Skocz do zawartości

Nowy internet, pomogite!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady w sprawie internetu - pomyślałem, że zamiast rejestrować się "na pałę" na jakimś forum poświęconym takim sprawom zapytam Was; nuż ktoś wie trochę więcej niż ja i będzie na tyle miły, że podzieli się swoimi doświadczeniami.

Od kilku lat korzystam z internetu mobilnego. Na kartę oczywiście, jak na prawdziwego złodzieja przystało. Miesiąc w miesiąc dokładam do tego więcej niż bym chciał, a i tak męczę się niemiłosiernie (np. ostatnio AZM ciągnęło się prawie 9 godzin). Do pewnego stopnia byłem do tego zmuszony sytuacją w życiu - teraz wydaje mi się, że także nie powinienem szarżować, ale dłużej tego nie zamierzam znosić.

Przejrzałem dostępne opcje - dla mnie to UPC, Vectra, Orange, ewentualnie Plus. Nie znam się na tyle, by wybrać najlepiej, a wszyscy wymienieni dostawcy mają w zasadzie podobne oferty. Zależy mi na czymś bez długich "lojalek" (a najlepiej z umową na czas nieokreślony, ale podejrzewam, że to nie jest wcale takie proste, jak piszą w ofercie), stabilnym, w miarę szybkim i bezawaryjnym.

Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wymieniłeś znam tylko Vectrę ale jakoś nigdy się nie interesowałem Internetem mobilnym i mam u nich tylko Internet..
Co do samej kablowej oferty Vectry nie jest tanio ale można z nimi sobie warunki wynegocjować.
Absolutnie odradzam zamawiania czegokolwiek u nich na infolinii !!!

W salonie otrzymałem 100Mb/s (upload 10Mb/s) ze zniżką do 40zł na cały czas trwania umowy (24-mce) normalnie kosztuje 55,90zł.

Co do sieci mobilnych wiem, że dobrze sprawdza się LTE z tym że trzeba sprawdzić mapki której sieci w swojej okolicy działa najlepiej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apg2312 Właśnie nie musi! Do tej pory byłem w mobilu Play i nie chcę w to brnąć. Spowodowane to było częstymi przenosinami - nie mogłem ciągnąć kabla za sobą :)

@kondotier Właśnie ku Vectrze się skłaniam, bo kiedyś używałem. Tylko to były czasu podziwu nad prędkością 256 kb/s, więc mogło się sporo zmienić.

I skłaniać się mogę dalej, no ale umowa na 2 lata, tylko w wersji najtańszej i najdroższej na 18 miesięcy. Załóżmy, że się wyprowadzam: jeśli w nowym miejscu będzie możliwość, to faktycznie ciągnę kabel ze sobą. A jeśli nie, to co? Wolałbym uniknąć tak bitew o rację z operatorem, jak i problemów z płaceniem za coś, z czego nie korzystam, tudzież ogłaszaniem się desperacko celem dokonania cesji.

Z mobilnych rozwiązań prócz Play testowałem Plusa - działa bez zarzutu, chociaż potrafi ściąć, rozłączyć albo nagle obniżyć transfer o 3/4. I chyba jednak to nie to czego szukam.

@kazik Tyle wiem - dzwoniąc na infolinię, po kilkunastu minutach rozmowy jedyne, czego byłem w stanie się dowiedzieć na 100% to to, że są gotowi wpaść na instalację nawet jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z infolinią :) 

Vectra mi odpowiada ale ja mam z nimi za każdym razem negocjowane warunki.
Co do Twojego problemu na stronie Vectry wyczytałem coś takiego :

Pakiet 5 GB

Internet LTE do 70 Mb/s
Technologia sieci Play

19,90zł/mc

 

 

 

 

 

Czyli wychodzi na to, że z LTE Vectra podpina się po Play. Więc może udaj się bezpośrednio do providera a nie do pośrednika. Tak czy tak IDŹ DO SALONU :)   

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie z Vectrą jest klauzula, że wypowiedzieć umowę przed jej terminem można bez sankcji, właśnie gdy zmienia się miejsce zamieszkania, bez możności ponownego podłączenia. Ale takich rzeczy się dowiesz, dopiero przy spotkaniu z jej przedstawicielem w punkcie obsługi. Nie licz na to, że napiszą takie coś w internecie. I musisz w rozmowie napierać, bo jak każdy operator, chcą tanim kosztem zbić kasę. Ja kupę udogodnień na nich wymuszam, udając w takiej rozmowie chęć przejścia do innego operatora. Wtedy zawsze znajdzie się jakaś ulga, bonus, czy krótszy okres umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Przejdę się na dniach w takim razie do Vectry i zobaczę, czego uda mi się dowiedzieć. Do tego czasu niestety pozostają mi krótkie sesje w sieci, a poza tym zacząłem po raz kolejny Złoty Kufer 2, więc jakoś przebieduję.

Będę dopytywał zatem o ten najdroższy pakiet, choć różnica w prędkościach absolutnie nic mi nie mówi. Pocieszam się myślą, że jeśli załatwię tę sprawę, to do pełni szczęścia brakuje mi "tylko" nowego blaszaka... Swoją drogą - nawet o kredyt już pytałem, ale to opowieść na zupełnie inne miejsce i inny czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też od lat mam w Vectrze, od czasu do czasu jak mi się kończy umowa to idę "pożebrać" ;) o mniejszy rachunek albo szybsze internety. W każdym razie jak coś załatwiasz albo się chcesz dowiedzieć to żadne infolinie tylko wyprawa do salonu.

Co do innych ofert się nie wypowiem, jak ja chciałem założyć neta to też chodziłem do Orange, Plusów itp ale w mojej kablówce wychodziło ostatecznie najtaniej, najdrożsi byli w Orange jak pamietam ale to już trochę lat minęło to i z ofertami też się pozmieniało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.