Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Chernobyl [Zew Czarnobyla,CoC] Błędy polonizacji


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Jacek napisał:

Ludzie, obserwuje wlasnie jak jajogłowy strzela do pijawki na Wielkich Bagnach, na ...

Według mnie to jest dobrze "Na wielkich bagnach" czyli lokacja a po przecinku "na południe od przepompowni" czyli podaje dokładne miejsce. Bynajmniej tak mi się zdaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dziękuje za czujność, poprawiłem po sygnale od kolegi @m4emka

3 godziny temu, kondotier napisał:

I pytanie, czy znaki apostrofu ' treść ' dajesz specjalnie zamiast cudzysłowu "treść" ? Trochę dziwnie to wygląda.

Tak, zamiast cudzysłowów umieszczam apostrofy.

@blablabla- w oryginale jest : 'Yo, help us out!....'. Niekoniecznie wiadomość musi być kierowana do GG - może jest to 'ogólny' kanał gdzie wszyscy mogą to usłyszeć, prawda? Zostaje jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusznikarze naprawiają wszystko, ale dopiero po dostarczeniu im kompletu narzędzi. Zestawy do samodzielnej naprawy, nie pozwalają na naprawę zbyt zniszczonych - mniej niż trzy kreski i nie całkowicie, bo tylko do dwóch kresek. Powyżej dwóch, tylko rusznikarze.

Ponieważ są oddzielne zestawy dla kombinezonów i dla broni, to zdanie raczej powinno na początku wyglądać tak: " Indywidualne zestawy rusznikarskie i naprawcze kombinezonów, pozwalają na częściową naprawę, w szczególności.... itd".

Można by to jeszcze rozwinąć, ale w "złotych myślach" to nie ma sensu. Mało kto je czyta, a i tak trzeba to zrobić praktycznie, aby nabrać wprawy.

Zadanie- żart. Kto nie chce wiedzieć z wyprzedzeniem, nie czyta.

Spoiler

Wujek Jar i Aszot, odsyłają nas bez końca jeden do drugiego. Dopiero wzięcie opcji "nie byłem w stanie zrobić tego zadania", daje jego zaliczenie i informację o żarciku. Aszot oczywiście, jest też na Janowie.

ss_administrator_12-29-16_23-52-55_(jupiter).jpg

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ss_administrator_01-01-17_12-48-16_(zaton).jpg

 

ss_administrator_01-01-17_14-23-43_(jupiter_underground).jpgss_administrator_01-01-17_14-25-58_(jupiter_underground).jpg

 

 

Jestem na rozdrożu i mam dylemacik. Poganiać jeszcze po Strefie, czy iść od razu na CEA, najkrótszą drogą. Jutro podejmę "męską' decyzję.

I zastanawiam się nad tym "Ty", jako nazwa GG. Jeśli już taki skrót myślowy, to mnie by bardziej pasowało "Ja" lub nawet "JA"

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być Bywaj, Na razie, Do zaś i temu podobne. Tylko jak to wyjdzie przy innych dialogach. Chyba że jest oddzielne dla "kompanów" i do innych dialogów np. na branie zadań.

A co do Ty i Ja, niech się wypowie reszta. Napisałem o moim odbiorze imersyjnym. Dla innych może to być obojętne.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy i nie ostatni błąd autorów modów, zapominających zmienić tekstury zgodnie z opisem. Mieliśmy już radiotelefon z wyglądem latarki.

Może ktoś z naszych moderów potrafi podmienić teksturę itemu, tak aby pasowało do opisu? A tej radiolatarce, bo radiotelefon nie ma znaczenia użytkowego, proponuję dać nazwę Zepsuta latarka. Wtedy i ta cena 1 ru, będzie miała uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Może ktoś z naszych moderów potrafi podmienić teksturę itemu, tak aby pasowało do opisu?

Dało by się bez problemu, tyle że trzeba wtedy by było zmienić model i zmienić współrzędne spawnu bo jak widać dokumenty te leżą w takim miejscu w którym otwarty laptop (bo tylko taki model jest dostępny) się nie zmieści. Lepiej zmienić w tekście notebook na dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze @Ranger801 radiotelefon wygląda teraz w końcu jak radiotelefon, a nie jak latarka czołowa:rolleyes: Opis zaczerpnąłem z wiki. Być może wyda wam się to śmieszne ale TEAM EPIC od 4 paczy nie mogło sobie z tym poradzić... Dzięki jeszcze raz @Ranger801:) 

H1u0Duf.jpg

BTW - jeśli będziecie rozmawiali z przedstawicielem Świadomości-Z w WarLabie to proszę o info czy w czasie rozmowy wyświetlały wam się w ramce dialogowej napisy. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden screen

ss_administrator_01-03-17_19-41-07_(l13_generators).jpg

I takie coś. Podczas rozmowy z przedstawicielem, miałem tylko moje pytania do niego. Natomiast nie miałem wyświetlanego tego, co on mówi.

Mam w związku z tym pytanie - może raczej do Rangersa801 - czy jest możliwość podmiany tych plików dźwiękowych po angielsku, na pliki z podstawki po polsku?

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.