Po rozpoczęciu gry mam jakiś problem z teksturami. Takie coś jak na ss mi się pojawia. Kombinowałem z obniżeniem grafiki i nic. Tylko na wersji 1.4008 taki błąd u mnie występuje
Chcę zmienić ceny jakie handlarze oferują za itemy. Rozpakowauje plik “gamedata0.db” w którym znajdują się configi. Zmieniam je a następnie pakuje spowrotem w plik .DB i wrzucam do gry. Nie ma zmiany w grze. Handlarze dalej kupują po starych cenach.
Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi że pomimo zmienionego pliku oraz configów (poprawnie spakowanych) nie ma żadnej reakcji ???
a może brakować jakiejś biblioteki .dll albo być uszkodzona. Można pobrać ją wrzucić do folderu z Lost Alpha i może wystarczy. Ewentualnie pobrać całą paczkę i zainstalować w systemie jeśli nie ma.
Tylko jak już byś szukał tego pliku/całej paczki bibliotek to najlepiej na oficjalnej stronie microsoftu żeby nie pobrać czasem jakiegoś syfu na kompa
Możliwe, że brakuje ci, którejś z zestawu bibliotek VC++, w Lost Alpha był folder z dodatkowym oprogramowaniem " 3rdparties" tam był jakiś DirectX, OpenAl i właśnie jedna z bibliotek VC++.
Pierwsza wersja LA jaka się pojawiła, miała w paczce do pobrania katalog zawierający uzupełnienia do bibliotek i jeszcze inne wsparcia potrzebne do uruchomienia moda. Jego twórcy przy następnych aktualizacjach już tego nie dodawali, uważając widocznie, że pozostały one na kompach grających. Później takie wymagania zaczęły mieć i inne mody. Już kilka razy była o tym mowa i na forum są wstawione paczki, lub odsyłacze do nich dla silników x64 . Pobierz sobie taką paczkę i zainstaluj na kompie, a rozwiążesz sobie problem tak z LA, jak i innymi modami.
Ja w LADC nie grałem. Czy w pobranej paczce nie ma czasem tego katalogu z bibliotekami i resztą?
Sprawa jest o tyle dziwna że instalowałem w zasadzie wszystkie wersje Lost Alpha po kolei (wczesne wersje się zawieszały i wywracały w niektórych miejscach. Skończyłem na wersji 007 i działała bez zarzutu. Skończyłem, przeszedłem, został praktycznie freeplay na deser.
Podczas próby powrotu ni z tego ni z owego komp żąda wspomnianej biblioteki. A przecież jej nie wywalałem z systemu. Bibliotekę ściągnąłem , podłożyłem w systemie we właściwym miejscu ale nie chce dać się zarejestrować. No i zgłupłem bo nie wiem co zrobić z tym fantem.
Tak na sto procent, że akurat tych potrzebujesz to nie musi być. Zerknij sobie w system co masz zainstalowane. Bo ten twój error to chyba konkretnie pod te VC++ nie podchodzi tylko pod ten Runtime.
Pamiętaj też, że czasami potrzebne są biblioteki i dla systemu 32 i 64 bit chociaż masz np windowsa 64 bitowego.
Próbowałem instalować z repacka - mod działa, ale gdzieniegdzie pojawiają się “robaczki” zamiast tekstu. Więc spróbowałem z upgradem 1.4007, wtedy w ogóle nie działa.
Pamiętam że ściągałem jakiś inny Launcher do LA(starszy, który miał wybór PL w opcjach) bo na tym dołączonym do gry była kupa. Ale to już z pół roku temu że nieponiemiaju.
Edit
To co nabazgrałem dotyczy OGSE, pomerdały mi się mody.
Witam panowie i panie. Zainstalowałem LADCE według instrukcji jednak powyżej menu nie jestem w stanie wejść. Na ładowaniu nowej gry wywala na przemian raz z zawieszeniem gry raz z report bug
Ustawienia zrobione miałem na (extreme+ Dx11). Dołączam przybliżoną specyfikacje komputera, screena buga i zapisany raport buga.
PS: nadal się łudzę że w końcu pogram normalnie w Lost Alpha xD Więc proszę o pomoc bezpośrednio was
Aktualizacja: Żadne ustawienia od minimum do maximum oraz od dx8 do dx11 nie działają
ale kolega nie napisał jak poradził sobie/w jaki sposób zainstalował moda.
przeczytałem post jest tam odnośnik do forum stalker.pl dziś wypróbuje metodę ale jest trochę z nią kombinacji
Wyszło na to że działa mi 1.4007 DC ale spolszczenie nie chce się załączyć
i konfigurator znowu jest zabugowany ale gra odpala po angielsku w wersji vanila