Skocz do zawartości

[CoC] SGM Addon


Anton Gorodecki

Rekomendowane odpowiedzi

DcmyON_jR9s.jpg

Platforma: Call of Chernobyl (repack - wersja samodzielna)
Data premiery: 31.12.2016 r.
Autor: av661194
Autor spolszczenia: @Anton Gorodecki
 

 SGM Addon dodaje do Call of Chernobyl bronie, artefakty oraz kombinezony i pancerze z dobrze znanej modyfikacji SGM

Lista zmian:

  • dodano 33 nowe artefakty, w tym również unikatowe;
  • dodano 23 nowe ikony amunicji;
  • dodano 16 nowych hełmów;
  • dodano 35 nowych kombinezonów;
  • dodano 29 rodzajów uszkodzonych kombinezonów;
  • dodano 5 nowych rodzajów celowników;
  • dodano 9 rodzajów tłumików, osobny dla każdego kalibru;
  • dodano 60 nowych rodzajów uzbrojenia, w tym 10 unikatowych (razem 160 sztuk różnego rodzaju broni).
  • dodano siedem rodzajów granatów: kwasowy, ognisty, impulsowy, termobaryczny, grawitacyjny, próżniowy oraz granat M68.
  • broń przydzielono NPC-om oraz handlarzom, artefakty - anomaliom.

Dodatek nie jest kompatybilny z innymi pakietami broni i kombinezonów.


GALERIA:

Spoiler

Ec0f8SNGUMQ.jpg  RxnAZ-8g-k4.jpg

JMOGQSzc97w.jpg  wvrNFEWUCmo.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Call of Chernobyl.


2. Pobrane i wypakowane archiwum moda umieszczamy w głównym katalogu gry.


3. Dodajemy spolszczenie moda.
 

 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Spolszczenie:


Źródło: stalkermod.jpg.8090220402bc69c0080c4ca2946c79bb.jpg
 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolekbolek napisał:

Czy ten SGM to połączenie outfita, gulasza i nowych artów?

Nie, to coś zupełnie innego. W Outfit Addonie nie ma tylu nowych, ciekawie wyglądających kombinezonów. Są też duże różnice w rodzaju broni między SGM Addon a Gulaszem (moim zdaniem na korzyść SGM Addon).  Z kolei w SGM Addonie artefaktów jest więcej niż w "Nowych Artefaktach 1.4.22".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - bardzo dobry dodatek. Mimo że bardzo lubiłem grać w mody z serii SGM to wnerwiała mnie nieziemska wytrzymałość przeciwników na obrażenia.

Sprawiało to że granie na Nowicjuszu przypominało bardziej zawody airsoftu gdzie my i przeciwnicy dostawaliśmy jakichś skurczy czy wstrząsów ale samopoczucie mieliśmy w porządku...

Ciekawe czy są tam artefakty z Artifact Addon którego lubiłem dodawać do SGM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wernoch napisał:

Niektóre celowniki broni są nie wyśrodkowane na ekranie np. w Gromie (Thunder)

U mnie celowanie z Grozy wygląda tak:

gLHpSMd.jpg

Ten biały  pionowy pasek można łatwo wyeliminować. Kiedy będę pracował nad polonizacją to naprawię tą niedoróbkę w celownikach. 

8 godzin temu, Wernoch napisał:

Tak samo ogień z lufy jest czasami totalnie z boku np. w Bizonie

Postrzelałem trochę z Bizona i być może to kwestia percepcji, ale może rzeczywiście nieco ogień przeniesiono jakby "wgłąb" lufy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym serdecznie podziękować tłumaczom za prace nad dodatkiem inspirowanym moją ulubioną serią modów. Co do samej polonizacji - nie doszukałem się błędów po kilku godzinach gry. 

Mam jednak pytanie o sam dodatek - z niewiadomych mi przyczyn szybka podróż nie działa. Pliki do jej aktywacji są, pojawiają się ikony ale prawoklik na nich nic nie daje, nie pojawia się opcja szybkiej podróży.

edit: udało się, trzeba się pozbyć fast_travel.script z gamedata\scripts

edit2: za to jest inny problem - nie wiedzieć czemu po jakiś czasie, ni stąd ni zowąd, zapętla się dźwięk wystrzału karabiny snajperskiego, głośny jakby przy samym uchu jakiś NPC strzelał a żywej duszy nie ma przy mnie. 

PS. czy to normalne, że na przykład cele typu „uwolnij więzionego stalkera" przenoszą się na inne mapy? Siedziałem w Kordonie, dostałem zlecenie na stalkera w wiosce kotów. Uruchomiłem grę ponownie i nie było go w wiosce a przy tunelu pod mostem kolejowym. Sprawa ułatwiona, tylko jeden stalker stał się wrogi zamiast całej wioski. Drugie zadanie - uwolnienie. Najpierw siedzieli w wiosce z łodziami na północnozachodnim krańcu bagien, po restarcie gry pojawili się na ATP. To że stalkerzy wędrują to rozumiem ale dopiero teraz wygląda to na normalną teleportację.

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
jak zawsze - rozwiązanie po napisaniu posta o pomoc...
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że SGM Addon ci się podoba:) 

5 godzin temu, ZapomnialemLoginu napisał:

z niewiadomych mi przyczyn szybka podróż nie działa

Rozgryzłem w czasie testowania polonizacji, na jakiej zasadzie działa "szybka podróż" w dodatku SGM Addon. Od strony technicznej nic się nie zmieniło czyli naciskamy prawym przyciskiem na ikonę zielonego domku i wybieramy opcję szybkiej podróży. Cały sęk w tym że najpierw musimy znaleźć artefakt "Korkociąg" bez którego nie będziemy mogli korzystać z tej opcji.

6 godzin temu, ZapomnialemLoginu napisał:

nie wiedzieć czemu po jakiś czasie, ni stąd ni zowąd, zapętla się dźwięk wystrzału karabiny snajperskiego

Nie spotkałem się w czasie testów z tym problemem, ale za to pod mostkiem na północ od wioski kotów zapętlił mi się dźwięk Sidora - idziesz sobie spokojnie i nagle słyszysz głos Sida:D

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tymi skrzynkami, może są puste? Może wliczają się do puli ogólnej granatów? Zresztą to nieważne, granaty w tej grze (może poza F1) są bezużyteczne, jeden z elementów SGM który udało im się niestety przenieść z sukcesem. Miałem niedawno inwazję mięsaczy na bazę Czystego Nieba, cisnąłem 2-3x podwieszanym - sami lekko ranni, potem gra mi się wywaliła. Nawet Makarov dałby lepszy rezultat....

W bazie mogłem też kupić zużyte kombinezony, znacznie tańsze niż normalne wersje, trochę to dziwne że pancerze CzN (poza kamizelkami i kurtką) nówki dostępne są u każdego handlarza...poza tym w bazie Czystego Nieba. Exo CzN nie jest najlepszy jeśli chodzi o powiększony udźwig, inne robią to lepiej (co jest dziwne bo właśnie to była najważniejsza zaleta exo CzN).

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.