Skocz do zawartości

kazikowa bestia ;)


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jeśli post jest w złym miejscu to proszę o przeniesienie..  
W związku z tym że mój komp będzie przechodził kolejną modernizację chciałbym oficjalnie zadać pytanie Naszej Administracji. W moich wielu planach zmian w kompie pojawił się pomysł ozdobienia panelu bocznego obudowy logiem Naszego forum :)
Pytanie brzmi czy otrzymam "błogosławieństwo" Administracji na realizację tego planu?
Pytam dlatego że jeśli zrealizuję pełen plan zmian i będzie to spełniało moje oczekiwania logo będzie widoczne np. w filmiku umieszczonym na Youtube.  Z jednej strony będzie to możliwość pochwalenia się osiągnięciem ale może to być również forma propagowania STALKER TEAM.
Jak skończę wprowadzać wszystkie zmiany w kompie to w tym wątku postaram się pokazać jak było wcześniej i efekt after (jeśli jakiś będzie ) ;)

Pozdrawiam STALKERSKĄ Brać !

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błogosławieństwo? To Twoja sprawa jak ozdobisz sobie kompa, StalkerTeam nie jest logo zastrzeżonym przez prawa autorskie i nie wiem co ma błogosławić Ci Administracja? Pomysł fajny, ozdabiaj jak chcesz. Po drugie nie rozumiem tego "propagowania"?

Będziesz ze swoim kompem chodził po ulicach i reklamował nasze forum logo StalkerTeam na obudowie swojego kompa, czy korzystasz z niego w jakimś miejscu publicznym gdzie wielu zobaczy to logo i zacznie grać w Stalkera? :D To byłoby propagowanie i reklama ST.

Nie bardzo rozumiem Twój post.  

Pozdrówka.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki portals :) 
Skoro tak to ruszam z pracami.
Moja obecna konfiguracja komputera:

01. Płyta główna ASUS Maximus Ranger VIII

20160822_114822.jpg 

Na razie jest bałagan w przewodach ale jak już wszystkie nowe części do mnie dotrą to zrobię z kabelkami porządek :)
Na zdjęciu widać też moją wcześniejsza (podwójną) kartę dźwiękową AIM SC808.
Obecnie zastąpił ją kupiony kilka dni temu Creative Sound Blaster Z (tak jak jej poprzedniczka SUPER karta).   

 2. Procesor Intel(R) Core(TM) i5-6600K CPU @ 3.50GHz
03. Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 HE1226 - oryginalnie na chłodzeniu był jeden wiatrak dodany przez SilentiumPC.
     Tydzień temu zdjąłem ten wiatrak i założyłem dwa SilentiumPC Sigma PRO 120 PWM
     - planowana zmiana wiatraków na dwa Enermax T.B.Vegas Single (UCTVS12P-BL)
04. Pamięci RAM Kingston HyperX XMP 8GB [2x4GB 2400MHz DDR4 CL12]
05. Dysk systemowy SSD Samsung EVO 840 120 GB - planowana zmiana na
   
 SSD Samsung 256GB PCIe 3.0 (MZHPV256HDGL-00000) 
     Magazyn danych:
     HDD  Samsung HD154UI - 1,5 TB
     HDD  Samsung HD502HJ - 500 GB
    - planuję sprzedać dwa powyższe dyski i kupić jeden HDD Samsunga 2 TB
    Samsung M3 Portable USB Device 1 TB - dysk przenośny
06. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 560 Ti - wymieniłem oryginalne chłodzenie (było
      głośne w stresie) na dwa rewelacyjne wiatraki AAB Cooling Slim Silent 8 są zamontowane
      bezpośrednio na radiator. Jednak w związku z planowanymi zmianami muszę je wymienić
      - planowana zmiana na dwa wiatraki NOX KNIK 80mm PWM (Gwarancja 10 Lat)
      
Już są w drodze z Komputronika.

20160826_175547.jpg

20160826_175930.jpg

Wymienione chłodzenie które jest idealnie ciche AAB 13,9 dBA (max 1600 RPM) będzie jednak wymienione ze względu na brak zapasu obrotów na w/w wiatraki NOX 11 dBA (600-2000 RPM).

07. Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z wersja bulk - kupiona kilka dni temu w drodze selekcji ;) 
08. Zasilacz Be quiet! Pure Power L8 CM 630W
09. Odtwarzacz CD-DVD nie wiem jakiej firmy. 
10. Zestaw głośników 5.1 Creative Labs 5.1 Inspire T6100
11. Klawiatura A4Tech KD-126 backlight  (z niebieskim podświetleniem klawiszy)
12. Monitor 17` Samsung Syncmaster 173p plus
13. Gryzoń Logitech B110
14. Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ( n a górze stacja dokująca
      dla dysków 2,5` i 3,5`. 
***********************************************************

Właśnie obudowy dotyczą największe zmiany.
Oba boki obudowy będę modował we własnym zakresie więc to trochę potrwa ;) 
Wymieniam wszystkie wentylatory w obudowie. W drodze są zamówione w Morele cztery wiatraki Corsair AF120 LED Blue Quiet Edition Twin Pack (dwa na przód obudowy i dwa na górę). Dodatkowo do obudowy muszę zamówić jeszcze dwa Corsair AF120 (na spód i tył obudowy). Czyli dwa wiatraki z przodu obudowy i jeden na spodzie będzie zasysać powietrze
do obudowy a dwa wiatraki na górze i jeden z tyłu będzie powietrze z obudowy wyciągać.
Żeby ogarnąć i mieć kontrolę nad tym całym towarzystwem chłodzącym (8 wiatraków 120 mm) zamówiłem
i już jest w drodze z Morele czterokanałowy panel montowany z przodu obudowy w zatoce
a napęd DVD. Zamówiłem panel Scythe Kaze Master Flat II - czarny (KM08-BK).
Wiatraki połączę przejściówkami w pary czyli będzie ich cztery akurat
tyle ile jest kanałów w panelu sterującym.

Będę Was na bieżąco informował jak postępują prace :) 

Spis przedmiotów do sprzedaży.xlsx

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wdzięczny. 

Poproszę o wyjaśnienie dlaczego zamierzasz wyłożyć ~840 zł na tego Samsunga M.2? W grach jego możliwości i tak pozostaną niewykorzystane:062:Nie lepiej byłoby zainwestować w nową kartę graficzną? 

Jeśli chcesz ciche i efektywne wentylatory polecam produkty firmy "Be quiet" np. ten model 

Nie podałeś nazwy obudowy...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Anton Gorodecki napisał:

Zestaw wdzięczny. 

Poproszę o wyjaśnienie dlaczego zamierzasz wyłożyć ~840 zł na tego Samsunga M.2? W grach jego możliwości i tak pozostaną niewykorzystane:062:Nie lepiej byłoby zainwestować w nową kartę graficzną? 

Jeśli chcesz ciche i efektywne wentylatory polecam produkty firmy "Be quiet" np. ten model 

Nie podałeś nazwy obudowy...

Co do wymiany mojego dysku SSD 120 GB.  
Chcę go wymienić bo jak dla mnie jest już za mały dodatkowo przydadzą się lepsze szybkości (i nie mówię o grach). A poza tym SSD 120 GB jest już sprzedany z tym że mogę go używać do momentu zakupu większego dysku :)  Natomiast to co napisałeś podsunęło mi pomysł żeby kupić inny dysk i już go wypatrzyłem.
Będzie to tańszy o około 200 zł SSD Samsung 256GB PCIe 3.0 (MZHPV256HDGL-00000)
Ma jeszcze lepszy czas zapisu niż 950 PRO :) Zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na realizację naszykowanego w Morele zamówienia wiatraków. 
Co do wiatraków Be quiet. Wiem że są bardzo dobre ale te które wybrałem moim zdaniem też się sprawdzą.
Co do karty graficznej. Na razie pozostanę przy GTX 560Ti (nie mówię że nigdy jej nie wymienię).
Jeśli jednak chodzi o gry to gram tylko w serię STALKER + MODY, w serię Wolfenstein i serię Metro.
Jak na razie nie narzekam na wydajność mojej karty w tych grach ;)  

Podsumowując czekają mnie duże wydatki więc pomyślałem że urządzę taką małą wyprzedaż 
"garażową" przez internet. Mam trochę gotówki zamrożonej w różnych przedmiotach.
Dzisiaj lub jutro (jest poniedziałek 3:30) wstawię do postu wyżej załącznik ze spisem przedmiotów do sprzedaży i cenami. Czekam jeszcze na podjęcie decyzji zakupu przedmiotów z mojej listy przez naszego kolegę z forum. Jak już wszystko się wyjaśni wstawię zaktualizowany plik.  
Jeśli ktoś będzie zainteresowany zakupem proszę o info na PM.

ZAŁĄCZNlK DODANY DO POSTU POWYŻEJ !

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za sugestie co do karty graficznej.
Jednak przemyślałem tą sprawę dokładnie i moja 560Ti w zupełności mi wystarcza. Nie gram w nowsze gry a jedyny tytuł który mnie interesował i wymagałby mocniejszej karty
to Star Wars Battlefront. Jednak po obejrzeniu w empiku pudełka gry okazało się że jest dostępna tylko w trybie multiplayer więc to nie dla mnie :(  Pozostanę na razie przy swoim zdaniu poza tym plan zmian w ostateczny sposób został zatwierdzony przez radę nadzorczą mojej firmy 
(córkę ;)).

Natomias na pewno muszę jeszcze kupić:
1. Nagrywarka DVD-RW (może jakieś sugestie)
2. Słuchawki Creative HS-800 Fatality Gaming 
3. Monitor LCD 21` kub 23` (obecnie mam 17`i każda zmiana na większy będzie dobra)
   np. na taki monitor iiyama G-MASTER Black Hawk GE2288HS (22` cena 599 zł) (może jakieś sugestie)

Jeszcze raz DZIĘKI za wszystkie wypowiedzi :) 

 
 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę ja Ciebie - nawet nie myśl o monitorze z matrycą TN lub VA. Tylko i wyłącznie IPS.

http://www.eizo.pl/baza-wiedzy/rodzaje-matryc-lcd-ktora-wybrac/

Np. Acer 23 cale - 599 zł

https://www.morele.net/monitor-acer-g237hlabid-720875/

albo polecany na Morele LG 23 cale - 579 zł

https://www.morele.net/monitor-lg-23mp48hq-p-848062/

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź skorzystam z niej :)
W moim starym Samsungu jest matryca 17`(PVA) ale mój wzrok zgodnie z wiekiem już jest po
"best before" ;) więc myślę nad zmianą na więcej cali.
Tak ja poradził @apg2312 monitor na pewno będzie z matrycą IPS.
Jednak jeśli chodzi o monitory marki Acer lub LG nie są moimi ulubionymi. Dodatkowo nie ma w ofertach
sklepowych monitorów Samsunga 21 lub 23 cale z matrycą IPS poniżej 700 zł.
Pomyślałem o takim modelu:
AOC i2369Vm - 585 zł.
https://www.morele.net/monitor-aoc-i2369vm-579267/

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kazik napisał:

monitory marki Acer lub LG nie są moimi ulubionymi.

Co za różnica ? Wszystkie są i tak robione w Chinach, inne jest tylko oznaczenie na obudowie :P

Te dwa monitory powyżej podałem

1 ze względu na cenę i jakość

2 Acera polecam osobiście (mam praktycznie taki sam model, tylko 21,5 cala)

3 LG jest polecany na Morele

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2016 o 11:16, apg2312 napisał:

3 LG jest polecany na Morele

AOC też jest polecany na Morele (367 sprzedanych sztuk w ciągu 90 dni) a skoro wszystkie są Made In China to rzeczywiście różnice są niewielkie. Z tym że AOC ma 23 cale - czyli tyle ile zalecił mi okulista :)
 

P.S. W poście z opisem sprzętu załączam obiecany plik z przedmiotami do sprzedaży.
W razie zainteresowania proszę o PM.

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kazik napisał:

...a skoro wszystkie są Made In China to rzeczywiście różnice są niewielkie.

Teraz wszystko jest Chińskie, nawet powietrze którym oddychasz więc tym się nie absolutnie nie sugeruj. 

Czy kupisz IPS czy TN to naprawdę jest mało istotne bo musiałbyś mieć cybernetyczny wzrok by wychwytywać różnice. To zwykłe handlowe chwyty poniżej pasa i nic więcej.  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pacjent1972 napisał:

Czy kupisz IPS czy TN to naprawdę jest mało istotne bo musiałbyś mieć cybernetyczny wzrok by wychwytywać różnice.

Oj, Stasiu...tutaj nie masz racji :P Od kątów patrzenia, przez odwzorowanie kolorów (w tym czerni) i o niebo lepszy kontrast IPS wygrywa nad pozostałymi standardowymi typami matryc. Oczywiście można kupić jeszcze nowsze odmiany, S-IPS (ang. Super IPS), AS-IPS (ang. Advanced Super IPS) i IPS-Pro (ang. IPS Provectus), ale to też już inna cena.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.
  Minął miesiąc od założenia tego wątku.
Praca nad modernizacją "kazikowej bestii" oraz modowanie obudowy powoli się kończą ale na
razie przypominam wcześniejszą konfigurację mojego kompa i dodam co zostało zmienione.   

01. Płyta główna ASUS Maximus Ranger VIII
02. Procesor Intel(R) Core(TM) i5-6600K CPU @ 3.50GHz
03. Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 HE1226 - oryginalnie na chłodzeniu był jeden wiatrak dodany przez SilentiumPC.
      Najpierw była zmiana na dwa SilentiumPC Sigma PRO 120 PWM teraz
      -> zmiana na dwa Enermax T.B.Vegas Single 120mm 
      Wymieniłem też oryginalny wiatrak SilentiumPC z tyłu obudowy
      -> zmieniony na Enermax T.B.Vegas Single 120mm
      Dokupiłem wiatrak na spód obudowy -> Enermax T.B.Vegas Single 120mm 
      Dokupiłem cztery wiatraki Corsair 120 mm dwa front i dwa top obudowy 
      -> Corsair AF120 LED Blue Quiet Edition Twin Pack 120mm
      Do kontroli nad temperaturą (CPU - GPU - RAM - SSD) i wiatrakami dokupiłem czterokanałowy panel
      -> Scythe Kaze Master Flat II
     Ze względu na kolorystykę w obudowie dokupiłem wiatrak którym chcę zastąpić oryginalny wiatrak
     w zasilaczu czyli z Silent Wings 2 120mm zmiana na -> Enermax T.B. Apollish Red 120mm
04. Pamięci RAM Kingston HyperX XMP 8GB [2x4GB 2400MHz DDR4 CL12]
05. Dysk systemowy SSD Samsung EVO 840 120 GB -> zmieniony na SSD Samsung M.2 2280 256GB 
     Magazyn danych:
     HDD  Samsung HD154UI - 1,5 TB
     HDD  Samsung HD502HJ - 500 GB
     Samsung M3 Portable USB Device 1 TB - dysk przenośny
06. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 560 Ti -> zmiana na Gigabyte GTX 760
     Jak karta do mnie dotarła to od razu zdjąłem z niej oryginalne wiatraki
     -> zmiana na trzy Revoltec RL022 Dark Red 80mm
07. Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z wersja bulk.
     Mam też kartę AIM SC808 którą miałem właśnie sprzedawać z dużym upustem ale wczoraj znalazłem informację w necie, 
     że da się ją odpłatnie zmodyfikować więc prawdopodobnie wrócę do AIM`a a Creativa sprzedam.
08. Zasilacz Be quiet! Pure Power L8 CM 630W wymienione całe okablowanie (i wszystkie wtyczki|)
     na kable z oplotem -> BitFenix Alchemy 2.0 PSU Cable  
09. CD-DVD nie wiem jakiej firmy.
10. Zestaw głośników 5.1 Creative Labs 5.1 Inspire T6100
11. Klawiatura A4Tech KD-126 backlight  (z niebieskim podświetleniem klawiszy)
12. Monitor 17`Samsung Syncmaster 173p plus -> zmiana na 20 calowy DELL z matrycą IPS (pozdrawiam @apg2312 :))
     Ze względu na kolorystykę w obudowie obudowa monitora jest całkowicie przemalowana.
13. Gryzoń Logitech B110 - > zmiana na Mysz A4 Tech EVO XGame Opto Oscar X710 Extra Fire USB
     Do nowej myszki dokupiłem podkładkę gamingową -> A4 Tech XGame X7-200MP 
14. Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ( na górze stacja dokująca
      dla dysków 2,5` i 3,5`. 

  Czekam jeszcze na kilka przesyłek a od jutra skupiam się tylko i wyłącznie na modowaniu samej obudowy.
Uchylę rąbek tajemnicy i powiem, że logo Stalker Team (pytałem o nie w pierwszym poście)
na boku obudowy wygląda jak dla mnie rewelacyjnie :)

Większość zmian wykonuje sam (z córką) i to musi potrwać (nie bawi mnie np. zmiana obudowy na droższy model tylko eksperymentuję
z tą którą mam ;)).  

Mam do Was dwa pytania techniczne:

Planuję zakup nowych pamięci RAM -> ewentualna zmiana na (2x8GB) i mam pytanie:
  1. Czy jest duża różnica w wydajności pomiędzy pamięciami 2400MHz - 2666MHz - 3000MHz - 3200MHz. 
Obecnie mam RAM 2x4GHz 2400MHz i nie wiem o co walczyć.
Czy pozostać przy 8GB czy zmienić na 16GB i czy walczyć o wyższe częstotliwości.
Różnica w cenie pomiędzy 2400MHz a 3200MHz wynosi około 100 zł. 

  2. Chcę też (ze względu na kolorystykę w obudowie) wymienić wiatrak w zasilaczu. 
I tu pojawia się problem. 
Oryginalny wiatrak (SW2) jest podpięty tylko dwoma kablami czarny i czerwony do dwóch pinów w zasilaczu (są tam tylko dwa piny).
Nowy wiatrak ma trzy kable: czarny, czerwony i żółty (tachometr). Brakuje pinu dla żółtego kabla. Efekt jest taki, że nowy wiatrak w zasilaczu się
kręci ale się nie świeci :( Chcę na nim dodatkowo uruchomić podświetlanie do czego (tak myślę)
potrzebne jest podłączenie żółtego kabelka. Kontrola obrotów nie jest tu istotna i mogę jej spokojnie nie 
mieć. Pewnym rozwiązaniem byłoby podpięcie wtyczki wentylatora poza zasilaczem do gniazda 3 pin na mobo ale skoro żółty kabel miałby służyć tylko o zasiania diod LED w wiatraku to może można ten kabel podłączyć w zasilaczu.
Nie jestem mocny w tych sprawach i potrzebuję porady jak ten problem rozwiązać.

Po zakończeniu całej operacji zaprezentuję Wam wynik moich (i mojej córki) prac :)

Pozdrawiam całą stalkerską brać !

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2016 o 23:59, kazik napisał:

1. Czy jest duża różnica w wydajności pomiędzy pamięciami 2400MHz - 2666MHz - 3000MHz - 3200MHz. 
Obecnie mam RAM 2x4GHz 2400MHz i nie wiem o co walczyć.
Czy pozostać przy 8GB czy zmienić na 16GB i czy walczyć o wyższe częstotliwości.

Dokup drugie 8 GB tak aby razem było 16GB. Na 3200 Mhz wydusisz do 10/12 klatek więcej (chyba że będą z naprawdę niską latencją wtedy więcej). Masz świetny dysk (SSD Samsung M.2 2280 256GB- notabene bardzo rozsądny zakup w kwestii cena/osiągi, tutaj mnie pozytywnie zaskoczyłeś;)) który będzie jak to się brzydko mówi "robił robotę".

Dnia 5.10.2016 o 23:59, kazik napisał:

Nowy wiatrak ma trzy kable: czarny, czerwony i żółty (tachometr). Brakuje pinu dla żółtego kabla. Efekt jest taki, że nowy wiatrak w zasilaczu się
kręci ale się nie świeci

Wyciągnij przewód od wentylatora na zewnątrz zasilacza (puść go razem z oplotem zasilania płyty - będzie ładnie zamaskowany) i podłącz go do gniazda wentylatora 4 pin płyty głównej.

ALE żeby nie było za słodko - szkoda że poszedłeś w modding "oświetleniowy" (kontroler obrotów + "fany" + kable)... Trzeba było zostawić tego Samsunga SSD 120 GB a resztę kasy dołożyć w fajną kartę (np. 970-tki teraz ładnie staniały albo wybrać GTX-a 1060/1070?). A tak komputer bardzo porządny tylko grafika odstaje mocno od reszty podzespołów... Twój wybór zresztą.  

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.