Skocz do zawartości

Staruszek smoxa


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak to jak możesz wstaw jeszcze wiatrak 120mm na górę obudowy.
Powinno (ale nie musi) być tak, że ilość wtłaczanego powietrza i wypychanego powinna być taka sama.
Czyli u Ciebie wtłaczają dwa wentylatory z przodu i jeden z dołu a wypycha tylko dwa z tyłu i na górze.
Moim zdaniem warto dołożyć jeszcze jeden na górze ale diecezja należy do Ciebie ;) 


       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OldMan napisał:

Czyli u Ciebie wtłaczają dwa wentylatory z przodu i jeden z dołu a wypycha tylko dwa z tyłu i na górze.

Tak właśnie jest. 3 wentylatory (z filtrami) wtłaczają zimne powietrze do obudowy, a 2 wyciągają ciepłe powietrze na zewnątrz. Jest to Pozytywny obieg powietrza i cechuje się tym, że nadmiar wtłoczonego powietrza wyłazi wszystkimi dziurami w obudowie na zewnątrz. Jest to przeciwieństwo Negatywnego obiegu, gdzie więcej wentylatorów wyciąga powietrze niż wtłacza, i wtedy powietrze jest zasysane (razem z kurzem) do obudowy. 

Ty proponujesz mi Obieg Neutralny, gdzie tyle samo wentylatorów wtłacza i wyciąga powietrze. Próbowałem go, ale lepiej jest tak jak mam teraz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No, wreszcie znalazłem odpowiednią obudowę:) To chyba nowość, bo wcześniej jej nie widziałem, a szukałem dokładnie. Idealna nie jest, ale za takie pieniądze nie ma co przepierdywać:) 

https://allegro.pl/ibox-chiron-93-duza-obudowa-gaming-dla-graczy-led-i7417958727.html?fromVariant=7078219170#thumb/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o mojej nowej obudowie iBOX CHIRON 93.

No cóż, nie jestem z niej do końca zadowolony. Fakt, wygląda świetnie, jest duża (karta graficzna mieści się bez problemu) i dobrze pomyślana, jakość wykonania jest dobra, jest przewiewna (temperatury mam mniejsze niż w starej obudowie, gdzie miałem więcej wentylatorów) i ma miejsce na napęd DVD. 

Jednak wentylatory LED są jak dla mnie zbyt głośne:075:. Są wyraźnie słyszalne, co w starej obudowie nie miało miejsca. Jest takie powiedzenie - "Co tanie to drogie". Święte słowa, teraz muszę dokupić regulator obrotów i @OldMan postara się to ogarnąć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i w końcu obudowa spełnia moje wymagania. Został dodany regulator obrotów sterujący 3 podświetlonymi wentylatorami z przodu, uszczelki pod szybę, wymieniłem wentylator no name z tyłu obudowy na be quiet i dodałem 2 wentylatory tej samej firmy 140 mm na górę. Jest cicho, a jednocześnie temperatura nie wzrosła:)

Nie zrobił bym tego bez pomocy @OldMana, któremu chciałbym tutaj bardzo podziękować.

100_0988.thumb.JPG.08b8fd583579e6d2a567e7c6613f9f62.JPG100_0989.thumb.JPG.e8b4b1336a94ee265c0c90a8c6c39822.JPG

Kolory - jest ich 7 i można regulować intensywność świecenia. Służy do tego pilot. Jest też 12 opcji automatycznej zmiany oświetlenia. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) @smox Pamiętaj, że patent na sterowanie wiatrakami jest mój i jakby coś zdradzamy go za kaskę i dzielimy 50/50 bo testy przeszły u Ciebie :) 
 A tak na poważnie tak sobie pomyślałem, że warto by było trochę rozświetlić Twoją obudowę taśmą LED RGB.
Można by zamontować u Ciebie taką taśmę pionowo na wysokości wiatraków z przodu obudowy tylko wewnątrz pod szybą.
Zaznaczyłem to czerwonymi kreskami. Można też dodać taką taśmę jak na zdjęciu. 

pol_pl_OBUDOWA-iBOX-PASSION-V4-GAMING-83179_4.thumb.jpg.6214d1622e8e348c559de25da2a8dc38.jpg
Na sterowniku oświetlenia masz jeszcze jedno wolne gniazdo RGB. 
Koszt 50 cm taśmy RGB 30/50 to 17,50 zł w dobrym sklepie i to wszystkie koszty. Wiem co dalej gdyby coś ;)        

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, OldMan napisał:

tak sobie pomyślałem, że warto by było trochę rozświetlić Twoją obudowę

Dzięki za propozycję, ale jak dla mnie, to to co jest w zupełności wystarczy. Mam już 30 cm pasek LED, który był z zestawie. Dałem go na górę i starczy, i tak jasność świecenia mam na minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na jednym forum o tematyce komputerowej wziąłem udział w dyskusji o zasilaczach i dowiedziałem się, że wiele znanych firm nie produkuje tych zasilaczy. Wszystkie ich zasilacze są projektowane i produkowane przez chińskich producentów takich jak Sirfa czy FSP. Oni tylko dają na to swoją naklejkę i marketing.

Do takich firm należy -  be quiet!, Corsair, SilentiumPC, Thermaltake, Antec, EVGA, XFX itd.

Przyznaję, że to dla mnie szok!  Kupując zasilacz - be quiet! SYSTEM POWER 9 700W myślałem, że kupuję dobry, niemiecki zasilacz, a okazało się, że kupiłem całkowicie chiński produkt:klnie:.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to fakt - aczkolwiek FSP jako takie jest solidne. Co do przyszłych zakupów to zawsze polecam sprawdzić stronę jonnyguru - jest to portal w zasadzie poświęcony tylko zasilaczom, a twój wypada dobrze:

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=476

 

S!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notowanie chyba z końcówki 2017 roku - w zasilaczach zasadzie już nie ma większych innowacji, więc lista aktualna:

koLUPLh.jpg

 

edit:// Co do notowań ze strony jonnyguru, to jako takiego raczej nie ma rankingu - ale w zasadzie konstrukcje bazujące na rozwiązaniach od Seasonic czy Super Flower przeżyją kilka komputerów.

Edytowane przez R4KET
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie na boku powiedzenie "chińszczyzna" powoli odchodzi do lamusa :), produkują coraz lepsze rzeczy i wysokiej jakości. Wystarczy śledzić rozwój i popularność ich smartfonów, większość to markowe produkty. Podobnie wygląda z inną elektroniką, oczywiście zdarzają się jeszcze bublowate produkty produkowane na skalę masową za przysłowiowy grosz.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj w pełni się zgodzę z @mkk7 .

Pracowałem swojego czasu w znanej marce elektronicznej. W Chinach zaczęli podobną produkcję, ale na początku było to takie badziewie, że mieli problem to sprzedać na własnym rynku. Jednak z czasem coraz bardziej podnosili jakość swoich wyrobów, które w końcu dorównywały produktowi europejskiemu. Przy cenach jakie proponowali, nie muszę tłumaczyć czym to się skończyło. Najpierw wygryźli konkurencję z rodzimego rynku, a później zaczęli ekspansję na skalę światową. Doprowadziło to do zamknięcia kilku zakładów tejże marki na terenie Europy, z powodu odpływu odbiorców.

Poza tym tak na logikę, żadna szanująca się firma nie zgodzi się na otwarcie produkcji gdzieś, gdzie nie będą przestrzegane jej restrykcyjne normy. Tak więc nie ma się co obawiać chińskiego wykonawstwa, jeżeli chodzi o znane marki.
Do lamusa odchodzi też pojęcie "niemieckiej jakości". Nie tak dawne afery w ich branży motoryzacyjnej wyraźnie o tym świadczą.

I na zakończenie powiem największą herezję pod komputerowym słońcem. Tylko RAZ miałem markowy zasilacz. Pozostałe które użytkowałem i użytkuję aktualnie, trudno tak nazwać. Nic mi nie eksplodowało, nic się nie spaliło i nie pociągnęło za sobą reszty. Wiem, miałem szczęście :P

Nie znaczy to, że chcę zniechęcać do kupna markowych zasilaczy. Ale jak każda rzecz one też się psują, tyle że jest to mniej prawdopodobne w określonym czasie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.