Jump to content

Problem. :(

Szeregowy Killer
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam problem dotyczący Modu Tajemnicze ścieżeki. Według poradnika wszystko robie ale co do steam. Nie dam rady odpalić gry bo engine mi sie zacina i wywala z gry. Może ktoś potrafi wspomóc nowicjusza (janusza) modów bo myślałem  że to będzie proste jak drut ale przyszło co do czego 2 godziny nie dałem sobie rady zainstalować moda. Robie według poradnikow na forum i też nie rozumiem zbytnio. Jeżeli ktoś jest tak łaskawy i mi wytłumaczy bedę naprawde wdzieczny. Ten mod tak wpadł mi w oko że nie moge normalnie odpuścić i poszukać innego. Najgorsze jest to że raz udało mi sie go zrobić podziałał do momentu przejścia dokładnie po 2 misji. Tak sie podekscytowałem i jak zwykle los mi figle płata. wszystko się sypie a ja dosłownie jestem w głębokiej dziurze i nie wiem co dalej robic. 

Z góry dziękuję jeżeli ktoś to wogle przeczytał.  

Pozdrawiam. I miłej nocy życzę.

Edit: Dodam, że mod działał ale bardzo niestabilnie. Już po przejściu dalej nagle zacinka i nawet wczytanie tez nie działa. Chcę zrobić moda Tajemnicze ścieżki 2 i aby pracował on stabilnie. Mam Gtxa 960 / 8gb ramu no i gram na platformie steam. chyba że macie linka do pobrania pirata z patchem 1.0004 też mógłby być okej. Bo szczerze gra to gra a moda bardzo chcę przejść. 

Z góry przepraszam za edita i Dobranoc wszystkim. :)

Edited by Szeregowy Killer
Dodanie kilku spraw.

Z tego co piszesz wychodzi, że grasz na Steamie. A jeżeli tak to nie pograsz w mody z serii Tajne Ścieżki na steamowej wersji stalkera. Wszystkie wersje Tajnych Ścieżek są pisane na Cień Czarnobyla patch 1.004 a na Steamie masz wersję 1.006 i wedle mej wiedzy nie da się tego zmienić. Chcesz grać w tego moda, zaopatrz sie w pudełkową wersję Cień Czarnobyla.

Tajemnicze ścieżki yyyy jak zgaduję chodzi ci o Tajne Ścieżki 2 Update Final co wczoraj dałem linka.

Jesteś tu nowy ale....

Po pierwsze masz cały dział do tego moda na forum, włącznie z poddziałami odnośnie problemów, czy to technicznych czy fabularnych to pisz tam żeby bałaganu nie robić.. A nie jak to mówią "gdzie gunwo zrobi tam zostawi" ;)

https://stalkerteam.pl/forum/291-tś-2-update-final/

Po drugie masz grę na steamie więc strzelam, że jest ona w najnowszej wersji 1.0006, a to jest mod na 1.0004. czyli potrzebna by była degradacja patcha, a nie wiem czy steamową wersję się da, obstawiam, że nie.

Po trzecie tak na przyszłość.

Nie dam rady odpalić gry bo engine mi sie zacina i wywala z gry

Jak nie podasz co jest w pliku log (tam gdzie jest folder z zapisami gry) to nikt nie zgadnie w czym problem. Chociaż u ciebie strzelam na złą wersję gry. Patrz "po drugie"

Więc pasowałoby kupić premierową wersję gry lub np wersję z Platynowej kolekcji bo są one w wersjach 1.000 i byś sobie wrzucał patcha  jakiego chcesz, Platynowa Kolekcja ma nawet dodatkową płytkę z patchami 1.0004 i 1.0005.

chyba że macie linka do pobrania pirata z patchem 1.0004 też mógłby być okej

A to już praca własna :P albo poszukaj sobie tutaj na stronie tematu Samodzielne Repacki wszystkich gier serii S.T.A.L.K.E.R od Komy.

Edited by tom3kb

@Szeregowy Killer- o piratach na tym forum się nie pytaj. Zajrzyj do tego tematu i zrób użytek z jego zawartości: https://stalkerteam.pl/topic/6995-samodzielne-repacki-wszystkich-gier-serii-stalker/   

I zapamiętaj, że jak przy modzie pisze wersja 1.0004, to ma taka być. Na innej nie pograsz. Ba, były nawet mody które wymagały nie degradowalnej wersji.

I znajdź temat, w którym jest opisywane stawianie równoczesne kilku modów na tej samej podstawce. Tu krótko tylko przypomnę. Znajdująca się na Twoim komputerze podstawka, to "święta krowa". Mody stawiaj na jej kopii, robionej w katalogu o całkiem innej nazwie. Najlepiej nazwie moda. Wtedy masz gwarancję, że do kolejnego moda będziesz miał świeżą, niezmienioną modem podstawkę i brak kłopotów.

Ten link pomoże: https://stalkerteam.pl/topic/8703-uniwersalny-poradnik-instalacji-modyfikacji/

25 minutes ago, kondotier said:

@Szeregowy Killer- o piratach na tym forum się nie pytaj. Zajrzyj do tego tematu i zrób użytek z jego zawartości: https://stalkerteam.pl/topic/6995-samodzielne-repacki-wszystkich-gier-serii-stalker/   

I zapamiętaj, że jak przy modzie pisze wersja 1.0004, to ma taka być. Na innej nie pograsz. Ba, były nawet mody które wymagały nie degradowalnej wersji.

I znajdź temat, w którym jest opisywane stawianie równoczesne kilku modów na tej samej podstawce. Tu krótko tylko przypomnę. Znajdująca się na Twoim komputerze podstawka, to "święta krowa". Mody stawiaj na jej kopii, robionej w katalogu o całkiem innej nazwie. Najlepiej nazwie moda. Wtedy masz gwarancję, że do kolejnego moda będziesz miał świeżą, niezmienioną modem podstawkę i brak kłopotów.

Ten link pomoże: https://stalkerteam.pl/topic/8703-uniwersalny-poradnik-instalacji-modyfikacji/

Czyli potrzebował bym poprostu wgrac crack z wersja 1.0004 i odpalac przez plik w binie? Hmm możliwe, że to nawet może się udać. Jeżeli to miałeś na myśli bracie to będzie najlatwiejszy sposób do zagrania w moda. No i dziękuję nie bede wspominać o piratach. Bo w sumie racja. :)

2 godziny temu, Szeregowy Killer napisał:

No i dziękuję nie bede wspominać o piratach. Bo w sumie racja.

Tym bardziej, że grę możesz kupić na popularnych portalach aukcyjnych za śmieszne w sumie pieniądze - ok. 20-30zł. Taka kwota chyba nie doprowadzi Cie do bankructwa ? ;)

2 minutes ago, tom3kb said:

Żadnych cracków.

postaram sie zdegradowac do wersji 1.0004 na steamie ale posiadam tylko wersje cyfrowe co mnie smuci. chyba że poprostu wgram nocd z kluczem do gry ;^

Bo pragne zagrac w rozmaite mody. A frakcja monolitu mnie bardzo ciekawi. Nie wiem cos po angielsku znalazłem co do degradacjii do 1.0004 to moze sie udac ;^ Wiem nie lubie piracic na steam mam wiele gier ktore nie są takie tanie. postaram sie wgl kupic każdą część stalkera gdzie potem będe mógl sprzedać tylko klucze. myśle że to najlepsze rozwiązanie ;p

@Szeregowy Killer- po co cytujesz posta, pod którym dajesz odpowiedź i to jeszcze w całości?

Cytować można fragmenty z posta, który był jakiś czas temu, albo z innego tematu. I zacznij korzystać z podpowiedzi, bo inaczej nie będzie sensu Ci odpowiadać.

Nie zgadzasz się z podpowiedzią, napisz to, ale poprzedź nickiem tego, czyją podpowiedź odrzucasz.

• 5 weeks later...