Skocz do zawartości

Słuchawki 5.1


carlopapa

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę się tylko wypowiedzieć na temat słuchawek Creative Sound Blaster Tactic 3D Allpha, bo takie używam około trzech lat ( Tworzą wirtualny dźwięk przestrzenny ) na 40 mm przetwornikach. W porównaniu do zwykłych stereofonicznych w grach jest dużo lepiej, dość dobrze można określić położenie z którego dochodzi do nas konkretny dźwięk ( z przodu, z tyłu, z góry lub z dołu ). Na kabelku regulacja głośności i wyłącznik mikrofonu w pilocie, reszta ustawień w sofcie Creative Alchemy z zapisem w profilach.

Co do konkretnych 5.1 lub 7.1 trudno mi się wypowiedzieć bo nie miałem styczności. Z tych jestem zadowolony jeżeli chodzi o gry.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu trochę się interesowałem tym tematem. Kumpel chciał sobie wymienić stare słuchawki i też zastanawiał się nad 5.1.
Ostatecznie kupił słuchawki stereo ASUS`a i do dzisiaj stawia mi co jakiś czas piwo więc chyba dobrze mu doradziłem.
Jak gra (a gra dużo więcej niż ja) to tylko w tych słuchawkach chociaż też posiada głośniki 5.1. 
Kiedyś pożyczyłem do testów i zakupu z Komputronika słuchawki stereo i właśnie 5.1. W związku z tym, że mam kartę AIM SC808 z trochę nietypowym rozwiązaniem karta matka (typowe stereo) i karta córka (rozszerzenie do 5.1) mogłem dokładnie sobie wszystko obsłuchać. Jak dla mnie słuchawki 5.1 to taki trochę chwyt marketingowy. Za mała powierzchnia na dokładanie dodatkowych membran (chociaż to się stosuje) a wirtualne 5.1 jakoś do mnie nie przemawia.
Tu jest fajny test z 2016

http://www.audiofanatyk.pl/najlepsze-sluchawki-dla-gracza/

Podsumowując: moim zdaniem żadne słuchawki 5.1 nie oddadzą tak wiernie dźwięku jak dobre stereo i pozycjonowanie dobrze na stereo się sprawdza. 

Obecnie mój dźwięk to słuchawki Creative Fatal1ty + karta dźwiękowa AIM SC808 + głośniki Creative 5.1 Inspire 6100.
Z tych Creativów jestem ogólnie zadowolony dźwięk rewelka ale są trochę małe i dłuższe granie odczuwa się na uszach.

Gdybym miał kiedyś zmieniać słuchawki (może po wakacjach) to tylko i wyłącznie na Kingston HyperX Cloud tylko ten model a nie wyższe!
Słyszałem je w akcji (cena jest przystępna) i mogę je śmiało polecić :)  

Snap3.thumb.jpg.07439eb1354cb10d03452b6b1b40696b.jpg 
  

 

Już przypomniałem sobie kumpel kupił ASUS Cerberus właśnie ze względu na pozycjonowanie dźwięku.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych o  których pisałem i używam też mikrofon jest odpinany, leży sobie w pudełku od nowości bo tak jak @carlopapa nie lubię sieciówek :). Karta dźwiękowa w nich jest na USB a same słuchawki zakończone normalnymi wtyczkami typu jack, więc można ich używać jak zwykłe stereofoniczne.

Edytowane przez mkk7
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, ale na razie sobie chyba raczej odpuszczę lecz najbardziej zainteresował mnie Hyper X Cloud II i jeśli się zdecyduję to właśnie na ten konkretny model oprócz tego w domu mam 3 inne pary nausznych słuchawek są to 2x PHILIPS różne modele, SENNHEISER i JVC XX.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.