Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sierioża    495

Post post postem (może się połączy, nie wiem), ale sprawa w kwestii Wiatru Czasu.

Po pierwsze: pewne problemy osobiste spowodowały, że nie mogłem się zająć dokończeniem spolszczenia, za co bardzo Was przepraszam i w przeciągu kilku najbliższych dni obiecuję poprawę.

Po drugie, na zaostrzenie apetytu przygotowałem nieco podrasowane screeny, które mogą pięknie ozdobić Wasze pulpity :) 

awiatr1pl.png

awiatr2pl.png

awiatr3pl.png

• Dodatnia 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
14 minut temu, Szperacz napisał:

Czy ten ten mod ma nowe lokacje czy tylko jedzie na tych z podstawki?

Stare lokacje ale bardzo mocno zmienione - wystrój, masa dodatkowych obiektów, przejść, pomieszczeń etc.

@Sierioża

przeprosiny przyjęte choć to formalność bo wszyscy wiemy jak to życie potrafi zaskakiwać jeśli chodzi o przeszkody :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sierioża    495
30 minut temu, ZapomnialemLoginu napisał:

wiemy jak to życie potrafi zaskakiwać jeśli chodzi o przeszkody :)

Ano niestety to prawda. I rzuca kłody pod nogi w tym najbardziej niepotrzebnym momencie, a potem wszystko się przeciąga i przeciąga i przeciąga... ech.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ziomkowsky    2

Czy mógłby mi ktoś podać optymalne ustawienia graficzne do tego moda?

Nieważne jak ustawie to prędzej czy później dostanę Out of Memory, zwłaszcza teraz jak doszedłem do Baru to dostaje dosłownie co 5 minut.

Albo coś źle zainstalowałem albo coś przeoczyłem, po screenach widzę że nie trzeba grać na statyku, a chciałbym mieć grafikę w miarę dobrą (w końcu po cholerę te HD addony).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sierioża    495

Nie ma optymalnych ustawień, musisz mieć po prostu cholernie dobrego kompa :) Ogólnie optymalizacja jest bardzo dobra, więc bez dodatków nie sądzę, żeby pożerał wiele więcej niż podstawka.

Jak sobie po kawałku testuję, to odpalam moda na złomie stulecia i na średnich z oświetleniem dynamicznym obiektów nie ma najmniejszego problemu.

Jaki masz komputer? Jak odpowiedź brzmi "bardzo dobry", to wykaż trochę pokory i zaufaj mi, że te modele HD nie są aż tak potrzebne :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ziomkowsky    2

Tutaj bardziej mi chodziło o to że jeżeli ustawie zbyt wysokie ustawienia graficzne to dostaję co chwilę Out of Memory, to nie jest wina komputera bo takie Call of Misery śmiga mi na prawie najwyższych (z paroma addonami graficznymi) aż miło. Tutaj gram przeważnie na dynamiku dx9 a i tak dostaje co 5 min out of memory ale tylko w barze, w innych lokacjach nie miałem tego problemu. To jest ewidentnie coś z modem spaprane a nie z kompem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sierioża    495

Skoro ustawiasz za wysokie, jak sam mówisz, to w czym problem? Ustaw niższe i próbuj. Ja się z tym problemem nie spotkałem, chociaż - podkreślam - testuję na złomie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ziomkowsky    2

Chyba dalej mnie nie zrozumiałeś.

Problem w tym, że chciałbym nie mieć crasha Out of Memory ale jednocześnie mieć w miare porządną grafikę. Wychodzi na to że jestem zmuszony grać na statyku a tego niechce, bo komputer mi spokojnie udźwignie wysoką grafikę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sierioża    495

Trawa w lewo, tak samo wszystkie ustawienia związane ze słońcem. Jak to nie pomoże, to oświetlenie statyczne.

Nie wiem skąd wziąłeś moda, ale chyba w czerwcu amkc47u wypuścił jakiegoś patcha i coś tam kombinował z teksturami. Może to coś da.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
smox    2 042
30 minut temu, Ziomkowsky2 napisał:

Wychodzi na to że jestem zmuszony grać na statyku a tego niechce, bo komputer mi spokojnie udźwignie wysoką grafikę.

@Ziomkowsky2, gdyby Twój komputer uciągnął wysoką grafikę, to nie miał byś problemu. Wychodzi na to, że nie uciągnie.

• Dodatnia 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tom3kb    1 186

Pisałem o tym wcześniej jak oceniałem moda. W Barze przesiadka z wysokich na ustawienia średnie rozwiązała u mnie wyloty z out of memory co parę/parenaście minut. Mod jest ładny więc przezornie nie wrzucałem modeli HD ;) Najwyżej zejdziesz w Barze z grafą niżej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ziomkowsky    2
12 hours ago, smox said:

gdyby Twój komputer uciągnął wysoką grafikę, to nie miał byś problemu. Wychodzi na to, że nie uciągnie.

W takim razie proszę Ciebie wytłumacz mi jakim cudem czysty CoP działa mi na najwyższych bez żadnych Out of Memory?

Z tego co wiem to Wiatr Czasu nie ma żadnych addonów graficznych, o tej rzekomej, nie istniejącej dla mnie optymalizacji nie wspomnę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paranoia    209
20 minut temu, Ziomkowsky2 napisał:

W takim razie proszę Ciebie wytłumacz mi jakim cudem czysty CoP działa mi na najwyższych bez żadnych Out of Memory?

Z tego co wiem to Wiatr Czasu nie ma żadnych addonów graficznych, o tej rzekomej, nie istniejącej dla mnie optymalizacji nie wspomnę.

Bo czysty cop to... czysty cop?

Jakakolwiek modyfikacja nie tylko graficzna ale też skrypty i ustawienia sprawiają że gra robi więcej niż "czysta gra". Nie jest tak że tylko grafika obciąża system, AI, skrypty pogody, wszystkie zmiany w silniku i gameplayu sprawiają że wymagania gry rosną.

A poza tym Wiatr Czasu ma o cholery zmian graficznych, zaczynając od lokacji idąc przez Atmosfear 3, i tekstury z Absolute Nature 4 i kończąc na zmodyfikowanych broniach z STCoP i artefaktach.... więc ma od cholery addonów graficznych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tom3kb    1 186

To jednak mało wiesz o tym modzie :D Dodane weapon packi, atmosfear itp Wejdź sobie w temat moda na ap pro i masz całe spoilery tekstu od autora o dużych wymaganiach, problemach i rozwiązaniach. W skrócie lokacja Bar jest wymagająca dla kompa, nie chcesz problemów opcje w dół. @Paranoja mnie wyprzedził ;) Muli mi net coś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kondotier    2 666

@Ziomkowsky2 - zwróć uwagę, że w tym modzie "Bar" to mocno rozbudowana Dzicz, zapchana dodatkowo nowymi obiektami i mnóstwem NPCów, anomalii i różnego cholerstwa. Nie wiem, jak z nią powiązane są podziemia, ale też stanowią obciążenie dla pamięci. W grach, gdzie Bar jest oryginalnie, przy podchodzeniu do posterunków tak południowego jak i północnego od strony teleportów, zawsze były zacinki.

Kiedy grałem w moda jeszcze bez tłumaczenia, nic takiego jak wyloty z braku pamięci mi się nie przytrafiało. Nie grałem ze spolszczeniem, więc się na ten temat nie wypowiadam.

Ale to nie pierwszy przypadek z modami, że gdy większość grających nie miała problemu, jednemu się przydarzało, że mod się sypał co chwila.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ziomkowsky    2

No to lipa bo żebym nie miał wylotów w Barze to muszę chyba grać na statyku, nieważne że mam ponad 100 fpsów na dynamiku. Na jakiejś innej lokacji bym to przebolał bo większość bym przeleciał raz i już a do Baru będzie się wracać co chwila więc cały mod muszę grać na niskiej grafice.. dobra, dziękuje wam za wypowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paranoia    209
20 godzin temu, Ziomkowsky2 napisał:

No to lipa bo żebym nie miał wylotów w Barze to muszę chyba grać na statyku, nieważne że mam ponad 100 fpsów na dynamiku. Na jakiejś innej lokacji bym to przebolał bo większość bym przeleciał raz i już a do Baru będzie się wracać co chwila więc cały mod muszę grać na niskiej grafice.. dobra, dziękuje wam za wypowiedzi.

Zawsze możesz porządnie zdefragmentować folder w którym masz stalkera(np. Auslogics Disk Defrag Touch). Stalker to jedna z tych gier która serio wymaga dobrego dysku, i większość zcinek i wypadów na pulpit jest przez to że silnik gry nie może po prostu w odpowiednim tempie odczytać plików i zapycha pamięć cache.

Również po uruchomieniu Stalkera otwórz menadżer zadań(ctr+alt+del) i wejdź w zakładkę szczegóły, i ustaw wysoki priorytet dlla xrEngine.exe(prawy klik)  a potem ustaw koligację na wszystkie rdzenie oprócz CPU0 wymusi to rozłożenie pracy na wszystkie rdzenie, a nie tylko na pierwszy, bo stalker technicznie obsługuje wiele rdzeni/wątków ale i tak zwala prawie 80% pracy na pierwszy rdzeń.

By nie robić tego za każdym razem utwórz nowy plik tekstowy tam gdzie masz pilk exe CoP'a(folder bin) wpisz w nim: 

cmd.exe /C start /high /affinity 0x0e xrEngine.exe

Ps. to jest dla 4 rdzeniowych procesorów dla 8 rdzeniowych używamy fe zamiast e

I zapisz go jako plik .bat potem możesz zrobić skrót do tego pliku na pulpicie czy gdzie tam chcesz. Jednak mimo tego czasami i tak trzeba ręcznie ustawić wysoki priorytet.... :/

Ogólnie przyspieszy to wczytywanie i mielenie skryptów gry i NPC więc komputer będzie miał więcej czasu i mocy by zająć się resztą jak np grafiką.

Cudów się nie spodziewaj ale średnio nawet 10fps można tym zgarnąć a gra powinna mniej wywalać...

Edytowane przez Paranoia
  • Dodatnia 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta