Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

E widzę, że tam sporo jest tych z angielszczeń ;) Nawet do takich modów co u nas się nie słyszało za bardzo, muszę sobie pobrać tak na kiedyś, jak nie będzie wersji PL czegoś to może się przydać. Chociaż granie w jakieś rozbudowane, długie mody z maszynowym tłumaczeniem to przeważnie masochizm.

@Anton Gorodecki

Jednak muszę się wstrzymać z graniem :( tamta wersja english jest na moda v1.2, a mamy już 1.3, w której doszło trochę zadań inne zostały przerobione więc nadal pauzuję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zacząłem sobie grać w tego moda "po angielsku" i jestem bardzo zadowolony. Fajna historia, różnorodne zadania. Bardzo ładny graficznie, a dodatkowo stabilny. Dodano fajną paczkę broni i Atmosfear. Niektóre mapy są fajnie zapełnione różnymi przedmiotami, trochę pozmieniane, dodane czasami jakieś nowe miejscówki. Całkiem sporo różnych schowków, oprócz klasycznych w plecaczkach, mamy porozrzucane przedmioty albo różne skrzynki, szafki, które możemy otwierać i coś w nich znaleźć. Czasami potrzebny do tego jest odpowiedni klucz. Fajna i klimatyczna muzyczka, dźwięki, wydaje mi się, że podprowadzona np z fallouta. Ogólnie jestem jak najbardziej zadowolony, a dopiero zwiedzam 3 lokację. Jedyny minus to, że tłumaczenie na angielski jest maszynowe ale powiedzmy w 80% jest ok, czasami trochę bolą zęby jak się resztę opisów i dialogów czyta ale jak na razie wszystko idzie zrozumieć ;) Także polecam modzika dla tych co znają rosyjski i "angielski/francuski/niemiecki" bo i takie wersje językowe ktoś popełnił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wydaniu wersji maszynowej angielskiej przesyłający plik obiecał stworzyć poprawione zangielszczenie. To było w maju, podobno zajmie to kilka tygodni. Maszynowe tłumaczenia w większości spełniają swoją rolę ale gdy przychodzi do bardziej naukowych wywodów to google translator się poddaje.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox

A nie możesz pobrać z linków z 1 posta, ja z nich instalowałem i żadnych problemów, rozpakowujesz archiwum, wypakowujesz repacka. Nakładasz fixa i śmiga. Ewentualnie tak jak ja zangielszczenie ale ty nie potrzebujesz :D

Tu nie ma żadnych instalatorów, po wypakowaniu masz Folder z repackiem gotowy do gry, nałożyć musisz tylko fixa. Ewentualnie HD model pack jak chcesz mieć wypasione modele postaci ale ostrzegam, mod ma spooore wymagania. Nie przeginaj z opcjami graficznymi jak masz niezbyt mocnego kompa. Ja standardowo gram na high ale w tym modzie musiałem zejść na średnie ustawienia bo mi out of memory leciały co trochę, no i dropiły fpsy szczególnie na nowej lokacji Bar/Fabryka Rostok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ukończyłem tego moda i jestem bardzo zadowolony. :)

Grałem na wersji angielskiej, tłumaczenie maszynowe więc czasami mocno trzeba było się zastanawiać o co w tym dialogu chodzi ale ogólnie przez 80% czasu żadnych problemów, resztę rozgryzło się z kontekstu albo trzeba było się domyślić.

Mod bardzo spodobał mi się ze względu na historię. Przenosimy się w czasie, mamy zapobiec rozrostowi Zony itd zastanawiałem się co tam autor wymyśli. ;)

Zacznijmy od plusów.

Plusy:

Ciekawa historia, dużo questów głównych i pobocznych. Questy są różnorodne, wieloetapowe, niektóre można rozwiązać na więcej niż jeden sposób. Zadania poboczne wydawały mi się bardziej zróżnicowane i ciekawsze.

Mod jest bardzo ładny, dodano Atmosfear i paczkę broni.

Mamy fajne mapy część jest tylko lekko przebudowana, dodano dużo elementów, zapełniono budynki różnymi meblami i gratami itp. Jest też kilka fajnych map BAR połączony z Fabryką Rostok, Rostok Zachodni. Fajne i wielkie są laboratoria, a zwiedzimy ich kilka.

Dodano dużo nowych artefaktów, na mapach jest sporo schowków różnego typu. Plecaczki na które dostajemy namiary, leżące przedmioty. Różne pozamykane szafki i skrzynki, które można otworzyć i w nich znaleźć jakieś przedmioty. Czasami potrzeba klucza żeby je otworzyć.

Bardzo fajne jest też udźwiękowienie moda.

Długość moda, z tym mam problem bo mi zajął z 20-25 godzin, a na YT widziałem, że ludzie kończyli go w niecałe 10 godzin. Teraz nie wiem czy ja tak wolno gram zaglądam w każdy kąt, szukam znajdziek, czy też oni tak szybko cisnęli np tylko przez główną fabułę. :D

Minusy:

Mod ma duże wymagania, normalnie gram sobie na ustawieniach wysokich, a tutaj po wejściu do Baru nagle zaczęły się ostre przycinki, częste wyloty z out of memory . Więc trzeba było zejść na ustawienia średnie. Mod wciąż wyglądał ładnie, a gra już do końca praktycznie ani razu mi się nie posypała.

Może to tylko ja miałem takiego pecha ale znajdowałem mało artów za pomocą detektorów na mapie, większość miałem z nagród za zadania albo ze schowków.

Mod nie usuwa ciał zabitych wrogów i mutantów.

Końcowa misja na Generatorach dała mi fest popalić, nie wiedziałem co robić, aż wreszcie wszedłem gdzieś gdzie popchnąłem fabułę bo zaskoczył jakiś skrypt. Tam też często sprawdzałem inne warianty rozmów bo niektóre prowadziły chyba tylko do śmierci, myślałem, że może będą jakieś różne zakończenia, a wygląda na to, że trzeba wybrać odpowiednią kwestię żeby dojechać do końca z fabułą.

 

Pomimo paru problemów, głównie z kiepskim tłumaczeniem mod bardzo przypadł mi do gustu.

Moja ocena 9/10

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tom3kb napisał:

Długość moda, z tym mam problem bo mi zajął z 20-25 godzin, a na YT widziałem, że ludzie kończyli go w niecałe 10 godzin. Teraz nie wiem czy ja tak wolno gram zaglądam w każdy kąt, szukam znajdziek, czy też oni tak szybko cisnęli np tylko przez główną fabułę. :D

Na to nie ma co patrzeć. Często spotykam się z tym, że gracz na Youtube skraca film pomijając drogę na jakąś odległą lokację, czy wizyty u handlarzy.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek historii z podróżą fajny, finał też dobry ;)

Moda zgłaszałem parę miechów temu do polonizacji ale jakoś nie zyskał na razie aprobaty ale kto wie jak już tłumacze go ogrywają :) to może im się spodoba

.Jest jeszcze jeden dobry mod z tego roku, nawet tu na forum Przez Przypadek ale nie ma chyba zangielszczenia, a po rosyjsku nie porywam się grać. Gramy w nim jako Monoliciarz, historia na jakieś 10 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny "KTOSIU". Zwracam się z oficjalną prośbą o uchylenie rąbka tajemnicy, związanej z niespodzianką którą przygotowujesz. Prośbę moją motywuję tym, że mam już swoje lata i zbyt długo czekać nie mogę, a także tym iż jestem wieloletnim fanem modów do CoP-a. Do mej prośby dołączam emotkę :078:. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mej prośby.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie moją zagadkę, której nikt nie dał rady? "Nagrodą" miał być news.

Czekaliście na niego wystarczająco długo. Mam dla Was niespodziankę, o której imć @kondotier puścił farbę, zmuszając mnie do przedpremierowego jej ujawnienia.

Ale doszedłem do wniosku, że to dobrze: to idealna okazja, żeby stopniowo podgrzewać atmosferę.

Zostawiam Was więc z newsem. Nie jest to idealnie to, czego chciałem, ale biorąc pod uwagę moje skromne umiejętności i tak jestem zadowolony.

 

 

Pytania:

Spoiler

1. Kiedy będzie?
Właściwie to już jest. Robię ostatnie szlify, ale mam deficyt czasu. Niekoniecznie wiatru ;) Poza tym robię to pierwszy raz, oswajam się. Najpierw myślałem, że z angielskiego pójdzie łatwo, potem zrozumiałem, że to nie ma sensu i tłumaczyłem jak autor przykazał, z rosyjskiego.

2. Mogę testować?
Nie. Zamknięte testy wkrótce startują.

3. Ale może jednak powiesz, kiedy będzie?
Blizzard zawsze mówi, że "wyjdzie, jak będzie gotowe". Ja mam duże ambicje, więc mówię to samo :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma czego gratulować. Zaraz po zarejestrowaniu się ktoś mnie pytał czy znam rosyjski - odpowiedziałem, że tak, ale nie w takim stopniu, żeby dać sobie radę z tłumaczeniem wybuchowej mieszanki stosowanej czasami w modach (ukraiński, rosyjski, białoruski, jakieś slangi, cuda na kiju)...

Ale jednak dałem radę :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Na pewnym etapie tłumaczenia doszedłem do wniosku, że pewnie kilka osób da radę przebrnąć przez angielskie tłumaczenie maszynowe i staram się dostosować spolszczenie tak, żeby nawet ci, co już ograli, znaleźli w nim coś dla siebie :) Więc bardzo możliwe, że będzie się opłacało zagrać drugi raz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.