecności wraca do Strefy. Po przybyciu na Bagna odkrywa że w starej cerkwi powstała nowa stalkerska baza z barem o nazwie "Pod Kopułą". Po przybyciu na Bagna GG udaje się do właściciela baru Patogenicza i zaczyna z nim współpracę. Ale po wykonaniu pierwszego zadania wokół zaczynają się dziać bardzo dziwne rzeczy, w tajemniczych okolicznościach na jednej z wież ginie szef ochrony bazy, zaraz po jego śmierci baza zostaje zaatakowana przez zombi.

Wszystkie te zdarzenia naprowadzają Koszczieję i jego przyjaciela Niedźwiedzia na niejednoznaczne wnioski z których wynika że zdarzenia te to nie przypadek. Postanawiają wyjaśnić tajemnicę tego co się dzieje, poszukiwania prawdy prowadzą ich na byłej bazy Czystego Nieba. Co się stało z nimi dalej? Dowiecie się bezpośrednio z gry w moda "Na Bagnach".

 

Zmiany:

Nowa krótka fabuła.
Nowe postacie i zadania.
Akcja fabuły rozgrywa się na jednej lokacji.
Graficzna i gamingowa część gry pozostała praktycznie bez zmian.

 

Screeny:

Spoiler

stalker_zp_na_bolotah_1.jpgstalker_zp_na_bolotah_2.jpgstalker_zp_na_bolotah_3.jpgstalker_zp_na_bolotah_4.jpg

 

Wideo:

Spoiler

 

 

Instalacja:

Spoiler

Instalacja moda:

  1. Zainstalować grę Stalker Zew Prypeci 1.6.02.
  2. Rozpakować pobrane archiwum z modem.
  3. Skopiować otrzymany folder gamedata do folderu z grą.

Instalacja moda na polską podstawkę:

  1. Zmiana w fsgame.ltx na:  $game_data$    = true|     true|.

  2. Zmiana w localization.ltx na: [string_table]language = pol font_prefix = ;_cent ;_west.

  3. Zmiana w gamedata/configs/text - kopia rus z przemianowaniem na pol.

localization.ltx

 

Linki do pobrania:

Spoiler

Mod:


Patch:

 

Źródło:

logo_stalkermod.png

AP-PRO.RU | Новости Stalker | Скачать моды Stalker | S.T.A.L.K.E.R. 2 | Сталкер моды

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciekawie, nowy scenariusz, kwesty, wiadomo, że mały mod ale można pograć i przyłączam się do opinii innych graczy na innych forach, że bez wylotów, bez... bez problemów.

Aha! - na spalonym chutorze lekko wściekły poltergeist, masz na starcie m.in. PM ale czy Diegtarjewa czy tez innej szyszki ze strefy to dyskusje trwają a autor się w tej kwestii nie wypowiada i jedyna podpowiedzią pewną jest solucja od Frozen Terrible:
https://youtu.be/-L3ln8-mx-M

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęp misje początkowe:

1/ Idziesz do cerkwi, tam misja od barmana - idziesz na spalony chutor po artefakt - po drodze 2 poltergeisty w chutorze.

2/ idziesz na wieżę pomóc walczyć - misja od barmana - na miejscu widzisz jak klient sobie strzela w bankę i dostajesz sms od Niedźwiedzia, że za tym stoi kontroler.

2a/ po powrocie do cerkwi musisz pomóc odeprzeć atak zombiaków.

3/ idziesz z Niedźwiedziem do bazy niebo po jakieś notatki które niebo mogło tam zostawić.

Tamże do znalezienia - 2 teczki/poszyty w budynkach - u mechanika brązowy na ladzie w budynku u doktora niebieska teczka i walizka/kontener w przybudówce nad sklepem ze złomem - drabinka z boku budynku, potem do Niedźwiedzia i wracacie do cerkwi.

4/ Po przeczytaniu się dowiadujesz, że: niebo wiedziało o kontrolerze i że jest broń na niego - gauß, Niedźwiedź podpowiedział, że co do gaußa to ich mechanik Paweł - Pasza coś ma do powiedzenia, chłopina siedzi pod schodami na wyższe partie w kopule, prawej stronie od barmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5/ Pasza każe ci iść po detale do gaußa na stację filtrów.

6/ tam misja:

a/ spotkanie z bandyta przy kamieniach - patrz pda.

b/ ukatrupić razem z ekipą z filtrów bandytów na bazie maszynowej, potem dostajesz to co chciał Pasza i niesiesz jemu to co otrzymałeś do cerkwi.

7/ Pora ustawić zagłuszacz kontrolera na kominie/wieży na farmie/chutorze w drodze do stalowego mostu na rzece, po drodze zombie z pepeszami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Można bardziej rozwinąć instalację z języka ros na pol ? Ponieważ zrobiłem wszystko tak jak mi kazałeś, zmieniłem wszystko co trzeba w pliku localization, ale ze samym plikiem nie wiem co zrobić. Z zaminą wyrazu w pliku fsgame.ltx nie było problemu, tak samo z przemianowaniem tylko nie wiem co zrobić z plikiem localization gdzie go wkleić ? kopiowałem go wszędzie, i cały czas gra jest po języku rosyjskim a menu po polskim, więc proszę o pomoc mój problem nawet minuty nie zajmie więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki Większość powiadomień i rozmów jest w języku rosyjskim, a localization skopiowałem do folderu config tak jak kazałeś, tylko nazwy produktów są w języku polskim, znaczy się nie do końca ponieważ ą,ę,ż itp są zaznaczane w ten sposób _ da się to naprawić poza tym poprzez instalację spolszczenia myślałem że chociaż dialogi po polsku będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wojownik zmienił(a) tytuł na Na Bagnach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.