Skocz do zawartości

Polska Wiki Stalkera i takie tam


FairFight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Trochę Mnie tu nie było.

Od dłuższego czasu poprawiam strony na pl.stalker.wikia żeby były w porządku. Zastanawiam się czy inni użytkownicy ze ST nie chcieliby również pomóc. Robię to tylko kiedy nie mam nic lepszego do roboty, ale rozszerzyłem pare artów i pare dodałem. Mam tam nick FairFight. Jak byście mieli jakieś uwagi czy zastrzeżenia to walcie śmiało. Mogą być błędy bo wiele rzeczy pisałem z pamięci lub wspomagając się innymi wiki stalkera, głownie zagranicznymi. 

Niektóre artykuły tam miały po 5 linijek i zawierały wulgaryzmy i tego typu rzeczy. Teraz wyglądają lepiej już, jest co poczytać. 

Co sądzicie? To w sumie nic takiego, ale jeśli ktoś z Was nie miałby nic do roboty to czemu nie? :P

Pozdrawiam.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mnieciu napisał:

Wyślę ci całą linię chronologiczną stalkera. Tylko błędy poprawić. Opracowane na podstawie ang. Wiki.

Każda pomoc jest mile widziana. 

Dodałem ostatnio nową stronę z Grupą, Spełniaczem Życzeń, Mózgozwęglaczem, poprawiłem kilkanaście artów. Ogólnie póki co ok. 160 edycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
3 minuty temu, Sierioża napisał:

Bardziej przydałaby się wiki dla moderów ;) 

Już z trzy late temu gdy pomagałem znajomemu w (anulowanym) modzie dla CoP myślałem by zrobić kilka tutoriali w modyfikacjach Stalkera. Od dobrych kilku lat zajmuje się modyfikacjami dla różnych gier, dorabiam też robiąc ikony i GUI dla mobilnych aplikacji więc jako takie doświadczenie mam.

Jednak ze Stalkerem mam tak, że od samego początku w niego gram, ale mało kiedy robiłem coś dla niego, bo zawsze udało mi się znaleźć modyfikację której potrzebowałem... -_- -_-

A teraz jak na złość po kilku miesiącach urlopu w którym nawaliłem kilka modów dla CoC, wolny czas się skończył i kiedy chcę coś zrobić... nie mam kiedy :/

 

Jednak może jak skończę te mody dla Narodnaja Soljanka, dam gdzieś tutoriala jak edytować pliki ppe, jak ustawiać komentarze w dzwiękach ogg, czy jak tworzyć bumpmapy i pliki details.level... kiedy to nie wiem, ale może coś się uda zrobić jak matka natura pozwoli....

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, blablabla napisał:

Ja mogę zajrzeć i poprawić/dodać coś od czasu do czasu.

To byłoby bardzo mile widziane. Zastanawiam się nad adopcją tej wiki gdyż admini są nieaktywni. Wtedy mógłbym zrobić więcej.

19 minut temu, Sierioża napisał:

Bardziej przydałaby się wiki dla moderów ;) 

Wszelkie info o modach i narzędziach można spokojnie na wiki umieszczać, trzeba tylko stworzyć kategorię i tyle. Dlatego nie ma co się krępować :P

Teraz mam ponad 800 zmian i lista lokacji wygląda lepiej, wycięta zawartość również. Także wszystkie mutanty zostały znacznie rozszerzone. Muszę poprawić jeszcze 2 czy 3 frakcje. Potem znowu wracam do lokacji.

Pilnie potrzeba mi grafik z gry, miejscy, ludzi itd. bo mam tylko lapka więc nie mogę w chwili obecnej odpalić Stalkera.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Paranoia napisał:

Może daj prostą listę jakich screenów potrzebujesz, coś się na pewno zbierze...

Byłoby ekstra ale .... trochę tego jest. Screeny wszystkich najważniejszych oraz pobocznych lokacji w całej Zonie. To najważniejsze. Potrzebuję również screeny wszystkich broni i kombinezonów (ale te dwie rzeczy można odłożyć w czasie, teraz nie są priorytetem). Póki co głównie lokacje, mogą być pojedyncze zdjęcia, np. z góry czy z dystansu, mogą również być 2-3 zdjęcia z wnętrza. Wyjątkiem jest Czyste Niebo (FRAKCJA) i wszystko co z nim związane, w tym przypadku wszystkie screeny już były, część znalazłem i trochę podpracowałem w photoshopie.

Ale generalnie każda pomoc jest przydatna, nawet poprawa zwykłej literówki, dodanie ciekawostki. Nie musi być codziennie, nawet raz na jakiś czas jak się przypomni. 

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Paranoia napisał:

myślałem by zrobić kilka tutoriali w modyfikacjach Stalkera

Trzeba było. Ja co prawda nie mam zamiaru zajmować się modowaniem gier na dłuższą metę, ale od dłuższego czasu zmieniam branżę, a to może mi się przydać. Poza tym w wolnym czasie buszuję po wschodnich stronach, starając się nauczyć pracy ze Stalkerem, bo nie samym zarabianiem człowiek żyje, a projekt i scenariusz własnego moda mam od dłuższego czasu. Radzę sobie na tyle, że rozumiem co robić, ale nie ukrywam, że o niebo łatwiej byłoby się uczyć po polsku :)

Poza tym od zawsze uważam, że scena moderska Stalkera na wschodzie trzyma się dobrze przede wszystkim dlatego, że jest dobrze postawione zaplecze, którego u nas brak.

No, ale na gadce się zapewne skończy, bo jeden @Paranoia nie zrobi wszystkiego sam, chociażby bardzo, bardzo, bardzo chciał.

32 minuty temu, ярмарка борьба napisał:

Potrzebuję również screeny wszystkich broni i kombinezonów (ale te dwie rzeczy można odłożyć w czasie, teraz nie są priorytetem)

To nie jest problem - może być import modeli do Blendera, nawet niespecjalnie trzeba poprawiać, bo od razu po wczytaniu renderuje się tak:

Spoiler

toz.png

Tyle, że renderowanie w Cycles na razie nie wchodzi w moim przypadku w grę. Na dłuższą metę. Ale jakby co, to mogę podziałać. Modele postaci, samych kombinezonów, czy broń w rękach - działają podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sierioża napisał:

Trzeba było. Ja co prawda nie mam zamiaru zajmować się modowaniem gier na dłuższą metę, ale od dłuższego czasu zmieniam branżę, a to może mi się przydać. Poza tym w wolnym czasie buszuję po wschodnich stronach, starając się nauczyć pracy ze Stalkerem, bo nie samym zarabianiem człowiek żyje, a projekt i scenariusz własnego moda mam od dłuższego czasu. Radzę sobie na tyle, że rozumiem co robić, ale nie ukrywam, że o niebo łatwiej byłoby się uczyć po polsku :)

Poza tym od zawsze uważam, że scena moderska Stalkera na wschodzie trzyma się dobrze przede wszystkim dlatego, że jest dobrze postawione zaplecze, którego u nas brak.

No, ale na gadce się zapewne skończy, bo jeden @Paranoia nie zrobi wszystkiego sam, chociażby bardzo, bardzo, bardzo chciał.

To nie jest problem - może być import modeli do Blendera, nawet niespecjalnie trzeba poprawiać, bo od razu po wczytaniu renderuje się tak:

  Pokaż ukrytą zawartość

toz.png

Tyle, że renderowanie w Cycles na razie nie wchodzi w moim przypadku w grę. Na dłuższą metę. Ale jakby co, to mogę podziałać. Modele postaci, samych kombinezonów, czy broń w rękach - działają podobnie.

To by było dokładnie to czego mi potrzeba! Tylko... nie wiem jak to zrobić. Ja nie mogę nawet na lapku odpalić stalkera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz dwie opcje: albo będziesz cierpliwy i ja to zrobię w miarę możliwości (wtedy wypunktuj czego potrzebujesz), albo powiem Ci jak masz to zrobić.

Nie musisz odpalać Stalkera, żeby wypakować modele i porobić rendery, ale wskazane byłoby mieć byle jaki dwurdzeniowy procesor i chociaż jakiegoś biednego GF sprzed paru lat, żeby lapciak się nie udusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sierioża napisał:

No to masz dwie opcje: albo będziesz cierpliwy i ja to zrobię w miarę możliwości (wtedy wypunktuj czego potrzebujesz), albo powiem Ci jak masz to zrobić.

Nie musisz odpalać Stalkera, żeby wypakować modele i porobić rendery, ale wskazane byłoby mieć byle jaki dwurdzeniowy procesor i chociaż jakiegoś biednego GF sprzed paru lat, żeby lapciak się nie udusił.

Mam lapka, dla którego przeglądarka jest wyzwaniem, będę więc cierpliwy ;-) I dzięki za chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mojego też, jak otwieram więcej niż 4-5 kart. Zrób listę przedmiotów jakie są Ci potrzebne, czy to mają być kombinezony na postaci, czy takie luzem do podniesienia, broń w łapach czy taka "lewitująca" jak powyżej, itd. I pamiętaj żeby dodać co z jakiej gry, bo modele się między sobą różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sierioża napisał:

Wiesz, dla mojego też, jak otwieram więcej niż 4-5 kart. Zrób listę przedmiotów jakie są Ci potrzebne, czy to mają być kombinezony na postaci, czy takie luzem do podniesienia, broń w łapach czy taka "lewitująca" jak powyżej, itd. I pamiętaj żeby dodać co z jakiej gry, bo modele się między sobą różnią.

Dobrze, więc tak: 

Wszystkie zdjęcia "lewitujące", a nie trzymane w dłoni ani założone. Pytanie tylko czy lewitujące np. bronie mają jakieś tło? Jak nie to super, jeśli tak to będę musiał wycinać.

 - Broń każdego rodzaju 

- Wszystkie kombinezony 

- Wszystkie artefakty

- Wszystkie ważne postaci, czyli takie, z którymi wiąże się poważniejsza interakcja jak zadania, handel itp.

- Zdjęcia jak największej liczby lokacji 

PS. Czy da się w podobny sposób powyciągać polskie opisy broni, kombinezonów i artefaktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sierioża napisał:

O lokacjach ode mnie zapomnij, nie chce mi się biegać i cykać fotek. W sprawie reszty coś tam popróbuję w wolnej chwili.

Tło może być dowolnego koloru, może też być jakaś grafika.

 

Dobra, to lokacje sobie darujmy, a tło... cóż najlepiej żeby było BEZ tła. Albo cokolwiek co by pasowało na naszą wiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam tylko 160 screenów z kilku lokacji(sorry że nie w fullHD, ale ja teraz gram tylko na laptopie z ustawieniami na maxa ale w niższej rozdzielczości, bo po prostu daje to lepsze rezultaty niż robienie tego odwrotnie...).

Jutro wgram więcej z Cienia Czarnobyla i Zewu(bez żadnych dodatków), na razie transfer mam zajęty bo projekty zgrywam i nie mogę przerwać nawet dla tych 60-100Mb screenów :/

LINK

Jak co, to będzie ten sam link(to mój dysk google)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Paranoia napisał:

W tej chwili screeny są w rozdzielczości 1366x768px format jpg

poziomy jakie obejmują to chyba, Agroprom, Wysypisko, Limańsk, Jupiter, Agroprom podziemia, Kordon, Military(baza wolności), martwe miasto, dolina morku i bagna

wszystkie są dostępne pod linkiem jaki podałem wyżej. 

Wielkie dzięki! Bardzo się przyda. Już Photoshop się grzeje :P

 

19 minut temu, Sierioża napisał:

Jakiś konkretny rozmiar? Format? 

Najlepiej PNG, rozmiar obrazków najlepiej do 1500x1500. Jak będą za duże to ok bo mogę je zmniejszyć, gorzej jeśli będą za małe, rozciągnięcie wygląda kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paranoia napisał:

Jeśli chcesz je jakoś przygotować/przyciąć albo dodać jakieś napisy, to przepuszczę je przez automat w czasie wysyłania, mi to nie przeszkadza bo mam od tego skrypty a ty będziesz miał mniej pracy.

Przejrzałem screeny - perfecto! Co prawda przydało by się wygładzanie krawędzi i większa rozdziałka, ale i tak ujdą. Większość lokacji, które sfotografowałeś miała na wiki brakujące fotki, także jeszcze dziś postaram się je uzupełnić. 

PS. Przydały by się screeny tunelu do Kordonu na Bagnach, Trakcji Kolejowej na Bagnach, gdzie jest Wintar BC Szramy oraz Parku Łodzi na Bagnach, te lokację muszę dodać, ale zapomniałem jak wygląda. Jeśli to nie jest problem oczywiście. Tak czy siak, wielkie dzięki, zrobię ze screenów użytek na wiki.

Edytowane przez ярмарка борьба
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem jakieś 220 kolejnych zdjęć, ten sam link co wcześniej.

Byś nie grzebał w tych samych plikach dałem je do nowego folderu "scr_stalker prt2"

Lokacje: Bar, Zaton, Przedmieścia Prypeci, Prypeć, Radar, Podziemia Jupiter, Jantar, laboratoria podziemne i kilka innych.

 

Myślałem że będę miał więcej czasu i dostęp do kompa by zrobić screeny w wyższej rozdzielczości ale na razie mam wciąż tylko laptopa przy sobie :/

 

Poza tym nie wiem jak to możliwe ale wymusiłem na sterownikach radeona antyaliasing, i w grze wszystko było ok, ale screeny jak były bez aa tak są bez aa.... Serio te mobilne radeony są magią dla mnie... cały czas mam takie dziwne babole albo spadki wyskoki wydajności(raz np taki skyrim idzie jak ślimak 25fps a na drugi dzień ta sama lokacja ten sam save... i wali jak burza 50fps :/ )

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.