Skocz do zawartości

Uniwersalny poradnik instalacji modyfikacji


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@tom3kb - to nie powtórna instalacja podstawki, ale jej kopia,  a precyzyjniej, kopia zawartości folderu z grą do folderu o innej niż oryginalna nazwa. Najlepiej z kilkuliterową nazwą moda który chcemy postawić. Windows przestaje widzieć ten folder jako podstawkę. Skrót od silnika na pulpit, przemianowanie na nazwę moda i po wszystkim. Z tym że dla CoP, nie od silnika, a od "uruchamiacza" z głównego katalogu. No i te zmiany we właściwościach skrótu, jakie są wymagane dla moda. I w fsgame.ltx zmiana na zapis w modzie. W ten sposób mogę na jedną podstawkę postawić tyle modów ile miejsca mam na dysku. Jeden od drugiego niezależny. Koniec gry w moda, cały folder do kosza. Miotełka i ślad po nim ginie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

A no i teraz mnie oświeciłeś i rozwiałeś wątpliwości, bo wiem, że z tym problemów nie ma i jak to działa w praniu, no to przyznam rację, że dla "nowych" może to być łatwiejsze i przyjemniejsze w użyciu, bo przerzucają całość gry to od razu pomyślą, że jak całość to już pół sukcesu bo nic nie zapomną itp ;)

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kondotier napisał:

Koniec gry w moda, cały folder do kosza. Miotełka i ślad po nim ginie.

A jak to się ma do rejestru? Tam ślad pewnie zostaje. Chyba, że się mylę, to proszę mnie poprawić. Jakoś nigdy nie byłem przekonany do tego sposobu. Może dlatego, że nie gram równolegle w kilka modów. Po zakończeniu gry wszystko odinstalowuję, czyszczę i instaluję od nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co - darujmy sobie na razie rozbudowę tematu stawiania większej ilości podstawek.

Zrobimy to tak: instalujesz grę na dysku X:. Zawartość katalogu z grą kopiujesz na dysk Y:, w nazwie folderu możesz dopisać tytuł moda, odpalasz przez XR_3DA. Koniec, kropka. Może być?

@smox raczej nie zostaje. A nawet jeśli, to taki CCleaner sobie z tym poradzi bez problemu. To też będzie w poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rejestrach znajduje się tylko to, co związane z zainstalowaną podstawką. Czyszcząc rejestry po wywaleniu takiego moda, nigdy nie miałem sygnalizacji o pamiątkach po nim.

A czyszczę CC i WRC. Jeśli ktoś by nie zrobił fsgame.ltx na zapis w modzie, to dostanie informację o przerwanych ścieżkach, czy coś takiego. Wiem, bo po zrobieniu kopii podstawki, uruchamiam ją bez zmian. I zapisy lecą do moje dokumenty.

@Sierioża - oczywiście że może być. Tylko nie zapomnij, że CoP z silnika nie odpali.

Jak widzisz, cała dyskusja o kopiach, toczy się u wyjadaczy, dla których kopie binu, usuwanie samych gamedat i czyszczenie katalogów z zapisami w MD, nie stanowi problemu. Ale sądzę, że jeśli spróbują z kopią, to już przy tej metodzie pozostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dyski, c podzielony na C i D i zawsze stawiam wszystko na D.

na c mam tylko aplikacje systemu i inne pomocnicze np. do filmu, intera, fotek czy inne takie, gry mam na D i tamże mam oryginały postawione jak i kopie które używam do modów i nie mam z tym (komputer na którym gram) żadnych problemów.

- kilkunastu letni gracz Stalker i programista ledwo rozumiem o co chodzi -

- Ja teoretycznie rozumiem, sposób nie taki zły; po prostu kopia oryginalnego binu nawet w tym samym folderze i zastąpienie nim zmodyfikowanego folderu... Tylko jakoś nie jestem przekonany co do tego, czy takie coś powinno znaleźć się w tak łopatologicznym poradniku. -

To ma być dla prostego użytkownika komputera/gry/moda a nie kolejne zadanie dla programisty.

Jak w dowcipie: matematyka, ;) i gra - nie znasz zasad ale chcesz zaliczyć, idiotą nie jest ten co nie ma odpowiedniego stopnia percepcji (nie rozumie) lecz ten co nie potrafi wytłumaczyć.

p.s. - Bo, że takie numery z Repackami Komy można robić, to żaden problem można sobie 100 kopii postawić i grać w 100 modów na raz. - mój sposób jest z tej bajki, gram jednocześnie w tym momencie (Teoretycznie gdyż praktycznie jestem tu i teraz) w około 30 modów na wszystkie 3 podstawki + ostatnia alfa - mody do niej i daję radę - 3 podstawki + ok 9 kopii każdej gotowe do instalacji modów na nich i jesteś na bieżąco z każdym nowym modem - instalka + rozgrywka testowa nowego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • tom3kb przypiął/eła ten temat
  • 1 rok później...

Witam jestem jeszcze nowiczok w temacie modów. W uniwersum s.t.a.l.k.e.r.a.  się po prostu zakochałem tagże wracam do serii co pare lat, przeszedłem oryginalne wersie jak i complete. Tym razem planowałem przejść grę z modami na nową fabułę lecz marzy mi się stalkerowanie bez presji więc popytałem... i okazało się że jest mod call of chernobyl , który jest modem złożonym z trylogi oraz jest podstawką pod inne mody typu nowe bronie, kombinezony oraz ścieżki fabularne każdej frakcji. Chciałbym w to zagrać ale nie wiem nic o tym modzie np:

1-w jakiej wersji pobrać ten mod

2-czy mod wymaga łatek

3-czy wymaga posiadania całej trylogi na kompie

4-jakie są mody do tego moda oraz skąd je pobrać

5-jak rozpakować/zainstalować moda oraz mody do niego

Z GÓRY DZIĘKUJE JEŚLI KTOŚ SIĘ PODEJMIE PRZEPROWADZENIA MNIE PRZEZ TEN WĄTEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pokręt ale ci kto kitu nacisnął ;)

w Cocku nie ma fabuly z 3 gier, tam nie ma w ogóle fabuły, masz pseudo wątek główny 8 zadań znajdź dokumenty. No i nieskończone zadania zabhj, znajdź, przynieś

W ogole masz cały dział o cocku tu na forum to tam znajdziesz odpowiedzi. Radzę zajrzeć

W skrócie potrzebujesz Zewu Prypeci albo chociaz wpisu w rejestrze z niego.

Moda szukaj na moddb, tam w temacie moda w zakładce Addons znajdziesz tony dodatków do niego.

Instalacja opisana i u nas i tam

Mody spakowane najpierw rozpakowujesz winrar lub 7zip.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pokręt  @tom3kb chyba Ci już wyjaśnił dostatecznie, czym jest CoC. Baza do modów i nic więcej.

Chcesz moda z nową fabułą? Jest ich sporo. Z przetłumaczonych i wartych zagrania, jak dla nowicjusza ( bo "nowiczok " to raczej groźna trucizna ) proponuję Ci na początek Kroniki Czarnobyla, Złoty Kufer i Złoty Kufer 2, oraz Złotą Kulę czy też trylogię Czasu Sojuszu. 

A mod przypominający równocześnie fabuły wszystkich trzech podstawek, lecz w nienudzący sposób, to Deja vu.

A później pogadamy o następnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pokręt - Nie bardzo rozumiem Twoją odpowiedź.

Pytałeś o Call of Charnobyl i dostałeś rzeczowe odpowiedzi. To nie mod, ale baza do tworzenia modów, a takich jeszcze nikt nie zrobił. Wszystko co do niego dorobiono, to dalej rozbudowa tej bazy.

A co dotyczy repacków SergA Lus zasygnalizowanych przez vidkunsena, to nie mają one z CoC absolutnie nic wspólnego. Są to inne mody, które on połączył z podstawkami i dodał po kilka przez siebie wybranych ulepszeń. Takie małe cziterskie ułatwienie przy stawianiu moda. Możesz je pobrać i grać, ale pod warunkiem, że biegle władasz językiem rosyjskim, bo one są w takowym. Jest zaledwie kilka tłumaczeń dostosowanych do tych repacków. Ale wtedy jest przy tłumaczeniu informacja, że jest dla określonego repacka. Link do nich też jest błędny, bo prowadzi do linków z kontami bankowymi dla dokonania donacji.

A co takiego jest poukładane i wyjaśnione na steamie lepiej niż na naszym forum?

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć mam takie pytanka , czy degradacja wygląda tak samo  przy wersjach stemowych ?

Drugie to czy instalacja modów na Steam się rożni od klasycznej  instalacji modów ? 

Moja pudełkowa wersja z platynowej kolekcji niestety odmówiła posłuszeństwa i komputer nie widzi płytki :klnie:

Wybaczcie jeśli napisałem  w złym temacie ale kompletnie nie miałem pojęcia gdzie to umieścić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nostalgov Większość ( o ile nie wszystkie ) mody na Steam będą ci działać, ale musisz zmienić patch.  
W tym starym temacie jest wszystko opisane. 

Wystarczy, że pobierzesz tą paczkę autorstwa @Кристофер (Kpuc)https://onedrive.live.com/?cid=2DE019A35E254D1A&id=2DE019A35E254D1A!141

Masz tutaj wszystkie patche. Od 1.0 do 1.5 - instalujesz ten, który cię interesuje i stawiasz mody. 

Tutaj dla przykładu jest mały poradnik jak zainstalować Lost Alpha na Steam. Wszystko pięknie działa i podejrzewam, że z modami typu OP.2.1 byłoby podobnie. 

W wolnej chwili sprawdziłem SGM 2.2 Lost Soul do Zew Prypeci na Steam - Także działa. Instalacja niemal identyczna co z Lost Alpha. 
 

Spoiler

20200307121922_1.jpg

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super dziękuje w takim razie czas się spróbować z fotografem. 

Cytat

W wolnej chwili sprawdziłem SGM 2.2 Lost Soul do Zew Prypeci na Steam - Także działa. Instalacja niemal identyczna co z Lost Alpha. 
 

Akurat Zew Prypeci jako jedyna płytka mi działa ale dziękuje za chęci innym też się pewnie przyda

EDIT:

Gra teraz chce żeby dać jej płytkę 

Edytowane przez Nostalgov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nostalgov  A co płytka z ZP ma do grania? Gra raz postawiona, działa bez płytki. To samo jest z CzN. Tylko CCz wymagał jej włożenia do napędu.

A mody nie stawiaj bezpośrednio na grę, ale na jej kopię na innym dysku czy partycji niesystemowej. Jak takie coś zrobić, jest cały dział na forum. Gry traktuj jak święte krowy.

A ich kpie z modami, po ich ukończeniu wywalasz do kosza i nowego moda stawiasz na nowej kopii. Jeden warunek. W pliku fsgame.ltx moda, musisz mieć opcję na robienie zapisów w modzie. Też to jest na forum wielokrotnie opisane.

I też aby nie boksować się z wersjami Stemowymi, pobierz sobie repacki od @Pirunvirsi  i z nich poskładaj sobie polskie gry - święte krowy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.