Skocz do zawartości

kazikowa bestia ;)


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Z tłumacza Google :
" GTX 1060 nie ma palców SLI i może komunikować się tylko za pośrednictwem magistrali PCIe, bez mostu, tym samym wymagając, aby aplikacje obsługiwały MDA (Multi-Display Adapter) lub LDA Explicit (Linked Display Adapter), aby faktycznie wykorzystać obie karty. NVidia oficjalnie nie obsługuje podwójnych GTX 1060. To było coś, co chcieliśmy zrobić. Nie zalecamy również zakupu dwóch GTX 1060 do użytku w jednym systemie do gier"

Z tego, co czytałem na polskich stronach (2016 rok), tylko gra Ashes of the Singularity obsługuje MDA/LDA. Ale moze inne gry tez już to obsługują ;)

http://forum.itpc.net.pl/topic/35158-sli-gtx-1060-jak-to-możliwe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie można. 1060 nie obsługuje SLI, te karty nie mają nawet takiego złącza. To jest połączenie softwarowe po magistrali PCIe, i tyle. Ale tylko w grach, które to obsługują. Czyli 1 (słownie jedna). No dobra, przez te dwa lata może i wyszła jeszcze jakaś gra, która obsługuje MDA (Multi-Display Adapter) lub LDA Explicit (Linked Display Adapter). Ale wątpię, bo to zupełna egzotyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko @smox damy radę i z 1070. Więcej wiary. :)

2 minuty temu, Sierioża napisał:

@smox Poluj na 1080. A wcześniej (lub później, zależy od cen) polecam rozejrzeć się za prockiem półkę wyższym, nie pożałujesz.

@anatol Żyję już -dziesiąt lat, a nigdy nic nie dostałem za darmo. Nie ma tragedii ;)

Jak się nie ma na 560 to łatwo mówić o polowaniu na 1080.

Akurat o dostawaniu za darmo, to nie mam sobie czego zarzucić :) 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Buber Jak się nie ma na 560? Znaczy się... nie do końca rozumiem, ale może lepiej nie będę drążył, bo wtrąciłem się w innym celu.

Przesiadając się z 1060 chcesz lub potrzebujesz więcej mocy. 1070 to półśrodek. Lepiej już dołożyć, nawet kosztem przeczekania kilku miesięcy i mieć coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, to nigdy nie spodziewałem się, że będę miał takiego kompa jak mam teraz:) W nowe gry (oprócz Elexa) nie gram, a do starszych gier GTX 1060 6 GB wystarczy. Może nie na max. ustawieniach, ale daje radę. GTX 1070 byłby dla mnie idealny. GTX 1080 wiązałby się z wymianą procesora i RAMu, a to nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Buber napisał:

to załatwię Ci 1060 6Gb

Co zasadniczo nie jest wbrew pozorom jakimś problemem. Bez większego zachodu można na Allegro trafić w cenie do 600 zł 1060 zarówno 3, jak i 6 GB..

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=gtx 1060&order=m&bmatch=baseline-n-dict-ele-1-2-1130&stan=używane&price_to=600

Z tym, ze oczywiście są to karty z rozebranych kopalni bitcoinów, co trzeba mieć na uwadze !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czyli sprawa załatwiona, pod koniec lutego @smox dostaje ode mnie 1070, @OldMan 1080 , a @anatol , jak znajdzie rep+ :) 1060. i resztę opinii że jestem bogatym snobem mam w dupie :D

3 minuty temu, apg2312 napisał:

Co zasadniczo nie jest wbrew pozorom jakimś problemem. Bez większego zachodu można na Allegro trafić w cenie do 600 zł 1060 zarówno 3, jak i 6 GB..

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=gtx 1060&order=m&bmatch=baseline-n-dict-ele-1-2-1130&stan=używane&price_to=600

Z tym, ze oczywiście są to karty z rozebranych kopalni bitcoinów, co trzeba mieć na uwadze !!

Oj marudo, załatwi się z @OldMan :) Ja tam nic nie kopałem :) Oczywiście jeżeli te 600 zł to żaden problem to się nie narzucam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.