Jump to content
tom3kb

Przez Przypadek (Волей случая)

Recommended Posts

@gawron

Nie mogę jednak zrozumieć narzekania typu: za szybko się wzbogacę, za szybko można się dozbroić czy za dużo amunicji przy trupach. Nie chcę kasy - nie zbieram złomu i go nie sprzedaję, za dużo amunicji - zbieram tyle ile mi potrzeba itd

Można i tak. Wiadomo trudno znaleźć złoty środek, szczególnie, że mamy tu też takie chomiki co robią sobie udźwig postaci na 5 ton :D i zbierają wszystko co nie jest przymocowane na sztywno do mapy. Pamiętam parę takich modów, że już na Kordonie po kilku questach mieliśmy po kilka tysięcy naboi różnego kalibru, ja jest zwolennikiem np takiego lekkiego jej braku, gdzie myślę styknie mi czy nie albo zostaję mi niewielka ilość na plus po walce.

W niektórych modach po 30 minutach gry strach było przeszukiwać ciała, a jak jeszcze masowo lecą kombinezony z ciał to już w ogóle. :) Niektórzy robią znowu w drugą stronę leci z ciał kupa rzeczy ale nie ma sensu nawet tego zbierać bo handlarze albo tego nie kupują wcale albo dają tyle co na oranżadę. Też niezbyt fajne podejście.

W tym modzie na początku też pomyślałem, że jest nie za fajnie z handlem, cenami, jak na początku spojrzałem na ceny. Ale po tym jak zaskoczyłem, że to krótki mod i jak znalazłem parę artefaktów wszystko w miarę jakoś działało, no i sporo mi pomógł perk dyplomacji. Modernizowałem broń i kombinezon na bieżąco nie przejmując się już kasą ale też i za bardzo nie było sensu nawet zarabiać tej forsy na jakieś fanty.

Ps: zerknąłem sobie jak tego moda oceniają na rosyjskich stronach, średnia to jakieś 7/10 to nie byłem jakoś bardzo surowy, mnie bardziej zawiódł scenariusz bo liczyłem właśnie na coś konkretnego od strony Monolitu.

U nas mod też chyba jakichś większych emocji nie wzbudził patrząc po temacie. Ja bym go ocenił jako taki typowy średniak, zagrać i zapomnieć, po początkowych zapowiedziach miałem inne wyobrażenie o tym modzie, no i niestety troszkę się jednak rozczarowałem.

Przez przypadek ukończyłem tego moda
Całkowicie o nim zapomniałem, ale dzisiaj się ''spiąłem" i dokończyłem, bo zostało mi tylko laboratorium.
Cóż..z początku sądziłem, że będzie to opowieść o fanatycznym monolitowcu, który nie zawaha się przed niczym, a na końcu odkryje prawdę i utraci swą wiarę.
Jednak stało się inaczej, stopniowo poznajemy prawdę i odkrywamy to, kim byliśmy i jak się znaleźliśmy w centrum zony.
Ot zwykły przewodnik, który jak to @gawron wspomniał " Jedynie ociera się o Monolit ".
Czy mod jest słaby ? .. - nie sądzę. Jest on napewno przemyślany, ale zabrakło mi w nim bardziej skomplikowanych zadań, więcej wątków pobocznych itp.
W szybki sposób możemy dorobić się kasy i kupić najwyższy sprzęt, jaki oferuje nam handlarz, statystyki podnieść dzięki bardzo dobrym artom. Mod jest bardziej nastawiony na poznawanie fabuły niż walkę z wrogami.
A ile żre nasz bohater.. ola boga, ja nie wiem jak on został przewodnikiem, o jego kondycji nie wspomnę, bo zadyszki dostaje co chwila ( a bambetli przy sobie nie miałem prawie w ogóle tyle, co jedna apteczna, broń i jakieś pierdoły, które nie ważą zbyt wiele ) Tak więc siłą rzeczy nie nadaje się na Monolitowca, chyba by zbankrutowali na handlowaniu jedzeniem z najemnikami, gdyby Tichon został na stałe w ich szeregach.

Gdybym miał wystawić ocenę .. no takie 7/10
Miła odskocznia od modów gigantów.

Spoiler

ss_daniel_10-23-17_00-17-04_(pripyat).jpgss_daniel_10-24-17_14-20-49_(pripyat).jpgss_daniel_10-25-17_14-17-33_(pripyat).jpgss_daniel_10-25-17_14-21-18_(pripyat).jpgss_daniel_10-25-17_14-26-17_(pripyat).jpgss_daniel_11-20-17_12-47-42_(pripyat).jpgss_daniel_11-20-17_14-24-41_(laboratory).jpg

@Szeregowy Killer - Wiem ale nie powiem.

Zażartowałem. Obejrzyj filmik, jest krótki i pokazuje nie tylko te arty.

Serafina znajdziesz, jak będziesz wykonywał zadanie w CHU Jubileuszowy. Bez zadania nie ma się co pchać.

Medalion 3min. Oko smoka 4 min. Serafin 4.50 min

https://www.youtube.com/watch?v=3mVEw6ifijI

Obejrzyj i ten, jeśli zechcesz. Wszystkie schowki w modzie.

https://www.youtube.com/watch?v=OWEFHWFhr0s

3 minuty temu, kondotier napisał:

Medalion 3min. Oko smoka 4 min. Serafin 4.50 min

oko smoka w sumie znalazłem przypadkiem już w 1 godzinie gry w tego moda co mnie bardzo zaintrygowało :)

Dziękuje, bo nie mogłem znaleźć informacji nigdzie w necie o tym po polsku czy angielsku :f

Druga sprawa. Nie mogę znaleźć kodu do drzwi w tym kompleksie wewnątrz bąbla.

Okej mod ukończony. Według mnie mod ma świetny klimat, te promienie słońca i zielona Prypeć to aż raj. Pełno ciekawych schowków oraz tajemniczych miejsc, fabula jest dosyć krotka ale bardzo realistyczna. Mi się ogółem podobało oraz brak wylotów i daje 8/10

@blacho - Te gwieździste anomalie jak trafisz na właściwą, zmieniają kolor. Jeśli jednak nie trafisz na właściwą, to nawet jak wcześniej znalazłeś, następuje reset i trzeba zaczynać od nowa.

Tyle pamiętam, że pierwsza to jest ta, jakbyś szedł w stronę księgarni. Tylko do anomalii podejdź, aby zmieniła kolor, nie przechodź. Potem chyba trzecia, czwarta i na koniec druga. Sprawdź podana kolejność. Zapamiętaj, czy zaskoczyło. Trochę cierpliwości i sam znajdziesz.

A tu masz gameplaya, od 17.30 min. jak przechodzić.

https://www.youtube.com/watch?v=z0x3Y6M6BDw

Jak dotąd mod sprawuje się znakomicie, niestety natrafiłem na przeszkodę. Nie otwierają się te drzwi w laboratorium które jest w bąblu. Kod prosty do odgadnięcia, sprawdziłem nawet materiał video i się zgadzał z tym co odgadłem, ale po wpisaniu nie kręci się koło a drzwi stoją niewzruszone.

Sam bąbęl choć prostą lokacją jest i małą to upchaną niebezpieczeństwami co krok. Zabrałem apteczki i naboje ale nie wziąłem najważniejszego - granatów by odrzucić te najlepsze arty od bąbli teleportacyjnych.

edytka: dziwne, oglądałem różne videoporadniki i w jednym kod był taki a w drugim inny. Nic to, drzwi otwarte i mam nadzieję że już nic mnie nie spotka przykrego.

edytka2: mod ukończony, autorom spolszczenia podziękowania bo mod dobry, z pomysłami. Walk mało i całe szczęście, do postrzelania są inne mody, głównie te na bazie Zewu Czarnobyla (bo nikt się nie kwapi robić skryptów czy dodatkowych bajerów do niego, tylko grafika).

Edited by ZapomnialemLoginu
tymczasowe okazało się nieskuteczne

Tak sobie pogrywam i: 10m biegu i płuca wyplute, gość ma apetyt jak wioska zawodników sumo, jesteśmy na pierdnięcie motyla dla każdego muta, zużywanie się broni jeszcze zdzierżę ale pancerzy to już przegięcie pały. Ruscy to jednak nie potrafią zrobić zrównoważonej rozgrywki w modzie. Chociaż się zlitowali i znaczniki do misji są, wystarczy poszukać trochę w okolicy(uff i masz). Pełno npc w okolicy którzy stoją i czekają jak sam oczyścisz miasto(wtf). Plusów jak na razie nie stwierdziłem.

I kolejny mod do kolekcji. Niestety mod wykonany katastrofalnie, zadania robione na kolanie. Przechodziłem jak za karę i jeszcze ta latarka. Strata czasu, ceny przedmiotów z nie powiem czego i brak możliwości zbierania broni. Dramat. Nie polecam

Tytuł przez przypadek jest mega trafny, Przez przypadek ten mod znalazł się tutaj i przez przypadek w niego zagrałem.

Edited by Ignachinio

To by znaczyło, że przypadki chodzą po ludziach.

Podobno Freud przyglądał się przypadkom i zauważył, że jakże często zdarzają się one wtedy, kiedy człowiek ich właśnie potrzebuje...

10 godzin temu, Ignachinio napisał:

Przechodziłem jak za karę

To rada na następny raz: nie karz się, tylko nie graj, jeśli Ci nie pasuje :)

Mod jak mod, nie jest to górnolotna przygoda, ale jako przerywnik między większymi pozycjami sprawdza się w sam raz. Sporo osób ograło, ale żaden nie zmieszał go aż tak z błotem... Jednak jako, że w zasadzie żadnej konstruktywnej krytyki nie zamieściłeś, polecam przyszłym pokoleniom uznać to za incydentalną opinię, nie mającą wiele wspólnego ze stanem faktycznym.

No mi też nie podszedł, na poprzedniej stronie dałem 6/10.

Może trzeci mod tego autora wreszcie faktycznie będzie o frakcji Monolit i zadania, i fabuła też będzie dopasowana do tego ugrupowania.

9 godzin temu, Ignachinio napisał:

Co nie zmienia faktu moi mili że mod tandeta jakich mało. I mam nadzieję, że dzięki mojej ale i paru innych osób recenzji nikt więcej nie skusi się na tą wątpliwą przyjemność grania w to coś.

tumblr_ljrww8IWTZ1qhlwnjo1_500.gif.89c4d1f2375ff4b062d517ec7671797a.gif

Mądrego to aż miło posłuchać .

@Ignachinio  Daj innym prawo samodzielnego wyboru. Ja grałem w mody dużo bardziej spartaczone niż ten. Dlatego nie doczekały się spolszczenia.

A ten wcale nie jest aż taki zły. A przede wszystkim jest inny. No i , da się go ukończyć. A że nie spełnił Twoich oczekiwań, normalna sprawa. Jedni lubią zapach szwajcarskiego sera, innym wystarcza, że skarpetki im śmierdzą. Wszystko zależy od gustu.

Nie no spoko chłopaki sorry, że uraziłem. Grałem w swoim życiu w paręnaście-dziesiąt  modów i moim skromnym zdaniem (od takiego typka co przyjdzie zagra i oceni jako gracz) mod jest mega słaby, kupy się nie trzymający z różnymi bardzo dziwnymi mechanikami które normalnie były by oceniane jako bugi. To tylko i wyłącznie moje zdanie, ale czytam wypowiedzi innych w tym temacie i jest jeszcze parę opinii które miesza ten mod z błotem. Czyli coś na rzeczy jest.
No chyba, że nie wolno krytykować takich dzieł to napiszcie. Dostosuję się. :)