Skocz do zawartości

Call of Chernobyl - DYSKUSJA OGÓLNA


vranorvs
Wiadomość dodana przez Agrael,

Call of Chernobyl 1.4.22 - POLONIZACJA, INSTALACJA, LINKI

 

Rekomendowane odpowiedzi

@MrKOWAL5000 - Jeśli masz monitor taktowany 60Hz, to zaznacz takie coś w ustawieniach zaawansowanych.

A co dotyczy savów. Przecież możesz robić twarde savy o kolejnych nazwach lub numerach ( bo tak widzę ) i co jakiś czas te wcześniejsze przenosić przy wyłączonej grze do katalogu poza modem. Masz wtedy gwarancję, że gdy coś się nie powiedzie, zawsze możesz któryś przeniesionych savów przywrócić i grać na nowo od niego, a nie od początku. Posiadać sporo sevów wstecznych w zapasie, to dobra zasada, przydatna w modach wielowątkowych i nie tylko.

A zamiast qucksavów, możesz robić szybkie zapisy z klawiatury metodą scigacz1978. Jest cały temat z tym sposobem. Są pewniejsze i nie powodują psucia twardych zapisów. I przy odpowiednim ustawieniu klawiszy, możesz ich zrobić kilka, nie tylko jeden. Zapisy te po zrobieniu kolejnego się nadpisują i nie obciążają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Mówię że robię , co jakiś czas zapisuję na twardym , co do monitora spróbuję

Odnośnie monitora : obecnie wolę nie ryzykować bo nie mam innego monitora w zapasie , wystarczy że jeden mi się zrąbał w święta XD

Ewentualnie do klatek się przyzwyczaję , jak w garrys modzie XD

Edytowane przez MrKOWAL5000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wczoraj sobie grałem w stalkera postanowiłem się przespać tą postacią na której ostro klatkowało i po tym, wszystko wróciło do normy, naprawiło się XD.

Btw. wczoraj mi się wydawało że wrzuciłem o tym odpowiedź, może zapomniałem wstawić. XD

 

Edytowane przez Ranger801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wytłumaczy , czy to normalne że na Jupiterze o 2:00(w stalkerze) maiłem emisję o której nie powiadomiono mnie prze PDA tylko jakiś koleś coś nawiną w tle jak przez ktrótkofalówkę czy czegoś podobnego , nie zabiło mnie i czwórki samobójców która się ze mną wozi ale po przejściu do Prypeci mnie ubiło tak samo jak wczytałem quik sava bądź seva z przed przejścia , no a moich przerobiło na zzombifikowanych , plus , nie było tych fal kurzu czy czego tam jest z tych emisji . To więc , ktoś mi objaśni co to było i czy wogóle na Jupiterze można się ochronić przed taką emisją ?

 Btw. Nie mam z tym problemu bo wykaraskałem się spierdzielając do czerwonego lasu i tam się skryłem w wierzy strażniczej . Po tym X-Ray mi ostro świrował ale się ogarnął.

+ Daję savy z przyjścia do Jupitera , plus test po tej emisji i przejścia do Prypeci

Jak ktoś chce to sobie zobaczy o co mi chodziło i czy to normalne

kubaf - to jupiter.scop 

kubaf - to jupiter.scoc

kubaf - to jupiter.dds

kubaf - to pripyat.dds

kubaf - to pripyat.scoc

kubaf - to pripyat.scop

test.dds

test.scoc

test.scop

Edytowane przez MrKOWAL5000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wybaczcie jeżeli pytanie było i sie powtarzam ale temat ma 21 stron więc...

1.Czy mod chodzi TYLKO I WYŁĄCZNIE na ori grze? Jezeli tak to czy to może być gra ze steama lub z jakiejś gazety typu cd-action czy tylko wersja pudełkowa?

2.Z jakim dx chodzi gra bo w plikach moda znalazłem plik wordowski mówiący "Jeśli grasz w systemie Windows 7, "Aktualizacja dla systemu Microsoft Windows KB2670838" powoduje przerwanie gier Dx10 i Dx11, w tym Clear Sky i Call of Pripyat, wystąpi awaria z błędem d3d11.dll. Możesz bezpiecznie odinstalować tę aktualizację." uzywam win 7 i z tego co pamiętam ostatnio instalowałem dx11

gra włącza mi sie do menu,jest juz z polskim menu,spolszczenie sie zrobiło,ale gdy kliknę na "nowa gra" to jest wylot do pulpitu i pokazuję sie taki monit,ocb?

Screenshot 2018-06-04 13-27-12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Może i ma 21 stron, dlatego ktoś mądry wpadł na pomysł, żeby problemy zgłaszać w odpowiednim dziale. I tym sposobem w dyskusji ogólnej nie trzeba przekopywać się przez całość. Genialne, nie? Tu masz rozwiązanie problemu z rozpoczęciem nowej gry: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 mod powinien dać się zainstalować przy każdej kopii oryginalnej gry, na dobrą sprawę Zewu Prypeci nie musisz mieć zainstalowanego, wystarczy że instalator modyfikacji wykryje w rejestrze systemu ścieżkę do podstawki gry. Co do pirata to nie wiem i się nie będę wypowiadał.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Sierioża napisał:

@cez137 Może i ma 21 stron, dlatego ktoś mądry wpadł na pomysł, żeby problemy zgłaszać w odpowiednim dziale. I tym sposobem w dyskusji ogólnej nie trzeba przekopywać się przez całość. Genialne, nie? Tu masz rozwiązanie problemu z rozpoczęciem nowej gry: 

 

no miałem dać to właśnie w problemy ale w sumie to jest pytanie,byc może taka sama byłaby reakcja w problemach "dlaczego nie napisałes w pytaniach?" no nie wiem,w każdym razie dzieki za odzew,z tego wynika że jest problem z ramami mam 4GB ramu i karte radeona 4250,nie jest to może nowość jakaś ale lost alpha mi na tym latała a jak wiecie też jest problematyczna,z reszta ktos tam napisał że ma 2GB i też mu chodzi CoC,no nic będe próbował dalej,a co z tym Dx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cez137 napisał:

no miałem dać to właśnie w problemy ale w sumie to jest pytanie,byc może taka sama byłaby reakcja w problemach "dlaczego nie napisałes w pytaniach?"

No właśnie nie, bo to "dyskusja ogólna", nie "pytania ogólne". Co najwyżej zebrałbyś "joby" za to, że nie korzystasz z wyszukiwarki, które i tak zebrać powinieneś; ktoś zarejestrowany 4 lata temu powinien już mieć tę cenną umiejętność.

CoC wymaga minimum 4GB pamięci. Minimum znaczy, że jak tyle masz i wszystko robisz jak należy, to pójdzie.

Nie pytaj o oryginał; to gra sprzed 10 lat, która w tej chwili kosztuje kilka złotych. Jak Ci szkoda pieniędzy, to nam może być szkoda czasu na pomaganie w takich sprawach. Niemniej na forum jest odpowiedź na to pytanie. Wystarczy poszperać jak stalker za towarem.

Co do Directx - chyba nie do końca wiesz jak to działa, nie? Wejdź na stronę MS, tam wyczerpująco odpowiadają na pytanie która wersja Directa jest właściwą dla Twojego systemu. https://support.microsoft.com/pl-pl/help/179113/how-to-install-the-latest-version-of-directx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nieważne,rzadko tu wchodzę bo zwykle wszystko mi działało albo sam to jakos ogarniałem,jak widzisz jestem turystą,ale dzieki za wskazówki,będe pamiętał,a co do dx to zrobiłem co napisałeś i wyszło cos takiego,jak widzisz mam 11stke,wiec tak jak wcześniej pisałem mod na niej nie chodzi,nie wiem teraz którego diretxa wgrać bo już wgrywałem starszego to system wykrywał nowszego i na tym konczyła sie instalacja

Screenshot 2018-06-06 10-11-14.jpg

Screenshot 2018-06-06 10-11-25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cez137 napisał:

wiec tak jak wcześniej pisałem mod na niej nie chodzi,

CoC w ogóle się nie uruchamia? Czy działa tylko na DX 8/9? Jeśli się nie uruchamia to co jest w logu? Uruchamiasz z prawami admina? Archiwum z modem sprawdziłeś? Nie ma w nim błędów? Czysty CoC się uruchamia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierioża,Arni,Anton Gorodecki, nie wiem jak się u Was cytuje same nicki,dlatego zrobiłem to po prostu na zasadzie kopiuj wklej, ale do rzeczy. Udało mi sie wreszcie uruchomić moda,jak to zrobiłem,już tłumaczę,wgl mod jest b fajny,ogromny obszar do zwiedzania,jestem pod wielkim wrażeniem,no dobra.

Kupiłem ori grą wersję pudełkową używaną,nie na steama ani nic z tych rzeczy,nie cd-action,normalną grę sklepową, kupiłem na olx,koleś mi przysłał no i mam,ale nie myślcie że wszystko poszło jak z płatka,o nie co to to nie,tez z początku musiałem zjeść zęby na tym modzie dopóki wgl go uruchomiłem,instalacja podstawki szła normalnie bez problemu aż do momentu gdy gra poprosiła mnie o jakiś kod(coś w rodzaju cd-keya)nie na steama,w pudełku miałem trzy kody,jeden na jakiś konkurs w KAMPANII GRACZY pierdu pierdu i klucz do multi,oba mnie nie interesowały więc został klucz aktywacyjny,pomyślałem "wpiszę i baja,będe grał w moda",nic bardziej mylnego, po wpisaniu klucza ukazuje sie pierwszy monit594626986_Screenshot2018-06-1112-58-59.jpg.f3fb330e740be6f858d267c537013248.jpg

no to myślę sobie "ładnie się załatwiłeś",pytałem sprzedającego o klucze do steama i podobne historię żeby czasem nie okazało się przy instalacji że wałek i gierka mi nie pójdzie(miałem już taką historię więc teraz zawsze pytam)ale to przecież nie jest klucz do żadnego steama więc myślę WTF?!jaki serwer?ocb?! no nic pomyślałem że "jak nie wiesz co robić to nic nie rób,przynajmniej na razie" i przespałem sie z tematem,na drugi dzień czyli dziś coś mnie tknęło i przekopiowałem z powrotem pliki z patcha do CoCa oraz wcześniej z patcha do CoPa i włala(nie wiem jak to sie piszę po FR lol),gra chodzi bez klucza,nie wiem jak to sie stało, ale jakby tego było mało po wyłączeniu kompa i powtórnym włączeniu moda gra mi strasznie cięła,nie wiem jak to napisać ale na pewno się z tym spotkaliście,to tak jakby komp myslał że gra ma lepszą grafikę niż ma,lepszy HUD,dalej widzę,zacząłem cudować z ustawieniami,tu zminiejszyłem,to tam zwiększyłem,tu z dx sie pobawiłem,no ale nic to nie dało i przypomniałem sobie że jak właczałem komp pojawił mi się taki monit i go wyłączyłem(wtedy jeszcze nie wiedziałem o co w nim chodzi)1730910991_Zmianarozmiaru20180612_182809.jpg.4cb7dbefc81ca6a57d086460aa5e9eae.jpg

no i start->uruchom ponownie->TAK i właśnie,co to jest i o co w tym chodzi? bo ja nie mam pojęcia,gra działa,mod chodzi miodnie,nie sugerujcie sie ikoną daemona bo komp mi tak kojarzy niektóre pliki,w daemonie nie mam nic zamontowane.w każdym razie wszystko hula jak na razie i oby tak dalej,sory za błędy jakby co,starałem sie używać polskich znaków,pewnie gdzie nie gdzie mi nie wyszło,wybaczcie,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za chaos.

Po pierwsze - w sprawie klucza, o który prosi gra, możesz napisać do polskiego wydawcy. Ewentualnie skorzystać z poprawki dostępnej na pewno na konkurencyjnym (czy może teraz bardziej pasuje "zaprzyjaźnionym") forum. Czy jest tutaj - nie wiem. Wyszukiwarka wie.

43 minuty temu, cez137 napisał:

przekopiowałem z powrotem pliki z patcha do CoCa oraz wcześniej z patcha do CoPa i włala

Eeee? :046: Co przekopiowałeś do czego? Zresztą może lepiej nie mów...

47 minut temu, cez137 napisał:

tak jakby komp myslał że gra ma lepszą grafikę niż ma,lepszy HUD,dalej widzę,zacząłem cudować z ustawieniami,tu zminiejszyłem,to tam zwiększyłem,tu z dx sie pobawiłem,no ale nic to nie dało

Zasada jest taka, że jak masz za słabego kompa na dany tytuł, to obniżasz ustawienia, ograniczasz wodotryski graficzne i zmniejszasz rozdzielczość. Nie "cudujesz", tylko redukujesz - tak, żeby sprzętowi wystarczyło mocy obliczeniowej. Co z tego, że zjedziesz z rozdziałką do 800x600, skoro włączysz wolumetryczne oświetlenie? To tylko przykład.

51 minut temu, cez137 napisał:

starałem sie używać polskich znaków,pewnie gdzie nie gdzie mi nie wyszło,wybaczcie

W języku polskim jest raptem chyba 9 liter ze znakami diakrytycznymi. Każdy, kto kończy I, II, maksymalnie III klasę podstawówki ma to opanowane. Nie rób sobie jaj, to nie może "nie wyjść". Chyba, że masz mniej niż 12 lat, to zwracam honor.

No ale tak w odniesieniu wreszcie do istoty sprawy, to... nie mam zielonego pojęcia w czym masz problem, dlatego napiszę to prosto, przejrzyście i w sposób przyswajalny chyba dla każdego.

Zaczynasz od... usunięcia wszystkiego w cholerę. Call of Chernobyl oraz Zewu Prypeci. Następnie...

1. Wyciągasz z pudełka płytę z Zewem Prypeci.

2. Umieszczasz nośnik w napędzie.

3. Uruchamiasz instalator, wykonujesz jego polecenia i instalujesz grę we wskazanym przez siebie katalogu.

4. Korzystasz ze wspomnianej w pierwszym akapicie poprawki, która usuwa upierdliwe monity o aktywację gry, a przy okazji ma chyba zintegrowanego patcha 1.6.02, który także będzie Ci potrzebny. Instalujesz zatem jedno i drugie.

5. Przygotowujesz sobie instalację Call of Chernobyl. Nie będę robił dubli, @Junx opisał to prześwietnie w temacie wersji 1.4.22 (zakładam, że właśnie w tę chcesz grać). Tu masz link: https://stalkerteam.pl/topic/8376-call-of-chernobyl-1422-polonizacja-instalacja-linki/ Trzymasz się tego, instalujesz moda.

6. Uruchamiasz CoC.

6a. Działa? To dobrze.

6b. Nie działa? W podlinkowanym temacie masz ścieżkę, w której umieszczane są logi po wylotach. Tu masz drugi pomocniczy temat w tej kwestii: https://stalkerteam.pl/topic/6615-poradnik-jak-sprawdzić-logi/

W kolejnym poście z problemami nie pisz autobiografii, bo ciężko wyłuskać ogólny sens. Załącz po prostu loga, albo krótko opisz objawy, ktoś na pewno pomoże.

I nie kombinuj oraz nie "cuduj". Instalacja CoC nie jest specjalnie trudna, właściwie chyba nie trudniejsza niż przeciętnej gry. Jeśli jesteś w stanie zainstalować na kompie cokolwiek, to postępując według powyższych instrukcji, poradzisz sobie i z tym. Nie grzeb w plikach, nie szukaj dziury w całym, bo skoro innym działa bez takich kombinacji, to u Ciebie także będzie. Natomiast jeśli takie proste operacje jak kopiuj-wklej, skanowanie archiwum w poszukiwaniu błędów czy uruchamianie czegoś z prawami administratora jest dla Ciebie czarną magią lub sprawia jakieś problemy, to tym bardziej kieruj się instrukcją, nie intuicją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Wskazanie forumowicza zaczynasz tak jak napisał @Revter , ale pamiętaj że pomiędzy @ a wpisywanym nickiem nie może być odstępu. Pojawi Ci się rozwijane okno i w miarę wpisywania znaków w tym oknie nicki. Kiedy pojawi się nick tego kogo chcesz wskazać, klikasz w niego i pojawi się on na takim zamleczonym tle. Robisz spację i albo piszesz co masz do napisania, albo kolejny nick.

Kolejny nick może być samodzielny, albo w treści wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża nie przesadzaj i nie rób ze mnie idioty,to że napisałem że gdzie nie gdzie mogło mi nie wyjść miałem na myśli że po prostu mogłem oczywiście przez przypadek nie wcisnąć alta aby utworzyć polski znak

13 godzin temu, Sierioża napisał:

nie pisz autobiografii, bo ciężko wyłuskać ogólny sens.

po prostu chciałem się z Wami podzielić jak wygląda to u mnie,co tu rozumieć?tekst jest napisany logicznie,z sensem i po kolei co było,nawet masz screeny a skoro jest on dla Ciebie problematyczny to...wybacz

13 godzin temu, Sierioża napisał:

jak masz za słabego kompa na dany tytuł, to obniżasz ustawienia, ograniczasz wodotryski graficzne i zmniejszasz rozdzielczość.

tu tez nic nowego mi nie napisałeś o czym bym nie wiedział, zawsze tak robię aczkolwiek tu nie zdało to egzaminu

 

13 godzin temu, Sierioża napisał:

Zaczynasz od...

Wiem od czego mam zacząć i co mam robić ponieważ są do tego instrukcje itp

Edytowane przez cez137
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  - Napisałem Ci dokładnie jak "przywołać" chcianego forumowicza. Po @ nie wklejasz nicka, ale go normalnie piszesz i wybierasz z rozwiniętego okna. Jak powstanie taki zamleczony na ekranie, to forumowicz dostaje powiadomienie ( jak u siebie takie coś ustawił ).

Nick ma wyglądać tak, jak Twój w tym wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cez137 napisał:

@Sierioża nie przesadzaj i nie rób ze mnie idioty,to że napisałem że gdzie nie gdzie mogło mi nie wyjść miałem na myśli że po prostu mogłem oczywiście przez przypadek nie wcisnąć alta aby utworzyć polski znak

Dobre :D Bardzo dobre wręcz. Drukuję, wieszam nad łóżkiem. O ile w ogóle do niego dotrę, bo istnieje realne ryzyko, że przez przypadek zapomnę stawiać prawą nogę za lewą. 

Instalujesz moda w sposób kombinowany, byle działało. Nie lepiej posłuchać starszego kolegi i zrobić tak, jak trzeba, by uniknąć późniejszych kłopotów? Wziąć sobie również do serca rady ze sprawdzaniem logów i inne, by rozwiązywanie problemów w przyszłości było łatwiejsze? To tylko kwestia czasu, kiedy jakieś się pojawią.

No ale mniejsza z tym. Olałeś moje rady, tak jak wcześniej pytania Antona, do tego stroszysz się jak kogucik, bo ośmielam się stwierdzić, że nie jesteś mistrzem klawiatury. Na dalsze zaangażowanie w temat z mojej strony nie licz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sierioża napisał:
5 godzin temu, cez137 napisał:

przypadek nie wcisnąć alta aby utworzyć polski znak

Dobre :D Bardzo dobre wręcz. Drukuję, wieszam nad łóżkiem. O ile w ogóle do niego dotrę, bo istnieje realne ryzyko, że przez przypadek zapomnę stawiać prawą nogę za lewą.

Uważaj żebyś czasem nie popuścił jak będziesz szedł do tego wyrka:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.