Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jurek48 napisał:

W jakiej rozdzielczości trzeba grać w tego moda?Zagrałem od początku w rozdzielczości 1920x1280 i nic się nie zmieniło gdy u Sidorowicza ze skrzyni chcę zabrać jej zawartość występuje błąd,który podałem dwa posty wcześniej.

Widzisz u mnie na domiar złego napis we wszystkich rozdzielczościach (oprócz 1920x1280) wyświetla się poprawnie. Nie jestem w stanie tego poprawić, a z drugiej strony myślę że nie sprawia to (czyli angielski napis "take all" zamiast "weź wszystko") aż takiego problemu, prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kondotier napisał:

Trzeba dotrzeć do pliku podstawki i po przetłumaczeniu przenieść go do gamedaty.

Warte zapamiętania. To samo, dotyczy wszystkich innych plików tekstowych, których nie ma w modzie, tylko czytane są z podstawki.

@Anton Gorodecki "take all", to żaden problem, większość graczy bez czytania, na pamięć wie o co chodzi. Jednak, myślę, że dla zasady warto poprawić.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki- tylko że, na jednych screenach u @jurek48 wyświetla się prawidłowo, po polsku Opis i Weź wszystko ( https://stalkerteam.pl/topic/8715-oblivion-lost-31-definitive-edition-dyskusja-ogólna-problemy/?do=findComment&comment=99311), a na innych ma Descripton i Take All  (https://stalkerteam.pl/topic/8715-oblivion-lost-31-definitive-edition-dyskusja-ogólna-problemy/?do=findComment&comment=99584) .

Tak jakby na przetłumaczone pliki nałożono oryginalne.

Te nieprawidłowe nazwy artów też mogą mieć takie podłoże.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, już naprawiłem oba napisy: "Opis" i "Weź wszystko". Jako że "raczkuje" w spolszczeniach to trochę zajęło mi znalezienie przyczyny.

Rozpakowujemy folder i kopiujemy go do "gamedaty" moda. TUTAJ link z MEGA a tutaj z od nas => Poprawka opis i weź wszystko.7z 

Wskazane wcześniej nazwy artefaktów oraz nazwy "radiacja" i "krwawienie" występujące w opisach artefaktów zostały poprawione we wcześniejszej aktualizacji spolszczenia.

@jurek48 dziękuje za wskazanie błędu - sprawdź proszę od razu czy działa u ciebie i odpisz  o efektach poprawki.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jakieś lekkie zamieszanie na Magazynach Wojskowych. 

Poszedłem po bulldoga. Miałem się spotkać, z kucharzem. Po wejściu na MW pomagam Wolności w zdobyciu bazy. Usuwam snajperów itd. , ale wolnościowcy wolą przysiółek. Ciągle tam siedzą. Dobra. Wczytałem kilka razy sejwy, poszedłem na Radar, wróciłem. Dalej siedzą, a na bazie za każdym razem pojawiają się niedobitki wojskowych. Likwiduję ich. Dowódca wojskowych zlikwidowany, ale na mapie dalej zaznaczony do kasacji. Czyli - z kucharzem nie mogę porozmawiać bo go nie ma, Łukasza też nie ma, a zadanie zaliczone bo bulldog leżał w starym miejscu.

Piszę to po to, bo chyba od Łukasza dostaję jakieś zadanie. Tak mi się zdaje.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod ukończony. Muszę powiedzieć, że grało się przyjemnie. Poszerzenie go o dodatkową fabułę na pewno uatrakcyjniło grę, choć aby ją ukończyć niezbędne było wsparcie YT. Szukanie części klucza bez wideoporadników byłoby ciężkie, wręcz zniechęcające. Były pewne niedopracowania (niedokładne mapy niektórych lokacji na PDA, quest na MW), ale nie hamowały rozgrywki. Mod łatwy, lekki i przyjemny. 

 

ss_user_10-11-16_23-53-43_(l24_red_forest).jpg  

Edytowane przez DaarMoo
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

A co zrobić jeżeli zamiast dialogów z Sacharowem pokazują się skrypty? O moment gdy już przeszliśmy wszystko i zostało nam tylko Jantar odwiedzić i dowiedzieć się jakie tam Sacharow ma dla nas zadania.

A ponad to zamiast opisu jak zrobić zaczarowaną łzę wyskakuje skrypt.

Za pomoc dzięki.

 

P.S. przydało by się dokończyć opis przejścia.

A co zrobić żeby odczytać instrukcję otrzymywania zaczarowanej łzy? Bo u mnie tylko jakiś skrypt widzę. Podobnie jak fragmenty klucza oraz dialog z Sacharowem w Jantarze pod koniec gry. Pokaz skryptów zamiast treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@Monolithalian wiesz, że dzwonią ale nie wiesz, w którym kościele ;) Tamten dział to początki stalkera gdy jeszcze nazywał się Oblivion Lost, tu masz temat moda. Przeniosłem.

A pobaw się ustawieniami suwakami i zbij opcje na oświetleniu dynamicznym do komfortowego grania, rysowanie trawy itp.

Wrzuć jakieś screeny jak to wygląda na statyce i dynamice.

Coś takiego, to ze strony moda:

ss_adam_03-06-16_14-01-05_l01_escape.jpgss_adam_03-06-16_14-04-28_l01_escape.jpg

Widać tak giera wygląda czasami w pewnych sytuacjach i przy oświetleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tom3kb napisał:

@Monolithalian wiesz, że dzwonią ale nie wiesz, w którym kościele ;) Tamten dział to początki stalkera gdy jeszcze nazywał się Oblivion Lost, tu masz temat moda. Przeniosłem.

A pobaw się ustawieniami suwakami i zbij opcje na oświetleniu dynamicznym do komfortowego grania, rysowanie trawy itp.

Wrzuć jakieś screeny jak to wygląda na statyce i dynamice.

Coś takiego, to ze strony moda:

ss_adam_03-06-16_14-01-05_l01_escape.jpgss_adam_03-06-16_14-04-28_l01_escape.jpg

Widać tak giera wygląda czasami w pewnych sytuacjach i przy oświetleniu.

Dziękuje za przeniesienie. 

 

Już nie ważne, poszedłem spać, obudziłem się i Zona wróciła do normy, piękna jak zawsze, ale dziękuje za chęci. 

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, tom3kb napisał:

Bo może Komp nie wyrabia albo to jakieś efekt rozmycia obrazu podczas szybkich ruchów głowy.

Zajrzyj do opcji czy czego nie ma takiego bo nie pamiętam już :)

 

No własnie nic nie ma w opcjach o tym. Czyli te rozmycia to tak jakby lagi tylko w innej postaci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tom3kb napisał:

@Monolithalian nie wiem czy nie chodzi ci o jakiś head bobing (podskakiwanie główki bohatera) w tym modzie, możesz w googlu poczytać jak to zmienić w tym modzie bo jest trochę tematów.

Nie, to po prostu rozmazany ekran przy ruchu kamerą, tak jakbyś napił się 10 butelek vodki. Prawdopodobnie to przez słabego kompa jak wspomniałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na magazynach wojskowych na początku jest oddział wojskowych, którzy zostają zabici przez powinność w kombinezonach wolności ( identyfikują się też jako wolnościowcy ) Idę porozmawiać z Chachą, daje misje na zabicie snajpera wolności: jednak w tej bazie nie ma wolności, są tylko żołnierze którzy strzelają do mnie jak tylko podejdę. 

???

Chcę porozmawiać z wolnością i co teraz ? 

 

 

P.S wgl baza powinności pierwsza klasa, wejścia i wyjścia do rostoku nikt nie broni, większość terenu pusta, tylko bar zajęty przez stalkerów i kilku żołnierzy z powinności, a w samej piwnicy siedzi generał Woronin :D

P.S 2 Czy da się jakoś wyleczyć parkinsona naszego bohatera ? Ciekawe kto na takie genialne pomysły wpada.

 

Edytowane przez Monolithalian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.