Szukam moda

@Gordon551 W Twojej prośbie brakło b. ważnej informacji. Jakie masz obycie z modami. Ile z nich przeszedłeś, zanim zrobiłeś sobie przerwę? To bardzo istotne przy dawaniu propozycji. Dobrze byłoby wiedzieć też, na czym będziesz grał. Najnowsze mody przeniesione na silnik x64 mają swoje specyficzne wymagania.

A jeśli chciałbyś przypomnieć sobie podstawki, ale bez gry w nie, to zacznij od moda Deja vu w wersji podstawowej, lub w jego nowszą, utrudnioną wersję, czyli Deja vu Outfater-addon.

@Agrael A dziękuję! To druga książka z owego uniwersum jaką czytam. Szczerze, „Ołowiany świt” jakoś mnie nie powalił, sam nie wiem czemu… Ale „Oczy diabła” póki co mnie wciągnęły.

@kondotier Moje doświadczenie w modach? Szczerze? Zerowe… Tak więc każdy trop jest dla mnie cenny. Grunt by owa fabuła nie była zbyt gęsta. Znaczy się - więcej gry i rozrywki, niż rozkminiania co, gdzie, kiedy i dlaczego :slightly_smiling_face:

@Gordon551 No to mod Deja vu w sam raz dla Ciebie. Rozgrywki kupa, bo to mapy z trzech podstawek i trochę jeszcze nieznanych.

W Outfater Addon, dodano jeszcze szukanie upierdliwie ukrytych schowków i dokumentów. Ale mod ma zrobiony wyśmienity poradnik.

@kondotier Padło pytanie, na jakim sprzęcie będę grał? Na bardzo mizernym. Ot, zwyczajny laptop ze zintegrowaną grafiką i jeśli dobrze kojarzę ramem 8 giga. Myślałem o kupnie czegoś porządnego z początkiem bieżącego roku, licząc na premierę nowego Stalkera. A tak, po co wydawać pieniądze, skoro nie ma w co grać? Pomyślałem więc o modach.

@Gordon551 Ze zintegrowaną kartą, to będziesz mógł zagrać w zaledwie kilka najstarszych modów. W inne, o ile ruszą, to prawie poklatkowo, na najniższych ustawieniach. Ilość pamięci RAM w kompie ma niewiele do znaczenia, bo wszystko zależy od tego, jaki silnik ma mod. Znaczenie ma wielkość pliku wymiany w systemie windows, ale z nim nie można przesadzać. Najnowsze mody są już robione na silnikach x64, a te mają już wymagania.

Piszesz, że nie masz w co grać. A na forum mamy kilkadziesiąt przetłumaczonych modów. Są to mody wybrańcy, z których każdy, no prawie każdy, jest wartościowym do gry. Są takie na granie kilka godzin, ale i takie na grę tygodniami, a nawet miesiącami.

Tak więc w oczekiwaniu na Stalker 2 - który mimo szumnych zapowiedzi datę wyjścia ma nadal na horyzoncie, a to co z niego pokazali jest tylko reklamą - jeśli się zdecydujesz na lepszy komputer, będziesz miał w co zagrać. I żałował nie będziesz.

Mamy na forum dział o swoich komputerach. Zrób sobie w nim wpis z pytaniem, co za kwotę którą możesz wydatkować, wybrać do kupienia. Ja Ci tego nie poradzę, bo sprawy techniczne kompów znam pobieżnie.

Zapytam jeszcze czy np. Lost Alpha Developer’s Cut Extended będzie dobry? Od razu napiszę, że w Lost Alpha nigdy nie grałem. No, jakoś mnie to ominęło…

@Gordon551 Ja szczerze mogę lost alphe polecić, fakt lokacje są pustawe w zadania poboczne, ale sam klimat zony który Dezo z ekipą zrobili jest niesamowity.

@Gordon551 wersja Extended NIE, z tego co pamiętam to była wersja dla masochistów z dziwnymi rozwiązaniami typu brak zapisu w dowolnym momencie. Tylko przy ognisku gdzieś na lokacji itp pomysly.

Za to wersję 1.4007 jeszcze z paczką broni też polecam. Z fabułą i ilością zadań nie jest najlepiej ale klimat “stalkerzenia” jest :slightly_smiling_face:

1 polubienie

@Gordon551 Lepiej zagrać w Lost Alpha Developer's Cut (1.4007). W Extended nie można poruszać się pojazdami, a lokacje w LA są całkiem spore.

Jeśli klimat „stalkerzenia” jest, to chyba najważniejsze. Moi drodzy, ja do Zony wracam po bardzo długiej przerwie w dodatku z miernym obeznaniem w modach. Może więc taka „ogólnorozwojówka” jakbez zawiłej fabuły i zawiłych zadań pobocznych, na początek będzie w sam raz? :blush:

@Gordon551 Ze zintegrowaną kartą nie bierz się za Lost Alfa. Będzie to męczarnia. Już Ci podpowiadałem. Takim modem który bez większych problemów powinien pójść na integrze i przypomni Ci klimaty Strefy, jest Deja vu. Ale nie wersja Outfater Addon, lecz zwykła. No i będziesz musiał grać na niezbyt wygórowanych ustawieniach.

Ale Twoja wola. Chcesz grać na fryzach, 10-20 fpsach, to graj w co chcesz.

@Gordon551 Ja Ci proponuję:

Tajemnicze ugrupowanie

Gra Dusz - Nowy Początek

F.M.

Historia Kota

Another Zone Mod (prolog też)

Przez Przypadek

Mówisz, że doświadczenie z modami masz zerowe i szukasz bez gęstszej fabuły, więc te będą dobre. No i pójdą na integrze. Na Twoim miejscu nie zaczynał bym od Lost Alphy i innych dużych modów. Przejrzyj działy i szukaj tych krótszych. Zwykle są łatwe i przyjemne na początek.

3 polubienia

@Gordon551Zintegrowana grafa zintegrowanej nierówna :blush: jakaś nowa czy jakiś złom 10 letni?

@tom3kb Tak konkretnie to Intel UHD Graphics 630. Czyli pewnej części ciała nie urywa. Owszem nie ukrywam, że myślałem o poczynieniu inwestycji w jakiś nowy laptop ukierunkowany na granie ale wtedy (i tylko wtedy), gdyby na horyzoncie realnie pojawił się STALKER 2. A tak, nie ma w co grać. I pewnie jeszcze długo nie będzie…

@Poltergeist Bardzo dziękuję. Popatrzę na w/w przez Ciebie mody.

@kondotier Nie powiem nie. Choć tam chyba będę musiał najpierw zdobyć starszą wersję podstawki. Ale może?

@Gordon551 Nie przesadzaj z tym, że gdybyś nabył komputer z odpowiednimi parametrami, to byś nie miał w co grać. Modów, które mocno przewyższają podstawki, tak fabułą jak i rozwiązaniami rozgrywki, grafiką itp. jest na naszym forum bardzo dużo. Masz zapewnione miesiące, a nawet lata grania.

Sporo modów sprzed lat, jest teraz przenoszone na silnik x64, przez co nabierają większej wartości dla odczuć estetycznych grającego.

A uzależnianie nabycia komputera od jednej gry ( Stalker 2 ) jest conajmniej dziwne. Powiedzmy, że wyszedł Stalker 2, zagrałeś w niego, gra się skończyła i co? Wyrzucisz kompa? Zanim pojawią się mody oparte na S2 i tak przyjdzie Ci skorzystać z modów już istniejących.

Nie zaglądam Ci do kieszeni, bo to nie moja sprawa. Ale nabycie kompa pozwalającego na grę w S2 przed jego wyjściem ( w końcu przecież wyjdzie ) w niczym Ci nie przeszkodzi. Zagrasz w ostatnią wersję Martwego Miasta i już się spotkasz z przedmiotami ze S2.

Ale to Ty decydujesz, mieć możliwość gry już, czy w nieokreślonym czasie przyszłości.

A jeszcze Was zapytam - co sądzicie np. o takim molochu jak Anomaly? Od razu napiszę, że w Call of Chernobyl nie grałem.

@Gordon551 Call of Chernobyl olej, a Anomaly jak najbardziej bierz i graj.

@tom3kb Dzięki wielkie. Może w końcu znajdę coś dla siebie… ?

Zapytam jeszcze, instalowac jak rozumiem wersję 1.5.2? Czy oprocz tego instalować jakieś dodatki, czy nie ma to sensu?

@Gordon551 ja bym brał 1.5.1 plus spolszczenie jeśli ci potrzebne. Na 1.5.1 masz w ciul modów i addonów do pobrania, a niekoniecznie one będą działać z Anomaly 1.5.2. Chyba, że ci nie zależy na nich albo będziesz czekał, aż ktoś je dostosuje.

@tom3kb Czy jakiekokwiek addony będą mi potrzebne tego nie wiem, bo nigdy nie grałem w Anomaly. A czym zasadniczo różni się 1.5.1 od 1.5.2? Bo piszesz, żeby lepiej zagrać w 1.5.1.