Skocz do zawartości

Nowy Arsenał ( Wersja 4 - 7 )


Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem z Yanka (4.4 + 4.5 ), zagrałem, działa "trajner" - brak zabezpieczeń anty coś tam, koty znowu są ze mną, teraz bez specjalnego dla Sidora polazłem po cygara.:D

Gra na rozdzielczości 1000 coś tam na tysiąc coś tam jest nawet ciekawa i dynamiczne "podswietlanki" swoje robią.

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj trochę, no i co ty dużo mówić - mod taki sobie. Grafika, krótko mówiąc paskudna, ciągle pada deszcz, Pietrucha poleciał atakować bandytów nie czekając na mnie, a wojsko wytłukło większość wioski kotów. Nie wiem co o tym myśleć, mod nie zrobił na mnie dobrego wrażenia.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj - 17.05.2018, już grałem, fajny, dużo nowości, 16,2 Gb po rozłożeniu :biggrin:

Strona z opisem zmian i linkiem do pobrania:

https://www.amk-team.ru/forum/topic/13758-novyy-arsenal-perezagruzka/

W opcjach można usunąć funkcję - amunicja na pasie, czyli tak jak kiedyś ma być a nie na pasie.

! Nie chcesz mieć wylotu to nie gmeraj w ustawieniach!

Nie każdy mutant jest agresywny.

"Kot w worku" - nie każdy mutant to wróg jak w/w ale są tez te przyjazne które będą tyrać na ciebie i bronić cię jak np.  będziesz łopianem zastępował "es taśmę" ;):biggrin:

Zaczynasz bez latarki i detektora, za pierwszą kasę masz kupić i aktywować.

Inne nowości (nie wszystkie tylko część) np.: dialogi, kwesty, broń - unikalna np MP-40 w małych ilościach, pancerze i inne takie tam bambetle.

!!! Jeśli przejście jest wolne od wrogów i mutantów/anomalii to można pojazdami przejeżdżać z lokacji na lokację !!!

!!! Jak w/w nie gmerałeś w ustawieniach to kod będzie stabilny !!!

Jest na w/w stronie coś o fizyce i balistyce w czasie gry ale nie to dla tych po WAT-cie.

Link ten sam co u Anatola: https://drive.google.com/file/d/1mtLQtN-2U3i9KHwONJ2cXAmbXa8ImYVu/view

p.s. Polecam celownik panoramiczny :biggrin:

Yandex 9 części: https://yadi.sk/d/cCavFWic3W7ikr

Torrent:

NA_5_0.torrent

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

Pobrałem 9 plików z Yanka - lub to samo ale z google, repack więc znalazlem w bin XR_3DA - zrobiłem skrót i dałem przed moda (poza folder) + trainer i działa czyli nie ma zabezpieczeń itd/itp.

Misja od sidora - z podstawki + opowieśc o Doktorze Monolicie - takie tam pierdoły coby nowicjuszy wystraszyć :biggrin:.

Potem wioska i 2 kwesty od szefa miejscowych - dziki i plaszczyk z tunelu za ATP - inaczej niż w podstawce oraz potem mutanty na fermie.

Idąc ratujesz chłopinę - apteczka przy trupie kobiety, drugi trup którym się psy bawią to też kobieta.

Z kasą bieda, nawet na szlugi nie styka - 40 rubli.

Pogoda typowa dla Naszej części Europy - mgła, jest około 6oo-610.

Ekran startowy + kwest na dziki i meduza:

 

ss_tomahawk_05-18-18_17-43-03_(l01_escape).jpg

ss_tomahawk_05-18-18_17-52-40_(l01_escape).jpg

p.s. !!! no prawie bym zapomniał, Nie!!! zaczynajcie gry bez wejścia w opcje, tam trzeba ustawić wszystko według siebie, zalecam "skopiowanie" klawiszy z innych modów!!!

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadania nowe i lekko niesamowite:

1/ czarna skrzynka z MI-8 na Ciemnych bagnach - polazłem, śmigłowiec znaleziony, na bagnach jednych i drugich nie ma Nieba są Myśliwi, w chacie doktora myśliwy z mordą Lebiediewa nawinął mi cobym polazł za w/w skrzynką na KPP na Kordon - ten na wyjście na śmietnisko "swałka", tu tez nikt nie wie nikt nie widział stalkerów z w/w skrzynką, zadanie na później.

2/ aby sobie polepszyć handel z Sidorem należy z bagien przyprowadzić mu jego traktor!

3/ potrzebny detektor więc do jego brata na przedzonie polazłem, co dalej ? zobaczę.

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaklerR - całkiem nowa jakość kwestów, nówki nie śmigane, teraz jak nie chcesz brać schowka to nie musisz, patrzysz na mapę i wiesz czy warto po niego iść, a tak wygląda Traktor który mam sprwadzić do Sidora, czyli western/eastern - Rostokiem przez bagna.

Masz do zdobycia także specjalizacje, oplata za blaty z frakcjami jakby co, gram dalej, wciągnęła mnie rozgrywka.

ss_tomahawk_05-18-18_21-27-22_(marsh).jpg

ss_tomahawk_05-18-18_21-27-57_(marsh).jpg

Bez spojlera.

Ten w ryj kopany dziad! Sidor w ząbek czesany.

Przyprowadzilem mu traktor a ten mi nawija, że fajne ale muszę mu go jeszcze naprawić! skrzynkę z autoczęściami mam ale nie wiem jak naprawić? opcja naprawy nieczynna bo chyba nie mam odpowiednich narzędzi i nie wiem gdzie szukać!

Polazłem via teleport na przedzonie a tu jego braciszek oprócz wielu kwestów także chce mieć traktor, tym razem z ukrytej doliny!

Pewnikiem dziady sobie chcą szybkich i wściekłych uprawiać po zonie!

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem, wypakowałem, odpaliłem, pograłem chwilę, wywaliłem.

Ten mod jest dla mnie niestrawny. Począwszy od siermiężnej grafiki, przez jakąś wydumaną klawiszologię, po jakąś cudaczną rozdziałkę na której powinno się grać. Może i fabuła jest ciekawa, ale wcześniej wymienione "perełki" nie zmotywowały mnie do jej zgłębiania. Oczywiście są to tylko moje subiektywne odczucia na podstawie kilkuminutowej gry, ale nawet kilkuletnie modziska, na wyższych ustawieniach grafiki, prezentują się o niebo lepiej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona domowa moda - https://www.amk-team.ru/forum/topic/13758-novyy-arsenal-perezagruzka/

Kilka informacji o modzie.

UWAGA: Modyfikacja zawiera absolutnie wszystkie zasoby niezbędne do uruchomienia gry i nie wymaga obecności zainstalowanego "S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl", więc nie rozpakowuj archiwum z modyfikacją w folderze z oryginalną grą!

Uwaga: w folderze gamedata\config znajduje się plik konfiguracyjny new_arsenal.ltx, w którym można skonfigurować niektóre parametry GG i procesu gry.
Ważne: nie instalować tej wersji na wcześniejszych! Wymagana jest czysta instalacja. Ponadto, bez specjalnej potrzeby, nie używać pliku konfiguracyjnego user.ltx ze starych wersji, pozwolić, aby gra wygenerowała go ponownie. Ponadto, jeśli użyłeś pewnych własnych modyfikacji w poprzednich wersjach, sprawdź je pod względem zgodności przed dostosowaniem ich do tej wersji.

INSTALACJA:

1) Rozpakuj archiwum z modyfikacją do dowolnego dogodnego dla ciebie miejsca, do którego masz pełne prawa dostępu.
2) Przejdź do folderu bin, znajdź plik XR_3DA.exe i uruchom go.
3) Przejdź do opcji i skonfiguruj grafikę, a także klawiaturę. Nie zapomnij o przypisaniu klawisza, do uruchamiania silników pojazdów i innym nowym funkcjom.
4) Rozpocznij nową grę.

Folder Opcje zawiera następujące elementy:
1) Tekstury siatek celowników do kwadratowych:) monitorów; 2) Plik textures.ltx, dla wyłączenia бампов оружия??? dla niezbyt mocnych komputerów.
Aby ustawić teksturę siatki celownika, przenieś zawartość folderu scopes_5x4 do folderu gamedata\textures\wpn.
Dla wyłączenia бампов оружия???, umieść plik textures.ltx w folderze gamedata\textures.

ss_jarek_05-19-18_06-50-58_(l01_escape).thumb.jpg.d4e70e247ca93902161aa0567d95b498.jpg

 

UWAGA: Mam pytanie do Wszystkich - Czy warto tłumaczyć tego moda, czy zaczekać na wersję Finalną? Wasze odpowiedzi o tym zdecydują.

Moje zdanie jest takie - zaczekał był na Wersję Finalną. Przecież kiedyś musi im się to znudzić! Robią tego moda już 7 lat. Pewnie sami nie pamiętają ile było tych wersji. W dodatku linki do wcześniejszych wersji są usuwane, a co by było gdybyśmy zaczęli wcześniej i skończyli tłumaczenie wersji 4.5? Dziwi mnie tylko, że tak olali grafikę. Może i nie jest to najważniejsze, ale właśnie grafika pierwsza rzuca się w oczy po uruchomieniu moda.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smox napisał:

dla wyłączenia бампов оружия

Chodzi tutaj o "bump'y broni" czyli o tekstury bump map (dla słabszych komputerów).

1 godzinę temu, smox napisał:

Czy warto tłumaczyć tego moda?

Tutaj nie mam prawa się wypowiadać, ponieważ nie grałem (nie mówiąc już o ukończeniu gry). Niech wypowiedzą się ci, którzy grali. Obejrzałem urywkami poniższy stream i moim zdaniem początek gry jest mocno przeciętny:

Spoiler

 

  

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox  W v.4.0 grałem przeszło półtora roku temu, więc z treści moda niewiele mi w głowie zostało. Ale tu to co napisałem wtedy w podsumowaniu moda:

Tyle pamiętam, ze grając w niego, nie nudziłem się. Ma wiele ciekawych rozwiązań dotyczących broni. Nazwa moda to sugeruje. Będzie on gratką dla tych, co lubią mieć kupę różnej broni i na dodatek w odmianach. Dla mnie osobiście był atrakcyjny fiks, na autorozładowanie podnoszonej broni, lub broni wyrzucanej z inwentarza. Tamta wersja miała jeszcze sporo błędów usuwanych systematycznie fiksami, więc teraz ich być nie powinno.

Druga, nowa nić fabularna dodaje mu świerzości. A opis zmian dla 5.0 jest dość szeroki, zwiększając atrakcyjność.

A co dotyczy ewentualnych patchy spolszczenia przy każdej nowej wersji. Nie będzie to niczym nowym, bo stosował to @Yurek , gdy wodził prym w tłumaczeniach. Fullspolszczenie, zawierające spolszczenie wraz z taką wersją moda, dla jakiej było zrobione. Rozwiązywało to raz na zawsze problem, że ta wersja zniknie i spolszczenie stanie się martwe. A współczesne hostingi pozwalające na umieszczanie na nich paczek o dużej wadze to umożliwiają. Chociaż i nasza pobieralnia też powinna to znieść.

Wg mnie, z zastosowaniem fullspolszczenia, mod do tłumaczenia się nadaje.

Inny gameplay, pokazujący moda bez zbędnego sarkania:

https://www.youtube.com/watch?v=nCvuWxW-jQY

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram, jest spawner, mod ma inne podejście do kwestów i samej rozgrywki więc gram dalej.

Żeby wypełnić kwesta - np. czarna skrzynka z MI-8 z Ciemnych Bagien - to nie należy szukać wokół tylko drogą dedukcji i rozmów dojść kto ja ma!.

Przy zadaniach na traktory da Sidorów ważne jest by mieć blaty od trepów i rozbójników.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondotier napisał:

Fullspolszczenie, zawierające spolszczenie wraz z taką wersją moda, dla jakiej było zrobione.

Zdajesz sobie sprawę @kondotier z tego, że mody + spolszczenia, które robił @Yurek miały kilkadziesiąt, max. kilkaset MB. Ten ma prawie 6 GB.

Godzinę temu, vidkunsen napisał:

ważne jest by mieć blaty od trepów i rozbójników.

No... to wiele wyjaśnia @vidkunsen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox Zdaję sobie sprawę. Dlatego pisałem o hostingach typu Mega czy Obłoko. Tak przecież były lokowane repacki innych modów.

Jeśli nie zabezpieczy się właściwej wersji gry ( bo za taką należy uważać Nowy Arsenał ), to tłumaczenie pójdzie na marne, już po kolejnej nawet niewielkiej zmianie.

@vidkunsen Napisz szczegółowiej o tych "blatach". I bez slangu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co chcą łatwiej, leniwych ;) oraz dla tych co to im znachory zwane lekarzami zabroniły "kategorycznie" się denerwować - więc m.in. dla mnie :biggrin:, wersja ze spawnerem ze strony:

: http://stalker-mods.clan.su/load/s_t_a_l_k_e_r_ten_chernobylja/s_t_a_l_k_e_r_ten_chernobylja/novyj_arsenal_5_0_spavner/5-1-0-3424

https://yadi.sk/d/o1qKG6bH3W8YRx

Do rozpakowania w/w pliku/ów należy podkopsać hasło: stalker-mods.clan.su

Blaty - układ/y pokojowe, neutralne itd/itp, tutaj chodzi o wniesienie opłaty dla wojskowych na tzw. neutralność - 60 000 dla trepów i dla brata Sidora na Przedzoniu: 80 000 dla rozbójników, żeby spokojnie przejechać traktorem czy innym pojazdem z lokacji na lokację koło ich posterunku/miejsca postoju, nie tylko w ramach tzw. kwestu.

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen - Przejechać można i bez układów, ale mnie bardziej rozchodziło się o narzędzia do naprawy. Grasz aktualnie, to Ci łatwiej odpowiedzieć.

Ja na amen zapomniałem gdzie je znalazłem, a po gameplayach mi się szukać nie chce. To nie dla mnie, ale dla tych co się na grę zdecydują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zapomniałem ale szukałem na TOS-ie na bagnach, na ATP na Kordonie muszę sobie przypomnieć i biorę namiar na fakt, że ta wersja jest inna niż poprzednie więc i miejsca relokacji fantów są inne.

Jak nie masz opłaconych trepów i rozbójników to ci podziurawią Rostoka i lipa z kwestem (żółty pasek nad niebieskim i czerwonym).

Bez spojlera:

Pobrałem i odpaliłem moda ze spawnerem, działa ale żeby nie tracić zdobyczy skopiowałem z wersji bez spawnera do tej ze spawnerem zapisy i też działa.

na wersję ze spawnerem bez problemów zainstalowałem celowniki panoramiczne, teraz gra się lepiej i nie wytrzeszczam gał w to coś na środku ekranu zwane celownikiem.

Z celownikiem panoramicznym wygląda tak:

 

 

ss_tomahawk_05-19-18_15-18-48_(marsh).jpg

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.