Skocz do zawartości

kazikowa bestia ;)


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@Anton Gorodecki Dzięki za opinię.

Dnia 7.10.2016 o 00:13, Anton Gorodecki napisał:

Dokup drugie 8 GB tak aby razem było 16GB. Na 3200 Mhz wydusisz do 10/12 klatek więcej (chyba że będą z naprawdę niską latencją wtedy więcej).

Co do RAM zrobię tak jak napisałeś z tym, że będzie to układ 4x4GB 3000MHz CL16.
 

Dnia 7.10.2016 o 00:13, Anton Gorodecki napisał:

Wyciągnij przewód od wentylatora na zewnątrz zasilacza (puść go razem z oplotem zasilania płyty - będzie ładnie zamaskowany) i podłącz go do gniazda wentylatora 4 pin płyty głównej.

 Co do wentylatora myślałem o takim rozwiązaniu jakie opisałeś ale chyba wymyśliłem jak podłączyć wentylator w obudowie zasilacza :) Po południu będę przerabiał obudowę zasilacza i wtedy sprawdzę czy to zadziała.  

Dnia 7.10.2016 o 00:13, Anton Gorodecki napisał:

ALE żeby nie było za słodko - szkoda że poszedłeś w modding "oświetleniowy" (kontroler obrotów + "fany" + kable)...  Masz świetny dysk (SSD Samsung M.2 2280 256GB- notabene bardzo rozsądny zakup w kwestii cena/osiągi, tutaj mnie pozytywnie zaskoczyłeś;)) który będzie jak to się brzydko mówi "robił robotę".

Co do modowania obudowy, oświetlenia i okablowania jestem MEGA zadowolony i nie zrobiłbym tego inaczej :) 
Co do poprzedniego dysku Samsunga SSD 120 GB po pierwsze zawsze brakowało mi na nim miejsca.
Teraz po około miesiącu normalnego (mojego) używania nowego dysku mam na nim 108 GB wolnego miejsca
co przy wcześniejszym dysku było niemożliwe (jak dla mnie) do osiągnięcia.
Co do skoku wydajności.
Poniższe porównanie (screen EVO 120GB znalazłem w necie) też mówi, że to była dobra zmiana ;) 

Snap6.jpg

Sorry za tak duże zdjęcie ale w prawym dolnym rogu jest skrót do mojej ukochanej Soljanki i nie mogłem się powstrzymać.
Chociaż Solę już skończyłem w każdej wolnej chwili lubię sobie w nią pograć chociaż godzinkę.

Dnia 7.10.2016 o 00:13, Anton Gorodecki napisał:

Trzeba było zostawić tego Samsunga SSD 120 GB a resztę kasy dołożyć w fajną kartę (np. 970-tki teraz ładnie staniały albo wybrać GTX-a 1060/1070?)

Dysku 120GB z powodów które wymieniłem powyżej nie chciałem zostawić.
Natomiast jeśli chodzi o grafikę moja GTX 560ti była jak dla mnie wystarczająco wydajna w grach (w jakie gry gram opisałem w postach powyżej). Kartę zmieniłem na GTX 760 tylko dla tego, że wszyscy w tym wątku pisali zmień kartę bo karta tak ja Polska jest najważniejsza ;)
A tak na poważnie trafił mi się kupiec z dobrą ofertą cenową na moją 560ti więc dołożyłem ile mogłem i stąd zakup 760. Zawsze to karta oczko wyżej ;)
Od teraz deklaruję, że GTX 760 zmienię na wyższy model wtedy kiedy wyjdzie nowy Wolfenstein lub Metro i karta sobie nie poradzi ;) 
Dzisiaj przychodzi do mnie kolega który gra w Wiedźminy i sprawdzimy jakie są osiągi mojego nowego nabytku. 

I na koniec podzielę się z Wami SUPER wiadomością (jak dla mnie)
Pisałem powyżej

Dnia 5.10.2016 o 23:59, kazik napisał:

07. Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster Z wersja bulk.
     Mam też kartę AIM SC808 którą miałem właśnie sprzedawać z dużym upustem ale wczoraj znalazłem informację w necie, 
     że da się ją odpłatnie zmodyfikować więc prawdopodobnie wrócę do AIM`a a Creativa sprzedam.

Udało mi się skontaktować z osobą która zajmuje się modowaniem kart dźwiękowych takich jak moja AIM SC808.
Chociaż z Sound Blaster`a jestem bardzo zadowolony i każdemu poleciłbym zakup Z-etki to chciałbym jednak wrócić do AIM`a.
Trudno te karty porównywać bo to sprzęty różnej klasy. Natomiast mój AIM ma tak, że po restarcie znika z systemu.
Jeśli zniknie trzeba wyłączyć całkiem komputer odczekać minutę i ponownie włączyć. Karta po tym zabiegu śmiga bez problemu
i można znowu cieszyć się niesamowitym dźwiękiem do następnego restartu :(
Miałem tą kartę sprzedać z dużym upustem ponieważ często w ciągu dnia korzystam z opcji restartu.
Dodatkowo skorzystanie z gwarancji (karta kupiona 02.2016) nie ma sensu bo przysyłają nową kartę i po kilku dniach historia się powtarza. 
Więc teraz kiedy jest szansa na usunięcie błędu konstrukcyjnego i Mikołaj (jesteśmy już po imieniu ;)) zgodził się spróbować naprawić moja kartę (bezpłatnie !) jestem MEGA HAPPY ;)  Tak pomyślałem, że może dlatego bezpłatnie , że jest "cięty" na firmę AIM z którą ucina sobie pogawędki na temat tego błędu konstrukcyjnego bez skutku. Więc moja karta (jeśli naprawa się uda) będzie zmodyfikowanym prototypem, a potem zacznie na tym zarabiać bo dużo właścicieli SC808 ma ten sam problem.

Kończąc kazikowe przynudzanki jeszcze raz dzięki za opinię @Anton Gorodecki Dam znać co się dalej dzieje.
Pozdrowienia również dla wszystkich którzy tu zajrzeli szczególnie @apg2312 i @anatoil:)

A tak po prostu do Wszystkich:
Dobrej Zony Stralkerzy ! 

 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kazik napisał:

Co do RAM zrobię tak jak napisałeś z tym, że będzie to układ 4x4GB 3000MHz CL16.

Moim zdaniem lepiej by było dać 2x8GB. Choćby z powodu, że w razie potrzeby zawsze możesz następne 2x8GB dołożyć. To raz.

Dwa - czy dasz pamięci 2400, czy 3000, to różnica owszem, będzie wyraźna we wszelkich benchmarkach, jakieś Sandry czy 3DMarki. W normalnym użytkowaniu praktycznie nie odczujesz tej różnicy.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2016 o 15:19, apg2312 napisał:

Moim zdaniem lepiej by było dać 2x8GB. Choćby z powodu, że w razie potrzeby zawsze możesz następne 2x8GB dołożyć. To raz.

Dwa - czy dasz pamięci 2400, czy 3000, to różnica owszem, będzie wyraźna we wszelkich benchmarkach, jakieś Sandry czy 3DMarki. W normalnym użytkowaniu praktycznie nie odczujesz tej różnicy.

Dzięki za odpowiedź ;) 
W tej chwili wystarcza mi 8GB a po zakupie będę miał dwa razy więcej niż obecnie czyli 16GB  
Dodatkowo to będą RAM`y z podświetleniem LED więc lepiej będą wyglądać w układzie 4x4.

Ponieważ już zamówiłem RAM w UK więc na nic już nie będę mógł zmienić.
No i na koniec ponieważ radiatory tych RAM`ów są wysokie zamawiam dzisiaj nowe chłodzenie na CPU.

Oj dzieje się ;)      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę temat :)

Na opóźnienie zakończenia modowania kazikowej bestii złożyło się wiele spraw..
Nie mniej temat jest aktualny i na dzień dzisiejszy 01.01.2017 jeśli chodzi o podzespoły
żadnych zmian już nie przewiduję. Pozostały mi do ułożenia i uruchomienia kabelki z tyłu obudowy
podświetlenie tyłu obudowy i dwa wiatraki w obudowie bo się nie świecą a powinny ;)
No nic na razie dwa zdjęcia:

20170101_012723.jpg

20170101_025030.jpg

ale nie jest to ostateczna wersja ;)
Dlatego na początku tego wątku pytałem
o możliwość wykorzystania S.T.A.L.K.E.R. TEAM ;)  

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałeś drugiej strony....
Nie ma tam Naszego logo ale też jest ciekawie ;)

To wszystko co widzicie jest umieszczone w standardowej obudowie
SilentiumPC Gladius M40 Pure Black + moje pomysły ;) 

Mój komp obecnie:

01. Płyta główna ASUS Maximus Ranger VIII 
02. Procesor Intel(R) Core(TM) i5-6600K CPU @ 3.50GHz
03. Chłodzenie CPU Enermax ETS-T40F-BK
      (oryginalny wiatrak wymieniony na 2 x Enermax T.B.Vegas Single (UCTVS12P-BL))
04. Pamięci RAM Avexir 4x4GB 3000MHz (16GB) - pierwszy raz zdradziłem Kingston`a.
05. Dysk systemowy SSD Samsung M.2 256GB PCIe 3.0 (MZHPV256HDGL-00000) 
MAGAZYN HDD  Samsung HD502HJ - 500 GB
                        Samsung HD753LJ - 750GB
                        Samsung M3 Portable USB Device 1 TB - dysk przenośny
06. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 - wymieniłem oryginalne chłodzenie 
     na 3 x Revoltec Dark Red 80mm
07. Karta dźwiękowa AIM SC808 (jest NIESAMOWITA)
08. Zasilacz Be quiet! Pure Power L8 CM 630W (totalnie przerobiona obudowa okablowanie i nie tylko
      co z resztą chyba widać ;))
09. Odtwarzacz CD-DVD nie wiem jakiej firmy. 
10. Zestaw głośników 5.1 Creative Labs 5.1 Inspire T6100
11. Klawiatura Tracer Battle Heroes Squadron
12. Monitor 20` DELL (obudowa całkowicie przemalowana ze srebrnej na czarno-czerwoną)  
13. Gryzoń Tracer KTM 44544
14. Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ( na górze stacja dokująca
      dla dysków 2,5` i 3,5`.
15. Słuchawki Creative Labs Fatal1ty Gaming HS-800 
16. Scythe Panel przedni Kaze Master Flat II - czarny (KM08-BK)

Komp jest absolutnie BEZGŁOŚNY :)

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kazik napisał:

na dzień dzisiejszy 01.01.2017 jeśli chodzi o podzespoły
żadnych zmian już nie przewiduję

Ja tam bym jeszcze (niekoniecznie natychmiast) pomyślał o jakiejś porządnej karcie graficznej :) Coś w rodzaju GTX 1060, nawet w tańszej wersji 3 GB.

Nie, żebym miał coś przeciwko GTX 560 TI, bo to w sumie niezła karta, ale jak na dzisiejsze czasy już ciut przestarzała.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam GTX 760 a i tak był to zakup na wyrost ;)


I pomyśleć, że wnętrze obudowy wyglądało kiedyś tak:

20160826_175930.jpg.b9e56741067761086d4fb8e2305dd00b.jpg

Sama obudowa tak:

529266_0_f.jpg

W tym miejscu chciałbym podziękować mojej Kochanej córce Patrycji za wsparcie
i CIERPLIWOŚĆ :) Literki S.T.A.L.K.E.R. TEAM to jej pomysł i wykonanie.
Chciałbym też podziękować moim Przyjaciołom:
Andrzejowi: bez niego zakup pamięci RAM Avexir byłby dla mnie niemożliwy dotarły do mnie z UK.
Rafałowi:  za konstruktywną krytykę moich poczynań ;) 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sorry za post pod postem ale..
Moje prace nad zakończeniem modowania mojego kompa od pewnego czasu utknęły z różnych przyczyn ..
Jednak w KOŃCU !! udało mi się rozwiązać problem z bokiem obudowy mojego PC której jeszcze nie widzieliście...
Dzisiaj pomógł mi mój kupel Rafał który zajmuje się profesjonalnie modelarstwem.
Druga strona obudowy została przez niego pomalowana i jestem pod MEGA wrażeniem :)
Szczegóły niedługo...     

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wyłączyć... tylko po co wtedy ledy?
Może tak...
W obudowie mam wiatraki: 
Obudowa dół i tył oraz dwa na chłodzeniu CPU.
Tam mam do wyboru cztery wariacje podświetlenia i całkowite wyłączenie (4x12cm Enermax).
Na górze i z przodu obudowy mam podświetlenie Corsair bez możliwości zmiany ustawień podświetlenia 4x12cm.
Na grafice GF GTX 760 mam założone 3x8cm wiatraki Revoltec.
Co do WC jakoś mnie to nie przekonuje.  Mam bezgłośny zestaw :) 
Na CPU w stresie około 50 stopni a normalnie około 38 stopni.
Wszystko kontroluję przez panel Skyte i jest ok :) 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@kazik Mógłbym prosić o dokładniejsze zdjęcia jak zamontowałeś okno? Mam budę z tej samej firmy z panelem bocznym wykonanym z pleksy. Pleksa w moim przypadku od jednego przetarcia ściereczką nabrała mikrorys i chciałbym sobie wstawić szybę. Widzę, iż masz zrobione to jakoś inaczej, gdyż twój Gladius fabrycznie bez okna chyba nie jest sprzedawany.

S!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest sprzedawany.
Co do szyby jest to szkło hartowane zamówione na wymiar w sklepie z lustrami i kominkami koszt 50zł.
Jeśli zdecydowałbyś się na takie rozwiązanie proponuję zamówić szybę delikatnie przyciemnianą max 25%
W związku z tym. że zamówienie takiej samej szyby z wywierconymi otworami montażowymi 
zwielokrotniało koszty (około 250zł + koszty wysyłki) rozwiązałem to inaczej. W sklepie z wykończeniami meblarskimi kupiłem trzy kątowniki wraz ze śrubami i nakrętkami. Koszt około 10 zł.  Obudowę położyłem na "plecy". Przyłożyłem na nią szybę i uchwyty, zaznaczyłem otwory w spodzie obudowy do zamocowania kątowników.
W pionie z tyłu obudowy jest tylko jeden uchwyt a jego mocowanie dopasowałem tak żeby nie trzeba było nic wiercić.
Z tyłu wykorzystałem grill który jest oryginalnie w obudowie.  Kątowniki okleiłem czarną okleiną i to w sumie tyle.
Na razie nie mam jak zrobić zdjęcia. Na zdjęciu powyżej są widoczne trzy uchwyty dwa od spodu i jeden z tyłu obudowy.   

Snap6.jpg.47732e662b00d42e563c0359c23c90f7.jpg

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do SilentiumPC, gdyż mają obudowę X70T, która jest jak moja tylko że z panelem ze szkła. W okolicach wakacji możliwe, że będą sprzedawali takie panele same, to jak będą w atrakcyjnej cenie (dla mnie poniżej 100zł) to się skuszę, a jak więcej to lecę po kątowniki.

Dzięki za pomoc @kazik!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 mam kciuki :) A co do SPC to zadzwoń. Ostatnio podkupowałem u nich elementy do swojej obudowy i gość na infolinii jest całkiem 
konkretny i Ci doradzi. W obudowie X70T jest szkło ale pamiętaj, że w Twojej obudowie nie mam na to otworów montażowych.
Dowiesz się czy będzie pasować.  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała aktualizacja:

Mój komp obecnie:

01. Płyta główna ASUS Maximus Ranger VIII 
02. Procesor Intel(R) Core(TM) i5-6600K CPU @ 3.50GHz
03. Chłodzenie CPU Enermax ETS-T40F-BK
      (oryginalny wiatrak wymieniony na 2 x Enermax T.B.Vegas Single (UCTVS12P-BL))
04. Pamięci RAM Avexir 4x4GB 3000MHz (16GB) - pierwszy raz zdradziłem Kingston`a.
05. Dysk systemowy SSD Samsung M.2 256GB PCIe 3.0 (MZHPV256HDGL-00000) 
MAGAZYN HDD  Samsung HD502HJ - 500 GB
                        Samsung HD753LJ - 750GB
                        Samsung M3 Portable USB Device 1 TB - dysk przenośny
06. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 - wymieniłem oryginalne chłodzenie 
     na 3 x Revoltec Dark Red 80mm
07. Karta dźwiękowa AIM SC808 (jest NIESAMOWITA) -> ASUS SOAR STRIX
08. Zasilacz Be quiet! Pure Power L8 CM 630W 
09. Odtwarzacz CD-DVD nie wiem jakiej firmy -> ASUS DVD-RW 
10. Zestaw głośników 5.1 Creative Labs 5.1 Inspire T6100
11. Klawiatura Tracer Battle Heroes Squadron
12. Monitor 20` DELL (obudowa całkowicie przemalowana ze srebrnej na czarno-czerwoną)  
13. Gryzoń Tracer KTM 44544
14. Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ( na górze stacja dokująca
      dla dysków 2,5` i 3,5`.
15. Słuchawki Creative Labs Fatal1ty Gaming HS-800 
16. Scythe Panel przedni Kaze Master Flat II - czarny (KM08-BK) -> Asus ROG Front Base Gaming Panel 

Komp jest absolutnie BEZGŁOŚNY :)

Zmiana karty muzycznej AIM SC808 na ASUS STRIX SOAR spowodowana jest tylko tym, że nie udało mi się jej zmusić do nagrywania liniowego :(   
I druga zmiana którą planuję czyli panuję zmianę panelu sterującego pracą wentylatorów  Scythe Panel przedni Kaze Master Flat II na panel Asus ROG Front Base Gaming Panel z tego powodu, że panel ASUS`a jest dedykowany (między innymi) do mojej płyty i daje możliwość z jego poziomu OC oraz dodatkowo sterowania wiatrakami.
637118_1_f.jpg.1e13cfc7223a4a3ffdaeb16df32bd675.jpg   

W związku z tym że panel ASUS`a jest droższy mam pytanie do Naszych forumowiczów.
Planuję sprawę zamknąć do końca lipca i będę sprzedawał panel Scythe. Może ktoś byłby zainteresowany zakupem mojego panelu?
Panel jest w stanie IDEALNYM. Na wyświetlaczu nie ma najmniejszej ryski. Sprzedaję w oryginalnym pudełku z instrukcją i kompletem okablowania. Czyli cztery kanały sterowania wiatrakami + cztery czujniki temperatury. Zasilanie panelu poprzez złącze SATA dodaję przejściówkę MOLEX -> SATA.
Panel sprzedaję z paragonem zakupu data 07-12-2016 czyli jest jeszcze na gwarancji.
Szkoda mi go wystawiać na Allegro więc najpierw ofertę kieruję tu.
Cena nowego panelu Scythe to (morele.net) 167 zł + przesyłka.
https://www.morele.net/scythe-panel-przedni-kaze-master-flat-ii-czarny-km08-bk-646512/
kaze-master-flat-ii-large.thumb.jpg.97b9f6d4fb8ac7fd49cf58a1e76306d2.jpg


U mnie cena to 100zł + 10 zł koszty wysyłki.
NA PRAWDĘ WARTO :) 
 
 U mnie wygląda w obudowie tak: 
20170706_162308.thumb.jpg.3b548098cd0ad2da8c07463a2e9f8d68.jpg

 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejna Mała aktualizacja:

Mój komp obecnie:

01. Płyta główna ASUS Maximus Ranger VIII 
02. Procesor Intel(R) Core(TM) i5-6600K CPU @ 3.50GHz
03. Chłodzenie CPU Enermax ETS-T40F-BK
      (oryginalny wiatrak wymieniony na 2 x Enermax T.B.Vegas Single (UCTVS12P-BL))
04. Pamięci RAM Avexir 4x4GB 3000MHz (16GB) - pierwszy raz zdradziłem Kingston`a.
05. Dysk systemowy SSD Samsung M.2 256GB PCIe 3.0 (MZHPV256HDGL-00000) 
MAGAZYN HDD  Samsung HD502HJ - 500 GB
                        Samsung HD753LJ - 750GB
                        Samsung M3 Portable USB Device 1 TB - dysk przenośny
06. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 760 - wymieniłem oryginalne chłodzenie 
     na 3 x Revoltec Dark Red 80mm
07. Karta dźwiękowa AIM SC808 (jest NIESAMOWITA) -> ASUS SOAR STRIX
08. Zasilacz Be quiet! Pure Power L8 CM 630W 
09. Odtwarzacz CD-DVD nie wiem jakiej firmy -> ASUS DVD-RW 
10. Zestaw głośników 5.1 Creative Labs 5.1 Inspire T6100
11. Klawiatura Tracer Battle Heroes Squadron
12. Monitor 20` DELL (obudowa całkowicie przemalowana ze srebrnej na czarno-czerwoną)  
13. Gryzoń Tracer KTM 44544
14. Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ( na górze stacja dokująca
      dla dysków 2,5` i 3,5`.
15. Słuchawki Creative Labs Fatal1ty Gaming HS-800 
16. Scythe Panel przedni Kaze Master Flat II - czarny (KM08-BK) -> Asus ROG Front Base Gaming Panel 

Pochwalę się nowy panelem do sterowania chłodzeniem ASUS ROG Front Base Game Panel (jeszcze z folią na wyświetlaczu)
i moim sposobem na upały :)  

61ca4719eff925b7.jpg

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kazik napisał:

Spadły bo mi się drugie dziecko wyprowadziło na swoje i teraz mieszkam sam z moim kotem a ona nie jest prądożerna

To czas na drugiego kota :041: Mój niby nie jest, ale mam wrażenie, że słońcem się skubana ładuje.

Rachunki spadły, ale mam dziwne sieriożowate wrażenie, że i tak płacisz jak za zboże :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.