Skocz do zawartości

Call of Chernobyl - DYSKUSJA OGÓLNA


vranorvs
Wiadomość dodana przez Agrael,

Call of Chernobyl 1.4.22 - POLONIZACJA, INSTALACJA, LINKI

 

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Mam taki błąd przy przejściu z Doliny Mroku do Cmentarzyska pojazdów.

 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : out_of_memory_handler
[error]File          : xrDebugNew.cpp
[error]Line          : 428
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Out of memory. Memory request: 255298 K
 

stack trace:

0023:0027717F xrCore.dll, xrDebug::fatal()
0023:624FDAB8 MSVCR120.dll, fcloseall()
0023:00277CA6 xrCore.dll, xrMemory::mem_alloc()
0023:00602418 xrCDB.dll, ISpatial_DB::verify()
0023:00601901 xrCDB.dll, ISpatial_DB::verify()
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawił się nowy patch do Call of Chernobyl:

http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/downloads/call-of-chernobyl-14-full

Zmiany są dość daleko idące, a obejmują m.in.:

- nową opcjonalną ścieżkę fabularną;
- bardziej rozbudowany kreator postaci;
- ulepszone statystyki w PDA;
- zaludnione lokacje podziemne;
- degradację artefaktów;
- dodatkowe zadania frakcyjne;
i sporo innych.
 

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym mógł to bym spróbował zrobić spolszczenie, ale nie mogem. Z innych informacji parafialnych: na ModDB wróciły addony na bronie dostosowane pod wersję 1.4. Jak ostatnio patrzyłem to był AO 3 i OWR. STCoP Weapon Packa nie zauważyłem, ale jako że wersja na patch 1.3.20 była oficjalntm dodatkiem, to można się spodziewać, że i pod tego apdejta się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pojawia się coraz więcej modów w języku angielskim, zachodzi potrzeba aby ci co go znają na tyle dobrze aby tłumaczyć, nauczyli się też tego, jak to się robi. My tłumacze z rosyjskiego, chętnie podpowiemy, przekażemy swoje doświadczenie.

A kandydaci na nowych tłumaczy oprócz znajomości języka, powinni mieć ogrom dobrej woli i anielską cierpliwość. No i wolny czas.

@Arni - a jaki jest powód że nie możesz?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arni- jak będziesz gotów i zdecydowany, daj znać. Wskażę Ci potrzebne narzędzia i dam rady uniknięcia problemów.
A czy tłumaczysz moda, addony, fixy czy diabli wiedzą co jeszcze, zasady są te same. Poszukaj jeszcze innych chętnych, bo tłumaczenie w pojedynkę to mordęga i wieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w razie gotowości poinformuję. Wiem też, że tłumaczenie samodzielne to ostateczny akt desperacji i rozpaczy, jednak w przypadku addonów do broni jest to kwestia góra kilku plików, więc addon jest do zrobienia solowo na spokojnie. Wiem, bo sam kiedyś tłumaczyłem sobie z angielskiego właśnie Weapon Packa do Zewu i były tam tylko chyba 2 pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja grałem, wrażenia są pozytywne, w końcu podziemia jak i Elektrownia są "żywe", gram na wersji 1.4.10, ale gdzieś był już patch .11. Mam paczkę dodatków na bronie, pancerze itd. dziś planuje robić addon dla NPC'ów w postaci większej różnorodności modeli pancerzy, ale to wieczorem/nocą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainstalowałem również czystą wersję moda Call_of_Chernobyl_1_4_14 bez dodatku Misery i dołożyłem do niej AO3_for_Call_of_Chernobyl_v4 - pukawki są piękne. Sam mod też zachwyca... Rzecz jasna gram w języku Rosyjskim. @Junx - nie testuję wersji ENG - słabo znam język :rolleyes:....

1521f5513589607.jpg  3fe915513589710.jpg  09b091513589892.jpg

Spoiler

85cbce513589955.jpg  dc5cc8513590001.jpg  5a0b84513590069.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię grać w kilka modów jednocześnie, więc kontynuuję moją przygodę w nową odsłonę Czarnobyla. Jest wspaniale... :D

 

 

Spoiler

ca61c1514084967.jpg 05f16d514085084.jpg

9d0fec514085187.jpg  5808d8514085273.jpg

ŹRÓDŁO OPISU DBG: http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/videos/call-of-chernobyl-in-game-debugging

   Do moda załączony jest edytor i spawner. Aby go uaktywnić dopisujemy po spacji frazę " -dbg" w elemencie docelowym w skrócie gry na pulpicie. Powinno wyglądać to tak: "C:\Call_of_Chernobyl_1_4_14\S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl\Stalker-CoC.exe" -dbg

7165d8514085904.png

Aktywacja dodatku następuje przez "ESC" i następnie wciśnięcie klawisza "S" 

 

 Na stronie można poczytać więcej:  http://forum.epicstalker.com/viewtopic.php?t=297  Kilka screenów z edycji ode mnie:

 

 

Spoiler

04785b514086145.jpg  bb1470514086199.jpg

5e4513514086264.jpg  af25bc514086325.jpg

 

Film przedstawiający możliwości programu:

 

 

/// 11.12.16 ///

Uparcie brnę w niego równolegle z AZM. Emisja daje kopa :D. Zestrzelenie śmigłowca z AK 12 to majstersztyk :005:. No i przepiękna Dolina Mroku...

Spoiler

8a16ac514360249.jpg  134ea1514360348.jpg

56662f514360398.jpg  a9b0c1514360420.jpg

c6ec38514360487.jpg  d73ad4514360518.jpg

 

 

Najnowszy patch CoC 1.4.15: http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/downloads/coc-1415-patch

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie Parafialne: Ekipa pracuje nad mapą Dolina Mroku, będzie ona powiększona DWA RAZY. Będzie to zbiór najlepszych map w całej serii połączone w jedną, lista map:

- CS Darkvalley
- SoC Darkvalley
- Build 1935 Darkvalley
- GSC archive (Iov)
- old darkdolina part

1479046527247.jpg

 

Aktualne prace: Wykończenie "wnętrza" mapy

Następnie: Zmiana podstawowych tekstur na te z AN4 do testów

Kolejno: Wykończenie AI mapy, tworzenie spawn'u/świateł

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych informacji z prac nad modem.

Na początek obrazki ;) przedstawiające kilka miejscówek z nowej Ciemnej Doliny. Tą co wyżej wstawił @Junx

43035993.jpg13351139.jpg58359631.jpg

Trwają prace nad wnętrzami budynków, implementacją oświetlenia na mapie, roślinnością z "Absolute Nature 4".

Możliwe, że w przyszłości zmiany dotkną też lokacji Bagna i Bar. Bagna zostałyby powiększone, a Bar połączony z Dziczą.

Tworzone są nowe funkcje, np "szybka podróż - fast travel" pomiędzy znanymi nam już miejscówkami, system jak w różnych rpg-ach.

Szybka podróż nie będzie możliwa gdy będziemy krwawić, będziemy napromieniowani, w pobliżu będą wrogowie albo gdy będzie trwała emisja.

Takie rzeczy gracz będzie sobie mógł włączyć/wyłączyć w opcjach gry. Szybkie podróżowanie standardowo ma być niby wyłączone (z opisu filmiku).

Źródło: AP PRO

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej kilka zrzutów ekranu pochodzących z dodatku Call of Chernobyl HD Models Addon do modyfikacji Call of Chernobyl, podmieniającego modele NPC na ich odpowiedniki w wysokiej rozdzielczości. Niektóre z nich naprawdę złapały mnie za serce (choć ogólnie sceptycznie patrzę na dodatki graficzne). Oceńcie jednak sami.

mwjf4gU.jpg 8ipNEW1.jpg xMLdpik.jpg

Spoiler

AVmhFYX.jpg 0LPVocu.jpg mJwdfwq.jpg

arDM3yk.jpg 5s2rlEj.jpg ocia9fR.jpg

aCvpYcX.jpg WKEXD7m.jpg PHBvQpb.jpg

sOycgrq.jpg FuCUELt.jpg CWXe2RQ.jpg

VSq60BV.jpg dxPphZf.jpg 6F3bQHg.jpg

SQ5vkWK.jpg 3ES1r7E.jpg YEsxFj8.jpg

p04uQMs.jpg bTz601U.jpg fE8Qcgp.jpg

unSK2EQ.jpg K8WCI8e.jpg uJAPGyX.jpg 

JHSN4zR.jpg i7Z4TxW.jpg BpCtfai.jpg

 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.