Skocz do zawartości

Call of Chernobyl - DYSKUSJA OGÓLNA


vranorvs
Wiadomość dodana przez Agrael,

Call of Chernobyl 1.4.22 - POLONIZACJA, INSTALACJA, LINKI

 

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam dwie sprawy

Pierwsza to taka a raczej pytanie czy w CoCu można zrobić sobie "szybka podróż"? ale w normalnym CoCu nie tam z żadnymi dodatkami i modzeniem w plikach gry,bo jak ja zacznę tam grzebać to na pewno coś popsuje,może jest jakiś patch czy coś?

Druga sprawa jest taka że nie mam pojęcia co mam zrobić dalej w grze,a mianowicie,gram samotnikiem,ubieram sie w pomodzonego Bałuta z pomodzonym chełmem taktycznym,mam protecte,AK 74 z granatnikiem i HKS'a,wszytko tez pomodzone,jestem na etapie "Zewu z północy" i posiadam ok 150000R,poszedłem niedawno do Prypeci,od tak,żeby zobaczyć co się tam wyprawia i...szczena mi opadła,ledwo uszedłem z życiem,o jakiejkolwiek walce z Monoliten nawet nie ma mowy,jest ich mnóstwo i atakują z każdej możliwej strony,myślę że 5 min jakiejś bezmyslnej strzelaniny i jestem trup,na szczęście to nie mój pierwszy mod i wiem jak mam sie poruszać po lokacjach żeby ujść z życiem,do tego mutanty,ale nie jakieś tam pieski tylko pseudogiganty,himery i pijawy,uciekłem z tamtąd szybciej niz przyszedłem do wschodniej prypeci,od razu na wejsciu zaatakowało mnie kilka pijawek,ledwo przed nimi uciekłem,jedna goniła mnie spory kawałek az w końcu mnie zabiła,o pancerzu nawet nie będe wspominał jak wyglądał,broń to samo,do tego żadnej przyjaznej frakcji,wszędzie na mini mapce na czerwono,głównie Monolit jakby było mało potworów,jakoś udało mi sie dotrzeć do CEA,tam tylko monolit i potwory,do tego co drugi lata z Gaussem,po prostu jakas masakra,uciekłem do Zatonu bo miałem dość,i teraz pytanie,pancerz mam naprawde dobry,do Zatonu mam spokój,bronie to samo,chełm też ok,jak się doposarzyć żeby iść na "zew północy" bo z tego co widzę to nawet nie mam tam co iść i czego szukać z tym co mam,oglądałem ostatnio gameplaya na youtube właśnie z CoCa,grał w to jakis człowiek od Was,niejaki @Mnieciu (btw pozdrawiam)i z tego co widziałem uzbroił się tam tak że chyba na marsa mógłby z tym iść na wojne (odcinek 10),Egzo podstawa,ale to wiadomo,też sobie kupię,ale za cholerę nie wiem skąd on miał te bronie,jakis karabin na śrut co jednym strzałem zabija monolitowca w egzo,jakas porobiona Groza na granaty do tego jakis karabin,on grał na jakiejś Hybrydzie fakt faktem no ale przecież w normalnym CoCu tez tam trzeba iść i z nimi walczyć i podejrzewam że też nie jest kolorowo,do tego mam tam jeszcze jakies zadanie na zabójstwo,a o generatorach już nie wspomnę bo tam jest podobnie jak nie gorzej,ale sie rozpisałem no ale może ktoś mi coś podpowie?bo ja naprawdę nie widzę sensu iść dalej niz Zaton,z Egzo tak jak wspomniałem dam sobię radę ale te bronie co mam to jakieś zabawki i nie wyobrażam sobie iść z tym do sterowni monolitu czy gdziekolwiek dalej,pozdrawiam

 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Jaki tryb rozgrywki wybrałeś? Z tego co piszesz, to chyba nie fabularny, a któryś z pozostałych. No i jakie nasycenie mutantami masz w ustawieniach. Tak samo jaki promień spawnu mutantów.

Radzę wybrać tryb fabularny samotnikiem, ustawić najniższy poziom spawnu, a jeśli chcesz grać z emisjami i psi-burzemi (choć ja radzę grać bez nich ), to ustaw którąś z opcji od razu likwidująca zombich i mutantów.

Oczywiście do nowego trybu potrzebna nowa gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier chyba miałeś racje z tymi ustawieniami,miałem wszystko na najwyższym,nawet nie wiedziałem o tym bo tam nie zaglądałem...

...ale mam inny problem,spotkałem na bagnach doktora bagiennego,gdy z nim pogadałem od razu dostałem kilka zadań,oczywiście przeszukać wszystkie labolatoria,podziemia Jupitera i takie tam,pierwsze pokazywało się X19 na radarze,więc tam poszedłem,byłem już tam wcześniej wyłączyć mózgozwęglacz,po drodze jest miejsce do spania i nie wiem skąd zdobyć kod do tego ale to juz mniejsza o to ale fajnie jakby ktoś go podał,no ale do rzeczy,no więc poszedłem do tego X19 w sumie nie wiem po co fabuła mnie tam kieruje bo tam nic nie ma,leżą tylko zwłoki monolitowców których wytłukłem wcześniej,niby mam odkryć jakiś spisek,mniemam że chodzi o jakieś dokumenty ale zupełnie nie mam pojęcia gdzie mam ich szukać,na samym końcu w ostatniej sali sa drzwi z kodem które są zamknięte,tam mozna wejść?myśle że nie bo nie pokazuje się klawiatura z kodem,próbowałem ogarnąć jakiś gameplay ale na polskim yt tylko wspomniany wcześniej przeze mnie @Mnieciu w to grał a na zachodnim to już tak jest porobiony ten zew że w ogóle jest co innego(inne bronie,inny ekwipunek) i nie mam pewności czy jest ta sama fabuła,co robić?

 

Dobra chyba mam coś z oczami, mówiłem okulistce żeby dała mi okulary to mi powiedziała że nie mam problemów ze wzrokiem tylko lekka zaćmę i dała krople do oczu xd

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Po labach chodzisz w takiej samej kolejności, jak to było w podstawce. Czyli Agro, Dolina Mroku, Jantar i dopiero Radar. Pamiętaj o tym, że ta "fabuła" jest szczątkową, a cały CoC nie jest modem do grania, a bazą dla zrobienia innych modów fabularnych.

Już nie pamiętam, gdzie leżą w labie na Radarze papieruchy. A różne bronie, ekwipunek itp. to może wychodzić z gry, co gracz znalazł, zdobył, kupił . No i jaką grę wybrał od początku. Zależy też, w jakiej kolejności poruszał się po lokacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier tekst o okularach miał dać do zrozumienia że już znalazłem te papiery bo chyba jestem ślepy że nie zauważyłem ich a leżały mi pod nogami,do tego jeszcze mod mi się posypał,strasznie mi tnie grę,miałem dziś 2 wyloty,opisałem to w "problemach" bo kompletnie nie wiem ocb bo tego wcześniej nie było pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Jeśli w katalogu z zapisami masz ich sporo, to te starsze przenieś sobie poza moda. Zostaw 3-4 ostatnie.

Może się to wydawać dziwne, ale zapisy obciążają pamięć. A to co mod potrzebuje do gry, i tak jest w ostatnim zapisie.

Możesz też trochę zjechać w ustawieniach z jakością tekstur, odległością widzenia, a przede wszystkim z gęstością trawy i jakością cieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kondotier napisał:

Może się to wydawać dziwne, ale zapisy obciążają pamięć

@kondotiertak?oo to nie wiedziałem a mam ich naprawdę sporo,poza tym przeskanowałem system antywirusem i o dziwo gra wróciła,chodziła elegancko aż do teraz,wlazłem w anomalie,detektor zaczął szaleć i jeb wylot kolejny

Screenshot 2018-07-18 12-25-56.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Przeciążony zapisami sinik, nie wyrobił przy dodatkowych efektach anomalii.

W takim przypadku jak ten, to nie ma co pozwalać szukania rozwiązania, bo go nie znajdzie. Uruchamiasz Menadżera zadań i wyłączasz silnik.

Zostaw w katalogu zapisów góra pięć ostatnich, resztę przenieś poza moda. A też dobrze jest, jak się ma savy dużo ważące, co jakiś czas ( nawet co godzinę gry ) zamknąć grę i zresetować komputer. Samo wyjście nie pomoże, bo zostaje gra w pamięci komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier usunąłem kilkaset savów, bo tyle ich gdzieś było,zostawiłem 2 ostatnie, ale to niestety nic nie dało,wyloty są co jakiś czas,przy dobrym posiedzeniu ze 2 na godzinę,ten mod chyba mi sie już psuje, sam nie wiem,savy robię co kilka minut więc nazbieranie ich z powrotem nie zajmie mi dużo czasu...a tak przy okazji,dostałem zadanie od Trapera na Jupiterze żeby odstrzelić jakiegoś wojskowego w mrocznym parowie i pomyślałem że przy okazji ogarnę tego wolnościowca co wcześniej o nim pisałem że mi robi wylot jak z nim gadam,wojskowego odstrzeliłem,zadanie zaliczyło,z wolnościowcem nadal to samo,wylot,nawet próbowałem go zabić ale się nie da,a najlepsze jest to że koleś który zlecił mi jego uratowanie nie żyje, to nawet jakbym go uratował to do kogo mam iść po nagrodę?

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Nie pamiętam, jak z tym było w mojej grze. Ale gdyby tak było i u mnie, to bym zapamiętał.  Ta lokacja ma sporo efektów typu fajerwerki i to one mogą tak skutkować. Nawet jak na nie nie patrzysz, to one się dzieją. No i razem z powierzchnią Generatorów, mod pobiera tekstury podziemi, które też są obciążające. Innych przyczyn nie widzę.

Może jeszcze ktoś, kto miał podobną sytuację do Twojej, odezwie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cez137 napisał:

@kondotier być może jest jak mówisz, z resztą to i tak już końcówka, zamierzam zacząć nowego moda a mianowicie solijanke,ktoś mi ją polecił twierdząc że ma więcej zadań i jest bardziej zróżnicowana niż coc,zobaczymy czy mi to w ogóle pójdzie

Soljankę jak najbardziej polecam ale 2016 

A poza tym to ja na wykopie kilka dni temu polecałem ją graczowi coca, może to ty? :E 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zwinny ale jajca,co za spotkanie? tak, to mi ja polecałeś haha tzn. Ty tak mi sie wydaje bo wszystko sie zgadza,kilka dni temu,gracz coca,wykop no i solijanka,obejrzałem kilka gameplayów na yt i rzeczywiście wydaje się całkiem spoko,tylko obawiam się że to mi nie będzie chciało pójść bo nie mam jakiegoś mega sprzętu,ale myślę że skoro coc mi poszedł?hmm?kto wie?

 

 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

 

Ja mam nieco inny problem, mianowicie zamówiłem u Żwawego Egzoszkielet, zapłaciłem wstępnie 12 tysi i poszedłem spać. Po przebudzeniu wyskoczyła informacja o odbiorze towaru. Żwawy chce jeszcze 48k, mam 54k ale w menu rozmowy mam tylko 3 opcje: 

1. Nie mam takiej kwoty przy sobie

2. Rezygnuję z zakupu

3. Przemyślę to

 

Z modów mam tylko i wyłącznie 1.5b R6 oraz mod na wszystkie modyfikacje. 

Jakieś propozycje czy wydałem 12k w błoto? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomysły na nowe mutanty: elektryczna, chemiczna i ognista chimera

Thermochimera_Chemochimera_and_Electroch

Oraz nowa linia zadań, którą mamy otrzymać od Trapera polegająca na polowaniu właśnie na te mutanty: https://imgur.com/a/DBSmheB

Zadanie dostajemy od Trapera, po czym idziemy na Zaton gdzie rozmawiamy z Gontą. Podaje nam miejsce położenia każdego z mutantów (odpowiednio: elektryczna chimera przy Żelaznym Lesie, chemiczna przy pogłębiarce i ognista przy Spalonym Gospodarstwie). Mutanty ubijamy w podanej kolejności. Po zabiciu każdej sztuki, zbieramy z niej próbki, idziemy do Gonty i bierzemy namiary na następnego.

Po ubiciu wszystkich 3 zadanie kończy się.

Aby móc odebrać zadanie, musimy być zarówno doświadczeni w Strefie jak i w zabijaniu mutantów. Musimy więc uzyskać rangę Legendy (Legend) i zebrać części ciał 250 mutantów lub zabić 500 takowych (osiągnięcię Well Dressed, nie wiem jak się nazywa w polskiej wersji).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.