Jump to content
Kirai

[CoC][CoM] Dodatki, łatki, spolszczenia.

Recommended Posts

Witam!

Zdaję sobie sprawę, że podobne zagadnienia już pojawiały się w kilku/kilkunastu tematach/postach , jednak chciałbym zebrać wszystko do kupy i zadać kilka pytań, które pomogą mi dobrać odpowiednie mody do CoC/CoM. Wierzę że duża część tych informacji pozwoli w łatwy sposób pokierować innymi młodymi stalkerami.

1. Jaka jest zasadnicza różnica między CoChernobyl a CoMisery?

a. Czy jest spolszczenie do CoM?

b. Czy CoM może korzystać z tych samych modów co CoC, czy posiada odrębne mody a tym samym odrębne polonizacje? 

2. Jak wygląda ca chwilę obecną kwesia polonizacji modów? Widziałem, że AO OWR3 są spolszczone - jak wygląda kwestia modów DocX'a, namiotów, modów graficznych?

a. Czym tak dokładnie jest OWR3 i czy jest kompatybilny z AO?

b. Jakie mody jeszcze polecą starzy wyjadacze do CoC (ewentualnie CoM), które nie tylko poprawią rozgrywkę ale również zwiększą poziom trudności nie ingerując przesadnie  w stabilność samej gry? Liczę również, że dana część będzie po polsku :)

Angielski znam na poziomie bardzo dobrym, jednak zdecydowanie przyjemniej mi się gra z polskim tekstem czytanym (oddałbym nerkę by Mirosław Utta podkładał głos pod te mody!)

 

Pozdrawiam i dobrej zony!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kirai

1. CoM dodaje to co było w Misery czyli kolorystykę i mechanikę gry.

1a. Nie ma.

1b. To już musisz zajrzeć do tematów z CoM jakie są z nim mody kompatybilne. W temacie CoM-a ktoś pisał, że działa z Arsenal Overhaul np.

2. Spolszczone są 3 weapon packi, mod na kombinezony. Ta paczka questów jest w trakcie tłumaczenia ale nie wiadomo kiedy wyjdzie.

a. Tak trudno wejść sobie w temat moda (w tym dziale i przeskoczyć po linku np na modb jak chcesz dokładniejsze info) i przeczytać czym się każdy różni i czy są kompatybilne, przecież nie będziemy po kilka razy tego samego pisać ;) Zresztą w naszych tematach jest napisane czy są kompatybilne z innymi modami czy nie.

b. jak znasz angielski na poziomie bardzo dobrym ;) to wchodzisz w temat CoC-a na moddb, w zakładkę addons i masz 6 stron z modami do niego, wszystko dokładnie opisane. Są tam także mody zmieniające poziom trudności itp.

Co do tego co jeszcze będzie spolszczone to moim zdaniem nie ma za bardzo nic ciekawego do CoCka co warto by było spolszczać ale kto wie co tłumaczom wyda się ciekawe. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tom3kb

 

Na stronie moddb byłem nie raz, co nie zmienia faktu, że fajnie czasami się dopytać "swoich" wyjadaczy, którzy czasami z tych wielu stron wyłowią jakieś ciekawe perełki, które polecą.  

Właśnie informacje co do OWR3 znalazłem, nie mniej jednak nie były dla mnie satysfakcjonujące, dlatego grzecznie skorzystałem z prawa do zadania pytania (by ktoś wyjaśnił mi to łopatologicznie)- nie mniej jednak bardzo dziękuję za odpowiedź, która w dużym stopniu mi pomogła. Poczekam jeszcze, może ktoś coś od siebie doda na w/w temat ew ruszę po raz enty na podbój Zony w służbie Powinności.

@Anton Gorodecki

Dobrze wiedzieć! Dziękuję za informację :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kirai

Cytuj

b. Czy CoM może korzystać z tych samych modów co CoC, czy posiada odrębne mody a tym samym odrębne polonizacje? 

Tu jest nawet temat przypięty z tematami addonówdo Com-a to sobie możesz troszeczkę poczytać i co nieco pobrać.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu dokładny opis instalacji CoC (AUTORZY @Junx ; POLONIZACJI @Anton Gorodecki:

Szczegółowa instrukcja instalacji polonizacji wygląda następująco:

1. Instalujemy "Zew Prypeci" (pomimo że "S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl" jest tzw. „samodzielnym repackiem” i nie nakładamy go na pliki Zewu Prypeci, to do jego uruchomienia wymagane jest posiadanie zainstalowanego oryginalnego "Zewu Prypeci");

2. Pobieramy, rozpakowujemy i kopiujemy w dowolne miejsce na dysku twardym "S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl" 1.4.12 (ZA WYJĄTKIEM katalogu instalacyjnego Zewu Prypeci ORAZ katalogów Program Files na partycji systemowej);

3. Pobieramy, rozpakowujemy i kopiujemy (ze zgodą na nadpisanie plików) patch 1.4.22 do katalogu instalacyjnego "S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl";

4. Pobieramy, rozpakowujemy i kopiujemy (ze zgodą na nadpisanie plików) polonizację do katalogu instalacyjnego "S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl";

5. Uruchamiamy "S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl" z pliku Stalker-CoC.exe i cieszymy się polską wersją językową Modyfikacji Roku 2016.

 

STĄD GO ZACZERPNĄŁEM: 

W skrócie - po instalacji Zewu Prypeci możesz jego katalog kasować (nie deinstalować - by zostały wpisy w rejestrze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity