Skocz do zawartości

''Program XR_3DA przestał działać'' Podczas wczytywania zapisu.


Przewodnik_43

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra mniej więcej wiem o co w tym chodzi, sytuacja wygląda tak mod działa, zapisy działają w czasie gry, mogę zapisywać i wczytywać do woli ale kiedy wyjde z gry, i wejde jeszcze raz i spróbuję wczytać ostani zapis, to wyskakuje mi komunikat że ''Program XR_3DA przestał dzialać''

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\dialog_manager.script:393: attempt to compare number with nil

Zapisy:

all.sav

stalker5.sav

Edytowane przez Przewodnik_43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale:

Więc ogarnąłem temat. Sprawdziłem rozmowy z postaciami zapis przez menu, wyjście z gry i ponowne wczytanie sejwa i wszystko śmiga ale tym razem zrobiłem wszystko ciut inaczej.

01. Odinstaluj Cień Czarnobyla
02. Usuń folder STALKER-SHOC ścieżka  C:\|Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\
03. Zainstaluj od nowa swoją wersję Cień Czarnobyla.
04. Usuń katalog bin oraz pliki gamedata.dbc i gamedata.dbd z folderu z grą.
05. Dodaj TYLKO folder bin do folderu z grą z paczki -   https://yadi.sk/d/zbzyIUVE3DYSzQ
06. Uruchom grę i sprawdź czy w dolnym lewym rogu będziesz miał podaną wersję 1.0004
07. Jeśli wszystko jest ok wyłącz grę.
08. Do folderu z grą dodaj TYLKO folder gamedata z paczki - https://yadi.sk/d/uB6U0yGd3DXwqs
09. Do folderu z grą dodaj TYLKO folder gamedata z paczki - https://yadi.sk/d/0jfh7_ms3DXxv5 - potwierdź zamianę plików. 
10. Do folderu z grą dodaj TYLKO folder gamedata z paczki - https://yadi.sk/d/Zn3cBSVW3DYbj4 - potwierdź zamianę plików. 
11. Do folderu z grą dodaj TYLKO folder gamedata z paczki - https://yadi.sk/d/SGPOKOXH3DXx4b - potwierdź zamianę plików. 
12. Po prawidłowym wypakowaniu wszystkich paczek właściwości Katalogu THQ z folderami z grą powinny wyglądać tak:

Snap12.jpg.88a242ce626a69cf15957b0404c1835e.jpg  

Możesz mieć tyle samo plików i folderów lub więcej ALE NIE MNIEJ. 

12. Utwórz skrót dodaj -nointro

Snap5.jpg.99b7d5a06b9e6d1c012db1061de8c8c2.jpg

12a.  Uruchom moda i graj :)

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) 
Jakby coś to pisz..
Pamiętaj, żeby korzystać z forumowej szukajki.
Zwracaj też uwagę na na wiadomości PM pod literą M  w logo STALKER TEAM masz ikonkę poczty.
Jeśli pojawią się problemy staraj się opisywać je dokładniej wtedy łatwiej będzie można Ci pomóc.

Powodzenia w grze i dodam że nie wybrałeś najłatwiejszego moda więc 3mam kciuki :)   
  

 


  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Przewodnik_43 napisał:

 Ale mam pytanie wiesz może jak można zarobić trochę kasy ? bo artefaktów nie ma, i nie ma jak zarobić, jak znasz jakiś sposób to napisz ok ? :)

Nie znam takiego sposobu chociaż pewnie jest.
FOTOGRAF tak jak i wiele innych modów do STALKERA pozwala powoli rozwijać się postaci którą grasz.
Pamiętaj też, że mody do STALKERA nie lubią dróg na skróty szczególnie gdy chodzi o wykonywane zadania.
Rób cierpliwie zdania bo można utknąć w fabule (parę razy mi się zdarzyło).
Z handlu ze spotkanymi postaciami zawsze można na coś uciułać więc daj sobie trochę czasu w modzie i będzie co raz lepiej. 
Wybrałeś dość trudny mod ale krótki (grałem w niego chyba 3 lub 4 miesiące) tym bardziej, że ma całkiem inną fabułę niż SoC (Cień Czarnobyla)
Jeśli jednak z niego nie zrezygnujesz masz przed sobą dobrą zabawę :) 

Co do długości modów do STALKERA żebyś miał porównanie.
Moim ulubionym modem jest SOLJANKA. W nową wersję OP-2 grałem 12 miesięcy i już się nie mogę doczekać wersji 2.1.
STALKER wciąga więc nie odpuszczaj pierwszego moda pomimo, że postawiłeś sobie wysoko poprzeczkę.

3mam kciuki i w razie czego pisz.    
 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przewodnik_43 - w tym modzie nie ma artefaktów "na sprzedaż". Kryształy które znajdziesz, są potrzebne do przekształcenia ich w Absoluty, a te znowu są kolejno przekształcane w inne. A bez tego mod utknie Ci w połowie. Pieniądze zarabiasz na wykonywaniu zadań pobocznych. Trzeba brać wszystkie, bo połowa z tych niby pobocznych ma wpływ na fabułę. GG Fotograf do swojego działania dostaje wystarczające wyposażenie. Na początku to wystarcza całkowicie. Z czasem, przedmioty do spieniężenia same się będą pchały do rąk. Ale znowu część z nich jest potrzebna do pchnięcia fabuły, więc ostrożnie ze zbywaniem. Tworzone schowki w tym modzie są okradane. Będziesz wiedział kiedy, po pojawia się wiadomości od Dziada Zapadło. Tak że cenne rzeczy należy nosić ze sobą.

No i powodzenia. Będzie Ci go potrzebne bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że powodzenie się przyda, dziękuje bardzo za nie :). Mam 1000 rubli a muszę kupić : grzyby , grzyby czarnobylskie(czy coś takiego) , wódka x2 i parę drobiazgów, u Sidorowicza to kosztuje tak same grzyby ponad 2000 tyś rubli, mam nadzieje że zadania od Sidorowicza się odnawiają, (poboczne). 

Nie jest tak źle, mam 12 000 rubli mleko skondensowane, i dwie butelki wódki jeszcze grzyby i ogórki.:D

Edytowane przez Przewodnik_43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik Mam pytanie, otóż wykonuje teraz zadanie żeby znaleźć i unieszkodliwić agenta, ok mam za zadanie żeby ich szpiegować do pewnego momentu, ok po tym jak zabijają przewodnika mam za zadanie unieszkodliwić agenta, zabijam AGENTA (jego ochroniaży nie) najpierw zabijam agenta, i pisze mi że zadanie zakończyło się niepowodzeniem, i czemu tak się dzieje ? 

Ps: Zadanie to jest w Korpusie pokoju, jak byś nie wiedział o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przewodnik_43 - nie tylko Sidorowicz daje zadania za kasę. Pytaj różnych NPCów. Niektórzy są od razu, inni się pojawiają. Kiedy z dalszych lokacji będziesz wracał na Przedzonie, pobiegaj po obu wioskach, ich podpiwniczeniach. Warto.

Odnajdź na forum poradnik @cichego do tego moda. Poczytaj go, a szczególnie tę część o transmutacji kryształów. Tylko pamiętaj, że ten poradnik powstał z jego gry, a ponieważ mod nie jest liniowy, grasz swoją grę, a w razie potrzeby w poradniku szukasz problemu. Może być na początku poradnika, albo gdzieś w środku.

GG Fotograf musi jeść, pić i spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakbyś kolejne swoje pytania zadawał w nowym wątku w dziale problemy fabularne bo wątek który tutaj założyłeś dotyczy rozwiązania problemu
technicznego. Więc załóż nowy wątek będzie to bardziej przejrzyste np. :"Pytania do fabuły" lub coś w tym stylu ale w dziale o którym wspomniałem wyżej.

Z tego co pamiętam to zadnia na agenta po pierwsze nie mogą Ciebie wykryć. Musisz być bardziej w zasięgu słuch a nie wzroku.  Po drugie 
agenta zabijasz poza terenem osady przed tym dużym nasypem. Raczej robi się to w ostatnim momencie.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przewodnik_43  - temat likwidacji agenta masz tutaj:

Zanim zadasz kolejne pytanie, wejdź do działu o problemach fabularnych i tam poszukaj. Na każdy problemik jaki będziesz miał w modzie, odpowiadać nie będziemy. Możemy podpowiadać w problemach, ale nie prowadzić za rączkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 

Tak czy siak, uporałem się z tym problemem, musiałem zabić agenta zabrać mu to PDA, (cały czas pod ostrzałem ochroniarzy) i dopiero potem zabić ochrone, mieli mnie na jeden strzał, więc już nie będe się rozpisywał jak to zrobiłem. 

Jak będe miał problem z fabułą, to napisze w dziale ''o problemach fabularnych''.

 Mój główny problem został rozwiązany, i dziękuje wam za to :).

Edytowane przez Przewodnik_43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam problem z grą przeszłem całą grę i chcę grać z modami więc gdy wgrywam moda i chcę grać z modem to wyskakuję Program XR_3DA przestał dzialać a  jak wyciągam moda z stalkera to wszystko działa jak należy mogę prosić o pomoc ktoś napiszę mi radę dlaczego mi mod nie działa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.