O ile się nie mylę @LordDino poruszał ostatnio ten temat. Klucze na Allegro do Windowsów w większości są nielegalne. Nie kupisz oryginalnego Windowsa do samodzielnej instalacja ze mniej niż 400 zł. W teorii można sprzedawać używanego Windowsa w wersji BOX ale takich aukcji praktycznie nie ma.
To nie wiem dlaczego sprzedający ma tak dobre opinie, zapewnia działanie klucza i daje na to gwarancję. Skoro klucze są nielegalne to chyba od dawna aukcja powinna zostać usunięta przez organy ścigania.
To dla mnie jest niezrozumiałe. Tak wiem że oryginalny Win 8 kosztuje w granicy 300-400 zł, dlatego cała sprawa z kluczem jest co najmniej dziwna.
Cóż pozostaje ryzyko straty 53 zł za klucz gdy okaże się że za miesiąc lub pół roku Microsoft zablokuje mi tę kopię Windowsa 8. Kto nie ryzykuje nie ten…
Z tego co ja zrozumiałem i się domyśliłem to sprzedający prawa nie łamią, ale licencję tak. Ty tez tego nie robisz, bo kupujesz od nich “oryginalny” system za piractwo odpowiada sprzedający jak handluje lewymi kluczami.
Witam.
Ostatnio rozmawiałam z infolinią MS na ten temat. Jeśli zrobisz tak jak piszesz w pierwszym poście złamiesz zasady licencji MS.
Poczytaj wątek systemu dla @LordDino
Z tego co ja zrozumiałem i się domyśliłem to sprzedający prawa nie łamią, ale licencję tak. Ty tez tego nie robisz, bo kupujesz od nich “oryginalny” system za piractwo odpowiada sprzedający jak handluje lewymi kluczami.
Nie tak do końca to wygląda. Bez większego problemu można kupno lewych kluczy podciągnąć pod paserstwo (oczywiście, gdyby komuś bardzo zależało).