Skocz do zawartości

Call of Chernobyl - DYSKUSJA OGÓLNA


vranorvs
Wiadomość dodana przez Agrael,

Call of Chernobyl 1.4.22 - POLONIZACJA, INSTALACJA, LINKI

 

Rekomendowane odpowiedzi

Zi8gPaK.png

Mamy kolejnego patcha o numerze 1.4.19 (mam nadzieję ze nie nagrzebali zbytnio w warstwie 'tekstowej'). Aktualizuje on wszystkie wersje CoC-a pomiędzy 1.4.00 a 1.4.18 do wersji 1.4.19.

INSTALACJA: rozpakowujemy pobrane archiwum i kopiujemy do folderu instalacyjnego COC-a.

Plik do pobrania TUTAJ

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondotier napisał:

Czy jest duża różnica pomiędzy CoC i CoM?

CoC, a CoM to dwie różne rzeczy, CoM to nakładka na Coc(k)a :005: dodającą pewnie wygląd i mechanikę z Misery, ale to byś musiał doczytać o szczegółach w temacie bo ja tam za bardzo się nie interesowałem. A najlepiej odpal sobie po jakimś filmiku z obu i zaraz zobaczysz różnicę ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kondotier napisał:

Pytanie, jaką wagę ma paczka z CoC, pobieranego jako fullrepack ( link z #1 ).

Jest to wersja 1.4.12 CoC-a ważąca ~3,2 GB (po rozpakowaniu na dysk ~8 GB).

9 godzin temu, kondotier napisał:

Czy jest duża różnica pomiędzy CoC i CoM?

Nie miałem przyjemności grać jeszcze w CoM, więc się nie wypowiadam. @Junx wyjaśnij proszę:thankyouyellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę do oblatanych z CoC i CoM oraz z innymi dodatkami do CoC.

Skoro jest tłumaczony CoC, to potrzebne jest zrobienie spójnego zestawienia ostatniej wersji CoC, oraz dodatków ( z nr wersji ) nie powodujących konfliktów.

Przy dodatkach, celowym by było danie krótkiej informacji, co one wnoszą. Bo dla mnie, który ich nigdy nie stosował, jak i dla wielu innych jak sądzę, są one czarną magią. To co dla jednych jest oczywistym, dla innych takim być nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kondotier napisał:

Skoro jest tłumaczony CoC, to potrzebne jest zrobienie spójnego zestawienia ostatniej wersji CoC, oraz dodatków ( z nr wersji ) nie powodujących konfliktów.

Ale to raczej będzie trudne w tej chwili, może za jakiś czas bo tak CoC jest wciąż modernizowany wychodzą różne patche, powstało też sporo modów do niego ale wiadomo jak to jest z modami, niektóre ktoś zrobi a później są martwe bo autor np się znudził modowaniem ;) i już mu się nie chce dostosowywać swojego dzieła do kolejnych wersji CoCka. Część modów jest updatowana na bieżąco do najnowszych wersji CoC. Także trzeba chyba trochę poczekać.

Tak samo ze spolszczeniem może być trochę zabawy bo może się okazać, że za jakiś czas dodadzą do CoCka coś do czytania ;) tak jak wyżej była np wspomniana Encyklopedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom3kb napisał:

Podejrzewam, że na początek idzie czysty CoC na spolszczenie bez dodatków.

Wersja tłumaczona jest podstawowa, czyli Repack + Patch

3 godziny temu, tom3kb napisał:

dodadzą do CoCka coś do czytania ;) tak jak wyżej była np wspomniana Encyklopedia.

Encyklopedie można przetłumaczyć z czystego cienia, myślę, że będzie wygląd tylko zmieniony, teksty te same będą. 

3 godziny temu, kondotier napisał:

zrobienie spójnego zestawienia ostatniej wersji CoC, oraz dodatków ( z nr wersji ) nie powodujących konfliktów.

 

Są takie mody, tylko dajcie mi czas jak wyjdzie spol. zrobię FAQ do CoC. A numer wersji też będzie, na teraz ze screena jest 1.4.19

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kondotier napisał:

Zmiany zmianami, ale przynajmniej zestaw który jest tłumaczony powinien być podany. Inaczej będą problemy.

Nie będzie żadnych problemów. Dlatego właśnie tłumaczona na razie jest sama podstawka CoC, zawierająca ostatni (na dzień pisania tego posta - 1.4.19) patch.

Osoby znające język angielski, tak czy inaczej będą grały w tego moda na dodatkach jakie sobie zainstalują. Dla reszty nieznającej języka najważniejsza jest podstawka właśnie, ponieważ większość dodatków zawiera ulepszenia graficzne/broni i ekwipunku bez których polonizacji można tak naprawdę w nie grać. 

W opisach wstawek dodatków @Junxa jest czytelnie napisane do jakiej wersji CoC-a jest to dodatek. ( @Junx proszę uaktualnij tylko opisy o info z jakimi dodatkami współpracuje/kompatybilny jest dany dodatek).

Do czasu powstania polonizacji podstawki być może sytuacja z dodatkami się nieco unormuje na moddb i wszyscy będziemy wiedzieć więcej.

Na razie trwają prace nad polonizacją podstawki CoC-a, następnie polonizowane będą OFICJALNE dodatki. Które JESZCZE z dodatków polonizowane będą później - czas pokaże (na dzień dzisiejszy sam jeszcze nie wiem, więc nie widzę sensu pisać zapowiedzi).

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2016 o 00:37, Anton Gorodecki napisał:

@Junx proszę uaktualnij tylko opisy o info z jakimi dodatkami współpracuje/kompatybilny jest dany dodatek).

W miarę ogarnąłem dział, są dodane notki co z czym działa a co nie działa z danym modem/dodatkiem, napisałem tyle co wiedziałem w razie problemów notki się uzupełni.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne uwagi od autorów powyższej poprawki:

  • Jest bardzo wskazanym aby usunąć katalog 'gamedata' i ponownie zainstalować [skopiować do folderu instalacyjnego] zaktualizowane dodatki niż je nadpisywać nowym patchem. 
  • AO3, OWR3, STCOP będą zapewne zawsze kompatybilnymi [z CoC-iem] i na dzień dzisiejszy tylko zespół TeamEPIC wspiera te dodatki. Inne kosmetyczne mody (obejmujące tekstury/siatki) powinny również być kompatybilne.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zi8gPaK.png

Hurraaa! Mamy kolejnego patcha o numerze 1.4.21! A cieszę się dlatego że w poprzednim narobili 'baboków' i fragmenty tekstów były delikatnie mówiąc nielogiczne...

Poprawka dostępne STĄD (LINK z MODDB)

P.S - Uwagi w poprzednim moim poście co do instalacji, również odnoszą się do tego pacza. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.