Skocz do zawartości

Dodatki do Call of Chernobyl - dyskusja ogólna


Wernoch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Cześć właśnie zainstalowałem Call of Chernobyl i zastanawiam się nad addonami. Wybrałem kilka które mnie intersują, ale nie jestem pewien czy będą działać poprawnie ze sobą:
Broń
Arsenal Overhaul 3.1 (v.5)
Original Weapon Renewal 3
STCoP Weapon Pack 2.8.0.7

Frakcje:
DoctorX Dynamic Faction Relations i DoctorX Faction Relations 1.6 to 2 to ten sam mod ?
Full Simulation A-Life - npc mogą wchodzić w interakcje ze sobą nawet jeśli gracz nie jest na danym terenie
Living Zone by Skelja

Anomalie
DoctorX Dynamic Anomalies

Zadania:
DoctorX Questlines 1.25

Pancerze:
Outfit Addon

HUD:
Smurth's Dynamic Hud - ten mod dodaje nowe animacje jedzenia, picia itd. czy zmienia w jakiś sposób sam HUD ?

Tekstury:
A pinch of Spices
Autumnal Winds
Structures Redux
Absolute Nature Redux
Dodge these Gnomus scopes 
TOSKA HD-MODELS
Meet the DOOR v4c
Fluffy Grass v7.0.2 "UBMD Edition""
S.W.T.C. - Call of Chernobyl Edition
Drunkard Pillow v4

Reshade:
PhotoRealistic Zone 1.4Displaying units like in Clear Sky v2 

Trudność:
Dan's Monster Mods [1.4.22
W.A.R.F.I.G.H.T.E.R. Realism Addon - nad tym jeszcze myśle bo nie wiem jak trudnym jest mod CoC sam w sobie

 

Edytowane przez desti2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dodatków broni polecam tylko STCoP(+ patch, bo crashe będą).

Jest zbalansowany, duży i stabilny no i w przeciwieństwie do AO czy OWR, który może są ładne i dopracowane, ale balans w nich to żart.

 

Dynamic Anomalies olej, bo w ostatniej wersji nie jest już "dynamic", na początku gry ustawia losowo anomalie i na tym koniec, bo gdy addon był naprawdę dynamiczny w poprzedniej wersji nie usuwał anomalii i gracze mieli po kilku godzinach gigantyczne ściany anomalii blokujące wyjścia z map :D

 

Smurth's Dynamic Hud jest ciekawy, ale trzeba sobie powiedzieć że:

1. Animacje jedzenia/leczenia nie są zbyt ciekawe i po pewnym czasie denerwują.

2. Efekty masek są TRAGICZNE. fajnie to wygląda na początku i na screenach ale w rzeczywistości doprowadzają do szału. Stracisz 1% pancerza i pokazuje ci takie ślady obrażeń i pęknięć że nic totalnie nie widać. Bez edycji tekstur by były mnie walące po oczach się nie obejdzie.

Jednak mimo to polecam zainstalowanie tego dla addona dodającego przegrzewanie broni, no i poza tym w folderze optional_hud_and_npc jest kilka fajnych HUDów(polecam jak zawsze "Hud - style AA", mały, prosty nie walący po oczach)

 

 

Najważniejsza sprawa to kolejność instalacji, tutaj nie można się pomylić, tutaj jest moja konfiguracja na której zazwyczaj gram:

1. Call_of_Chernobyl_1_4_12
2. 1.4.22_patch dla CoC
3. STCoP_Weapon_Pack(+fix)
4. Outfit_Addon + patch dla STCoP
5. Dodge_these_Gnomus_scopes_1.04_AO-OWR-STCoP
6. Corpses_drop_money
12. DoctorX Questlines
13. DoctorX Dynamic Faction Relations
14. Full_Simulation_A-Life_1.4.22
15. Dan's Monster Mods

16. Smurth's Dynamic Hud

A potem wszelkie addony graficzne jednak i tu kolejność ma znaczenie:

1.Absolute Nature Redux
2.Structures Redux
3.Autumnal Winds(ale tylko gdy chcesz bardziej jesienny wygląd bo ten addon to to samo co Absolute Nature Redux tylko jesienny...)
4.S.W.T.C. - Call of Chernobyl Edition
5.Meet the DOOR v4c
6.Drunkard Pillow v4
7.Fluffy Grass v7.0.2 "UBMD Edition"
8.A pinch of Spices
9.TOSKA HD-MODELS (jednak z tym uważaj bo naprawdę potrafi przyciąć czasami)

 

 

Reshade to na razie zostaw. Włącz grę, ustaw grafikę na maxa czy jak tam lubisz(polecam grać na DX9 Enhanced Full dynamic, bo DX11 ma bugi ze światłami i szczerze nic takiego nie daje...) zobacz jak ci się gra, jeśli masz mniej niż 50fps to olej Reshade bo to jest cholernie ciężkie dla systemu i fps może ci spaść nawet o 20.

Edytowane przez Paranoia
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W.A.R.F.I.G.H.T.E.R. jest dobry, nie są to jakieś wielkie zmiany ale zawsze coś dobrego.

Z poziomem trudności to standardowe ustawienia są w miarę dobre, ale zamiast bawić się z obrażeniami to włącz w opcjach "hardcore AI aim", patrole helikopterów i wyłącz sobie celownik :] sama gra bez celownika daje sporo frajdy bo nie wiadomo do kogo podchodzisz(nie zaznacza ci kolorem czy to wróg czy neutralny)

 

 

Ja osobiście polecił bym jeszcze edycje actor.ltx w gamedata/configs/creatures

znajdź linijkę gdzie jest text "ph_box" i podmień wszystkie na to:

ph_box0_center     = 0.0,  0.9,  0.0
ph_box0_size       = 0.30, 0.9,  0.30
ph_box1_center     = 0.0,  0.65,  0.0
ph_box1_size       = 0.35, 0.65,  0.35
ph_box2_center     = 0.0,  0.2,  0.0
ph_box2_size       = 0.35, 0.2,  0.35

 

da ci to niski opcje "leżenia"(prone) Przydatne do skradania się i do osłony w czasie ostrzału

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drunkard Pillow v4 niechce działać z TOSKA HD-MODELS , wywala do pulpitu ktoś wie czemu ? I co ze spolszczeniem do  DoctorX Questlines, Outfit_Addon wersje spolszczenia nie są zgodne z najnowszymi wersjami modów ale wszystko wydaje się działać okej, ale nie wiem czy później coś się nie popsuje więc czy mogę używać spolszczeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, desti2 napisał:

Drunkard Pillow v4 niechce działać z TOSKA HD-MODELS , wywala do pulpitu ktoś wie czemu ?

 

Bo TOSKA HD MODELS i Drunkard Pillow to mody HD, Jednak jak Drunkard Pillow to tylko statyczne tekstury, to Toska Models HD to modele w wysokiej rozdzielczości z dużymi teksturami. Autor wyraźnie napisał że te modele są naprawdę wymagające dla systemu, i możliwe są wyloty...

To samo się tyczy z moimi teksturami HD w Drunkard Pillow, duża część jest w rozdzielczości 2048px, więc Stalker musi się nieźle napracować by to wszystko załadować  z dysku i pamięci RAM...

zawsze możesz zmniejszyć jakość tekstur, albo wybrać tylko kilka modeli z toska models-HD, możesz też wpisać -noprefetch w skrócie do gry(jeśli nie masz) by jako-tako przyspieszyć ładowanie. No i oczywiście defragmentacja, jak nie całego dysku to przynajmniej folderu gdzie masz grę, to zawsze przyspieszy grę.

 

Poza tym wywala ci z jakimś błędem? sprawdzałeś logi? Może wali ci przez coś innego?

Edytowane przez Paranoia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Paranoia napisał:

 

Bo TOSKA HD MODELS i Drunkard Pillow to mody HD, Jednak jak Drunkard Pillow to tylko statyczne tekstury, to Toska Models HD to modele w wysokiej rozdzielczości z dużymi teksturami. Autor wyraźnie napisał że te modele są naprawdę wymagające dla systemu, i możliwe są wyloty...

To samo się tyczy z moimi teksturami HD w Drunkard Pillow, duża część jest w rozdzielczości 2048px, więc Stalker musi się nieźle napracować by to wszystko załadować  z dysku i pamięci RAM...

zawsze możesz zmniejszyć jakość tekstur, albo wybrać tylko kilka modeli z toska models-HD, możesz też wpisać -noprefetch w skrócie do gry(jeśli nie masz) by jako-tako przyspieszyć ładowanie. No i oczywiście defragmentacja, jak nie całego dysku to przynajmniej folderu gdzie masz grę, to zawsze przyspieszy grę.

 

Poza tym wywala ci z jakimś błędem? sprawdzałeś logi? Może wali ci przez coś innego?

Zmniejszenie jakości tekstur pomogło i gra się uruchamia. Czy da się jakąś uruchomić grę bez crasha na max teksturach z TOSKA HD MODELS( Drunkard Pillow uruchamia się bez problemów). 

Nie wywala żadnego błedu a w logach pisze że "out of memory"

Edytowane przez desti2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są uroki Stalkera. Gra ma dobre 10 lat a my wciąż pakujemy w nią wysokiej rozdzielczości modele i tekstury, więc nagłe wyloty są nieuniknione :]

Jeśli chcesz jednak grać ze wszystkim na maxa, to na początek dodaj do skrótu gry -noprefetch potem upewni się że masz porządek w gamedata(żadnych modów dziwolągów czy zmian w configach). Następnie zrób defragmentacje , przynajmniej folderu z grą(polecam program: "Auslogics Disk Defrag Touch") Defragmentacja naprawdę może pomóc bo Stalker sporo korzysta z dysku, bardziej niż z RAMu gdzie nieważne ile go masz gra i tak jest ograniczona do 3.5GB. 

Teraz pozmieniaj trochę ustawienia:

-Ustaw Renderowanie na Enhanced Directx 9, bo Direct10/11 nie dają żadnej różnicy poza problemami z cieniami i światłami.

- Nie ma sensu ustawiać odległości renderowania powyżej połowy, więc ustaw sobie zasięg widzenia tak na 40-50%

-Detale obiektów można spokojnie ustawić na 75% bez widocznej straty w jakości

-Detale tekstur na maksa.

-Filtracja Anisotropic ustaw na 2

-Nie wiem jak inni ale mi Antyaliasing w ogóle nie działa tak jak trzeba więc wyłącz go

-Cienie słońca - wymagane, bez nich gra jest "płaska" 

-Cień aktora, nie ma większego znaczenia czy jest czy nie ma.

-Odległość oświetlenia ustaw tak na 30-40%

-Jakość Cieni ustaw na 50-75% różnica będzie polegać tylko na tym że cienie będą bardziej "schodkowate"

-Sun Rays wyłączone. Fajnie wyglądają, sam je uwielbiam, ale potrafią nieźle zwolnić grę...

-SSAO ustaw na default i medium, HBAO niby jest dla Nvidi a HDAO dla Radeona ale to bzdety, różnice są totalnie niewidoczne w grze.

No i na koniec sprawdź niższe rozdzielczości. Wysoka rozdzielczość potrafi bardziej zaszkodzić stabilności niż wszystkie inne ficzery.

Ja sam na laptopie ustawiam wszystko na maxa, ale rozdzielczość mam 1366x768 mimo że ekran natywnie ma 1080p. Bo Gdy robię odwrotnie i chcę pograć w 1080 muszę serio sporo zmniejszać w ustawieniach  by mieć stabilne 30fps :/

 

EDIT: poza tym zawsze możesz z TOSKA models HD wybrać tylko kilka modeli, a nie całość. 

wybierasz grupy modeli z gamedata\meshes\actors a potem cały folder tekstur(gra nie będzie ze wszystkich korzystać)

Edytowane przez Paranoia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paranoia - mam prośbę. Kiedyś pamiętałem i miałem gdzieś zapisane, co powodują te dodatki do skrótu pulpitowego. Przy zmianach komputerów, to się gdzieś zapodziało. W Dziale dla początkujących stalkerów, przydał by się temat z tymi skrótami i opisami co spowodują w grze, oraz porady, kiedy trzeba ich używać. Będzie temat, nikt nie zapomni po co są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych komend do skrótów jest chyba z 20 czy 30, ale najważniejsze to te:

 -skipreg   -Gra omija sprawdzanie rejestrów gry, przydatne gdy CoC nie wykrywa oryginalnego CoPa

-nointro -wiadomo, brak intra

-noprefetch -Stalker nie ładuje wstępnie wszystkich danych do pamięci RAM i cache. Zamiast tego ładuje większość prosto z dysku, dla tego szybki dysk albo defragmentacja są wskazane przy każdej instalacji większego moda czy samej gry.

-dbg - Specjalne menu do debugowania i spawnowania. W czasie gry(po załadowaniu save) wchodzimy do Głównego Menu i wciskamy klawisz S, pojawi się nowe menu gdzie możemy spawnować elementy, przenosić się do innych lokacji albo testować efekty.

-noshadows -Gra ładuje się z bez cieni w grze

-file_activity - w konsoli mamy logi dotyczące z jakich plików gra korzysta w danym momencie(możliwe crashe gdy się tego używa) 

-nodistort -usuwa efekty "haze", czyli efekty zniekształcenia jak np przy ognisku czy przy anomalii(jednak nie same grafiki ogniska czy anomalii)

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kondotier napisał:

@Paranoia - mam prośbę. Kiedyś pamiętałem i miałem gdzieś zapisane, co powodują te dodatki do skrótu pulpitowego. Przy zmianach komputerów, to się gdzieś zapodziało. W Dziale dla początkujących stalkerów, przydał by się temat z tymi skrótami i opisami co spowodują w grze, oraz porady, kiedy trzeba ich używać. Będzie temat, nikt nie zapomni po co są.

@kondotier, te dodatki do skrótu i wiele więcej opisał @trurl3 już w 2010 roku w tym temacie - 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox- a kto teraz zagląda do plików z 2010r, ukrytych gdzieś w czeluściach forum? Dla takiego coś, miejsce jest w poradach dla nowych graczy.

To co napisał @Paranoia dwa posty wyżej, za kilka dni będzie już niewidoczne, a za miesiąc, dwa, nikt o tym pamiętał nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z FPS, na zatonie mam 50-70 w innych lokacjach 60++ ze wszystkim teksturami HD i opcjonalnymi 4k + reshadem. Wywala mi grę do pulpitu tylko, gdy zmienię jakość tekstur na 5 bez żadnego błędu a w logach mam:

Cytuj

[error]Expression    : D3DXCreateTexture( HW.pDevice, top_width,top_height, levels_exist,0,t_dest_fmt, D3DPOOL_MANAGED,&t_dest )
[error]Function      : TW_LoadTextureFromTexture
[error]File          : ..\xrRender\Texture.cpp
[error]Line          : 153
[error]Description   : Ran out of memory

Wszystkie inne paski mogę mieć na max, próbowałem je zmniejszyć ale nic to nie zmienia. 

W skrócie gry dodałem "D:\S.T.A.L.K.E.R. - Call of Chernobyl\Stalker-CoC.exe" -nointro -noprefetch -skipreg

Używam tylko modów z listy która wcześniej mi podałeś instalowane w kolejności jakaś podałeś zawsze podmieniając jeśli zapyta.

Mam też patcha 4gb, nie wiem czy on działa na win 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za mało RAM'u albo/i VRAMU (albo stary, gówniany 32bitowy xrShit nie może wykorzystać twoich zasobów) żeby pograć na najdokładniejszych teksturach. Tyle. Jak robiłeś te patche na większe wykorzystanie ramu i dodałeś komendę -noprefetch do skrótu to pozostało ustawić suwak dokładności tekstur na 4/5, a jak nie to niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wędrowiec napisał:

Hejo! Czy ktoś wie czy istnieje jakiś addon pozwalający na grę frakcją Handlarzy albo czegoś w ten deseń?

 

Technicznie nie ma czegoś takiego jak Frakcja Handlarzy(w sensie uniwersum stalkera), w niektórych modach jak CoC jest ona dodana tylko dla tego by inne frakcje nie zabijały sprzedawców albo innych ważnych NPC, to jest jedyny powód istnienia tej nazwy...

Możesz ręcznie zmienić konfiguracje by każda frakcja była neutralnie nastawiona do ciebie, ale wtedy nikt poza mutantami nie będzie cię atakować... więc raczej sensu takiej modyfikacji nie ma, jednak możesz spróbować użyć tej: http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/addons/friendly-faction-mod Zmieni ona trochę relacje by frakcje były bardziej ""milsze"" dla ciebie...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wędrowiec

Otwierasz gamedata\axr_options.ini i szukasz linijki 

[temp]
new_game_character_name = Wędrowiec
new_game_faction = dolg

I gdzie masz new_game_faction zmieniasz na swoją, handlarze są pod nazwą trader.Generalnie nie wiem czy ci to polepszy rozgrywkę czy nie ale hf :)

 

Oczywiście musisz rozpakować gamedate coca, w załącznik daje unpacker :)

 

COP_COC_db_converter_1.4.zip

Edytowane przez Zievmowit
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2017 o 13:10, Paranoia napisał:

 

Technicznie nie ma czegoś takiego jak Frakcja Handlarzy(w sensie uniwersum stalkera), w niektórych modach jak CoC jest ona dodana tylko dla tego by inne frakcje nie zabijały sprzedawców albo innych ważnych NPC, to jest jedyny powód istnienia tej nazwy...

Możesz ręcznie zmienić konfiguracje by każda frakcja była neutralnie nastawiona do ciebie, ale wtedy nikt poza mutantami nie będzie cię atakować... więc raczej sensu takiej modyfikacji nie ma, jednak możesz spróbować użyć tej: http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/addons/friendly-faction-mod Zmieni ona trochę relacje by frakcje były bardziej ""milsze"" dla ciebie...

 

Dnia 23.07.2017 o 13:11, Zievmowit napisał:

@Wędrowiec

Otwierasz gamedata\axr_options.ini i szukasz linijki 


[temp]
new_game_character_name = Wędrowiec
new_game_faction = dolg

I gdzie masz new_game_faction zmieniasz na swoją, handlarze są pod nazwą trader.Generalnie nie wiem czy ci to polepszy rozgrywkę czy nie ale hf :)

 

Oczywiście musisz rozpakować gamedate coca, w załącznik daje unpacker :)

 

COP_COC_db_converter_1.4.zip

Dziękuję wam!

Po prostu chodziło mi o to żebym mógł grać frakcją na którą nie wpływa mod Dynamic Faction Relations bowiem wydaje mi się dziwne to że Frakcje pokroju Wolność czy Ekolodzy polują na samotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Prośba. Jak by ktoś mógł rzucić swoim fachowym okiem. Czy tak jest OK?

To co mam dodane i w jakiej kolejności:

01. Call_of_Chernobyl_1_4_12
02. 1.4.22_patch dla CoC
03. AO3.1_for_Call_of_Chernobyl_v5
04. Outfit_Addon + patch dla AO3.1
05. Camp_CoC.1
06. Dodge_these_Gnomus_scopes_1.04_AO-OWR-STCoP
07. Corpses_drop_money
08. DoctorX Questlines
09. DoctorX Dynamic Faction Relations
10. Full_Simulation_A-Life_1.4.22
11. Dan's Monster Mods
12. Smurth's Dynamic Hud
13. W.A.R.F.I.G.H.T.E.R_v0.51


Grafika:

14.Absolute Nature Redux
15.Structures Redux
16.S.W.T.C. - Call of Chernobyl Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.