Skocz do zawartości

Через периметр к мечте (Przez perymetr ku snom)


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

ppks_stalkerteam.jpg
 
Tytuł oryginalny: Через периметр к мечте
Platforma: Cień Czarnobyla 1.0006
Data premiery: 18.11.2016 r.
Autorzy: XT Team
 
 
OPIS:

Spoiler

Od autora:
Po upływie tak długiego czasu, kiedy zepsuł się PC, pragnienie "piłowania" Perymetru podupadło u mnie (jak i do moddingu ogólnie rzecz biorąc), jak i u całej drużyny. Po przemyśleniach postanowiliśmy zrobić nowego moda, prawdopodobnie ostatniego... Postaramy się stworzyć projekt wysokiej jakości.

Cechy moda:

  • gotowa lokacja - Kordon;
  • adaptowane Wysypisko od Banderos, dodane pewne zmiany;
  • urywek fabuły na Kordonie;
  • pewne korekty.

Ważne:

  • Mogą pojawić się bugi i wyloty. Lecz staraliśmy się zrobić mniej więcej jak najlepszą wstawkę.

SCREENY:

Spoiler
d1e52b98bf89f5ea9aa17fa3b9c1e745.jpeg 35e7e2748bd5e4cdd64e3c363a21e3f9.jpeg
ab447bc826642fff7491e78fc6931c65.jpeg 46fbbfe40567414bc3f02a1ec34879b8.jpeg 333ddb5291fac8504f6c4de4ab74c06c.jpeg
bc3349d7cb07c9d4a454558946064bec.jpeg 47ae16dab546e240379096b4815db550.jpeg

VIDEO:

Spoiler

INSTALACJA:

Spoiler

INSTALACJA NA POLSKĄ PLATFORMĘ:

1. Po wypakowaniu wklejamy tylko gamedata do gry.
2. Kopia katalogu rus z przemianowaniem na pol.
3. Zmian w localization.ltx na taką:

[string_table]
language    = pol
font_prefix    = ;_cent ;_west

pozostała zawartość pliku zostaje bez zmian.

4. Do elementu docelowego w skrócie gry an pulpicie dodajemy po spacji parametr" -nointro".
5. Gramy. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Źródła: AP-PRO_LOGO.png  s_portaal_logo.png

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem, zaczynasz od dialogu z kolesiem przy bramie, potem biegniesz z nim do lewego(brama z perymetru na kordon za plecami) winkla ogrodzenia, nowa nawijka (to są tzw. małe kwesty - czyli idź, pogadaj) i do komendanta posterunku - 1 pięterko(u Rosjan 2) potem nawijka do kijka z komendantem ten za wjazd zabiera ci kasę i trochę fantów a następnie trochę wycieczek od do posterunek - wioska i w wiosce od sidora do innych i z powrotem.

Konkretne kwesty: idziesz do skrajnej chaty vis a vis baru Brzózka, potem idziesz po arta z przewodnikiem do amalgamatu około 9 anomalii - tam jest wszystko oprócz pola psi - za wioską, potem do "elektry" z przewodnikiem i następnie podstępnie ładuje cię na tzw. minę czyli nawija ci, że coś tam gdzieś tam ty robisz krok i wpadasz w anomalie tzw. bezruchu, pobudka i wyjaśnienie już w piwnicy w wiosce, tłumaczy ci to lekarz któremu potem dziękujesz itd. itp.

Wioska nowicjuszy - legenda: posterunek - autobus + barykada z beczek i 2 ludzi, na lewo chata z łowca artefaktów - kwestowy na prawo Bar Brzózka, potem 2 chaty puste następnie 2 piwnice - 1 - rusznikarz, 2 - twoja "me;ina" i 2 twarze kwestowe, spalona chata - ruina na przeciwko chata tez pusta, za siatka chata z lekarzem i piwnica z sidorem.

ATP - knajaki(ATP to coś jak nasz TOS czyli terenowa stacja obsługi) z tej strony nasypu: anomalie, mutanty stalkery, trepy, knajaki po drugiej stronie na fermie mala baza stalkerów, inne budynki puste.

Po opisaniu wam w/w anomalii w kweście zawartej jest wstawka adekwatna do sytuacji od autora moda:mod może powodować wyloty i bagi będę nad tym pracował( Могут всплыть баги и вылеты. Но всё же старался сделать более-менее рабочую сборку) jest to o tyle istotne, że mi na przykład powodowało wylot lub zawieszenie moda gdy w trakcie gry nagle stanąłem jakbym  wlazł w w/w anomalie  - leczenie moje - chałupnicze: sejfować i wyjść całkowicie z gry, załadować grę i sejfa, gramy dalej lub wejść we wcześniejszy zapis.

pare drobnych misji i misja na ukatrupienie zombiaka który się  kołysze koło wiochy i psuje handel sidorowi - noc miedzy 2oo a 3oo - zombiak jest zaraz za płotem od strony bazy trepów - !!! nie zabijać, pogadać wziąć fanty i dopiero na jego życzenie zabić go strzałem w głowę, potem oddać fanta jego kumplowi - pda i zatrzymać sobie jakiś nowy dziwny artefakt: kryształowy coś tam(nie pamiętam) - wygląda jak biało niebieskawa kula znajdowana w elektrach ale jego właściwości nie znane.

Misja na "sztyrlica/błonda" - masz wejść do baru z którego dający ci misję - w twojej melinie - wywołuje jednego kolesia na 1 minutę a ty masz mu do plecaka podkopsać gps żeby go potem śledzić itd/itp - dalsze tłumaczenie po wykonaniu tego zabiegu, włażę do chaty, zaczyna się animacja i ląduję na pulpicie.

Napisałem na parę rus forum i w tym info na pocztę do podróbki czeskiego LT 38 - Hetzera (tak jak volkswagen garbus jest niemiecki tak i Hetzer tez jest niemiecki - ;) LT 38 i Tatra 508 - garbus) i czekam na tzw. tabletkę na w/w wylot, ma go bardzo wielu a reszta pali głupa, że gra dalej.

 

 

p.s. no prawie bym zapomniał!!! jest według autora moda najlepsza solucja na świecie do tego moda - trzeba przeczytać książkę

Алексей Калугин "Мечта на поражение"

1/: http://bookz.ru/authors/kalugin-aleksei/me4ta-na_032/1-me4ta-na_032.html

2/ http://www.stalker-game.com/ru/?page=novels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten na filmie to właśnie ten dziad co cie wciska na minę z w/w anomalia "bezruchu", najpierw koło wioski a potem za mostkiem koło elektry.

 

Depot, wagon w nim 2 twarze wśród misji/kwestów jest możliwość przeniesienia cie do 'pakamery" naukowców czyli jakieś podziemia na lokacji gdzie jest po kolana/pas wody i 2 twarze tzw. naukowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem wczoraj moda na polskiej podstawce, bez problemów. Zona wita nas na Kordonie aurą późnojesienną. Kordon na moje oko po gradacji kornika. Wszystko elegancko się prezentuje i gra się fajnie (jedyny wizualny mankament, to ten koszmarny HUD). Dwóch kompletnie zielonych przyjaciół trafia do Zony, trochę za zarobkiem, trochę za przygodą. Na początku fabuła nieskomplikowana (sporo jest tekstu mówionego). Wszystko jak złoto, bezwylotowo do momentu zadania na podłożenie nadajnika GPS w barze "Bieriozka". Po filmiku niestety wylot z logiem:

Spoiler

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ....r. - shadow of chernobyl\gamedata\scripts\_g.script:20: bad argument #2 to 'format' (string expected, got no value)

 

Próbowałem wszystkiego, włącznie z reinstalem od podstaw, niestety nie udało mi się wyleczyć tego wylotu. Myślałem, że jest, to błąd moda, ale na rus filmikach wszystko idzie, jak trzeba, nie znalazłem też żadnych zgłoszeń o takim problemie z tym modem (oprócz jednego na modstalker). Postawiłem więc na rus platformie, okazuje się, że wszystko gra i buczy. Podejrzewam, że mod gdzieś się gryzie z polską wersją gry, chyba że @cichyemu i @vidkunsenowi gra poszła na PL, jeśli tak to prosiłbym o informację. No cóż, mod mi się spodobał, więc będę kontynuował grę na rus podstawce.

3ebf6f2df96eded4c6189a17fe1a0238.jpg

Spoiler

8e4dc3670e92a547065d3dcb8f2937cf.jpg

1a82c156664a107c90a38bf408377bce.jpg

29fded947988bb57555c013727d03746.jpg

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depot, jeśli jesteś w nim i masz za plecami wagon to na prawo od ciebie pod zawaloną wiatą/rampą jest ekipa z wolności a przy hipotetycznej bramie na hipotetyczny bar z cieni jest ekipa z powinności, oraz masa budynków i innych budowli z różnych modów, misja z hangaru a,la czarny piątek - zdobyć 10 konserw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jak na razie jest to tylko fragment moda, to co autorom udało się zrobić do tej pory, czyli część zadań na Kordonie. Jeśli mod zostanie ukończony chętnie jeszcze raz go odpalę.

@vidkunsen, w trakcie mojej wizyty na Wysypisku w hangarze stoi ciężarówka, zlatałem całą lokację i nie udało mi się znaleźć ani jednego wolnościowca. Może następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2016 o 10:17, vidkunsen napisał:

Depot, jeśli jesteś w nim i masz za plecami wagon to na prawo od ciebie pod zawaloną wiatą/rampą jest ekipa z wolności a przy hipotetycznej bramie na hipotetyczny bar z cieni jest ekipa z powinności, oraz masa budynków i innych budowli z różnych modów, misja z hangaru a,la czarny piątek - zdobyć 10 konserw :)

@vidkunsen, mam do Ciebie prośbę. Miej trochę litości dla mojej skołatanej głowy i pisz bardziej zrozumiale. Jak czytam Twoje posty, to aż mi żyłka wyłazi na czole z wysiłku i jak mi kiedyś ta żyłka pierdyknie, to będziesz miał mnie na sumieniu:)

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Diegtiariow zmienił(a) tytuł na Przez perymetr ku snom
  • Meta zmienił(a) tytuł na Через периметр к мечте (Przez perymetr ku snom)
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.