Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R.: 1984


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim należy zacząć od faktu, że takie gadanie, że "dajta 300 dolanów bo jak nie to moda nie bydzie", jak już to ujął wcześniej LV aka Fizzed, jest SPRZECZNE z zasadami GSC dot. modów. Tak, można mieć tam jakiegoś patreona czy inną stronę, gdzie ludzie mogą sypnąć jakimiś pieniędzmi jak chcą, ale absolutnie zabronionym jest odstawianie tego typu akcji.

Też śmieszy mnie ten fragment: "You all know there are a huge number of projects in the world that are successfully developing at the expense of donations." - typu Star Citizen, na który studio wylało już podobno ponad 200 MILIONÓW dolarów w ciągu 6 lat, a nadal jest w fazie pieprzonej alphy? :D

Inne kwiatuszki: "We have families and we are under pressure" - żony nam pogroziły, że jak nie rzucicie nam piniendzmi to rozwód z nami wezmo i dzieci zabioro :D

"We are terrible to think that the development will have to close, it is a real pain" - dziesiątki, jeśli nie setki, modów wychodziły bez żadnego wsparcia finansowego i ich autorzy nie narzekali, a ci tu nagle wyskakują z akcją "300+ dla moddera" z dupy i próbują udawać mesjasza.

"We have a tiers for both $ 1000 and $ 10,000, why not? It is possible that someone will be interested in our concept. In any case, we want to develop." - zainteresowany w "koncepcie".... jakim, kurła, koncepcie, do cholery jasnej? Przecież wy nic nie pokazaliście!

"Nothing will change in this case, the mod requires almost daily work" - znowu pieprzenie, jak to ten ich mod wymaga codziennej pracy.... a co to on jest, pacjent co go pod kroplówką w szpitalu trzymają, co to w każdej chwili może kopyta wyciągnąć, że trzeba nim się codziennie zajmować?

"perhaps the audience for which the game is being done is simply not there." - tak, z tym się zgodzę - nie wydaje mi się, żeby byli ludzie na tyle szaleni, żeby walić w to pieniędzmi.

"Perhaps people really need this glamorous pink specular shit that gaming corporations are doing and selling now" - powrót do dyskusji jak to tera "wszystkie "zue korporacje" wydają "zue gry", a jacy my jesteśmy zarąbiści i robimy zarąbiste rzeczy - to nic, że ich nie pokazujemy, spokojnie, one istnieją - dacie nam 300 dolanów to pokażemy" :D

Ufff, to chyba wszystko z tych lepszych tekstów ;)

  • Super 3
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoście to do moddb.com, że jest to łamanie postanowień licencyjnych

Cytat

Mods (modifications) of a computer game can be made by a person who has legally acquired a licensed copy of the game and exclusively for the purpose of its use on the hardware belonging to the person performing the modification or persons to whom the modification was given on non-commercial basis (such as freely over the Internet).

This means that the person who makes a mod for a computer game can use this modification exclusively on non-commercial basis.

The author of the mod retains authorship and exclusive rights on the mod. However, the resources used for development of the given mod belong to another person. As such, the mod does not wholly belong to the author of the modification, who does not have full control over it (such as for commercial use).

Our company allows non-commercial use of mods for our computer games. If you want to use mods developed for our games (such as from the S.T.A.L.K.E.R. series) with another game, you have to turn to that game's developers for permission.

https://gsc-game.com/index.php?t=community&s=forums&s_game_type=xr&thm_page=1&thm_id=20587&sec_id=16&offset=240

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta robiliśmy moda przez 3 lata za free, a teraz bez 300 dolanów to nagle nie da się nic zrobić.

To brzmi tak jakby nagle zachciało im się pić, a nikt akurat nie miał na flaszkę i podchodzimy do każdego "kierowniku dej piątaka".

Bo w sumie co te 300 dolców ma nagle zmienić, że będzie profesjonalne  robienie moda jako praca. Ile to będzie "pensja" na jeden miesiąc pracy dla jednego moddera z teamu?

Ugotują się wkrótce w własnym sosie :)

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom3kb napisał:

Bo w sumie co te 300 dolców ma nagle zmienić, że będzie profesjonalne  robienie moda jako praca. Ile to będzie "pensja" na jeden miesiąc pracy dla jednego moddera z teamu?

Cytat z odpowiedzi na komentarz:

We need to raise the moral level of our lead modeler, who does things, we will give him time to take a breath and encourage him with donations.

Wiecie co, ja chyba mam już dość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, przepraszamy bardzo, ale więcej filmów nie będzie, bo prąd mi zdrożał, kot się rozchorował, a @Yossarianowi wyrosło trzecie oko na plecach i trzeba je usunąć chirurgicznie. A w ogóle to tygrys na złotym łańcuchu którego trzymam na balkonie uciekł i spadły nam morale i... :owieczka: NIE ZMYŚLAM!

Dajcie spokój, zamknijmy ten temat i nie wracajmy do niego. Jeśli ktoś chce postąpić za radą @apg2312, chętnie się przyłączę - bardziej skoordynowane działania szybciej zostaną zauważone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby "wrażliwe" na wulgaryzmy uprasza się o nieczytanie poniższego posta

Spoiler

Kurwa, dość.

Wróciłem na moddb, żeby im jeszcze raz coś powiedzieć, i to był ostatni do pizdy nędzy raz.

Podszedłem do tego na spokojno tym razem i powiedziałem im jedynie, że sposób w jaki chcą zdobyć fundusze na moda jest sprzeczne z zasadami GSC, ale też wspomniałem, że samego linka gdzie ludzie mogą wysyłać datki mogą mieć.

Napisałem, że nie mogą w ten sposób traktować społeczności. Że wiele modów przez lata powstawało za darmo i nadal powstaje, i że żaden z ich autorów nie płakał, że pieniędzy nie ma, i żeby kto mu dał.

I na sam koniec napisałem wprost, że chcę wierzyć w ich projekt, ale że tego typu akcjami - 300 dolarów za kontynuację projektu - najzwyczajniej w świecie mnie odstraszają....

Co dostałem w odpowiedzi?

Skasowanie, kurwa mać, posta.

 

To skoro tak chcą pogrywać, skoro nie są w stanie zaakceptować żadnej kurwa krytyki i chcą żebrać o hajs - to niech ich pieprzony projekt zdycha w pieprzonych męczarniach, a oni niech sobie wskoczą ze swoimi żądnymi hajsu łapami na jebanego bambusa i już nie schodzą, bo jak zejdą, to inaczej z nimi pogadam.

Mam wysrane na nich, tego pseudo-gówno-moda i ich pieprzone rozterki życiowe - i nie będę tęsknił jak znikną. Nikt nie będzie.

Nie byliście, gnoje, nigdy zbawcami świata, nie jesteście i nie będziecie - nikt tego waszego scamowego gówna nie potrzebuje.

A jak chcą to jeszcze raz mogę donieść do GSC i zrobię to z zajebistą przyjemnością.

Wiem, że post może łamać niektóre punkty regulaminu dot. słów wulgarnych.... ale nie mam już do tego po prostu sił.....

Edytowane przez Arni
  • Super 2
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arni - a propos projekt 1984 stosuje zasadę jak w dowcipie:

Trwa wiec ateistów, wszyscy przeklinają wszystkich bogów ale jeden z uczestników stoi milcząc pod ścianą.

Podchodzi jeden z najbardziej gardłujących do niego i pyta:

jesteś ateistą!?

tak.

to dlaczego nie przeklinasz bogów!?

bo w nich po prostu nie wierzę.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arni spokojnie, nie ma sensu tracić nerwów i zdrowia przez chciwych idiotów którzy myślą, że nie będą musieli pracować bo dzięki kilku screenom i błagalnym prośbom zaczną z tego żyć.

Osobiście codziennie isę spotykam z takim samym podejściem w retro światku, niektórzy wykopią jakiś rzęch z piwnicy osyfiony nie wiadomo czy działa w ogóle, a życzą sobie za to równowartość miesięcznego wynagrodzenia.

Oczywiście podkolorowanie historii i dodanie jakichś łzawych bajeczek, żeby kupujący się tylko zlitował..... Wiem że to troszke inna sytuacja ale chciwość ta sama.

Zróbmy akcje w kilkanaście osób przygotujmy emaile do GSC z tym co oni odwalają i napiszmy na moddb oraz gdzie się da ze stronie z zapowiedizą jak AP-Pro co wyprawiają...Myślę, że przyniesie to efekt bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska, postawili nas pod ścianą i mierzą nam prosto w serce prośbą o 300 dolarów. Jak dla mnie to mogli poprosić o 3 miliony. Na razie jest mowa o wsparciu, niechby nawet na browara, nikt nie musi im stawiać, i nie słyszałem, żeby coś sprzedawali. Może warto zadać sobie pytanie, jak często mi się zdarza samemu zrobić coś dla innych za darmo?

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @gawron , zgadza się, tylko twórcy 1984 w zasadzie postawili ultimatum, w skrócie dawaj 300$, a potem więcej  bo tak albo nici z moda. To podobna sytuacja jak z EFT weapon pack, gdzie jeden z twórców kazał sobie płacić żeby wziąć udział w beta testach i reszta ekipy się wkur*iła. Twórcy Legacy of Times też przecież zorganizowali zbiórkę, jednak stwierdzili jasno ze to dobrowolna akcja i że nie wpłynie na powstanie moda i mimo że chcieli 2000$, których nie zebrali to mod powstaje dalej. Tu z kolei mamy przykład z wyzyskiem i tak jak pisałeś z podstawieniem pod ścianą. Nie dosć, że chcą bym im zapłacić bo mod nie wyjdzie, to chcą kasy bo inaczej nie pokażą nic konkretnego....czego w zasadzie nie zrobili do tej pory. Legacy of Times chociaż regularnie pokazuja gameplaye itp, a 1984 co jakiś czas po 1,2 nic nie wnoszące screeny, z czego większość to to dokładnie to samo tylko z innego ujęcia kamery.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FeRu napisał:

twórcy 1984 w zasadzie postawili ultimatum, w skrócie dawaj 300$, a potem więcej  bo tak albo nici z moda

To tylko subiektywna interpretacja - ja bym raczej powiedział, że szukają głupiego...

Co innego pośmiać się z idiotów (ja zawsze bardzo chętnie), a co innego samemu robić z siebie głupka (przepraszam, panowie, ale tak to widzę). GSC powiadomione. Administracja ModDB doskonale wie, co twórcy moda piszą na tej stronie (nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej). I co? Gówno. No to na co liczycie? Na siłę swojego autorytetu? I jeszcze taka mglista myśl kołacze mi w głowie, że zaszkodzić w ten sposób można, tyle, że niekoniecznie temu, komu zaszkodzić chcecie - ale to już tylko moja osobista refleksja. Możliwe, że się mylę...

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, A6AKAH napisał:

To tylko subiektywna interpretacja - ja bym raczej powiedział, że szukają głupiego...

Ciężko nazwać to subiektywną interpretacją, jeżeli jest to przytoczone wprost z posta twórców na ModDB.

50 minut temu, A6AKAH napisał:

GSC powiadomione. Administracja ModDB doskonale wie, co twórcy moda piszą na tej stronie (nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej). I co? Gówno. No to na co liczycie? Na siłę swojego autorytetu? I jeszcze taka mglista myśl kołacze mi w głowie, że zaszkodzić w ten sposób można, tyle, że niekoniecznie temu, komu zaszkodzić chcecie - ale to już tylko moja osobista refleksja. Możliwe, że się mylę...

GSC zostało powiadomione MOŻE z 3 razy, z czego chyba tylko jedną wiadomość przeczytali. Jak by dostali spam maili i wiadomości na FB na temat tego "moda", to już by go dawno ściągnęli. Taka prawda.

Admini ModDB..... nawet, powtarzam, NAWET jeśli wiedzą co twórcy wypisują (ta, pewnie wiedzą), to i tak by gówno zrobili - tak naprawdę, to są tyle samo warci co ich dziadowska stronka.

A co do szkodzenia komuś - na obecną chwilę to nikt nikomu tak naprawdę jeszcze nie zaszkodził.... jeszcze.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahah. No i brawo.  Mogli podejść do tego jak podszedł by każdy normalny człowiek i wspomnieć, że proszą o wsparcie dobrowolne bo potrzebują funduszy na PC by wycisnąć ostatnie soki z grafiki, ale że nie będzie to miało wpływu na wyjście modyfikacji...Ale nie.... Lepiej wymyślać jakieś bzdurne nic nie mówiące historyjki motać i plątać w stylu, że obecnie modów nie robi się za darmo czy grozić, że nie pokażą nic jak nie dostaną kwitu... Sami są sobie winni. Ten inwestor może najpierw powinien uruchomić "Musk" (w końcu nick do czegoś zobowiązuje) zamiast płacić :lol2:

  • Super 2
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@tom3kb nie no pięknie panowie adaptują swój biznesplan do sytuacji na "rynku" nie ma co :lol2:  Jak tak dalej pójdzie to będą sprzedawać dupę na ulicy by uzbierać kasę potrzebną na 1984, albo w niedziele na tace będzie zbiórka.

Niedługo pojawi się zapewne ogłoszenie,że sprzedam fotel do komputera na którym tworzę 1984. Jest to unikalny fotel bo żaden inny na świecie nie był świadkiem tworzenia tego moda, także można powiedzieć, że ten fotel jest częścią ekipy :007:

Szkoda, że jeszcze nie było akcji z opłatami np koszulek czy innych nieistniejących gadżetów do moda ze zbiórką pieniędzy. Ale może już nie będę nic pisał, bo jeszcze podłapią któryś z pomysłów....

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z ciekawości obejrzałem i z prędkością światła wlazłem na forum żeby wylać na nich wiadro pomyj, ale na szczęście @tom3kb mnie ubiegł :D

Czasami sobie myślę JAK ktoś może przyklaskiwać działaniom niektórych rządów, czy mieć dokładnie odwrotne spojrzenie na rzeczywistość niż ja. Ale potem uświadamiam sobie, że inni ludzie mają inne spojrzenie na niektóre rzeczy, tak po prostu jest. I jak teraz myślę o 1984 to sądzę, że to jest tak żenujące i złe, że mogłoby zakończyć wszelkie spory światopoglądowe i cały świat mógłby połączyć się celem zwalczania wspólnego wroga :005:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem przez chwilę, deja vu - przecież to są lokacje/a z buildów które nawet są na tym forum.

Przypomniał mi się fragment książki "Flet z mandragory" "...(pucz kaprali) ech! kurwa wasza mać!" ;) :biggrin:

https://issuu.com/ciotas/docs/waldemar___ysiak_-_flet_z_mandragor

http://lubimyczytac.pl/cytat/47155

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.