Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Gatzek

[Hybrid] Dodatki (Stara wersja)

Recommended Posts

Małe dodatki do Hybrida.

* lootmoney.script - kasa z trupów, ilość zależna od rangi.

* death_menager.script - ilość amunicji i stan broni w trupach zależny od rangi. Jeżeli wartości w pliku nie odpowiadają nam to w funkcji Wafel_func_drop()  ustawiamy takie jakie nam pasują. 

* smart_terrain.script - poprawka do szybkiej podróży. Nie trzeba wychodzić z gry i wczytywać sejwa, żeby pojawił się zielony domek w nowym miejscu.

* w_rgd5.ltx - granat RGD 5 to teraz prawdziwy granat, a nie straszak na wrony. Używać ostrożnie żeby samemu się nie zabić.

* gamemtl.xr - NPC nie widzą przez krzaki. Wgrywamy bezpośrednio do katalogu gamedata.

http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/addons/living-zone-by-skelja-for-coc - ładnie działa z Hybridem, w opcjach gry warto ustawić mnożnik spawnu mutantów i stalkerów na 0.25

* DoctorX Dynamic Faction Relations 1.8 [1.4.22] http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/addons/doctorx-dynamic-faction-relations - nowa gra niestety wymagana żeby wszystko dobrze działało. Plik st_drx_addons.xml z załączników poniżej wgrywamy do gamedata\configs\text\pol\ aby komunikaty były po polsku.

 

NIE JESTEM AUTOREM TYCH SKRYPTÓW, SĄ TO RZECZY POZBIERANE Z NETU.

 

death_manager.script

lootmoney.script

smart_terrain.script

w_rgd5.ltx

gamemtl.xr

st_drx_addons.xml

Share this post


Link to post
Share on other sites

W czystym Hybridzie też można się skradać. Podchodząc od tyłu do NPC z Ctrl + Shift jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie zareaguje na GG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten plik sprawiający że NPCe nie widzą przez krzaki powinien być umieszczony w każdym modzie. Ile mi to napsuło krwi gdy przeciwnicy sprawnie załatwiami mnie przez gęste krzaki, połączone z niedziałającym skradaniem tylko pogarszało sytuację...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarówno w podstawkach jak i wszelakich modach zawsze dziwiło mnie, po co u handlarzy te tony amunicji skoro zbierając ją z trupów miałem jej tyle, że nie wiedziałem co z nią robić.

Ta mała poprawka w pliku death_generic.ltx zmienia ten stan rzeczy. Teraz z trupów nie można zbierać amunicji. Możemy ją zdobyć na dwa sposoby: rozładować znalezioną broń bądź kupić.

Zmiana w pliku death_manager.script sprawia, że znajdowana broń będzie miała losową kondycję od -100 do +100. W połączeniu ze zmianami w pliku death_generic.ltx dochodzimy do zmiany w ekonomi moda - o kasę zaczyna być trudniej i nie dochodzi do sytuacji, że po krótkiej grze mamy dziesiątki tysięcy rubli.

Zmiana w pliku ai_tweaks.ltx sprawia, że NPC nie mają nieskończonej amunicji.

W plikach handlarzy (gamedata\configs\misc\trade\) warto ustawić buy_item_condition_factor = 0.7 Zona wtedy staje się prawdziwą Zoną, a nie hipermarketem na rogu z full zaopatrzeniem. Oczywiście można jeszcze pobawić się w tych plikach cenami ale to już straszna dłubanina dla chętnych :)

death_generic.ltx

death_manager.script

ai_tweaks.ltx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądając forum ap-pro natrafiłem na ciekawy, moim zdaniem, dodatek do CoC:

http://ap-pro.ru/forum/119-76206-1 EoC czyli Extended Offline Chernobyl autorstwa xr_Sanya. Dodatek ten rozszerza działania NPC w off-line, dodaje coś na kształt wojny frakcji oraz dynamiczne zmiany w relacjach między frakcjami. Pograłem chwilę na rosyjskiej wersji Coc i oddziały NPC naprawdę walczą między sobą w off-line oraz zajmują miejsca kontrolowane przez przeciwnika.

Dodatek przetłumaczyłem i przystosowałem do działania z Hybridem. 

UWAGA: PO WGRANIU EoC NOWA GRA WYMAGANA!

A tak to wygląda na mapie: (Oznaczenia kluczowych miejsc i znaczniki frakcji włączamy/wyłączamy klawiszem M na mapie w PDA)

 

EoC - Hybrid.rar

ss_maciek_04-10-17_10-03-19_(l01_escape).jpg

ss_maciek_04-10-17_10-03-22_(l01_escape).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gatzek super ten dodatek, połączyłem go z Living Zone i działa jak złoto, teraz Zona dosłownie "żyje" :D

Do tego dynamiczne anomalie oraz relacje, dla mnie Zona to już jest swój świat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam że JEST, ale trzeba ręcznie łączyć pliki. Miałem w planie dodać ów moda ale nie każdy go lubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Discord
Comunity