Skocz do zawartości
smox

Staruszek smoxa

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tak to jak możesz wstaw jeszcze wiatrak 120mm na górę obudowy.
Powinno (ale nie musi) być tak, że ilość wtłaczanego powietrza i wypychanego powinna być taka sama.
Czyli u Ciebie wtłaczają dwa wentylatory z przodu i jeden z dołu a wypycha tylko dwa z tyłu i na górze.
Moim zdaniem warto dołożyć jeszcze jeden na górze ale diecezja należy do Ciebie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, OldMan napisał:

Czyli u Ciebie wtłaczają dwa wentylatory z przodu i jeden z dołu a wypycha tylko dwa z tyłu i na górze.

Tak właśnie jest. 3 wentylatory (z filtrami) wtłaczają zimne powietrze do obudowy, a 2 wyciągają ciepłe powietrze na zewnątrz. Jest to Pozytywny obieg powietrza i cechuje się tym, że nadmiar wtłoczonego powietrza wyłazi wszystkimi dziurami w obudowie na zewnątrz. Jest to przeciwieństwo Negatywnego obiegu, gdzie więcej wentylatorów wyciąga powietrze niż wtłacza, i wtedy powietrze jest zasysane (razem z kurzem) do obudowy. 

Ty proponujesz mi Obieg Neutralny, gdzie tyle samo wentylatorów wtłacza i wyciąga powietrze. Próbowałem go, ale lepiej jest tak jak mam teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje "autorskie" przeróbki obudowy za pomocą brzeszczotu, kombinerek, przecinaka i młotka zdały egzamin w upałach. I tak oto zaoszczędziłem trochę kasy na kupnie nowej obudowy:) Grając dzisiaj w Powrót Szramy, karta graficzna osiągnęła max. temperaturę 52 stopnie:)

Temperatura.thumb.jpg.0ec8252178c9de2e5a48f69254c29136.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, wreszcie znalazłem odpowiednią obudowę:) To chyba nowość, bo wcześniej jej nie widziałem, a szukałem dokładnie. Idealna nie jest, ale za takie pieniądze nie ma co przepierdywać:) 

https://allegro.pl/ibox-chiron-93-duza-obudowa-gaming-dla-graczy-led-i7417958727.html?fromVariant=7078219170#thumb/10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytałem obejrzałem powiedziałem Ci moje zdanie. 
Firma iBOX nie kojarzy mi się z obudowami ale widać, że tym razem chłopaki się postarali :) 
Gdyby coś pomogę przekładać sprzęt ale to już wiesz.

Gratuluję decyzji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka słów o mojej nowej obudowie iBOX CHIRON 93.

No cóż, nie jestem z niej do końca zadowolony. Fakt, wygląda świetnie, jest duża (karta graficzna mieści się bez problemu) i dobrze pomyślana, jakość wykonania jest dobra, jest przewiewna (temperatury mam mniejsze niż w starej obudowie, gdzie miałem więcej wentylatorów) i ma miejsce na napęd DVD. 

Jednak wentylatory LED są jak dla mnie zbyt głośne:075:. Są wyraźnie słyszalne, co w starej obudowie nie miało miejsca. Jest takie powiedzenie - "Co tanie to drogie". Święte słowa, teraz muszę dokupić regulator obrotów i @OldMan postara się to ogarnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, smox napisał:

Jest takie powiedzenie - "Co tanie to drogie". Święte słowa, teraz muszę dokupić regulator obrotów i @OldMan postara się to ogarnąć. 

Święte słowa ! Myślę, że temat ogarniemy i dopiero wtedy będziesz zadowolony na 100% :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i w końcu obudowa spełnia moje wymagania. Został dodany regulator obrotów sterujący 3 podświetlonymi wentylatorami z przodu, uszczelki pod szybę, wymieniłem wentylator no name z tyłu obudowy na be quiet i dodałem 2 wentylatory tej samej firmy 140 mm na górę. Jest cicho, a jednocześnie temperatura nie wzrosła:)

Nie zrobił bym tego bez pomocy @OldMana, któremu chciałbym tutaj bardzo podziękować.

100_0988.thumb.JPG.08b8fd583579e6d2a567e7c6613f9f62.JPG100_0989.thumb.JPG.e8b4b1336a94ee265c0c90a8c6c39822.JPG

Kolory - jest ich 7 i można regulować intensywność świecenia. Służy do tego pilot. Jest też 12 opcji automatycznej zmiany oświetlenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No no @smox ślicznie to wygląda :) 
Ciesze się, że mogłem pomóc a jeszcze bardziej z tego, że jesteś zadowolony z obudowy.

p.s. Oprócz oświetlenia podoba mi się, że obudowa co wyraźnie widać jest bardzo przestronna.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki @OldMan:) Zapomniałem dopisać, że kartę graficzną też mam podświetlaną z całą paletą kolorów. Można dopasować do wentylatorów. Co prawda mało z tego korzystam, ale jest:)

Aura.thumb.jpg.9d22e067a6fc9afca3d9544abff01580.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:) @smox Pamiętaj, że patent na sterowanie wiatrakami jest mój i jakby coś zdradzamy go za kaskę i dzielimy 50/50 bo testy przeszły u Ciebie :) 
 A tak na poważnie tak sobie pomyślałem, że warto by było trochę rozświetlić Twoją obudowę taśmą LED RGB.
Można by zamontować u Ciebie taką taśmę pionowo na wysokości wiatraków z przodu obudowy tylko wewnątrz pod szybą.
Zaznaczyłem to czerwonymi kreskami. Można też dodać taką taśmę jak na zdjęciu. 

pol_pl_OBUDOWA-iBOX-PASSION-V4-GAMING-83179_4.thumb.jpg.6214d1622e8e348c559de25da2a8dc38.jpg
Na sterowniku oświetlenia masz jeszcze jedno wolne gniazdo RGB. 
Koszt 50 cm taśmy RGB 30/50 to 17,50 zł w dobrym sklepie i to wszystkie koszty. Wiem co dalej gdyby coś ;)        

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, OldMan napisał:

tak sobie pomyślałem, że warto by było trochę rozświetlić Twoją obudowę

Dzięki za propozycję, ale jak dla mnie, to to co jest w zupełności wystarczy. Mam już 30 cm pasek LED, który był z zestawie. Dałem go na górę i starczy, i tak jasność świecenia mam na minimum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mała zmiana. 

Zasilacz z OCZ StealthXtreme 600W na be quiet! SYSTEM POWER 9 700W

Obudowa z iBOX CHIRON 93 na be quiet! Pure Base 600 Window Orange

IMG_20180721_192528.thumb.jpg.3493675039dc80a840737f7b7c3f602a.jpg

To na razie koniec zmian:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie rację:) To już nie jest "staruszek". Teraz to dziarski "młodzieniec" ze średniej półki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi