Skocz do zawartości

Harda, Królowa - Elzbieta Cherezińska


vidkunsen

Rekomendowane odpowiedzi

480767-352x500.jpg

505646-352x500.jpg

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/305512/harda

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/308151/krolowa

 

W skrócie: X/XI w tzw. ne - Słowiańszczyzna kontra germanie środkowi i północni.

Był se Mieszko zwany pierwszym miał trochę dzieciaków od wielu zon z okresu gdy nie był katolickim poganinem ale ze względu na to, że miał rządzę władzy stał się pro rzymskim poganinem.

Z jedną już zona Dobrawa miał 2 synów i córkę jak umarła wziął se za żonę makrelę engel znaczy się niemrę jakąś i tak sie dorobił syna który od początku był po szkopsku chowany - izłom jeden został biskupem pomoscniczym gdzieś w szkoplandii - nieważne gdzie bo i on jest mało istotny!

Bolek został królem Polski, Jego brat Bronek zwany tez przez Słowian ze wschodu/wschód północ - czyli byłe NRF - 20%/NRD-100% obszaru tychże sztucznych tworów "państwowych" - Burysław lub Burisleif został jarlem miasta/państwa/twierdzy - Vineta/Jömmsborg - dla mniej kumatych to miejscowość na wyspie Wolin.

Ale najistotniejsza jest rodzona siostra Bolka - Świętosława zwana też Sigurdą - Sygurdada Storråda, Saum–Aesa – Królowa Szwecji, Danii - tu ją zwali/zwą - Gunhilda i Norwegii, to o niej są te 2 tomy.

Czy wiedziałeś, że siostra Bolka Chrobrego była królową Skandynawii, prawie całej, czy wiedziałeś, że mieli pakt o nie agresjii ze Skandynawią który przetrwał aż do XIII wieku, czy wiedziałeś, że brat Bolka Chrobrego nie był katolickim poganinem i był postrachem wszystkich wikingów jako jarl z Vinety!!!

 

Poczytaj, warto poszerzać horyzonty i nie posiłkować się debilizmami z debilopedii!!!.

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenit, nadir a pomiędzy zagubieni... wśród ślepców, jednooki królem.

Należeć do tych co ostatnią książkę mieli w ręku w szkole to w dzisiejszych czasach nagminne, jedyne co czytają to sms-y ale najwięcej "słusznej krytyki i wiedzy w sobie mają".

NIE czytałem, widziałem, grałem ale WIEM!!!

:D:D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.