Jump to content

Call of Chernobyl - DYSKUSJA OGÓLNA

Message added by Agrael,

Call of Chernobyl 1.4.22 - POLONIZACJA, INSTALACJA, LINKI

Recommended Posts

Już wielokrotnie pisano, że CoC, DA nie są modami, a bazami do ich tworzenia. Szczątkową fabułę i również szczątkowe zadania uzupełniające ( poboczne ) mają tylko dlatego, aby przyszły twórca moda mógł bazę przejść i się z nią zapoznać. Nie są to moje pomysły, ale wypowiedzi na stronie bazy jej autorów. Także wszystkie dodatki są też tylko rozbudową bazy, a nie dają moda.

Jedynym dotychczas modem z prawdziwego zdarzenia jest Powrót Legendy. Grałem w niego zaraz po wydaniu w wersji rosyjskiej i byłem zadowolony. Było to coś nowego.

Nie namawiam do gry, bo nie mam rozeznania, czy został przetłumaczony.

• Replies 597
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Borovos (jeden z twórców Call of Chernobyl) kontynuuje pracę nad nowym "połączonym Barem". Obejmie on obszar lokacji: Bar, Rostok, stary (buildowy) Rostok i część terenu Doliny Mroku. Poniżej kilka zr

Próbują dodać funkcję gotowania, ktoś głodny?  

nie ma ich tam gdzie były w Zewie Prypeci. Teraz są w skrytkach przyznawanych za wykonane zadania albo w sklepach (bardzo rzadko i bardzo drogo).

Posted Images

• 3 weeks later...

@slawek243 na Bagnach, chodzi sobie w kółko po lokacji. Najlepiej i najszybciej idź do bazy Czystego Nieba, zdrzemnij się godzinkę na łóżeczku ;) po obudzeniu zobacz czy jest już w bazie. Jeśli tak to idź pogadać, jak nie to powtarzaj drzemkę do momentu jak trafisz na godzinkę, w której zajdzie do tej bazy. 

Cześć wszystkim.

Mam pytanie dotyczące Call of Chernobyl.

Czy jest jakiś sposób aby zwiększyć limit udźwigu.

Czy jest jakiś sposób aby broń wolniej się psuła.

Ponieważ mam tylko jedną broń którą nie muszę naprawiać mimo że sporo z niej strzelałem przez ostatni dni i ani razu nie wymagała naprawy  a inne bronie już po paru strzałach wymagają naprawy.

@slawek243 ale chyba widzisz, że te inne pukawki, które podnosisz to są bardzo zniszczone? Pasek zużycia broni na "czerwono" przeważnie. Giwerki zawsze możesz naprawiać u techników i modyfikować żeby np wolniej się zużywały. Oczywiście mówię o broni, której będziesz używał, a nie żebyś robił tak z każdą znalezioną sztuką :)

Co do udźwigu to wpisz sobie w googla np:

call of chernobyl weight mod i wybieraj bo jest parę różnych to weź, który najbardziej ci pasuje, tylko sprawdź na jaką wersję CoCka jest mod i na jakiej ty grasz, czy np na 1.4.22 czy na 1.5r6.

Widziałem nawet moda na 1 milion kg udźwigu :D

Co do "nie psucia" się broni to widziałem modzika, że twoja broń się nie niszczy.

https://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/addons/no-gear-degrade-for-coc-15

Był też taki na 1.4.22

Ewentualnie mógłbyś bawić się w konfigach każdej broni wg tego schematu ale to kupa roboty:

https://steamcommunity.com/app/41700/discussions/0/2860219962088578479/?ctp=1

Albo szukaj mody z frazą "durability" ja za bardzo nic nie wypatrzyłem.

• Dodatnia 1
  • 3 weeks later...
15 minut temu, tom3kb napisał:

@Lolo nikt ci nie broni jak lubisz latać z "różowymi" karabinkami :)

Do Zewu na bank jest taka paczka, a może i do CoCka i Anomaly też gdzieś 🤔

Mogę dodać bez skinów

Godzinę temu, Lolo napisał:

Mogę dodać bez skinów

Są gusta i guściki, rób to co tobie się podoba :)

A może to by działało w CoCku

Ewentualnie po poprawkach.

@Lolo Przecież założeniem dla CoC było przywrócić stalkera z "tamtych czasów" . Stąd i grafika "niedzisiejsza". Cukierkowo, kolorowych modów jest wystarczająco. Jak takie lubisz, to zagraj sobie w "Pozostawiony umierać".

A to co zrobisz z CoC na swoim kompie, to już tylko Twoja osobista wola.

33 minuty temu, kondotier napisał:

@Lolo Przecież założeniem dla CoC było przywrócić stalkera z "tamtych czasów" . Stąd i grafika "niedzisiejsza". Cukierkowo, kolorowych modów jest wystarczająco. Jak takie lubisz, to zagraj sobie w "Pozostawiony umierać".

Czy ja coś o grafice wspominałem? Po prostu miałem taki pomysł :)

41 minut temu, kondotier napisał:

Nie zrozumieliśmy się chyba 

@Lolo Nie wlejesz litra wody do pół litrowego garnka. Musisz dobierać mody, do możliwości swojego kompa, albo grać na najniższych ustawieniach, a to wiąże się z pogorszeniem grafiki. Wóz albo przewóz.

• Dodatnia 1
11 godzin temu, kondotier napisał:

@Lolo Nie wlejesz litra wody do pół litrowego garnka. Musisz dobierać mody, do możliwości swojego kompa, albo grać na najniższych ustawieniach, a to wiąże się z pogorszeniem grafiki. Wóz albo przewóz.

Właśnie CoC z dodatkami na grafikę działa płynnie. Więc jest ok

Doberek. Czy ktoś podpowie  jak namierzyć schowki w Zatonie, Janowie i Wschodniej Prypeci...   W podstawce graty leżały na wierzchu a teraz "sliszkam pusto". Z Forum wiem że zostały dodane skrytki do wspomnianych lokacji ale jakoś nie namierzyłem. Nie zdarzyło mi się również dostać info o schowku w tych rejonach po wykonaniu jakiegoś zadania :-/

9 minut temu, Jumbago napisał:

Doberek. Czy ktoś podpowie  jak namierzyć schowki w Zatonie, Janowie i Wschodniej Prypeci...   W podstawce graty leżały na wierzchu a teraz "sliszkam pusto". Z Forum wiem że zostały dodane skrytki do wspomnianych lokacji ale jakoś nie namierzyłem. Nie zdarzyło mi się również dostać info o schowku w tych rejonach po wykonaniu jakiegoś zadania 😕

Jeżeli chodzi o lokalizacje schowków to widziałem jednego w rurze na Zatonie. Wydaje mi się że schowki pojawiają się losowo

Trudno. Zaczekam na te schowki 😞  Gram na swobodnym wybierając połączenie trybu ekstremalnego i reinkarnacji. Tylko strasznie wku...... że najrzadziej odradzam się jako ekolog lub stalker a najczęściej jako monolit lub bandyta ( no wojaki też często wpadają). Ciekawe czy opcję reinkarnacji można edytować hehe....

7 godzin temu, Jumbago napisał:

Trudno. Zaczekam na te schowki 😞  Gram na swobodnym wybierając połączenie trybu ekstremalnego i reinkarnacji. Tylko strasznie wku...... że najrzadziej odradzam się jako ekolog lub stalker a najczęściej jako monolit lub bandyta ( no wojaki też często wpadają). Ciekawe czy opcję reinkarnacji można edytować hehe....

Wykonuj więcej zadań (Polecam dodatki na nowe zadania)

Acha i jeszcze jedno. Czy jest jakiś mod/patch zmuszający NPCów do zejścia z drogi. Blokowanie wejść jest nieco irytujące...

p.s. czy to bug? ostatnio dziwne rzeczy mi się dzieją w kordonie. część stalkerów robi się wroga (jestem pewiem że nikogo nie uszkodziłem). innym razem zobaczyli mnie żołnierze (nie strzelałem do nich) i przyszli  po mnie w 10 (?!?) do wioski a stalkerzy nie reagowali a nawet karcili mnie kiedy wyciągałem broń (nie reagowali nawet kiedy jeden zginął jak znalazł się na lini strzału wojaków).

Edited by Jumbago