Jump to content
pacjent1972

"Проект "Отступник" / "Projekt Odstępca"

Recommended Posts

proekt-otstupnik-news-300.jpg

Dla wielu zamknięcie obiecującego projektu "Zew Prypeci 2" było silnym rozczarowaniem, u wielu graczy pozostawiło jednak nadzieję reanimacje projektu z niemal 4-letnią historią. Wiosną tego roku w sieci pojawiła się informacja że projekt zyskuje drugie życie, a nad pracami będą czuwać twórcy z zespołu "Na przekór śmierci". W marcu chodziły pogłoski o odrodzeniu się projektu "Zewu Prypeci 2". Prace nad projektem ujrzały światło dzienne i twórcy są gotowi nie tylko przedstawić lokalizacje moda ale także zapoznać graczy z przyszłą koncepcją gry oraz podać zarys fabuły nowej produkcji po pod tytułem "Projekt Zdrajca".

proekt-otstupnik-news_1.jpg   proekt-otstupnik-news_2.jpg

"Projekt Zdrajca" zawiera 14 lokacji, które są ze sobą ściśle powiązane z wydarzeniami fabuły. 10 z przedstawionych lokacji będzie lądowych a 4 z nich zabierze gracza do części podziemnej. Charakter miejsc jest dość zróżnicowany, to gęsto zarośnięte tereny leśne, nieprzebyte mokradła, opuszczone obiekty przemysłowe, bazy wojskowe, opuszczone osady miejskiego i wiejskie, w sumie będzie gdzie wędrować.

proekt-otstupnik-news_3.jpg   proekt-otstupnik-news_6.jpg

Pomimo faktu, że duża część lokacji została stworzona od podstaw to projekt obejmuje dwie znane lokacje, miasto Prypeć i Południowa Topiel z "Na przekór śmierci",(ale mocno różni się od pierwotnej wersji).

proekt-otstupnik-news_5.jpg   proekt-otstupnik-news_11.jpg

proekt-otstupnik-news_13.jpg

Lokacje moda do ogromna praca programistów czuwających nad uzupełnieniem unikalnych kluczowych obiektów tworzonych od podstaw. Oprócz tego na wszystkich lokacjach dodawany jest nowy pack roślinności, liczący setki modeli drzew, krzewów i trawy.

proekt-otstupnik-news_7.jpg   proekt-otstupnik-news_10.jpg

Scenariuszem do "Projektu Zdrajca" zajmie się jeden z twórców "Na przekór śmierci", więc można przypuszczać, że styl kwestów będzie tym samym formacie co i poprzednie projekty tego zespołu. Od projektu należy spodziewać się nie tylko nieprzewidywalnych zwrotów akcji, nieoczekiwany rozwój wydarzeń, historii,  i stale tworzące u gracza poczucie intrygi, zdrady i śledztwa. Stworzona unikalna baza miejsc moda wymaga zupełnie nowego fabularnego wypełnienia, nie przecinającego się z wydarzeniami z trylogii "Na przekór śmierci". Wiadomo jest że niektóre z kluczowych postaci w miarę postępów fabuły będą musiały zginąć, ale jak mówią twórcy przestrzegają zasady "wszyscy ludzie są śmiertelni i nie ma wyjątków". 

proekt-otstupnik-news_8.jpg   proekt-otstupnik-news_4.jpg

Co jeszcze pozostało tajemnicą projektu?

Szczegóły i detale fabuły, o czym i o kim jest?

Ile zakończeń zakłada projekt w finale?

Czy będzie możliwość kontynuowania gry we freeplayu?

W jakim stopniu będzie zmieniony gameplay, czy będą dodane nowe skryptowe funkcje? 

Na te pytania nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

proekt-otstupnik-news_9.jpg   proekt-otstupnik-news_12.jpg

Część graficzna projektu po części będzie realizowana na podstawie AtmosFear 3, z dość poważnymi zmianami i dodatkami. Jeśli mówimy o oficjalnym ogłoszeniu projektu, autorzy woleliby odłożyć go aż do przyszłego roku.

Zobaczymy co się z tego urodzi. 

Żródło: stalkermod.ru

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Słowo "ОТСТУПНИК" w tym przypadku oznacza "odstępca" - co po przeczytaniu materiałów oryginalnych nie ma znaczenia pejoratywnego, więc
użycie synonimu "zdrajca" jest nieadekwatne. Dosłownie w języku Rosyjskim "ОТСТУПНИК" oznacza apostatę - ale w tym wypadku nie byłoby trafne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba przyznać, że coraz ładniej będą wyglądać mody, ale czy to będzie dalej stary dobry stalker, którego pamiętamy z podstawek ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja już parę razy szukałem czy jest jakiś temat o tym modzie na forum i tylko o Prologu znajdowałem. :)

Długo go już robią ale zapowiada się ciekawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety data premiery nie jest znana. Autorzy prawie od zera tworzą nowe lokacje i wypełniają je autorską "paczką roślinności" oraz innymi przedmiotami, budynkami etc. Na razie nawet nie wspomnieli o zadaniach - projekt jest w fazie budowy lokacji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki kogut na sterydach:039: Moja nieżyjąca babcia miała bardziej przebiegłego. Potrafił zajść od tyłu, skoczyć na plecy i dziobać po głowie. Raz tak załatwił sąsiadkę, która akurat czerpała wodę ze studni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 5.06.2018 o 21:13, Anton Gorodecki napisał:

Niestety autorzy jednak "to" zrobili. Ocenę tego mutanta pozostawiam wam drodzy stalkerzy.

Się chłopaki nagrały w Far Cry 5 i chcieli dodać swoje indyki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio twórcy modyfikacji «Проект Отступник» dodali nową lokację o nazwie Pracownicza Wieś («Рабочий Поселок»). W ślad za pierwszymi screenami pojawił się film demonstrujący niektóre warte uwagi miejsca na lokacji. Za podstawę lokacji była wzięta stara wersja poziomu Bar, która była wycięta z oryginalnej gry. Jednakże baru stalkerów tu nie będzie. Dla niego modmakerzy zrobili inny poziom. A tutaj opuszczone domy, obiekty kulturowe i budynki administracyjne pozostały w pełni.

95699987.jpg59008250.jpg09505235.jpg19323777.jpg98951286.jpg44352373.jpg

W tej chwili lokacja jest tylko dołączona do gry i skompilowana w średnich ustawieniach jakości, dlatego też twórcy jeszcze nie przystąpili do tworzenia spawnu i realizacji kwestów. Głównym zadaniem teraz jest praca nad niektórymi obiektami, które gracze spotkają na poziomie. Do końca roku twórcy obiecali ujawnić szczegóły dot. innych obszarów.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka filmików pokazujących, że mutanty nie reagują na strzały z broni wytłumionej, wcześniej taki sam efekt uzyskano w stosunku do npców.

https://vk.com/video-158867971_456239047?list=7a284f7af1ae09b251

https://vk.com/video-158867971_456239048?list=a652b3f80a8b2b9a5d

https://vk.com/video-158867971_456239049?list=fcac6d15d7ddab27b1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity