Jump to content
Gatzek

[Hybrid] Dodatki (Stara wersja)

Recommended Posts

Małe dodatki do Hybrida.

* lootmoney.script - kasa z trupów, ilość zależna od rangi.

* death_menager.script - ilość amunicji i stan broni w trupach zależny od rangi. Jeżeli wartości w pliku nie odpowiadają nam to w funkcji Wafel_func_drop()  ustawiamy takie jakie nam pasują. 

* smart_terrain.script - poprawka do szybkiej podróży. Nie trzeba wychodzić z gry i wczytywać sejwa, żeby pojawił się zielony domek w nowym miejscu.

* w_rgd5.ltx - granat RGD 5 to teraz prawdziwy granat, a nie straszak na wrony. Używać ostrożnie żeby samemu się nie zabić.

* gamemtl.xr - NPC nie widzą przez krzaki. Wgrywamy bezpośrednio do katalogu gamedata.

http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/addons/living-zone-by-skelja-for-coc - ładnie działa z Hybridem, w opcjach gry warto ustawić mnożnik spawnu mutantów i stalkerów na 0.25

* DoctorX Dynamic Faction Relations 1.8 [1.4.22] http://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/addons/doctorx-dynamic-faction-relations - nowa gra niestety wymagana żeby wszystko dobrze działało. Plik st_drx_addons.xml z załączników poniżej wgrywamy do gamedata\configs\text\pol\ aby komunikaty były po polsku.

NIE JESTEM AUTOREM TYCH SKRYPTÓW, SĄ TO RZECZY POZBIERANE Z NETU.

death_manager.script

lootmoney.script

smart_terrain.script

w_rgd5.ltx

gamemtl.xr

st_drx_addons.xml

W czystym Hybridzie też można się skradać. Podchodząc od tyłu do NPC z Ctrl + Shift jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie zareaguje na GG.

Ten plik sprawiający że NPCe nie widzą przez krzaki powinien być umieszczony w każdym modzie. Ile mi to napsuło krwi gdy przeciwnicy sprawnie załatwiami mnie przez gęste krzaki, połączone z niedziałającym skradaniem tylko pogarszało sytuację...

Zarówno w podstawkach jak i wszelakich modach zawsze dziwiło mnie, po co u handlarzy te tony amunicji skoro zbierając ją z trupów miałem jej tyle, że nie wiedziałem co z nią robić.

Ta mała poprawka w pliku death_generic.ltx zmienia ten stan rzeczy. Teraz z trupów nie można zbierać amunicji. Możemy ją zdobyć na dwa sposoby: rozładować znalezioną broń bądź kupić.

Zmiana w pliku death_manager.script sprawia, że znajdowana broń będzie miała losową kondycję od -100 do +100. W połączeniu ze zmianami w pliku death_generic.ltx dochodzimy do zmiany w ekonomi moda - o kasę zaczyna być trudniej i nie dochodzi do sytuacji, że po krótkiej grze mamy dziesiątki tysięcy rubli.

Zmiana w pliku ai_tweaks.ltx sprawia, że NPC nie mają nieskończonej amunicji.

W plikach handlarzy (gamedata\configs\misc\trade\) warto ustawić buy_item_condition_factor = 0.7 Zona wtedy staje się prawdziwą Zoną, a nie hipermarketem na rogu z full zaopatrzeniem. Oczywiście można jeszcze pobawić się w tych plikach cenami ale to już straszna dłubanina dla chętnych :)

death_generic.ltx

death_manager.script

ai_tweaks.ltx

Przeglądając forum ap-pro natrafiłem na ciekawy, moim zdaniem, dodatek do CoC:

http://ap-pro.ru/forum/119-76206-1 EoC czyli Extended Offline Chernobyl autorstwa xr_Sanya. Dodatek ten rozszerza działania NPC w off-line, dodaje coś na kształt wojny frakcji oraz dynamiczne zmiany w relacjach między frakcjami. Pograłem chwilę na rosyjskiej wersji Coc i oddziały NPC naprawdę walczą między sobą w off-line oraz zajmują miejsca kontrolowane przez przeciwnika.

Dodatek przetłumaczyłem i przystosowałem do działania z Hybridem. 

UWAGA: PO WGRANIU EoC NOWA GRA WYMAGANA!

A tak to wygląda na mapie: (Oznaczenia kluczowych miejsc i znaczniki frakcji włączamy/wyłączamy klawiszem M na mapie w PDA)

EoC - Hybrid.rar

ss_maciek_04-10-17_10-03-19_(l01_escape).jpg

ss_maciek_04-10-17_10-03-22_(l01_escape).jpg

@Gatzek super ten dodatek, połączyłem go z Living Zone i działa jak złoto, teraz Zona dosłownie "żyje" :D

Do tego dynamiczne anomalie oraz relacje, dla mnie Zona to już jest swój świat.

Osobiście uważam że JEST, ale trzeba ręcznie łączyć pliki. Miałem w planie dodać ów moda ale nie każdy go lubi.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Społeczność
Discord