Skocz do zawartości

Kwest na dysk Pantery


Raven

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy Stalkerzy, nie wiem czy u was też tak jest, jeśli nie to znalazłam ciekawostkę :@ , otóż po otrzymaniu kwestu na dysk Pantery teleportuje się na Kordon i nagle do głowy przyszła mi pewna myśl, co by było gdybym przed wejściem na most i smsem od Pantery zastrzeliła wszystkich wojaków? Odpowiedz jest następująca: posłaniec, który niesie dysk pojawia się :D , a zwykle były z tym problemy :D. Przy okazji to kłamstwo, że spawnuje się idąc drogą na posterunek, u mnie pojawił się przy torach, niedaleko rozwalonej lokomotywy i zawalonego tunelu, jak jeszcze grałam w poprzednią wersję Soli i spotykałam się już z Astronomem akurat postanowiłam też iść drogą przez nasym i moim oczom ukazał się posłaniec, który jakby nigdy nic idzie sobie spokojnie w stronę posterunku, dysk przy sobie też miał, sprawdziłam. Niestety tym razem facet był już martwy, robota dzików albo piesków, a dysk zabrał wojskowy, który patroluje tory, eh no i dziada trzeba było zastrzelić, bo po dobroci oddać dysku nie chciał :D. Sprawdziłam również, czy nasza szanowna najemnica nie pogniewa się przypadkiem na mnie, że nie upilnowałam posłańca, ale jednak wszystko było ok i zadanie zaliczone.

Byłabym wdzięczna gdyby ktoś jeszcze sprawdził tę ciekawostkę i jeśli wszystko gra możemy wyrzucić z poradnika notkę o potrzebie przypisania lub zespawnowania dysku Pantery http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun sie należy ...już myśleliśmy ,że znamy Soljankę na wylot. Brawo Raven. Tutaj Twój post nasuwa mi pewne opcje...a szczególnie to...

Przy okazji to kłamstwo, że spawnuje się idąc drogą na posterunek, u mnie pojawił się przy torach, niedaleko rozwalonej lokomotywy i zawalonego tunelu,

1..Był błąd i poradnik wskazywał nie ten most. Możliwa pomyłka, ponieważ oba te mosty są zwalone, lub zniszczone.

2..Szukamy w niewłaściwym miejscu. Wystarczy wejść na most by dostać SMS Pantery, a następnie na dól i sprintem do zawalonego tunelu i tam polować na posłańca. Wojacy pozostaną przy życiu, a my dostaniemy swój dysk.

3..Zlikwidować wojaków i wówczas szukać posłańca...Najbardziej ciekawi mnie w jaki sposób można odebrać dysk posłańcowi nie zabijając go... :D

Gdy tylko skończę Soljankę zabiorę się za testy polowe Twojego odkrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malakas, zeszłym razem też nie byłam w przyjacielskich stosunkach z wojskowymi, ale posłaniec nie zaczął do mnie strzelać i sobie pogawędziliśmy trochę. Można też do niego spróbować podejść w egzoszkielecie maskującym, może to bug, ale gdy zakładam to egzo to nawet gdy mam pogorszone stosunki z jakąś frakcją ekhem*przez przypadek zabiłam wolnościowca pilnującego wejścia do skarbca :D* nie moje wina :D, miałam problem żeby wywołać emisję, to jak weszłam do ich bazy mogłam normalnie z każdym pogadać i nikt nie chciał mnie odstrzelić. Eh trzeba złożyć wizytę Sidorowi :D i polepszyć sobie stosunki z Wolnościowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeszłym razem też nie byłam w przyjacielskich stosunkach z wojskowymi, ale posłaniec nie zaczął do mnie strzelać i sobie pogawędziliśmy trochę

Czy to znaczy ,że oddaje dysk dobrowolnie nawet jak jesteś w normalnym kaftanie..?

Teoretycznie w Maskującym Exo. jesteś niewidoczna , więc rozmówca nie powinien Cię rozpoznać, może stąd ta opcja o której piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien oddać dysk nawet jak jesteś w normalnym kaftanie, ale nie jestem pewna, w tej wersji już nie żył....

Dzięki za odpowiedź..jestem bardzo ciekaw wyniku testów polowych z Posłańcem, ale nie chce cofać gry by coś nie namieszać. Z Generatorów do końca blisko, więc wyniki będą szybko, a może ktoś mnie uprzedzi i zrobi testy szybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Raven, szacun przegromny http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/angry.gif

Już wcześniej z malakasem prowadziłem dysputy na temat tego dysku, gdyż ja go znalazłem w grze DUUUUŻO później (byłem już w tym momencie, gdy Pantera wynosi pewną bombę z wioski Kotów :D).

Przy okazji poszedłem na posterunek wojskowy na Kordonie wybić całą załogę (obiecałem sobie, że za każdym razem jak będę na Kordonie będę tam wpadać i likwidować obsadę - został mi do nich ogromny uraz po "Czystym Niebie" i tym znienawidzonym karabinie maszynowym). I co jeden z żołnierzy na posterunku miał przy sobie ? Ano DYSK PANTERY !

Pomysły na to jak mógł tam trafić były różne, ale w jakiś sposób tam trafił :D, ale wniosek był jeden - posłaniec z dyskiem musi się gdzieś pojawiać.

Teraz dzięki Twojemu odkryciu poznaliśmy mechanizm całej tej akcji z dyskiem ;)Szkoda tylko, że Kuzniecow musi odejść, ale na tym etapie gry i tak już do niczego potrzebny nie jest :D

Teraz zostało jeszcze wyjaśnienie tajemnicy pojawiania się zmutowanego Kontrolera na wyjściu podziemnego labu na Jantarze.

JAKBY CO TO JA TEŻ JESTEM CHĘTNY NA SEJWA, BY TO WYPRÓBOWAĆ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że Kuzniecow musi odejść, ale na tym etapie gry i tak już do niczego potrzebny nie jest

Nie koniecznie musi, jeżeli sprawdzą się moje poprzednie przypuszczenia co do miejsca w którym pojawia się posłaniec. Raven znalazła rozwiązanie, wystarczy tylko dopracować sposób w jaki dysk należy zabrać od posłańca. To znaczy kolejność działań przed, lub po SMS Pantery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... teleportuje się na Kordon i nagle do głowy przyszła mi pewna myśl, co by było gdybym przed wejściem na most i smsem od Pantery zastrzeliła wszystkich wojaków? Odpowiedz jest następująca: posłaniec, który niesie dysk pojawia się :D , a zwykle były z tym problemy :D.

Z powyższego stwierdzenia wynika raczej jednoznacznie, że musi :@, bo inaczej posłaniec się nie zespawnuje http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Przydałby się sejw by spróbować różnych opcji ...

Śmiać mi się chce jak sobie przypomnę, że czekałem z pół godziny na moście na kolesia, a w tym czasie odstrzelił go wojak na patrolu wzdłuź torów i bawił sie dyskiem Pantery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj ,że cały czas szukaliśmy posłańca w złym miejscu...Jest bardzo prawdopodobne,że koleś pojawia się spokojnie pod zwalonym tunelem. Likwidacja wojaków nie musi byc powiązna z dyskiem. Testy pokażą o co chodzi... :D Dobry numer z tym posłańcem się trafił..:@ Mam gdzieś zapis przed akcją, muszę go tylko znaleźć....

EDIT (Yurek):

To podeślij mi tego sejwa na maila razem z tym na zadanie Ducha na fleszkę Sowy - plz :DB)

Jest to odkrycie na miarę korn'owego drugiego przejścia na Bagna ;)

Z powyższego stwierdzenia wynika raczej jednoznacznie, że musi , bo inaczej posłaniec się nie zespawnuje

Nie musi...po wstępnych testach .. niestety jest to zapis tuż po SMS od Pantery...dysk miał jeden z wojskowych....Sierżant. Odstrzelenie sierżanta z dużej odległości powoduje wrogość pozostałych pod mostem. Koło tunelu leżał trup, ale z pełnym wyposażeniem co oznacza, że to nie on był kurierem. Sam sierżant stał koło innego trupa, który z kolei był pusty. Niestety nic to nie znaczy,ponieważ żołnierze ciągle patrolują teren. Jedyny dziwny fakt to to,że w terenie sierżant ma kaftan Skat-10, ale podczas przeszukiwania jego zwłok jest w niewidzialnym...o co tu biega.?

Jedyne rozwiązanie to powtórzyć akcję od momentu wzięcia zadania w Warlab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych testach sprawa Posłańca jest bardziej znana...Duże brawa dla RAVEN za to odkrycie.

Dla przypomnienia ..By odebrać SMS wchodzimy na most po drabince od strony zasypanego tunelu...potem schodzimy zakładamy kombinezon maskujący ( o ile mamy) i biegniemy w stronę lokomotywy

1. Posłaniec to sierżant...Kostylnoga. Pojawia się po SMS Pantery dokładnie w miejscu, gdzie jest małe przejście w ogrodzeniu mniej więcej w połowie nasypu od strony zasypanego tunelu.

2. Pan sierżant nie ma zamiaru gdziekolwiek się z tego miejsca ruszać.

3. Jedna z opcji by nie spowodować strzelaniny to właśnie działający kombinezon maskujący (te kaftany po pewnym czasie tracą właściwości), inne podejście kończy się walką i wrogością wojskowych pod mostem.

4. Wystarczy użyć opcji handlu i dysk jest nasz, a wojacy są dalej neutralni.

Posłaniec...

Dołączona grafika

miejsce spotkania...

Dołączona grafika

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, oczywiście posłaniec pojawia się prawidłowo na torach. Tych na moście nie trzeba odstrzelić. Za pierwszym razem posłaniec zaczął mnie atakować to go zastrzeliłem, ale zadanie zaliczyło się prawidłowo po rozmowie z Panterą i oddaniu dysku. Za drugim razem posłaniec znowu zaczął do mnie strzelać, więc puściłem na niego Burera, i dzięki temu relacje z żołnierzami spod mostu zostały na dawnym-neutralnym poziomie. Nie miałem przy sobie maskującego egzo- u mnie również sierżant miał skat10, ale w okienku był jako niewidzialny- bug. I przy okazji- do czego służy ten anihilator- bo już zapomniałem- jest brak w tekście. Image Image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu (zanim jeszcze Raven odkryła miejsce spawnu żołdaka z Dyskiem Pantery) zgłosiłem malakasowi, że ja rzeczony dysk w grze odnalazłem, tylko, że w zupełnie innym miejscu niż przy moście lub nawet przy torach na Kordonie. Ponieważ malakas był wtedy w pobliżu miejsca fabuły gdzie akcja z Dyskiem miała mieć miejsce, to przekazałem mu tą informację.

Niestety przeprowadzone przez niego badania w terenie nie potwierdziły (teraz juz wiemy, że nie mogły akurat w tym momencie gry - bo poszukiwany żołnierz był w innym miejscu :D) mojego odkrycia, więc nic o tym nie wspominaliśmy.

Nie dało mi to jednak spokoju i znalazłem mojego sejwa z tego momentu, gdy owy Dysk odnalazłem (dużo później niż był mi faktycznie potrzebny :D ).

Czas fabularny - powrót do wioski Kotów w celu spotkania z Panterą i jej Ojcem i usunięcie z w/w wioski bomby przyniesionej przez Szachera (frakcja Ostatni Dzień).

Miejsce akcji - posterunek wojskowych na Kordonie (ten w pobliżu Sidora i wioski Kotów).

Powód akcji - klasyczna akcja odwetowa na żołdakach z posterunku za pamiętne chwlie pierwszego przejścia z Bagien na Kordon podczas gry w "STALKER - Czyste Niebo" (zawsze ich czyszczę gdy jestem na Kordonie właśnie za to :D)

Otóż okazało się , że po wystrzelaniu wszystkich podszedłem pod posterunek i zacząłem przeszukiwać zwłoki - a to kogo i co przy nim znalazłem macie na screenach poniżej:

1. To ja na tle posterunku na Kordonie, u mych stóp spoczywa pewien wojak http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wink.gif

Dołączona grafika

2. Oto on w pełnej krasie :)

Dołączona grafika

3. A tu widzimy dokładnie KTO to jest i CO ma przy sobie :@

Dołączona grafika

W związku z powyższym myślę, że w poradniku należałoby dopisać, że poszukiwany przez nas koleś, w późniejszym etapie gry znajduje się na wspomnianym posterunku (to na wypadek, gdyby ktoś go za pierwszym razem nie spotkał :D)

Dla chętnych, którzy chcą sprawdzić to samemu - moge podesłać sejwa na maila ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a u mnie jak na złość ! nie pojawia się wojak ani na moście, ani pod mostem, ani na torach, ani obok tunelu i nie ma go na posterunku obok wioski kotów. czy po dostaniu SMS od Pantery spawnuje się od razu czy przychodzi na tory po jakimś czasie ? odstrzelenie wojaków nic w tej kwestii nie zmienia, szkoda bo nie lubię spawnować przedmiotów (np artmodyfikator nie działa, teleporty od Sacharowa raz działają a raz nie - nie wiem od czego to zależy), może jakieś pomysły ? Próbowałem kilkakrotnie u Pantery brać to zadanie na ten dysk - to samo czyli nic !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziwne , zaliczyłem zadanie z dyskiem już jakiś czas temu, a podczas kolejnej wizyty na Kordonie dostałem taką wiadomość: Image Zauważyłem też, że czasami ten posłąniec spawnuje się pod mostem i śpi, więc trzeba wymyślić sposób, żeby go obudzić. Posłaniec zawsze ma nazwisko Kostylnoga. Image

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam gram 4 raz w Sól i nie miałem z gościem problemów ale teraz mam a znaczy miałem. Standardowo na Kordon na most sms od Pantery a gościa nie ma i nie było go na całym Kordonie złaziłem wszędzie koło Akima w wiosce, na parkingu, na posterunku wojskowym, w tunelach itd itp. Zabicie wojskowych też nic nie dało, zapisywani wczytywanie też nic.Pomyslałem sobie przejdę na Agroprom może jak się zrobi autosejw to będzie git, no i tak zrobiłem, będąc na Agropromie myślę sobie zajdę do Adrenaliny, a tam strzelanina oczywiście stalkerzy z wojakami. Patrzę i leży nasz szamowny Kostylnoga i ma dysk przy sobie, ot blim i taka to akcja. Wydaję mi się że trzeba zajść w odpowiednim momencie gry ale w jakim to sam nie wiem bo za każdy razem idziemy inaczej. Może komuś pomoże wrazie problemu. Pozdrawiam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.