Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Cytuj

I am pausing the development due to RL things. I am sorry if youre having issues with the mod but I just dont have the time to deal with this atm.

W skrócie prace nad modem zostały wstrzymane z powodów życiowych. I nie wiadomo czy będą kontynuowane kiedyś. Poniżej kilka screenów z rzeczami, które miały być dodane w następnych updatach: kontenery na artefakty, zmiany graficzne w oświetleniu, nowe wybuchy, nowe wystrzały itp.

Tak na osłodę czy raczej po to żeby podkurzyć ;)

containers.jpgcontainers1.jpgpfx.jpgpfx1.jpg

Spoiler

yantar.1.jpgss_redkidssdi2_02-20-17_19-53-51_l01_escss_redkidssdi2_02-20-17_16-22-00_l01_escmodel1.jpgpfx2.jpg

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Postawiłem tego moda jakiś czas temu na nowo i sobie gram. Jestem aktualnie w Barze gdzie od Barmana możemy brać zadania " Specjalne ". Natknąłem się na kwesta w którym to musimy sprzątnąć jakiś oddział Wolności na terenie Dziczy ( na razie go nie brałem ), zadanie z podstawki, żeby sprzątnąć Dezertera na Agro ( zostało rozbudowane w ten sposób, że gdy go klepniemy to zabieramy jego PDA ).
Gra mi się przyjemnie, więcej nie ma co opisywać, bo zrobił to @Anton Gorodecki.

Zaś mam problem..
Barman mi powiedział o schowku, w którym to znajduje się jakiś specjalny kombinezon. Poszedłem do Kabla, kasę wywaliłem i dał mi namiary, że rzekomo jest w okolicach bagienka na Wysypisku. Chodzę, szukam i standardowo jak to ja nic nie widzę.
Mało osób ukończyło moda, więc zapewne jestem skazany na samotne szukanie.

 

Spoiler

ss_daniel_08-22-17_21-34-18_(l02_garbage).jpg

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem mam z jednym zadaniem. 
Członek Powinności zlecił mi zabicie snajpera w wiosce pijawek który pojawia się Tylko w nocy i znika o świcie. Rzekomo pojawia się w wieży ciśnień. Kręcę się tam już naprawdę długo i nic. Jeżeli ktoś podpowie o której dokładnie godzinie on się zjawia to będę wdzięczny. 
To zadanie wymaga cierpliwości, tego jestem pewien. 

----
Sprawa rozwiązana.
Napiszę jak było u mnie, może ktoś będzie miał podobnie i nie spędzi paru godzin wypatrując tajemniczego snajpera.
Powinnościowiec który zleca nam tego kwesta wyraźnie mówi o tym, że nasz snajper przebywa Nocą w wiosce pijawek w okolicy wieży. Tam też się udałem, cały czas wypatrywałem drania w jednej z chat, całą bitą noc przy częstym wczytywaniu i zapisywaniu gry mając nadzieję, że coś " zaskoczy ".
Nic.. Dosłownie Nic.
Przeszukiwałem fora, oglądałem filmiki na youtube (nikt nie wykonał tego zadania) i czytałem opinie graczy.
Po spędzeniu naprawdę wielu godzin w tej wiosce, która swoją drogą zbrzydła mi totalnie postanowiłem olać to zadanie i udałem się nocą do Baru.
Wchodzę na lokację szczęśliwy i .. Nagle słyszę strzał a zaraz po nim kolejny, wszyscy na terytorium Baru skierowali lufy na wieżę. To był nasz Snajper.. Ten wielce tajemniczy. Stuknąłem go, podszedłem do ciała i posiadał to nieszczęsne PDA, dzięki któremu mogłem zakończyć zadanie.

Tak więc.. Dziwna i zarazem nawet śmieszna sprawa, bo ewidentnie była mowa o wiosce pijawek. Błąd czy zamierzony cel twórcy ? Tego się nie dowiemy.
Swoją drogą, od Barmana wziąłem zadanie ( żeby sobie dorobić, bo w modzie mamy naprawdę mało pieniążków ) na zabicie Wróbla, który niestety siedział cały czas na terytorium Baru, ilekroć próbowałem go zabić to był podnoszony alarm.
Pomógł mi '' ukochany '' snajper.. Wróbel się wychylił i dostał prosto w ten pusty cymbał - zadanie wykonane. :wub:

Spoiler

ss_daniel_08-28-17_15-53-37_(l07_military).jpgss_daniel_08-29-17_12-30-15_(l05_bar).jpg


 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Trochę pograłem ale jak mi na Kordonie po ataku wojskowych zginął jednocześnie Wilk i Żwawy to sobie odpuściłem. Zanim przestałem grać przywróciłem na pulpit moją ulubioną wersję minimapki bo oryginalnie
jest ta w kształcie zegarka. Modyfikację można dodać w każdym momencie.
Oczywiście przed zmianą trzeba zrobić kopię swoich pików !     
Pliki xml wrzucamy do  \gamedata\config\ui
Plik dds wrzucamy do  \gamedata\textures\ui

ss_oldman_08-29-17_13-12-34_(l01_escape).thumb.jpg.fe9a9f31a87b343faf4f0e1d24be3347.jpg

Minimapka pokazuje przyjaciół i wrogów.

Pliki do pobrania:
Minimapka-RADIOPHOBIA.rar

Małe OT:
W czwartek 31.08 szykuje mi się wyjazd i nie będę miał dostępu do kompa. Planuje przyjeżdżać do domu na weekendy ale najwcześniej  8.09 tak więc @kondotier w Tobie nadzieja pilnuj młodych STALKERÓW :) 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu ukończyłem moda. Jego przejście zajęło mi naprawdę dużo czasu. Grałem, potem robiłem sobie przerwę, potem znów grałem, kolejna przerwa, a wszystko dlatego, że mod najzwyczajniej w świecie jest.. nudny. 

Mamy podstawową fabułę + nowe zadania oraz nowe lokacje. Najciekawiej było w Martwym Mieście, gdzie zostajemy złapani przez najemników i wsadzeni do celi razem z Doktorem. 
Jest możliwość dołączenia do frakcji, ja pokusiłem się na powinność, bo były tam dodatkowe zadania oraz możliwość '' awansowania ". W tym modzie mamy naprawdę mało kasy, wiec żeby nazbierać na najlepszy kombinezon lub broń trzeba się naprawdę napocić, najlepiej wykonując zadania, które  zleca nam barman oraz inne postacie, takie jak generał wspomnianej już powinności czy sacharow na jantarze. O zbieraniu artefaktów nie wspominając, bo to najbardziej opłacalne zajęcie. Po wielu godzinach gry mamy w końcu dużo kasy na upragniony ekwipunek i można ruszać dalej. 
Zdarzały mi się także sporadyczne wyloty na pulpit, najczęściej przez przechodzenia na lokacje. 

Po przejściu CEA-1 i CEA-2 trafiamy na najbardziej znienawidzą przeze mnie lokację dzięki właśnie temu modowi. Jest ona najeżona anomaliami, dosłownie. Wszędzie anomalie.
Ja nie wiem jak @Anton Gorodecki przeszedł do warlabu, ale ja kląłem jak szewc. Po wejściu do laboratorium jest już z górki. Wystarczy zebrać klucze oraz notebook by otworzyć ostatnie  drzwi. Filmik i koniec gry.

Na koniec trochę screenów. Oczywiście mod stoi na wysokim poziomie jeżeli chodzi o oprawę graficzną. 

Wielki plus dla @kazik za minimapę - ułatwia ona grę. 

 

Spoiler

ss_daniel_08-25-17_14-41-19_(l01_escape).jpgss_daniel_08-27-17_23-25-02_(l07_military).jpgss_daniel_08-29-17_14-42-48_(l08_yantar).jpgss_daniel_09-14-17_17-41-39_(l09_deadcity).jpgss_daniel_08-27-17_17-44-31_(l07_military).jpgss_daniel_09-14-17_16-08-56_(l09_deadcity).jpgss_daniel_09-30-17_14-48-30_(l10_radar).jpgss_daniel_10-20-17_20-06-16_(l12u_sarcofag).jpgss_daniel_10-20-17_21-53-34_(l12_stancia_2).jpgss_daniel_10-20-17_22-02-35_(l12_stancia_2).jpgss_daniel_10-17-17_18-12-05_(l11_pripyat).jpgss_daniel_10-20-17_20-11-25_(l12u_sarcofag).jpgss_daniel_10-20-17_21-59-12_(l12_stancia_2).jpgss_daniel_10-27-17_15-01-53_(l13_generators).jpgss_daniel_10-27-17_15-26-36_(l13_generators).jpgss_daniel_10-30-17_14-09-15_(l13u_warlab).jpg

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja niestety skończyłem na wejściu na CAES. Pokazuje mi się takie coś.

I nic nie pomaga zmiana oświetlenia czy innych ustawień. A szczerze mówiąc to wieje nudą. Może i ładnie wygląda ale to jest troszkę tylko przerobiona podstawka. No i nawet na Soljance mi się tak nie zacinało.

 

ss_tybet_11-15-17_20-11-21_(l12_stancia).jpg

ss_tybet_11-15-17_20-35-06_(l12_stancia).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest ktoś chętny pomóc?

Spoiler

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CBlender_default_aref::Compile
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrRender_R1\Blender_default_aref.cpp
[error]Line          : 75
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Not enought textures for shader, base tex: prop\prop_barbwire3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Agrael przypiął/eła ten temat
  • 2 miesiące temu...

@FilmisterPL no weź nie żartuj :) party są po to bo ktoś sobie podzielił archiwum (a po co się dzieli archiwa, żeby były np mniejsze pliki, a np rozmiar 4,39gb to było podzielone tak żeby na dvd wchodziło).

Trudno żeby ci mod działał jak wypakujesz tylko część plików. Musisz oba archiwa wypakować w jeden folder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.