Jump to content
anatol

Projekt "1984"

Recommended Posts

Opublikowano informację o tworzeniu nowej modyfikacji o nazwie"1984" która to będzie oparta na "Call of Prypiyat" Będzie to spin-off oryginalnego "STALKERA" i zupełnie inna historia nie mająca nic wspólnego  z fabułą trylogi.Fabuła będzie osadzona w Związku Radzieckim w 1984 roku.Autor modyfikacji który pochodzi z Czech zainspirował się starymi filmami SF z lat 80-90 tych oraz kilmem"Piknik na skraju drogi.Autor przy opracowywaniu projektu skupił się głównie na atmosferze.Pierwsze screeny wyglądają naprawdę barwnie, pod względem wizualnym modyfikacja będzie podobna do starych buildów Stalkera.Data premiery nie jest jeszcze znana.

Spoiler

09258632.png

60918587.png

58225695.png

55955311.png

07763375.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurka-rurka, liście nie pograbione - milicja mandacik przywali :). Screeny urokliwe, pomysł na fabułę ciekawy. Nic tylko cierpliwie czekać i żeby życia starczyło

na to czekanie :052:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wierzyć warto, SDK stalkera jest dosyć trudne w użyciu i denerwujące, więc robienie nowych map, zwłaszcza w pojedynkę/małym zespole jest czasochłonne, pewnie dla tego mało nowinek o tym modzie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Paranoia ktoś tam w temacie moda pisał, że w 1984 roku teren Zony to miejsce pełne życia i że jeśli autor sili się na realistyczną symulację tamtych lat, a nie na rzeczywistość alternatywną, to silnik nie jest do tego przystosowany. I zapewne miał rację, bo jakoś nie wyobrażam sobie "żywego" miasta w Stalkerze :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu nie? Nie widzę problemu w dodaniu nowych modeli i przystosowaniu AI zwierząt by były bardziej naturalne(czytaj: nie atakowały graczy gdy tylko go zobaczą) Również nie widzę problemu w dodaniu wielu NPC do map.

Projekt 1984 ma na celu pokazanie Zony jak w książce/filmie. Czyli technicznie były by tylko dwie mapy zaludnione przez NPC: Miasto Harmont, albo przynajmniej jego część gdzie byli by neutralni NPC, i Kordon gdzie było by wojsko.

AI stalkera jeśli chodzi o zachowania nie bojowe, jest świetnie przystosowane do tego typu scenariusza, gdzie NPC siedzą sobie, chodzą i gawędzą.

AI zwierzą też jest wręcz idealne, bo przecież tym Stalker się reklamował: naturalnym zachowaniem zwierząt. Podmienić modele, zmienić ustawienia by nie były tak agresywne i gotowe.

Jedyne co trzeba to mapy i przystosowanie ich do tego trybu. a to wyobrażam sobie jest cholernie czasochłonne biorąc pod uwagę, że SDK jest toporne a zespół nie jest tak duży.

Edited by Paranoia

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja sobie wyobrażałem "Ożywiane miasto" i "Ożywiane wsie". Cudowny lek powoduje, że nie tylko powstrzymana zostaje zombifikacja, ale skutkuje częściowym powrotem do uzdrowienia umysłu. Oczywiście że nie zombich, wyglądających jak szkielety, czy odarte ze skóry trupy, lecz te mające jeszcze ludzki wygląd. Przez niezombifikowanych byliby wykorzystani do odbudowy ruin, które wyglądają jak po bombardowaniu i do zony nie pasują, a także np. do wykonywania drobnych prac gospodarczych. Sprzątanie ulic, gotowanie jedzenia i jego sprzedaż itp. itd jak fantazja pozwoli.

A uzbrojone zombii z  wojska czy stalkerów, używani do likwidacji mutantów lub ochrony obiektów.

 

Ktoś faktycznie zapomniał, że tragedia w Czarnobylu nastąpiła w 1986r, albo zły klawisz nacisnął.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No bo to się pewnie da zrobić - i zapewne dla kogoś, kto ma doświadczenie i / lub jest jakoś ogarnięty, nie stanowiłoby to większego problemu.

Tylko że jak do tej pory na screenach widać kilka bardziej sielskich widoczków, zero NPC, zwierząt; obawiam się po prostu tego, że autora zeżre ambicja. A na dopasowanie lokalizacji względem pierwowzoru to IMO nie ma co liczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WRESZCIE konkretne informacje! :)

Po długich rozmowach autorzy doszli do wniosku, że modyfikacja będzie z grubsza tej długości, co Cień Czarnobyla. Niemniej będzie to odrębna historia z własnymi postaciami i wydarzeniami, w której nie zobaczymy praktycznie niczego z oryginalnej gry...

Scenariusz jest ciągle aktualizowany i uzupełniany. Historia rozciąga się na rozległe tereny byłego ZSRR, ale szczegółów nie poznamy - autorzy nie chcą psuć przyjemności z samodzielnego odkrywania jej. Czy to dobrze... nie wiem.

Chodzą też słuchy, że odwiedzimy co najmniej kilka miast. Obecnie główne siły przerobowe idą na dopieszczanie szczegółów, do których deweloperzy podobno przywiązują dużą wagę. Mieszając nowe, autorskie materiały z tymi stworzonymi przez GSC, chcą wywołać poczucie nostalgii przez powrót do starego, dobrego Stalkera, ale prezentując jednocześnie inne spojrzenie na to uniwersum.

Wkrótce ma pojawić się więcej informacji. Czekamy? Ja tak!

Można też wysyłać dotacje na WebMoney: Z406898856920, jednak autorzy nie liczą na pieniądze - to dobrowolny wydatek, a mod wyjdzie niezależnie od ilości zebranych funduszy.

Autorzy są też chętni do nawiązania współpracy z modderami - wystarczy skontaktować się z nimi chociażby przez Moddb - LINK lub na Facebooku: LINK

A na deser... screeny! Tym razem nie jeden, a całe dwa:

1.thumb.png.48576fbb68a4695716af267108db028b.png2.thumb.png.480b88831a3cc8e738b41022b2fe6d74.png


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mkk7 Pewnie źle nie będzie, ale chyba nie należy rozpatrywać tego w kategoriach modów do Stalkera, a po prostu gier na tym samym silniku co on. Zresztą poczekamy, zobaczymy...

A tymczasem kolejne dwa screeny:

Spoiler

1984a.thumb.png.80f48548440e418ec46c173c527679d4.png1984b.thumb.png.47ba97ebe746e9257e76d7be2a6c45ac.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord