Skocz do zawartości

Resident Evil: Ostatni Rozdział


mkk7

Rekomendowane odpowiedzi

O ile pierwsza i druga część w miarę oddawały klimat gry (z dużym, tradycyjnie komercyjnie filmowym naciskiem na akcję, nie na survival horror), to każda kolejna była coraz gorsza. Cieszę się niezmiernie, że w końcu ten tasiemiec się zakończy. 

Nie wykorzystano niestety w filmach z serii RE ogromnego potencjału rezydencji (ang. "mansion") obecnej obszernie (nie tylko) w pierwszej, kultowej części gry RE, która położyła podwaliny pod gatunek survival-horrorów. Można było przy jej pomocy i nastraszyć widza i pokazać mu wartką akcję. Tak samo stało się z potencjałem fabularnym - o ile może gry jakichś olśniewających fabuł nie miały, ale dawały Graczowi solidną historię w którą można było się wkręcić, o tyle ekranizacje filmowe są slasherami z fabułą wiotką, powierzchowną, chaotyczną i niezmiernie banalną. BTW - ekranizacje drugiej mojej ulubionej horrorowej serii ("Silent Hill"), również podzieliły los filmowej serii RE. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obejrzałem ten ostatni rozdział i trochę głowa boli ;)

Film fabularnie i wątkowo nie zgadza się w niektórych miejscach z poprzednimi częściami serii, błędów logicznych, kretyńskich zachowań w filmie też jest sporo. Fabuła...w sumie w tych filmach nie jest jakoś bardzo ważna ale jest cienko, myślałem też, że Wesker taki główny wróg w ostatnich częściach to tu trochę pokozaczy a tu lipa. :005:

Co mi się podobało to cały wygląd "świata", zniszczony Waszyngton, czy Raccoon City, fajnie zrobione, wszystko w takich "madmaxowych" odcieniach pustynnych brązów. Niezły też jest wygląd potworków.

Ale ogólnie film max 5/10.

Z całej serii najbardziej podobały mi się 1,2,3, cała reszta to już równia pochyła w dół. :D

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.