Skocz do zawartości

CEA 2 - problem z grafiką


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, DaarMoo napisał:

A to... wyjście do menażera. Nic.

@kazik jak save ?

Dopiero pobrałem sejva i moda więc jeszcze to potrwa i dam Ci znać.
Co do tych trzech króli napiszę dokładniej.

Zanim nie poznałem triku z synchronizacją gdy przy wyjściu do w menu podczas gry pojawiały się takie krzaczki jak u Ciebie
robiłem trzech króli (ctrl+alt+del)

Czyli:

Przy otwartym menu naciskam jednocześnie ctrl+alt+delete.
W tym momencie pulpit jest włączony i pojawia się okienko z opcjami do wyboru.

Windows 7

800px-Menedzerzadanwindows7.jpg.e41376931db188d89605eb2db70b583b.jpg

W Windows 8.1 (którego używam) wygląda to tak

awaryjny-restart-1.jpg.73c7932d4ff703e9e1d71e0946ab8c58.jpg

 W tym okienku z opcji wybieram kursorem Menedżer Urządzeń (w Windows 7 "Uruchom Menedżera Urządzeń").
Okienko się zamyka pojawia się pulpit z ikonami ale wszystkie uruchomione wcześniej programy są zminimalizowane do paska zadań.

Na pasku zadań naciskam ikonkę gry.


Snap3.jpg.34dc9eb98896e7703fec7341c70d9ae6.jpg
 

Wtedy gra jest przywracana na cały pulpit i krzaczki znikają. Można spokojnie zmieniać opcje w menu gry bo krzaczki znikają i pojawia się kursor
który pod krzaczkami był widoczny ale był jakby zamrożony,
Podkreślam, że ten sposób u mnie działa w momencie gdy w trakcie gry przez Esc wychodzę do menu gry chociażby żeby zrobić sejv.
Może u Ciebie też to zadziała.

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry post pod postem ale może będzie czytelniej więc:

1. Zainstalowałem od nowa SoC 1.0006 żadnych opcji przy instalacji nie zmieniłem.
2. Po instalacji zmieniłem wersję na 1.0004 - uruchomiłem grę dla sprawdzenia poprawności wersji
    i żeby utworzył się katalog stalker-shoc na sejvy i logi w domyślnej ścieżce.  
3. Dodałem wypakowaną gamedata moda z linków na googledrive z pierwszego postu do katalogu z grą.
4. Zrobiłem kopię pliku xrRender_R2.dll z folderu gry (nie moda) i przeniosłem na pulpit.
5. Skopiowałem folder Bin do głównego folderu gry.
6. Skasowałem wszystkie pliki i foldery z katalogu stalker-shoc ( ściezka C:\Users\Public\Documents\stalker-shoc)
7. Do opróżnionego katalogu stalker-shoc skopiowałem plik user.ltx który znajdował się w paczce z pobranym modem.
8. Na pulpicie utworzyłem skrót dodałem -nointro
9. Trochę pograłem dotarłem do chatki Leśnika.
10. Dodałem Twojego sejva wczytałem i wszystko śmiga

ss_oldman_02-09-17_16-37-36_(l12_stancia_2).thumb.jpg.cec122f61bfbc500c9da85d59ae91778.jpg  

U mnie wszystko chodzi na maksymalnych ustawieniach.

 Postać była przeciążona więc trochę Twojego sprzętu zostawiłem w klatce schodowej  z Twojego sejva.

Jeśli chodzi o twój problem może spróbuj tak:i 

1. Zagraj na moim sejwie  test 2.sav
lub
2. Przenieś (nie kopiuj) w bezpieczne miejsce swoje dwa foldery: bin z katalogu z grą
    oraz  stalker-shoc z ścieżki C:\Users\Public\Documents\stalker-shoc
3. Pobierz paczki https://yadi.sk/d/OGTip27u3DgzJ4 - bin
    oraz https://yadi.sk/d/tw7w1IGm3DgzSE - stalker-shoc
4. Po wypakowaniu wklej je: bin do katalogu z grą a stalker-shoc do katalogu C:\Users\Public\Documents\
Nie powinny się pojawić żadne pytania o podmianę plików !  
5. Sprawdź czy się udało przez wczytanie swojego sejva (jest w paczce którą wrzuciłem na mojego Yanka).
6. Jeśli tak przywróć swoje sejvy.
lub
7. Zabezpiecz swoje sejvy !
8. Usuń wszystkie ślady po swojej instalce SoC (łącznie z katalogiem stalker-shoc)
9. Zainstaluj ponownie SoC DOKŁADNIE tak jak krok po kroku opisałem to powyżej. 
10. Jeśli wszystko będzie ok przywróć swoje sejvy
lub
Jeśli nic nie pomogło wrzucę do pobrania na mojego Yanka moją  gamedata + bin +  stalker-shoc  

Sorry za tak szczegółowy opis ale wszystko może być ważne.
  

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @kazik , jestem pod wielkim wrażeniem twojej pracy ! Wykonałeś kawał roboty !

Ale czas na odpowiedź.

1. Trzej królowie tak jak napisałem wcześniej nie działają. Używając ich, nie robiłem tylko wymyku z wychodzeniem do menu. U mnie jednak nic to nie dało.

2. Twój save - test 2.sav - działa. Nie ma żadnych przycięć. Jak na Twoim screenie.  

3. Z Twojego sposobu instalacji nie robiłem pkt 4. (jestem ciekawy po co to robisz ?) ,

4 godziny temu, kazik napisał:

4. Zrobiłem kopię pliku xrRender_R2.dll z folderu gry (nie moda) i przeniosłem na pulpit.

a z katalogu stalker-shoc usunąłem wszystkie pliki, a zostawiłem puste foldery (do tej pory to działało). 

Tak że, Twój save działa i mogę grać. 

Ale nim przeczytałem Twoje posty, wpadłem na inny sposób rozwiązania tego problemu.

Vandr na Stalker.pl stwierdził, że taki zgrzyt (ale w AA2) najlepiej rozwiązać wywalając plik l12_stancia2. W tym modzie jednak wywałka skutkuje errorem o braku lokacji.

A jakby tak zamienić pliki ? Nie wywalać, ale zamienić.

Ściągnąłem więc TT2 i lekko osłupiałem. L12_stancia2 ma 3,5 MB, a w TT2 + AA2 259 MB. Co w takim razie da zamiana ? Nie ma co pomyślałem, trzeba ryzykować. I udało się ! Lokacja ruszyła mimo różnicy wielkości. Taki sam problem wystąpił na CEA1. Znowu wymiana. Tym razem pliku 152 MB na 6 MB. Ruszyło i jadę dalej.

Tak że, mniej więcej w tym samym czasie znaleźliśmy rozwiązanie.  

Teraz następne pytanie. 

Twój save, z modem postawionym trochę inaczej niż u mnie, działa. Dlaczego ? Czyżby te różnice w instalacji moda - stalker-shoc i xrRender_R2dll. ? 

Jeszcze raz - wielkie dzięki !

   

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dwie głowy to nie jedna :) 
Super, że grasz dalej a co do Twoich pytań:

9 godzin temu, DaarMoo napisał:

 Z Twojego sposobu instalacji nie robiłem pkt 4. (jestem ciekawy po co to robisz ?) ..   

Że trzeba tak zrobić wyczytałem w instrukcji instalacji moda:

cyt: Wejść do folderu bin w folderze z grą (nie z TT2!) i zrobić kopię pliku xrRender_R2.dll. Odświeżone TT2 zawierają powiększony dystans
wyświetlania trawy do 150 metrów, tak więc w razie znacznej utraty wydajnosci na słabszych komputerach należy przywrócić oryginalny plik xrRender_R2.dll

i tak zrobiłem.

Wyczytałem też gdzieś , że najlepiej jest stawiać tego moda na świeżej instalce i co ciekawe gdy próbowałem stawiać moda na kopiowanej wersji 1.0004 zaczęła się jazda. Otrzymywałem komunikaty a to o brakującym plikiem dll albo braku jakiegoś modułu. Nie dało się nawet wejść do menu. Nie bardzo chciało mi się instalować 1.0004 od nowa więc wymyśliłem, że można to obejść ale to już inna historia ;)

Wiec poskładałem wszystko w całość dodałem dwa do dwóch i instalowałem wszystko tak jak opisałem w punktach. 
Mod ruszył bez problemu i Twój save również.
Ale tak ja Ty też byłem zaskoczony i myślę, że na rozwiązanie problemu pewnie złożyło si parę czynników.
Nie umiem jednak wskazać które.

Ciesze się, że mogłem pomóc.
Szczodrej Zony Stalkerze !  
 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik z xrRender_R2.dll sprawa jasna.

13 godzin temu, kazik napisał:

Nie bardzo chciało mi się instalować 1.0004 od nowa więc wymyśliłem, że można to obejść ale to już inna historia ;)

Rozumiem Cię. Nikomu nie chce się w kółko stawiać. Więc jak to zrobić żeby mod traktował podstawkę jako nową ? Jeżeli oczywiście chcesz się podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DaarMoo napisał:

@kazik z xrRender_R2.dll sprawa jasna.

Rozumiem Cię. Nikomu nie chce się w kółko stawiać. Więc jak to zrobić żeby mod traktował podstawkę jako nową ? Jeżeli oczywiście chcesz się podzielić.

Ja tam lubię jak kumpel wpadnie do mnie z Borewiczem i nie muszę stawiać i tak mogłoby być w kółko ale zawsze
na drugi dzień odstawiam i zarzekam się że już nigdy więcej.. :)    

A tak serio dzień wcześniej stawiałem od początku podstawkę + FOTOGRAFA żeby pomóc naszemu nowemu użytkownikowi.
Mam SoC w wersji 1.006 więc najpierw trzeba zmienić wersję na 1.0004 żeby zainstalować tego moda.
Więc postawiłem podstawkę potem zmieniłem wersję na 1.0004 w docelowej ścieżce:
C:\Program Files (x86)\THQ\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl
Odruchowo (bo zawsze tak robię w przypadku świeżych instalacji STALKERA) skopiowałem cały katalog THQ na inny dysk.
Potem skopiowałem katalog stalker-shoc też na inny dysk i dodałem FOTOGRAFA.

Natomiast co do moda TŚ2 wyczytałem gdzieś, że powinien być stawiany na świeżej instalce w wersji 1.0004 (co się potwierdziło
bo próba postawienia TŚ2 na kopii instalki się nie udała). W związku z tym, że miałem już dzień wcześniej postawionego FOTOGRAFA
w katalogu THQ zmieniłem nazwę katalogu S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl na S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl - F
i nazwę stalker-shoc na stalker-shoc - F. Potem przywróciłem do katalogu THQ na dysku C folder S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl (podstawka w wersji 1.0004) którego kopię zrobiłem wcześniej na inny dysk. Potem dodałem TŚ2 i uruchomiłem moda.
Utworzyło to nowy katalog stalker-shoc. I to wszystko.

Więc teraz w katalogu THQ mam dwa katalogi S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl - F i S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl
w którym są TT2. Jak będę chciał uruchomić FOTOGRAFA zmienię nazwy tych dwóch katalogów.
Temu z TT2 nadam nazwę S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl - A a z nazwy tego katalogu z FOTOGRAFEM usunę literę F.
I tak jak pisałeś w kółko ale niczego nie muszę już instalować.

Snap11.jpg.554b3a5a1c7358fcd5491fcb974a0e8e.jpg

lub

Snap12.jpg.10435b47d2b0f7464b409a2f42e70379.jpg

TA SAMA ZASADA DOTYCZY KATALOGU stalker-shoc.

Więc teraz zależnie od potrzeby zmieniam tylko litery w nazwach tych dwóch katalogów i dwóch katalogów katalog stalker-shoc.
Podsumowując mam dwa mody postawione jednocześnie na świeżej instalce nawet skrótu na pulpicie nie trzeba zmieniać :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby mieć wersję 1.0004 zrobiłem kopię 1.0006 i zdegradowałem ją do czwórki. Także na dysku też mam dwie wersje. W plikach fsgame.ltx zrobiłem ścieżkę i w dokumentach mam dwa katalogi - stalker-shoc 1.0004 i stalker-shoc 1.0006.

Czyli z tego co piszesz, świeża czwórka, oznacza postawienie podstawiki 1.0006 i jej degradacja. 

Trzeba będzie tak zrobić. 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo - potraktuj te dwie wersje, v.1.0006 i v.1.0004 jak święte krowy. Niech sobie siedzą spokojnie tam, gdzie są i nic z nimi nie rób. Chyba masz je na partycji (dysku) systemowym.

Jeśli potrzebujesz postawić moda na którejś z nich, to zrób na innej partycji (dysku) katalog o nazwie moda i do niego przekopiuj zawartość kat głównego podstawki odpowiedniej wersji. Zrób skrót pulpitowy od silnika ( dla CCZ i CzN ) o a od StalkerCOP.exe dla ZP i przenieś na pulpit. Aby ci się nie kiełbasiły zapisy, w pliku fsgame.ltx, oprócz tradycyjnych zmian dla modów, zmień linię wskazującą miejsce zapisu na kat główny moda. Jak powinna wyglądać, możesz zobaczyć w tym pliku modów tak zapisujących. A ostatnio, prawie wszystkie to mają. Są to katalogi save, lub appdata. Ja sobie po swojemu zamieniam te nazwy na ZAPSY.

Teraz możesz sprawdzić tę kopię podstawki, czy zadziała. A powinna bez problemu. Po czymś takim, dopiero na tę kopię instalujesz moda. Takim sposobem można mieć na dysku kilka modów postawionych na tej samej podstawce, nie mających ze sobą nic wspólnego wymagającego każdorazowej zmiany przy chęci gry w któregoś z nich. Oczywiście, skrótom pulpitowym też nadajemy dla ułatwienia nazwę moda.

Zrobienie takiej kopii, to zaledwie parę minut. I nawet przy modach podmieniających bin, w razie problemu bez żalu wywalasz takie coś do kosza i robisz od początku. To samo po zakończeniu przygody z modem. Jego katalog do kosza, przeczyszczenie jakiś programem dysku i miejsce na nowy mod gotowe.

Piszę o tym od lat. Tak robię z każdym modem i jak widać na forum, nigdy nie miałem żadnych problemów z postawieniem moda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier w związku z tym, że "naraz" gram tylko w jednego moda nie robię kopii z danej podstawki. Grając w rozbudowany projekt wolę skupić się tylko na nim. Kiedyś miałem zainstalowanych kilka modów na raz, ale to się u mnie nie sprawdziło. Przy potężnym modzie, stopniowe wgryzanie się w niego przynosi mi wystarczającą satysfakcję. Pojedynczo wolę.  

Rozumie Ciebie w kwestii świętych krów, ale dla mnie są to po prostu zainstalowane gry, które w razie czego mogę spokojnie wywalić i z powrotem wgrać. Odpukać - do tej pory nigdy mi się nie zdarzyło żeby ze względu na zainstalowanego moda doszło do awarii podstawki. Jeżeli coś - to wina moda. Także jadę tylko na świętych krowach.  

Każdy ma swoją preferencje.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.