Skocz do zawartości

Call of Chernobyl - DYSKUSJA OGÓLNA


vranorvs
Wiadomość dodana przez Agrael,

Call of Chernobyl 1.4.22 - POLONIZACJA, INSTALACJA, LINKI

 

Rekomendowane odpowiedzi

Anton Gorodecki zdaje sobie z tego sprawę i rozumiem ideę tego moda. Lecz słyszałem że to miał być w pełni grywalny sandbox, gdzie po prostu wcielamy się w stalkera i próbujemy sobie radzić w tym świecie. Trochę się zawiodłem. No ale trudno, i tak jak mówiłeś, trzeba czekać na mody na bazie Coc'a. Tylko mam nadzieję że ktoś zrobi z tego sandbox, o którym marzę od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio zacząłem modować CoC-a, wszystko niby ładnie tyle że prędzej czy później musiałem zacząć robić dialogi, i tu zaczęły się problemy. Polskie znaki, z tego co wiem tak musi wyglądać localization.ltx by się wyświetlały:

[string_table]
language        = pol
font_prefix     = _west ;_cent

Tyle że wtedy część liter wyglądała tak:

ss_ranger_01-24-16_11-19-14_(mainmenu).jpg

Nie wiedząc co robić wkleiłem pliki z czcionkami z vanilowego Zewu Prypeci co naprawiło powyższy problem, jednak polskie litery wciąż się nie wyświetlają. Cóż jest na rzeczy? :huh:

/// 25.01.16 ///

Co za buc odwrócił ze sobą "west" i "cent"? Zamiast wyglądać tak:

[string_table]
language        = pol
font_prefix     = _west ;_cent

Ma wyglądać tak:

[string_table]
language        = pol
font_prefix     = _cent ;_west

Ja z przyzwyczajenia usunąłem średnik przy tym pierwszym, ponieważ zazwyczaj w takiej kolejności są ułożone te wartości. Tak czy inaczej problem rozwiązany. :D

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Robiłem moda" ale znowu zaatakowały mnie problemy techniczne i nic z tego nie wyjdzie. Planowałem upiększenie freeplaya poprzez dodanie nie-cyklicznych questów, niewielkich lini fabularnych i takich tam, akcja działa by się po wydarzeniach z CoP i miałyby być dalsze losy starych postaci.

* * *

Twoje zainteresowanie @Jacek sprawiło że jeszcze raz zajrzałem do zmodyfikowanych plików i znalazłem to co powodowało bugtrapa. Dzięki :biggrin:

 

Staraj się nie pisać post pod swoim wcześniejszym - edytuj poprzedni w celu uzupełnienia informacji. cichy

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czekam, aż ktoś w końcu zrobi coś z tym modem. Jednak marzę aby ten freeplay był bardziej interesujący. Bo jak dla mnie tam nic się nie dzieje. Świat jest pół martwy. Nie wiem czy to dobre miejsce żeby tym się podzielić i czy to w ogóle kogoś zainteresuje ale co tam...

1.Fabuła - Jak dla mnie brak fabuły mi nie przeszkadza, jednak jeśli był by jakiś mały wątek, który by nas wprowadzał do strefy to by nie zaszkodziło. Ogólnie jestem marzycielem i sam wymyśliłem mały scenariusz. Myślę że nie zaszkodzi jeśli się nim z wami podzielę. Wyruszasz ze swoimi przyjaciółmi do zony w celu zarobku (to chyba coś jednak oryginalnego, bo zwykle każdy GG ma jakąś ważną misję, od której zależy los świata). Jednak już w kordonie zostaliście zaatakowani przez grupę bandytów, którzy w akcji zabili jednego z twoich kumpli - Bruno, drugi niefartownie został ranny. Wszyscy zostali obrabowani a dalej nic nie pamiętasz, ponieważ dostałeś kolbą w głowę. Budzisz się w norze bandytów, obolały i pół przytomny. Nie masz nic, szabrownicy wszystko zabrali. Ogarniając co się stało, słyszysz rozmowę dwóch bandziorów. Mówią o tym jaki wycisk wam zrobili. Wspominają że twój ziomek, Bruno, zginął na miejscu oraz o twoim drugim przyjacielu, Kruku, którego biedaczka zostawili wykrwawiającego się na ziemi. Jest noc więc wykorzystujesz sytuację i wymykasz się z ich bazy. Bandyci się zorientowali i otworzyli ogień gdy ty uciekałeś byle przed siebie. Pełen  adrenaliny i strachu dobiegasz do wioski kotów. Tam spotkałeś Stalkerów, którzy zaprowadzili cię do Sidorowicza. Pełen nienawiści i złości opowiadasz Sidorwiczowi co leży ci na sercu, ten w zamian za pomoc przy kilku jego sprawach, zgadza się ci pomóc. 

Bym mógł napisać w sumie cały scenariusz. Jeżeli ktoś jest ciekawy to mógł bym się podzielić tym z wami ale może w bardziej stosownym temacie.

2.Interakcja ze stalkerami

3.System reputacji. Nie taki zwykły. Ogólny - Czyli stosunki z frakcjami itp. Oraz reputacja osobista - Czyli z poszczególnymi osobami. Osoby u których podpadłeś (Okradłeś mu coś, zabiłeś jego przyjaciela lub otworzyłeś ogień itp) będzie cię szukał i na ciebie polował.

4.System przyjaciół i formowania grupy

5.Tutaj opcjonalnie - Tworzenie frakcji. Nie za bardzo mi na tym zależy i nie wiem jak by to wyglądało ale nie chciał bym żeby to się to w Armę zamieniało.

6.System umiejętności.

7.Oczywiście inteligencja ai zależna od ich poziomu.

8.Ulepszone ai-life

9.Więcej mutantów, anomalii, artefaktów.

10. Możliwość dołączenia frakcji i unikalne misje, które otrzymamy od różnych szych.

11.Globalne zmiany w zonie w czasie gry. Chodzi mi o to że nie tylko my zmieniamy to środowisko. Chciałbym aby ten świat żył swoim życiem a nie naszym. 

12.Nowe mapy, które zostaną dobrze wykorzystane

13.Nowe rodzaje emisji

14.Jakieś ciekawe iventy

Mógł bym wymienić o wiele więcej punktów i szczegółowo to opisać ale kogo to będzie interesowało :D

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla grających w moda w języku anglosaskim którym brakuje wersji rosyjskiej polecam "Rusyfikator".

Link: http://stalker-2.ru/engine.php?do=attach&file=/uploads/files/599/COC_rus_last.rar

/// 01.05.16 ///

ee3e458dde8e3c844adc3f1b189f1a5ab03bd324

Addon dla Call of Chernobyl dla wersji CoC 1.3.2

Link do Addona: http://ap-pro.ru/go?https://yadi.sk/d/VZjFQY2Pr7FZD

Link do rusyfikatora: http://ap-pro.ru/go?https://yadi.sk/d/zuCWvC4vr6vqt

Dodano: 

Teraz można znaleźć arty i narzędzia w laboratoriach.
X16, X18, X10 Zasiedlone przez mutanty.
Propaganda na Kordonie.
Propaganda na bazie Wolności.
Cały Czerwony Las jest teraz promieniotwórczy (z wyjątkiem drogi do mostu w Limańsku i terenu gdzie mieszka Leśnik).

oraz napromieniowana woda. 

Screenshoty:

Spoiler

14e7809f439ce49bd467aed7bbd17ffab03bd324

eb1eeb4df6846750d7e0caa12c89262fb03bd324

197c8bad79fb02016813e83d3a08252bb03bd324

0f57a61fdce7e01dd001e898ab43f567b03bd324

f70852c67db7ec56d2d30579b31cc50bb03bd324

ed9108b16b98eb14e787957804aa2734b03bd324

e6277be3367edeccdc82e3a7283931e9b03bd324

 

W przygotowaniu: 

Zaludnienie Sarkofagu.

p.s. Odnośnie "Propagandy na Kordonie i w bazie Wolności to jest to dosłowne tłumaczenie z rosyjskiego, nie wiem z czym się wiąże w modzie. :005:

 

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam problem z patchem , otóż pobrałem patcha 1.3.20 do moda warfare , lecz kiedy uruchamiam to wyskakuje że brakuje plików.

Na początku fsgame.ltx (choć plik jest w głównym folderze) , potem kiedy wrzuciłem fsgame.ltx  do bin to potem wyskoczył error że brakuje bin/gamedata/configs/system.ltx , znowu uzupełniłem ten plik , po czym odpalam i wyskakuje już totalny error(sreen w załączniku).Jednym słowem proszę o pomoc. :/

dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej nieobecności :)

Mam 2 pytania do tych, co instalowali i grali w tego moda. Na ModDB jest napisane, że aby zainstalować COCa potrzebna jest oryginalna kopia Zewu Prypeci. W takim razie czy gdybym pobrał repacka Zewu od Komy, czy wystarczyło by to do poprawnego zainstalowania Call Of Chernobyl?

Drugie pytanie: jaki jest najnowszy patch?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, czy ktoś może mi pomóc przypakowaniu ACDC?

Konkretnie chodzi mi o to czy ktoś może wypakować bo ja mam problem i nie mogę go wypakować ;/

 

ACDC do CoC'a - http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/downloads/acdc-tool-for-coc

 

PS. Czy ktoś może z adminów/moderatorów zmienić tytuł tematu, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem gdzie jest błąd tylko muszę go naprawić, sprawdź PPM przez co masz otwieranego "universal_acdc.pl" bo ja mam przez "Perl Command Line Interpreter" i ja miałem kiedyś coś innego i biało-czarno ikone, teraz mam niebieską i tego nie mogę wypakować, a ty co masz u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.