Skocz do zawartości

Yandeks - problem


LVutner

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Mam problem przy pobieraniu z Yandeksa. Zacznę od początku :) . Mam internet stacjonarny od Orange i od roku najprawdopodobniej ruter (livebox a później funbox) blokuje połączenie z Yandeksa. Napisałem prawdopodobnie (nie jestem fachowcem), gdyż mam również internet mobiliny z Orange i jak zrobię udostępnienie w telefonie - to udaje mi się pliki (również z własnego Yandeksa) ściągnąć na PC. Co niestety przy limitach transferu jest trochę niepraktyczne :( . Niestety ostatnio pliki spakowane w rar nawet w ten sposób nie dają się pobierać. Obchodzę to tak, że zaznaczam 2 pliki na "swoim" Yandeksie i wówczas jest pakowanie do zipa i dopiero transfer się rozpoczyna. Ale czasami podwójne pakowanie rar w zipie powoduje błędy i tracę GB transferu :(. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał albo ma jakiś pomysł na internet stacjonarny lub na pobieranie rarów. Ale nie zmiana operatora  :) bo to nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma komunikatów, po prostu po klikaniu na pobierz (na Yandeksie) nic się nie dzieje, rok temu po pierwszych nieudanych próbach na jednej z przeglądarek była informacja o braku aktualnego certyfikatu witryny Yandeksa, napisałem o tym tu na forum i nawet na facebooku Orange (ale bez odpowiedzi). Dlatego przeszedłem na "mobilny" ,teraz jest to samo - ale tylko z plikami rar inne mogę pobrać normalnie. Mam w domu kilka PC (z xp, win 7, win 8.1 i 10 - cóż rodzina skomputeryzowana każdemu co innego pasuje mi win 7 ) używam kilku przeglądarek (najczęściej IE i Opery) i nie ma znaczenie ani system operacyjny ani przeglądarka - efekt ten sam. Sądziłem, że to cyber tarcza Orange blokuje w stacjonarnym, ale widać to nie ten problem.

 

Dziękuję Allen - zastosuję to ustawienie w domu, zobaczymy może w końcu zacznę "normalnie żyć" :)

 

Niestety w loginie - w ustawieniach routera jak na Twoim Allen printsc.  nie mam /ipv6 - tak obok nie mam niestety światłowodu tylko  xDSL . Tak, że to jeszcze gdzieś indziej jest problem (mam w innej zakładce preferowany DNS IPv4 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.