Skocz do zawartości

Wasteland 2 (moja przygoda z grami ze STEAM).


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Zaopatrzyłem się w kolejną turówkę.

Expeditions Viking.

Pograłem dopiero troszkę ale zapowiada się bardzo dobrze, mamy całkiem duże możliwości jeśli chodzi o rozwój bohatera, kupę różnych zdolności, z kilku dziedzin. Nie tylko zdolności aktywnych potrzebnych w walce ale także różnych umiejętności, które pomogą nam w eksploracji świata, w zarządzaniu naszymi obozami, w dyplomacji itd. Oprócz walki, poruszamy się po mapie świata, rozbijamy obozy, polujemy, handlujemy z innymi frakcjami. Wytwarzamy przedmioty. Taki symulator wodza wikingów :D

Jak ktoś chce to nie musi wyrąbywać sobie drogi toporem, można zawierać sojusze, rozwiązywać konflikty pokojowo, co kto lubi.

Grafika jest całkiem przyjemna dla oka, fajnie wyglądają dialogi z ładnymi rysowanymi modelami postaci. Na dole parę obrazków z początku mojej rozgrywki. Moja Lagertha planuje zostać wielkim wodzem wikingów. :)

aa1.jpg

aa2.jpg

aa3.jpg

aa4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niewiele zmieniło się od czasu premiery to obawiam się, że modernizacja komputera nie pomoże w przypadku Dishonored 2 - problemy techniczne i płynność. O dziwo nowy Prey (ten sam silnik i chyba studio) świeżo po premierze chodzi jak burza na słabszych kompach (dotąd jednak nie wybaczę porzucenia oryginalnego konceptu łowcy nagród w obcym świecie, zbyt dobre by było prawdziwe).

Swoją drogą - już od jakiegoś czasu siedzi mi na dysku pierwsza część, gdzieś wyrwałem tanio dodatki (zawsze je omijały promocje) chyba czas zacząć...

Co do Expedition Viking - cieszy mnie rozbudowana aktywność poza walkami, już w Konkwistadorach była ona świetna a teraz podobno jest tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pognałem trochę więcej w Expedition Viking i bardzo mi ten rpg przypadł do gustu.

Jak ktoś lubi klimaty rycerzy albo wikingów będzie zadowolony (ps. nie ma tu magii). Fabuła podzielona jest tak jakby na dwie części, najpierw po śmierci ojca musi wzmocnić pozycje naszego klanu w ojczyźnie, a potem w drugiej części wybrać się na wyprawę do Anglii. Misji jest dużo i są różnorodne. Zarówno jeśli chodzi o questy główne i poboczne.

Questy można rozwiązywać na kilka sposobów. Ważne też są wybierane opcje dialogowe. Wszystko to wpływa na naszą reputację w drużynie, czy na stosunki z innymi grupami/klanami.

Mamy mapę świata, po której się poruszamy, podczas wędrówki trafiają się różne zdarzenia losowe, coś jak w falloutach. Oprócz lokacji z misjami, czy też rożnych wiosek i miast mamy miejsca, w których możemy rozbijać obozy (często najpierw czeka nas w nich walka ;) bo ktoś już w nich jest)

Gdy już zdobędziemy obozowisko możemy w nim odpocząć. Czas obozowania podzielony jest na 4 strefy, w których każdemu z członków dajemy jakieś zadania. Muszą trochę pospać, niektórzy mogą kogoś leczyć, robić mikstury lecznicze, leczyć, chodzić na zwiad (wtedy czasami odkrywają jakieś miejsca na mapie gdzie możemy np zdobyć surowce). Część może iść polować, lub też przyrządzać jedzenie. Pamiętamy też o nakarmieniu naszych wikingów.

Po walce często nasze postaci odnoszą rożne obrażenia, które nie leczone mogą powodować dalsze uszkodzenia naszej postaci. Leczymy rany także w czasie obozowania.

Walka jak już wiadomo jest turowa, dzięki rozwojowi postaci uczymy się nowych ciosów, zwiększamy statystyki. Fajne jest to, że podczas walki nasze postacie nie giną tylko są tak jakby ogłuszone gdy stracą punkty życia. Gdy walka się kończy, ci co stracili przytomność wstają i później leczymy ich w obozie. Oczywiście można przegrać walkę gdy wszystkich w drużynie nam sklepią ;)

Mamy możliwość craftingu różnych przedmiotów, możemy handlować.

Żeby nasz klan był poważany musimy też rozbudowywać naszą siedzibę i wzmacniać jej obronę, stawiać lepsze mury, wieże itp.

 

Teraz trochę wad, gra długo się wczytuje, mogłaby być lepiej zoptymalizowana, zdarzają się przycięcia grafiki. No ale zawsze można pobawić się w opcjach.

Jest trochę niedoróbek w questach, w tekstach. Np włamałem się do grobowca w jednej z wiosek, jak z niego wyszedłem oczywiście czekała mnie walka z tubylcami, po ich wybiciu poszedłem do ich wioski, a tam włącza mi się walka turowa i zadanie "Pokonaj 0 wrogów" ;) nacisnąłem zakończ turę i miałem ładny napis Zwycięstwo :D

Szkoda, że gdy włącza się walka nie mamy możliwości rozstawić naszych wojaków tylko gra robi to sama, przez co nieraz mamy naszych łuczników w pierwszej linii, a obok wrogowie z toporami.

 

BUGI.

W necie jest sporo informacji, że gra mocno zbugowana, częste crashe do pulpitu, niemożność zaliczenia zadań fabularnych itp.

Ja jeszcze takich problemów nie miałem, części rzeczy na pewno można uniknąć robić kilka save-ów a nie grać jak niektórzy tylko na jednym quicksave ;) i potem jest płacz bo nie mam jak wrócić do czegoś.

 

Wersja z GoGa to 1.0.1 (nie wiem kiedy na nim będzie najnowszy patch), wersja steam ma już numerek 1.0.2 więc widać, że twórcy się nie opierdzielają i łatają niedoróbki.

Poniżej parę screenów z tym co opisałem powyżej.

@edit 

GoG wreszcie się obudził :D i zrobił update gry do wersji 1.0.3 jak na steam. Masa poprawek. Idę grać.

 

Statystyki po bitwie, widać kto oberwał i jak mocno. wyposażenie nieuszkodzone. Roskwa (szamanka) ma średnie otarcie krocza :P

a1.jpg

Opcje rozbudowy naszej wioski.

a2.jpg

Kawałeczek mapy świata z obozowiskami i miejscem jednej z misji.

a3.jpg

Podsumowanie obozowania.

a4.jpg

Okno obozowiska gdzie przydzielamy rzeczy do zrobienia. Po prawej przypomnienie co komu dolega. Na dole po prawej okienko z "surowcami", zioła, jedzenie, mięso, kosztowności, medykamenty itp.

a5.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W zeszłym tygodniu wyszła dość ciekawa gra pt. " Distrust". Jest ona oparta na filmie Johna Carpantera "The Thing". Oprawa graficzna jest bardzo przyjemna i nie wymagająca zbytnio, gameplay bardzo fajnie pomyślany - przetrwać zdobywając ekwipunek, uruchamiać maszyny, naprawiać sprzęt, szukamy notatek. Trochę surviwalu, trochę craftingu i walka. Mnie bardzo ta gra wciągnęła - pomysł dobrze dopracowany, cena przystępna. Rzecz jasna w języku Polskim.

20170901103553_1.jpg 20170901103644_1.jpg 20170901103650_1.jpg 20170901103713_1.jpg

20170901103737_1.jpg 20170901103739_1.jpg 20170901103818_1.jpg 20170901103831_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka gier nagromadziłem na STEAM, i teraz po zmianie kompa testuję. Oto trzy o tematyce zombi:

2.jpg

   Początek jest dość marudny. Crafting pomyślany całkiem logicznie - jedyne co troszkę razi to niedopracowanie graficzne i brak języka Polskiego - ale za tę cenę można na to przymknąć oko.

Spoiler

20170909174919_1.jpg 20170909175051_1.jpg 20170909175226_1.jpg

20170909175347_1.jpg 20170909175658_1.jpg 20170909180252_1.jpg

 

3.jpg

 

Przy tym tytule jest znacznie lepiej. Rozgrywka jest dość dynamiczna. Dużo eksploracji otoczenia i zdobywania zasobów. Zabijanie przeciwników na bardzo wiele sposobów i różnorodnym sprzętem - nic tylko grać. Grafika przyjemna dla oka. Fabuła dość oczywista (przeżyć), aczkolwiek bardziej skomplikowana niż w tytule pierwszym. Cena adekwatna do produktu - niestety po Angielsku.

Spoiler

20170909172625_1.jpg 20170909172641_1.jpg 20170909173604_1.jpg

20170909173143_1.jpg 20170909172705_1.jpg 20170909172641_2.jpg

 

header.jpg

 

Tutaj mam już same superlatywy - fabuła złożona, dynamika rozgrywki delikatnie pisząc, pędzi jak ekspres do Paryża, grafika bardzo dopracowana. Wciąga - ma to coś. Plus - w języku Polskim; minus - cena. W sumie jak na Dooma wydało się kasę, to na to można bez zmrużenia powieki... :rolleyes:

Spoiler

20170909160330_2.jpg 20170909160334_1.jpg

 

20170909160340_1.jpg 20170909160451_1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do korzeni. Miałem tę grę od dawna na koncie, ale z powodów sprzętowych zarzuciłem rozgrywkę. 

1.jpg

Stara dobra "klepanka" w pięknej oprawie. Mało myślenia, dużo strzelania. Coś dla fanów serii. Obecnie cena to 20 - 25 złotych.

Spoiler

20170916152807_2.jpg 20170916152953_2.jpg 20170916154059_2.jpg

20170916154220_1.jpg 20170916154221_2.jpg 20170916154517_1.jpg

 

2.jpg

Kontynuacja w/w tytułu. Przyjemny spacerek.... Za około 20- 25 złotych, można spokojne kupić.

Spoiler

20170916155011_1.jpg 20170916155254_1.jpg 20170916155301_1.jpg

20170916155424_1.jpg 20170916155735_2.jpg 20170916155736_3.jpg

 

Żona wyjeżdżając do domu na dwa tygodnie, żeby "kotek" był grzeczny i się nie nudził jak skończy remontować kuchnię kupiła mi grę....

3.jpg

Powiem uczciwie - szczęka mi opadła jak ją odpaliłem. Gameplay świetny, dynamika rozgrywki jest naprawdę ostra. Realizm pod względem brutalności jak i wizualizacji dopracowany maksymalnie. Grafika przepiękna, tylko robienie screenshots za pomocą konsoli i komendy "screenshot.render" - poroniony. Nie da się jednocześnie walić przeciwników i pisać. W związku z tym screeny mało dynamiczne... Tym razem platforma ORIGIN, no i ta cena gry :blush:, 120 złotych.

Spoiler

ScreenshotWin32_Final_002.png ScreenshotWin32_Final_003.png

 

ScreenshotWin32_Final_004.png ScreenshotWin32_Final_005.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfenstein Old Blood dobry, nawet zainstalowałem ponownie by spróbować sił w tych wyzwaniach na czas.

Udało ci się dołączyć do jakichś serwerów w BF1? EA ma chamski zwyczaj segregowania graczy i bez przepuski (dodatki i inne takie) nie da się grać (a niedawno właśnie była premiera dodatku). Za to później mało kto w te dodatki gra, najwyżej jedną mapę może (doświadczenie z BF3 i BF4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cichypodziwiam Cię za to że grasz w kilkanaście tytułów. Tez kiedyś tak miałem ale pozostało tylko na ochocie zagrania. Ogólnie wole grać w jedną grę i to do znudzenia. Choć ARMA 3 wcale się nie nudzi. Jeżeli będziesz chciał to zajrzyj do wątku o ARMA 3 wkrótce nowe wstawki z kolejnych misji. Z platform cyfrowych to mam tylko steam-a. Najwięcej gier, największa i można napisać że sprawia najmniej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.