Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R.: 1984


Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

dis1.thumb.png.4b31bd297b42dda69b2d9a2c802395fa.png

dis2.thumb.png.273edd8a63d86966abee176eec0343b1.png

dis3.thumb.png.33a74111b99335759fb82052a5e4861f.png

Kawałek mojej "dyskusji" z jednym z członków ekipy pracującej nad "modem"

Wiem, że po angielsku i że nie wszyscy mogą zrozumieć, ale nie mam ochoty tłumaczyć jego wypocin :047: Tak czy siak, tak samo jak Fizzed, tak chyba i ja wyślę za niedługo "donos" na nich do GSC, bo coś tu śmierdzi bardziej niż powinno.

PS: całość dyskusji jako screen

Spoiler

Opera_Zdjecie_2019-04-13_134956_www.modd

I jako PDF, jakby ktoś chciał sobie to pobrać "na pamiątkę" :D

5_steps._news_-_1984_mod_for_S.T.A.L.K.E.R.__Call_of_Pripyat_-_Mod_DB.pdf

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem długiego posta analizującego ostatni wpis na moddb ale wykasowałem, bo szkoda mi jęzora na nich strzępić. W skrócie: dołączam do konfidentów czy tam innych donosicieli :P To nie jest scam, o który nic nie robiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dowcip ze strony: https://ap-pro.ru/news/1984_raskryty_detali_razrabotki/2019-04-15-1080

https://ap-pro.ru/blog/perevod_poslednego_materiala_po_1984_s_moddb/2019-04-15-2939

Dają obrazki i "film".

Spoiler

Wybrane nowości:

Мы – очень малая команда. 90% всех моделей и уровней были сделаны нами с нуля.

К примеру, сборка и финальные доработки над уровнями выполняются на процессоре AMD Athlon X620. Данной машине уже более 10 лет и это чудо, что она все еще работает.

Однако мы считаем, что X-Ray все еще может посоперничать с самыми современными движками. Представьте себе изображения не в 1280x1024, а в, например, 1440p, с более широким обзором? Мы мечтаем о расширении наших возможностей.

Мы хотим сделать "1984" сильным проектом. И кроме вас. нам больше не на кого надеяться. Нам требуется прочная опора. Мы с вами с 2017 года и не собираемся уходить.

 

( На ModDB у нас 180 подписчиков и еще сотни на других ресурсах. И если каждый решится отправить хотя бы 1$, то мы уже легко сможем приобрести новый процессор, видеокарту или жесткий диск. 1$ это НИЧТО для одного человека, но если вы объединитесь, то это будет большой помощью! Сила в единстве! Мы ожидаем около 200-300$ для начала. Для 200 человек это достаточно просто! ) - w skrócie: kopsnij dolca bo co to dla ciebie a jak uzbieramy 200 - 300 dolców to i podkopsamy moda ;) :biggrin:

proponowane dolary do wpłaty:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu na moddb też się pojawiło długie info ale nie chciałem go tu już wrzucać żeby nie wkurzać ludzi :)

Jeden z pudpunktów brzmiał w skrócie "bierzcie na poważnie info o dotacjach, teraz już się nie robi modów tak jak kiedyś, że za darmo, chcecie moda sypnijcie groszem."

Coś mi się zdaje, że z takim podejściem to oni milionerami na tym projekcie i tak nie zostaną, a i my pewnie moda nie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen @tom3kb no właśnie odnośnie tychże punktów o których wy wspomnieliście i tutaj podaliście, kłóciłem się z "autorem" na ModDB :D Wprost mu też powiedziałem, że nie daje powodu, żeby go wspierać, a jedyne co mi odpowiedział na to, to to, że nie muszą robić co im mówię, a jak mi się nie podoba, to żebym zaczął robić swojego moda i założył swoją stronę :D (do autora/ów) Dobra, fajnie, ale na mojej warcie, ciule jedne, nie będziecie się drzeć o hajs za moda, który nie istnieje.

Pomijam już to, że chamsko kasował WSZYSTKIE komentarze z tamtej właśnie dyskusji oraz jeszcze jedną, późniejszą wymianę zdań. Ale, jako że w internecie nic nie ginie, z obydwu mam screenshoty, także to jego "kasowanie" na nic się zdało.

Koniec końców, z mojej strony poleciał "donos", wraz z zrzutem całej dyskusji, prosto do GSC.

Edit: tutaj to co "panicze" od 1984 wrzuciły na ModDB, "skrócone" i "przetłumaczone" przeze mnie na Discordzie kilka dni temu
5. Inne mody i podstawki to ch***ia, a my jesteśmy zajebiści i robimy coś zajebistego.

4. XRay to gówno, ale i tak na nim robimy, bo tak.

3. Wszystkie gry jakie tera wychodzą są do dupy, tylko my wam damy "kłaliti kontent"....

2. .... ale do tego potrzebujemy waszych piniendzy, to nam je dajcie, bo za darmo robić nie będziemy

1. Generalnie to macie się zjednoczyć i nam sypnąć hajsem, bo ku**a tak.

:D

Edytowane przez Arni
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest nawet śmieszne, trzeba ukrócić takie akcje w zarodku, żeby inni nie podchwycili tego poronionego pomysłu. To tak jak było z dlc czy lootboxami, udało się jednym i potem każda kolejna gra już je zawierała.

Dlatego ten wyzysk nie może im się udać,bo jeśli to przejdzie płazem to potem znajdą się kolejni i tak dalej....Wtedy zabije to idee modowania i zrobi się z tego zwykły biznes robiony nie "od fanów dla danów" tylko od "chciwych dla siana"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, trzeba MASOWO wysyłać wiadomości o tym do GSC, żeby zareagowali i to sprawdzili. I tu nie chodzi już nawet o to, że trzeba typa sprowadzić na dno za wszelką cenę, tylko o to, jak sprawa z tym modem niby wygląda i o prawdę o tej sytuacji.

Bo szczerze mówiąc, to ja naprawdę chciałbym wierzyć w to, że ten mod powstaje i że się mylę. Ale jak na razie to nie mam żadnych podstaw ku temu.... :mellow:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, kazda praca zasługuje na wynagrodzenie, zwłaszcza gdy jest zrobiona dobrze, jednak tak jak mówisz  @tom3kb  nie można ufać komuś, kto żąda kasy za coś czego jeszcze tak de facto nie ma.

Zrozumiałbym gdyby pokazywali gameplaye i konkrety jakieś i prosili o dotacje takiej to a takiej sumy by dokończyć pracę lub wypuścić moda w jak najbardziej dopracowanego, a nie krzyczeć "dawaj hajsy a dostaniesz kolejnego screena" i nie wiadomo czy w ogóle tego moda Ci panowie skończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogóle ma być?

Akcja dzieje się w 1984... ale gdzie? W Czarnobylu? Przecież w 1984 nic tam się jeszcze nie stało.

W głębi ZSRR? Czy autor po prostu wziął datę 1984 bo brzmi fajnie i  jest taka Orwellowska?

Sam mod wygląda na fajny, atmosferę z Oblivion Losta ma, ale czytając co się tutaj dzieje to raczej podzieli los oryginalnej koncepcji, a szkoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GlucioPL

http://www.strefaczarnobyl.pl/ciekawostki.html

Ibidem: jeszcze przed wybuchem reaktora w czarnobylskiej elektrowni bywały problemy z trzecim i czwartym reaktorem, o czym informują odtajnione w 2003 r. dokumenty z archiwów KGB. 121 dokumentów z lat 1971-1988 skrywa raport z 1984 roku, który wyszczególnia problemy trzeciego i czwartego reaktora, a także opisuje złą jakość części sprzętu przysłanego z jugosłowiańskich fabryk. W dokumentacji znaleźć można także raporty o awariach w 1982 r. w wyniku których zostały uwolnione niewielki dawki promieniowania.
Materiały mówią także o zdarzających się systematycznie nadużyciach w trakcie budowy i późniejszego działania elektrowni.

! To na bank wor Sidor nakradł (był wtedy - 1984 rok - kierownikiem/zastępcą dyrektora d/s zaopatrzenia i "zniknął" zaraz po 26.04.1986 i nikt nie wie gdzie jest do dziś) i stąd to całe nieszczęście, w 1984 zaczęły napływać zamówione części do reaktorów 3 i 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arni napisał:

Bo szczerze mówiąc, to ja naprawdę chciałbym wierzyć w to, że ten mod powstaje i że się mylę. Ale jak na razie to nie mam żadnych podstaw ku temu.... :mellow:

Otóż to.

Pamiętacie Areal? Też chcieli forsy, obiecując złote góry jak tylko ją zbiorą. Na jednym wydechu mogę wymienić co najmniej kilku moderów, którym dorzuciłbym się do kawy, gdyby zaoferowali taką możliwość - kilku się nawet dorzuciłem. Tylko raz, że mówimy tu o raczej symbolicznym WSPARCIU. A sępienie hajsu i dwa zdania potem szantażowanie, że bez nowego procesora moda nie będzie, to nie prośba o wsparcie, tylko zwykły scam. Wyłudzenie.

Teoretycznie moglibyśmy to, wzorem przyjaciół ze wschodu, olać i pewnie większość tak zrobi. Tylko właśnie pamiętam ciągle Areal i to, że wypłynięcie tego szamba jednak nadszarpnęło marce i GSC reputację, choć studio miało z tym niewiele wspólnego.

Jestem za raportowaniem tego bubla gdzie trzeba podobnie jak @Arni nie dlatego, żeby ich udupić a po to, żeby studio samo pochyliło się nad sprawą, która go dotyczy. Ocenią i zdecydują - jeśli ich zdaniem to nie problem, to nie ma sprawy, ale ja i tak wyłudzeń wspierać nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Próbowałem przetłumaczyć i udostępnić, ale po trzecim zdaniu, czyli

The world has changed and we simply cannot do things as we did before, since the development has become much more complicated than it was at the beginning

już zwijałem się ze śmiechu. Nie byłbym w stanie oddać dramaturgii.

Nie wiem kim jest pomysłodawca wpisu, ale ma konkretnie nasrane we łbie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też próbowałem tłumaczyć, nawet wrzuciłem w translator, ale odpadłem przy poprawianiu tekstu. :biggrin:

Godzinę temu, Sierioża napisał:

Nie wiem kim jest pomysłodawca wpisu, ale ma konkretnie nasrane we łbie

A ja uważam, że to geniusz... :biggrin:

Warto też przeczytać komentarze pod wpisem - jest tam m.in. coś takiego:

We are adequate people, we are not going to run away from questions. Only once a strange user attacked us, and then, as it happens, disappeared.

Chyba wiem, o kogo chodzi... :biggrin:

Edytowane przez A6AKAH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsik. Zapiekło twórców 1984 że napisałem do GSC xD 

Niesamowite pokłady śmiechu daje mi zespół pracujący nad tym modem. 

Kurwa, w jaki sposób mogłoby pomóc 500$ robiąc coś na X-Rayu? Wynajmą sobie kogoś do pomocy? Bo czegoś tutaj nie rozumiem.
Kumam że można brać pieniądze etc. Miałem prośbę żeby założyć sobie patronite i dostawać pieniążki za to co robię. Ale według mnie,
jest to totalny bezsens. Nie rozumiem jak można powiedzieć GSC "chuj wam do dupy. ja zrobie na waszym silniku moda i sobie bede kase mial, chuj mnie bolą wasze postanowienia elo".


To nie jest OK. 
GSC wyraziło się jasno w sprawie modów, i ten kto wie o co chodzi - trzyma się tego. 
Nawet taki codepoet ma wpisane pod filmami "jeśli masz chęć, przelej mały datek", nie krzyczy "KURDEBELE DAJCIE 500$ INACZEJ NIE WYDAM ALFY ELO".

no i całe te, wulgaryzmy można usunąć po publikacji posta, ale ja tego teraz nie zrobię bo mi pasują. może naruszają regulamin ale obrazują jak bardzo mnie boli że grupa
debili chce kasę za mod który nigdy nie wyjdzie. yoyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* If we are unable to collect the minimum amount of 300$ or more, we will most likely have to close the development, still without it we will not be able to realize everything we want. *

 

Tyle w tym temacie :D :D :D :047:

Edit: O, konto mi zbanowali, co za szkoda XD :D :047: Szkoda tylko też, że mogę wejść na drugiego maila i stamtąd napisać co o tym myślę :D

Edit 2:

12 godzin temu, A6AKAH napisał:

Warto też przeczytać komentarze pod wpisem - jest tam m.in. coś takiego:

We are adequate people, we are not going to run away from questions. Only once a strange user attacked us, and then, as it happens, disappeared.

Chyba wiem, o kogo chodzi... :biggrin:

Oj tam oj tam, dawno było, już nie wypominajcie :D

Edytowane przez Arni
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest śmiech na sali w jaki sposób oni czy tam on próbują wycisnąć kasę od ludzi. Te wszystkie argumenty z dupy, że "teraz modów nie robi się jak kiedyś za darmo", "potrzebujemy pilnie 300$ bo tak"  a jak nie dostaniemy to nie robimy moda. Czy ktoś te ich płacze i argumenty w ogóle kupuje? Przecież SDK X-Ray nie ma dołączanego slotu na banknoty podłączanego do USB, gdzie trzeba wrzucać pieniądze by to działało.

Rozwaliło mnie to zdanie: We are plannig 300-500$ at the initial stage, this is what will save the mod and us from the constant pressure of this crazy world"

czyli "Na  początek planujemy 300-500 $, co uratuje mod i nas przed ciągłymi naciskami tego szalonego świata"........Okej, wszystko jasne :cola:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.