Skocz do zawartości

Call of Chernobyl - DYSKUSJA OGÓLNA


vranorvs
Wiadomość dodana przez Agrael,

Call of Chernobyl 1.4.22 - POLONIZACJA, INSTALACJA, LINKI

 

Rekomendowane odpowiedzi

W opisie jest napisane - "Mod jest na podstawkę do nowych globalno-fabularnych modów, który zawiera doskonałą do tego podstawę. W modzie zostały dodane nowe jak i stare mapy, całość zawiera 32!!! mapy oraz 400 nowych smart terrains"

Czy ten mod dodaje nowe zadania, zmienia fabułę? Czy nowe lokacje są zaludnione? Jeżeli nie, to nie ma co zawracać sobie nim głowy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba mod freeplayowy. Koma by pewnie coś więcej napisał. Są tam jakieś typy zadań (dynamiczne questy) pewnie typu znajdź coś i łazimy po mapach i szukamy np jakichś artefaktów, broni i to chyba wsjo. Nie ma za dużo w opisie.

http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero doczytałem, że jest 12 dynamicznych/powtarzalnych zadań, mam nadzieję, że chociaż w wielu wariantach, a nie jak znajdź np artefakt to w kółko 5 tych samych ;)

To jest raczej taka baza pod przyszłe mody. Jak dla mnie nie jest to na razie nic ciekawego bo ile można latać w kółko i wykonywać te powtarzalne zadania, normalnie w stalkerze to były takie zapchaj dziury, które się wykonywało, jak akurat w ręce wpadł art, na który był quest np u Barmana. Podchodziłeś, brałeś quest i od razu zaliczałeś. :) A tutaj to ma być główną atrakcją? Ehhh....postoję i poczekam, aż ktoś zrobi z tego coś ciekawego albo ktoś mnie naprostuje, że źle oceniam to co ten mod oferuje.

 

Ps. jeśli Koma nie napisze, że tych zadań jest multum do wyboru to nawet nie zamierzam tego odpalać.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod w języku angielskim oraz wymagania:

Windows Vista
4GB RAM
Intel Core 2 Duo E7400 / AMD Athlon 64 X2 5600+
512 MB DirectX® 9.0c compatible card / NVIDIA® GeForce™ 9800 GTX / ATI Radeon™ HD 4850

Dziękuję Koledze uprzejmie za odpowiedź. :D

Ja "gram" na HP NX7400 z C2D 2400 1.86Ghz i GMA950. Zaciskam zęby i "gram". Niestety Alienware M15x odpoczywa z powodu uwalonej grafiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod w języku angielskim oraz wymagania:

Windows Vista
4GB RAM
Intel Core 2 Duo E7400 / AMD Athlon 64 X2 5600+
512 MB DirectX® 9.0c compatible card / NVIDIA® GeForce™ 9800 GTX / ATI Radeon™ HD 4850

Dziękuję Koledze uprzejmie za odpowiedź. :D

Ja "gram" na HP NX7400 z C2D 2400 1.86Ghz i GMA950. Zaciskam zęby i "gram". Niestety Alienware M15x odpoczywa z powodu uwalonej grafiki...

Sam tak "gram" już kilka lat. :| Zaś sprzęt który sobie złożyłem specjalnie do grania musiałem pożyczyć komuś kto bardziej go potrzebował. Cóż począć. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od premiery moda i sobie chwalę. Nie miałem z nim żadnych problemów, nawet nagrałem Gameplay (i można mnie oglądać na Twitchu) :)

 

Gram na 660Ti DirectCU II TOP i działa wyśmienicie.

Poza nudnymi misjami, które mi się pokazują w kółko i często bugujące się (idziesz gdzieś, a nagle po zmianie lokacji już cel misji jest w ogóle gdzie indziej) to nie jest źle. Jeszcze się ogarniam, by mózgozwęglacz rozwalić, ale póki co biednie z hajsem, ale dam radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Gram sobie w tego moda (z STCoP Weapon Pack) i muszę powiedzieć, że jest super zabawa. Przede wszystkim świetnie dopracowane AI botów - o niebo lepsze niż w podstawkach i różnych modach w jakie grałem. Wróg potrafi bardzo sprytnie manewrować, zmieniać pozycję, okrążać, przy bliskim kontakcie ogłusza bronią i wybija nam naszą broń z ręki, efektywnie zmienia swoją szybkość poruszania się (potrafi skradać się a za chwilę biegnie sprintem). Wszystko to sprawia, że likwidowanie przeciwników tutaj jest o wiele trudniejsze i tym samym ciekawsze niż w innych grach czy modach. Jak dla mnie bomba:)

 

10ghc7k.jpg

EDIT:

A w chwilii relaksu można też podziwiać piękne widoki, jak tutaj na przykład, wschód słońca na Agropromie:

27yojn8.jpg

Atmosfear3 robi swoje:)

Edytowane przez vitamin1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Pograłem trochę w moda. Od dawna czegoś takiego szukałem, lecz sam mod potrzebuje pewnych dopalaczy. Bardzo fajnie jest się w cielić w Stalkera, który dopiero co przybył do zony z jakimś gównianym (W rzeczywistości op) makarovem i zwykłym płaszczem. Junx, nie wiem jaki jest twój sposób ale ja ciężko muszę pracować żeby zarobić jakiekolwiek pieniądze. Oszczędzam każdy RU, zbieram artefakty i sprzedaje tylko tam gdzie się najbardziej opłaca, zbieram amunicję z każdej broni i sprzedaje stalkerom, ratuję kolegów moich kumpli z rąk bandytów i takie tam. Jest ciężko i ja to lubię. Ale jednak modyfikacja nie ma nic innego do zaoferowania. Świat jak dla mnie jest trochę martwy, już w podstawce był żywszy. Gdyby tak połączyć CoC z M.S.O to by było cudnie. Strasznei mnie boli to że jako zwykły stalker nie mogę dołączyć do powinności. Przynajmniej nie wiem jak. Brakuje tu takich bardziej ''formalnych'' baz/skupisk zwykłych stalkerów a nawet innych frakcji, takie jak na przykład Skadovsk w Zatonie. Mod jest dobry ale nie dokończony. Nie nazwał bym tego też freeplayem, tylko surową podstawką/demo. Koma, jeśli serio planujesz ogarnięcie tego CoC'a, to czy byś mógł się podzielić w jaki sposób to chcesz zrobić?

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz @Jacek nie rozumiesz prawdziwej idei stworzenia tego moda - to tylko "podstawa" - wielka, pusta i głodna nowych scenariuszy. Została ona stworzona z myślą o moderach którzy zrobią z niej użytek i wypełnią ją wirtualnym życiem. Powstają już zapewne mody na bazie Coc-a trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i zaczekać. Efekty na pewno będą bardzo, bardzo ciekawe.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.