Skocz do zawartości

Router?


LordDino

Rekomendowane odpowiedzi

@pacjent1972 ma racje. Czasami operatorzy potrafią zablokować możliwość korzystanie z routerów ale raczej mali i też da się to obejść. Routeromodem to praktycznie to samo co router z modemem na USB tylko w jednym pudełku w praktyce siedzą w środku te same układy. To co oferuje operator to wyciąganie kasy. Nie słyszałem nigdy żeby ktoś z automata karał że używanie routerów bo wykrycie pewne w 100% jest trudne.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LordDino napisał:

Chciałbym sam to sobie kupić, bo mi tak tablet tylko się łączy...etc.

Napisał o tym tutaj że chce mieć rozsyłany sygnał po mieszkaniu. Post #1.

Nie wiemy po co ma się kontaktować ze swoim dostawcą? :036: Dostawca sprzedał mu modem i to wszystko a gdzie on ten modem "za przeproszeniem" sobie włoży to jego sprawa. A włoży sobie w ruter który kupi na np. na allegro, a dostawcy jego netu nic do tego. Więc po co ma się kontaktować z dostawcą to już zwariowałem ale nie wiem. 

Jesteś wspaniałym Tłumaczem Doktorku, znawcą modów, bez wątpienia i chwała ci za to ale w tej akurat sprawie chyba się zapętliłeś totalnie. Pozdrówka. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przeczytałem #1 i przyznaję Ci rację. Ja się nie zapętliłem, tylko nie zrozumiałem tego wyjaśnienia o co biega. Bo dla mnie, to problem był z modemem, stąd rada kontaktu z dostawcą.

A że można modem wepchnąć gdzie się chce, to wiem. Był czas, że chciałem go wsadzić przedstawicielowi dostawcy.

Tylko że tu odwołam się do wypowiedzi portalsa o utrudnieniach robionych przez dostawców. Przed kupnem routera, dobrze byłoby sprawdzić u kogoś kto już ma router, czy dostawca nie zrobił utrudnień w korzystaniu z niego. Bo wtedy pieniądze pójdą w błoto.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawca nie powinien mieć problemu z moim nadawaniem, bo ja to miałem mieć, tylko sam z tego wtedy zrezygnowałem bo drogo mieli i nie było mi to potrzebne. Teraz to się zmieniło i teoretycznie miałem 2 wyjścia:

1 iść do operatora i powiedzieć,  że miał rację  i niech mi da to urządzenie i niech moje łącze będzie wykorzystane w 100%. Minus tej operacji drogość sprzętu.

2 kupić sobie (z waszą pomocą) nadajnik, go podłączyć i niech lata i wykorzystuje łącze w 100 % bez wiedzy operatora. Co jest mniej fair ale uczciwe (on nie zarobi na sprzęcie). Plus niska cena dla mnie. 

 

Nic się nie zmieni bo, i tak za to płace choć łącza w 100% nie wykorzystywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawcy to nie powinno obchodzić, on dostarcza Ci dostęp do netu, a jak u siebie w domu z niego korzystasz to Twoja sprawa. Chcieli Ci po prostu sprzedać router w dobrej wierze, wybór należał do Ciebie, teraz musisz zrobić to sam, ale być może wyjdzie to taniej. Szkoda że wcześniej w temacie modemu nie napisałeś, że chciałbyś net na kilku urządzeniach, a nie tylko na tablecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkk7 napisał:

Dostawcy to nie powinno obchodzić, on dostarcza Ci dostęp do netu, a jak u siebie w domu z niego korzystasz to Twoja sprawa

Dokładnie. 

A pisałem o tablecie. Nie sprecyzowałem, że 1 urządzenie ale to chyba nie była konieczność ale jak wprowadziłem kogoś w błąd to sorki jest to spowodowane moją niewiedzą. Starałem się opisać mój problem dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordDino- najważniejsze, że sprawa wyjaśniona i wiesz co zrobić.

A co dotyczy routera. Nowy, czy używany. Router jest urządzeniem elektronicznym i jak każde takie urządzenie podlega zużyciu. A fabryczne "starzenie" takich urządzeń to sprawa znana i stosowana. Mają wytrzymać tylko okres na jaki opiewa gwarancja. A naprawa czasem byłaby droższa niż zakup nowego.

Kupując używany, nigdy nie wiemy, jak długo był eksploatowany przez poprzedniego użytkownika. W dobrej wierze, może on zgłaszać go jako sprawny, bo na dany moment takim jest. A różnica w cenie pomiędzy nowym, a odsprzedawanym nie będzie powalająca.

Sam zdecyduj, jaki kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier,@LordDino Standardowe routery to stosunkowe proste urządzenia i raczej nie psują się za bardzo. Zbudowane są zazwyczaj na energooszczędny układach które nie są wyżyłowane jak np. w komputerach.

Najczęściej awarie takiego sprzęt to przepalone porty od burz. Niestety nawet bliskie uderzeniu pioruna może indukować na przewód który jest w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.