To prawda
.
A ja miałem dopiero 2 emisje dziwne?
Na pierwszą Emisję trzeba czekać długo, a później są co ok. 72h czasu gry.
@boberm Ja jestem programistą ale też nie zauważę wszystkiego. Dobrze, że ktoś taki jak @Anton wskazuje gdzie leży błąd bo wtedy mogę go poszukać. Nie widziałem dotąd takiego przypadku i sam się z nim nie spotkałem dopóki anton nie zrobił testów za co mu dziękuję ![]()
gdzie leży błąd bo wtedy mogę go poszukać
Goodlike - generalnie - to nie jest błąd . Wg mnie, jest to chyba jeden z sensowniejszych ficzerów zaimplementowanych w modzie.Nie jestem fizykiem wiec trudno mi opisac to zjawisko , ale … to chyba tak działa:
-
w wyniku róznych czynników zewnętrznych nastepuje proces tworzenia artefaktu
-
w procesie tym artefakt nabywa właściości , które sa wypadkową unikalnego środowiska które je stworzyło
-
…a potem następuje proces starzenia się materiału , w zależności od warunków środowiskowych - np używania przez stalkera- art "starzeje"się szybciej lub wolniej , do tego dochodzą procesy typu Emisja , bedące katalizatorem tak tworzenia jak i destrukcji.
Anton : duży szacunek dla Ciebie . Chciało Ci sie przeprowadzic cały proces analityczny wraz ze statystycznym ujeciem problemu …no , no.
No jak taki artefakt kwestowy zamieni się w brukowiec to co dalej?
Jeśli dobrze zrozumiałem pytanie:
Jeśli było to podczas Emisji - po prostu wczytaj zapis przed Emisją, arty degradują się stosunkowo rzadko (ok. 30% szansy).
Akurat odpowiadam @boberm ![]()
Chodzi o to, że skoro nie ma komunikatu to możesz tego nie zauważyć i później będzie problem więc wolałbym to wyłączyć.
Artefakty się gubią na początku emisji czy na końcu jak wyskakuje “autosave”?
W/g wypowiedzi Antona - ważne dla scenariusza arty nie ulegają destrukcji , a reszta jest do odtworzenia przechodząc w tryb "zbieracki".Oczywiście - jakieś informacje byłyby ułatwieniem dla gracza - nie będzie się zastanawiał , skąd w plecaku koci łeb się znalazł. Moim prywatnym zdaniem - tego ficzera bym nie ruszał - dodaje smaczku grze.
Aha, okej. Nie dotyczałem. Wydawało mi się, że napisał, że te artefakty również ulegają degradacji ![]()
W/g wypowiedzi Antona - ważne dla scenariusza arty nie ulegają destrukcji , a reszta jest do odtworzenia przechodząc w tryb "zbieracki".Oczywiście - jakieś informacje byłyby ułatwieniem dla gracza - nie będzie się zastanawiał , skąd w plecaku koci łeb się znalazł. Moim prywatnym zdaniem - tego ficzera bym nie ruszał - dodaje smaczku grze.
Przychylam się do sugestii "małego złośliwca"
boberma - skrypt ciekawy i też by go nie ruszał.
Artefakty się gubią na początku emisji czy na końcu jak wyskakuje “autosave”?
Na samym początku Emisji, najłatwiej zauważyć to kiedy masz wszystkie sloty na arty/detektory zajęte i nagle jeden robi się pusty a w plecaku pojawia się Brukowiec.
Offtop: Włączony Autozapis strasznie przymula grę (gram tylko na ręcznych zapisach), też to zauważyliście?